Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Macskámtól nem tudok aludni, hajnalban nyávog és nagyon idegesít. Mit lehetne tenni? fórum

Macskámtól nem tudok aludni, hajnalban nyávog és nagyon idegesít. Mit lehetne tenni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
dec. 8. 07:57
a macskak bizony szoktak nyavogni!nincs ebben semmi rendhagyo dolog!miert van macsekod ha idegesit a nyavogasa?
71. Józsibirka (válaszként erre: 1. - Evawitch)
dec. 6. 09:50
Nyávog-e még?😄
2014. okt. 26. 10:03

Istenem! mekkora egy köcsög macska: nyávog.. a fene a formáját!

Jobb lenne ha ugatna?

Ha idegesít az állat, akkor nem kell tartani!

69. 6a4b267102 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2014. okt. 26. 09:50

szia! sajnalom az elözö macskuszodat:(

nalunk kivaloan lefoglalja magat, pl. leginkabb a szekröl lelogo macskagyoker-parnaba (vattaba csomagoltam megvarras elött, hogy mi ne legyunk rosszul tole, de a kis turbina igy is kivaloan erzi es nagyon kis bolond töle), meg van egy par jatek, amit fel oran keresztül sem tud megunni, bar minket nem zavar, ha a ferjem a horkolasatol tud aludni, ez meg se kottyan neki, nekem meg kifejezetten edes ebredes, mikor hallom, hogy az agy alatt pofozgatja a szobainasrol lecsavart golyot (annyira tetszett neki...), vagy ragcsal valami ujonnan felfedezett papirdobozt, bar en egeszsegugyi okokbol raszoktam a buntudat nelküli kiegeszitö alvasra, de persze a macskadnak is jobb, ha Neked is jobb es egeszseges maradsz es rendesen alszol...nappal nem tudsz kicsit hozzapihenni?akkor ugyis altalaban alszanak...

68. ovics
2011. ápr. 26. 07:20

Nekünk sziámi ivartalanitott macsekunk van, imádnivaló kis dög.A hangja, mint a repedt fazék és állandóan dumál. Tegnap hajnalban ő is felnyávogott bennünket, amit ritkán tesz. Azt mondja a férjem, hogy rosszat álmodott.

A hálóban velünk alszik a kosarában, de előtte 10 percig kettönk között simizni kell, aztán lemászik a kosárba. Ez esti szeánsz.

Pár éve rendszeresen randalírozott hajnalban, olyankor a férjem kivágta, mert természetesen rajta állt.

Sosem volt kint, lakás cica. Imád autózni és az ablakban bámészkodni. 8 éves a drága.

67. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. ápr. 25. 19:42

Először is a macskám félig szobacica, félig kinti. Akkor ordít, meg kiabál, ha magára akarja vonni a figyelmet, vagy éppen éhes, vagy ki akar menni. Ő már 4 éves múlt, de még mindig hisztérikusan tud nyávogni. Mindig velem alszik és csomószor felkel majdnem pontosan 5kor, nyávog, hogy eresszem ki - aztán amilyen kedve van, vagy ordít vagy csak menetel a lépcsőn fel-le. Szerintem kínja van olyankor. Én azt szoktam csinálni, hogy megbabusgatom (ha hagyja magát), aztán lenyugszik. Ha nagyon menni akar kifele, akkor mindegy mit csinálok, órákig idegesít a nyávogásával. Akkor muszáj vagyok kiereszteni. Van olyan (mint ma), hogy az egész napot átalussza.

Sok benne az energia, az a baja szerintem.

66. Evawitch (válaszként erre: 65. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 25. 15:37
Tele van a lakás játékkal. Porszívózás közben nem győzöm arrébb dobálni őket. :) Szerintem unatkozik reggel, azért nyávog. Kajával nincs probléma, kap elegendő ételt és italt. