Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. június környékén született babák..... fórum

2005. június környékén született babák..... (beszélgetős fórum)


1 2
39. 8220cddcf4 (válaszként erre: 38. - 244ed1c739)
2008. aug. 15. 22:49
Szia!Bocsi hogy nem írtam de nem sokat ülök a gép elött sokat vagyunk inkább kinnt meg mostanába munkát keresek a neten mert szeptembertől kezdődik az ovi és addig még tudok nézelődni.Zolit nekem is pelenkáznom kell északára annyira mélyen alszik hogy egyszerüen nem ébred fel.Voltam az oviba szülői értekezleten gyertya lesz a jele Zolinak kiváncsi vagyok hogy hogy fog menni az oviba járás.Tudod már hogy mi lesz a jele az ikreknek?
38. 244ed1c739 (válaszként erre: 37. - 244ed1c739)
2008. aug. 13. 07:48

Hol vagy??

Hogy álltok aqz éjszakai szobatisztasággal??

Nekem az Ádám fiamat kell éjjelre még pelenkáznom.

37. 244ed1c739 (válaszként erre: 36. - 8220cddcf4)
2008. júl. 19. 07:20

Hol nyaraltatok?

Sajnos a hiszti nálunk is megvan.Mi is mindig megfogadjuk,hogy velük többet soha nem megyünk sehova.

Szülinapra elvittük őket Sárvárra az élményfürdőbe,de ott úgy lefáradtunk,hogy haza fele már alig bírtam ébren maradni.

Ha boltba megyünk velük vmit mindig kell venni nekik mert addig nem hagynak békén.

Nagyon rosszak,elevenek ,szófogadatlanok lettek mostanában főleg a fiam.Ilyenkor mindig mondom nekik,hogy jó lesz már ha mentek az ovodába.


Használjátok ki a jó ídőt a hétvégén,mi is azt tesszük.Megyünk a mamához és remélem tudunk medencézni is mert amióta megvettük csak 1x tudtunk fürödni benne.

36. 8220cddcf4 (válaszként erre: 34. - 244ed1c739)
2008. júl. 14. 05:39

Szia!

Bocsi hogy csak most de nem voltam itthon a hiszti nálunk folyamatos mert Zoli egyébként is "akarat-panka" igy szoktam hívni mikor balhézik.Nyaralni voltunk beültünk egy pizzériába neki megtetszett a szalvétatartó és kezte a hisztit és minél jóbban meg akartam nyugtatni annál hangosabb és erőszakosabb lett mire végre lehiggatt addigra a nagy kezte a problémázást úgyhogy úgy döntötünk hogy még 5 évig bíztosan nem megyünk ilyen helyre velük.A székrekedést ókozhat a keksz,csoki,banán ezek biztosan.Én baracklét szoktam itatni velük valamennyit az is segit föleg a sárga barack de a dinnye is segit.

2008. júl. 2. 07:01

Tudsz segíteni?

A kislányom már 1-2 hete székrekedéssel kínlódik. Nem mer kakilni mert gondolom fáj neki annyira kemény a széklete. Csak fogja a fenekét és nyüszög a Wc-re csak akkor ül ha már nem bírja tovább visszatartani.

Kapott már kúpot de azóta szószerint retteg a kúptól ha csak kimondom a kúp szót már sír.

Vettem neki hashajtót is ez picit javított a helyzeten de minden nap nem kaphatja.


Mi is okozhat szorulást??

alma? , kenyér? , csoki, kekszek. . . ??


Nálatok volt már ilyen gond??

2008. jún. 28. 08:24

Nálatok hogy van ez a dac korszak??

Az enyémek most kezdték el hogy állandóan hisztiznek, akaratosak, nyafognak ha nem az van amit ők akarnak.

A 3 év alatt nem volt olyan nehéz velük mint most. :-((

És közben állandóan beszélnek(amit mindig végig kell hallgatnunk mert különben ránk szólnak), kérdeznek.

Tegnap lementünk velük a strandra de annyira rosszak voltak.Már csakazért se,heccből sem fogadnak szót.

33. 244ed1c739 (válaszként erre: 31. - 8220cddcf4)
2008. jún. 28. 08:21

Pontosan hova jöttök a Balatonra nyaralni??

Mi nem tervezünk nyaralást.Most mi lakás átalakítást,fütés korszerűsítést(az egész házban),festést terveztünk a nyárra.

Délutánonként Szigligetre a Balcsira szoktunk menni fürödni,esetleg anyuékhoz megyünk majd pár napra.

2008. jún. 27. 06:39
Bocs a helyesírási hibákért
31. 8220cddcf4 (válaszként erre: 30. - 244ed1c739)
2008. jún. 27. 06:37
Szia! Megnéztem a képeket és valóban szép helyen voltok és gondolom nagy elmény volt a gyerekeknek jók az ilyen pancsol helyek és egyre több helyen csinálnak külön a gyerekenek pancsolokat mi Hévízre szoktunk lemenni ha az idő engedi ennyire nem gyerekcentrikusak.Két hét múlva megyünk Balatonra egy hetet nyaralni remélem jó idö lesz és nem fog esni az esö .Ti mentek nyaralni valamerre?
2008. jún. 24. 07:36

Köszönöm a szülinapi köszöntést a gyerekek nevében!

Ez a hétvége nagyon szuper volt nekik.

Szombaton elmentünk Sárvárra fürödni.Nagyon szép a fürdő és ami a legjobb a gyerekeknek hatalmas élmény volt.Nagy gyerek rész van ,játszótérrel,pancsolóval,kalózhajóval,várral amikre felmászhattak,kormányozhattak.

A nagyobb vízbe olyan beleülős úszógumival bevittük őket és a fél napunkat a vadvizi sodrásban töltöttük,nagyon tetszett nekik.Nekünk is ez volt a kedvenc.

Én meg az apukájuk úgy elfáradtunk mintha egész nap keményen dolgoztunk volna.

Azért 2 gyerekkel már nem olyan kikapcsolódás mint amikor még csak kettesben mentünk,de ez a nap róluk szólt az ő ajándékuk volt.

Az árak az egekben:sajtos tejfölös lángos:370ft,-

A belépő:1950ft,-/fő 6 éves kor alatt ingyenes.

Sok program volt egész nap:vizi torna,csúzda verseny,gyerek program: egy együttes énekelt pár gyerekdalt bevonva a gyerekekt is.

Szóval nagyon gyerek centrikus a sárvári élményfürdő!


Vasárnap meg a szülinapi buli volt d.u.

Nézzed meg a képeket amit felraktam az adatlapomra.

29. 8220cddcf4 (válaszként erre: 28. - 244ed1c739)
2008. jún. 20. 06:41

Boldog születésnapot!- az ikreknek.Mi is wc-re járunk,a visszatartást rövis ideig birja csak.

Mentek nyaralni valamerre? Mi még pontosan nem döntöttük el hogy merre,horgászos család vagyunk úgyhogy valami ilyen helyre mennénk.

28. 244ed1c739 (válaszként erre: 23. - 8220cddcf4)
2008. jún. 19. 11:06

az első napokban a bili bevolt készítve a szobába ha gyorsan kellett a közelben legyen.

Most már a wc-re járunk és wc ülés szűkítőt használunk,olyat ami lépcsős,színes,figurás.Élvezik,hogy ők téphetik le a wc papírt,hogy egyedül fel és le tudnak szállni(ehhez még nem mindig van kedvük)és ha nagy dolog volt akkor megnyomhatják az illatosítót is.


Az Ádámmal van olyan gondom,hogy idegen helyen félős és amikor pld.ballagáson voltunk és utána az étteremben 13ó-ig inkább tartogatta de nem pisilt ott.A Sárával nem volt gond.

27. 8220cddcf4 (válaszként erre: 26. - Vdia79)
2008. jún. 18. 12:40
Tudod már hogy mi lesz vagy meglepetés?A lányod várja már a kistesót?
26. vdia79
2008. jún. 18. 11:59
Igen, első. Most lesz majd tesó, novemberben. Kiváncsi leszek, hogy ő milyen lesz. :)
25. 8220cddcf4 (válaszként erre: 24. - Vdia79)
2008. jún. 18. 07:42
Nekem a nagyobbik fiam volt ilyen amit leirtál, ő is első gyerek?
24. vdia79
2008. jún. 17. 13:09

Az én kislányom 21-én tölti a 3-at.

Folyékonyan beszél már régóta, szépen összerakott mondatokban, és olyan szókincse van, hogy néha csak nézek, hogy miket mond. Nagyon sokmindent tud, nem nevelem zseninek, csak minden érdekli, és "ragadnak rá" a dolgok szerencsére.

2 éves kora óta szobatiszta nappal, az éjszakai pelusról pedig januárban szoktunk le. Néha előfordul ugyan, hogy befolyik a pisi éjjel.

Enni mindent megeszik, szereti a leveseket, főzelekeket, husit.

Sokszor játszik egyedül, elfoglalja magát, de van, amikor igényli, hogy ott legyek vele, és együtt játszunk.

A baj, hogy pakolni nem szeret maga után, pedig néha akkora csatateret hagy a szobájában, hogy be sem lehet lépni.

Nagyon akaratos, eleven kislány, de szerencsére amilyen rossz, annyira okos is. :)

23. 8220cddcf4 (válaszként erre: 22. - 244ed1c739)
2008. jún. 17. 06:52

Mi már betöltötük 2.-án vasárnap tartotuk és du.akkora fehőszakadás volt hogy elmosott mindent.

Gondoltam már rá hogy olyan hajnaltájt megprobálnám rávenni hogy pisiljen a bilibe és hátha rögzül benne hogy fel kell kellni mert szerintem mélyen alszanak és azért nem ébrednek fel.Bilibe vagy wc.-be pisiltek?

2008. jún. 16. 13:37

Szia!

Mi is elhagytuk a pelenkát 2 hete kb.Éjszakára még én is adok rájuk ami még nem üres reggelre.

Szerinted mennyi ídő amíre megtanulják,hogy éjjel is szóljanak,vagy visszatartsák reggelik??


Mi is szeptemberben kezdjük az ovodát.Várom is meg félek is egy picit a nagy változástól.Novembertől(addig szabin leszek)megyek vissza dolgozni én is.


20.-n lesznek 3 évesek a gyerekek.Vasárnap ünnepeljük majd a családdal.

Fiad mikor tölti be a 3. évet?

2008. jún. 16. 06:22

Szia Krisz1978!

Köszönjük jól vagyunk, szobatiszták lettünk sajna éjszakára még nem de hátha találok valami megoldást

szeptembertől pedig kezdjük az ovit hát kiváncsi leszek hogy hogy fog menni.Veletek mi újság?

2008. jún. 12. 13:34

Szia mérleg78!

Bocsi kicsit elfelejtettelek.

mizu veletek?

2008. márc. 15. 13:43

Szia mérleg78!

tothnegombosk@freemail.hu -freemail címre küldhetsz fotót magatokról ha gondolod.

Az én ikreim Sára és Ádám jún.20.-n születtek.Lombikbébi programmal "hoztuk őket össze".Császárral születtek a 37.hét végén,2100g,2500g -mal.Ők is igazi rosszcsontok,gondolhatod ketten együtt mikre képesek!A Sára az akaratosabb,az Ádámom az endgedékenyebb viszont ő a hisztisebb.Ő is képes hosszú percekig a földön ordítva sírni.Már rájöttem,hogy jobb ha hagyom és előbb útóbb abbahagyja.Te mit csinálsz ha hisztizik a Zoli?

Kétes érzelmekkel várjuk az ovit.A lányom már most menne,vele biztos nem lesz gond a beíleszkedéssel,viszont a fiam annyira anyás,vele nehéz lesz az biztos.

De a legnagyobb gondom az,hogy még pelenkásak sajnos.Talán majd a nyáron rászoknak a bilire.

Zoltán már szobatiszta?Ha igen hogyan sikerült leszoktatnod?

Az étvágyuk se az igazi.A főzelékeket abszólút nem fogadják el,pedig kiskorukban mindent megettek.A makaróni,pörköltes tészta,kakaóscsiga,rúdi azt minden mennyiségben megennénk.A levest sem szeretik.

Reggel kakaót isznak este tejet ,bár a Sára már pár napja nem kéri az esti tejet.

Mit hoz a nyuszi a Zolinak?

2008. márc. 14. 22:29
A beiratáshoz születési anyakönyvi kivonat kell és a lakcimigazóló.Ha mosz íratód be akkor csak szeptemberben keztheted a beszoktatást.
17. 8220cddcf4 (válaszként erre: 16. - 244ed1c739)
2008. márc. 14. 22:25

Szia Krisz1978!

Nekem a párom skorpió.

Az én kis pícúrom egy igazi "kisördög" minden rosszaságba benne van,a bátyjával folyamatosak a verekedések ,ő most éppen úgy védekezi hogy harap,úgyhogy szegény nagy tiszta kék zöld.

2005 JUNIUS 2.-án született és Zoltánnak hívják.

Nagyon erőszakos igazi kis hisztipalánta adj úram de rögtön különben földhözverem magam.Egyébkén szépen eszik egyedül mostmár kezd leállni a tejről

elötte szinte csak a tejet itta egész nap most fokozatosan csökkentettem az adagot és mostmár szépen eszik minden.Várom már hogy milyen lesz az oviba járás, a beilleszkedéssel szerintem nem lesz gond,én inkább hisztitől és a verekedéstől tartok, az szerintem nem nézik majd jó szemmel az ovónök

Képet nem tett és öszintén szólva nem is szertnék,ha meg lehet oldani akkor küldön neked.

Mesélj te is hogy milyenek az ikrek,hogy áltok az ovival stb

2008. márc. 14. 07:41

Szia mérleg 78!

Én is 78-as vagyok csak én skorpió.

Neked pontosan mikor született a pícúrod?Hogy hívják?Mesélj Róla!

Néztem de nincs kép róla az adatlapodon.

Készültök az oviba?

2008. márc. 14. 07:38

Sziasztok!

Nem olvastam bele a "beszélgetésetekbe"ugyhogy lehet olyat kérdezek amit elolvashattam volna.

Nálunk is most lesz az oviba való beíratás.Mit kell vinni mármint milyen papírokat?

Ha az én ikreim jún.20.-n töltik be a 3.életévüket akkor mikor mehetnek az oviba?

2008. márc. 5. 09:17

Sziasztok!

A beszéd:Amit mondunk neki azt többé-kevésbé mondja utánunk de még nem tisztán,szavakat már ő is mond magától ha nagyon beszélni akkar, akkor pedig halandzsázik de azt folyamatosan.

Az evés:Borzasztó rossz evő sajnos,de a tej az minden mennyiségben menne.

Szobatisztaság:Mostmár úgy tünik hogy kezdi érdekelni.Szó se lehetett eddig arról hogy ő megfogja a fütyit és pisilünk vele a WC.-be.Most úgy van hogy amikor teszem tisztába akkor szól hogy megyünk pisilni a wc.-be meg fürdés elött és utána mikor mesztelenül van.Remélem a nyárra teljesen szobatiszták lesz.Én a Wc.-re kesztem szoktatni mert akkor késöbb sem fog idegenkedni töle meg ezt látja a tesotól is.

A játék:Minden félével játszunk csak oda kell figyelni hogy a gyurmát ne egye meg és a ceruzával a papírra rajzoljon ne a falra, mert a falfirka az jobban meg a kis müvészkének,olyan szépen dekorálja a falat hogy valami eszméletlen.

2008. febr. 25. 14:18

anyukák!!!!!

Írjatok!

2008. jan. 16. 11:10

Sziasztok!

Írjátok le a Ti 2005.nyári babáitok

-mennyit beszélnek már?

-jó evők-e,mindent megesznek?

-mivel szeretnek játszani,hogyan telnek napjaitok otthon?

-szobatiszták?


Az én ikreim:sokat beszélnek,2-3 szavas mondatokban,bár sokszor még csak én értem meg őket:-).

Sajnos nagyon rossz evők,a doki szerint én rontottam el őket.

Ők sokat nézik a minimaxot így télen,már várom a jó ídőt és többet mehetünk a levegőre,szeretnek kírakozni,rajzolni,kockázni.A gyurmát még nem mertem nekik adni,szerintetek már tudnek a gyurmával játszani?

Sajna még nem szobatiszták,a biblivel csak néha próbálkozunk még.:-(


Írjatok!

11. 58f68708d1 (válaszként erre: 1. - 244ed1c739)
2007. dec. 17. 14:44

szia.-))

nekem a Mazsi augusztus 26.-ai)),már lassan 28hós,de remélem ez nem gond.

Ő imádja a főziket,főként a zöldbab ami nagyon bejön neki))nálunk a kenyér és társai amik nem mennek-végülis nem baj-néha elfogadja a zsemlét,de inkább lenyalja ami rajta van.-DD

amit nagyon szeret a pizzás csiga))levesek,virsli,zöldsalik pl.már pisilget bilibe,de nagy dolog csak pelusba megy még-én sem erőltetem,majd kialakul szépen.most 104centi.-DDD és 19kiló)))nem kövér gyerek-de vastagcsontú erős kislány.folyékonyan beszél már nyár óta))óriási mozgásigénye van,egésznap dumál))cserfes kislány.-DD

teljesen önállóan eszik kanállal-villával egyaránt márciustól.elpakol maga után,játékot,a reggeliző tálcáját is pl.-de van természetesen olyan h nem akaródzik neki"))a széthagyott cuccainak egyedül összeszedése))belefér.

10. 03755e6896 (válaszként erre: 9. - 244ed1c739)
2007. okt. 13. 14:06

Az én Imikém szinte reggeltől estig eszik.Én azt adok neki amit mi eszünk.A két étkezés között pedig követeli a P.Danone-t,vagy ropit,kekszet.Én lefekvés előtt kakaót adtam neki,de nagyon megfogta a kakiját,úgyhogy már nem adom neki.


A bili témát most hanyagoljuk,szépen eltettem őket,mert rájöttem,hogy fél a bilitől.Úgyhogy most nem szeretném erőltetni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook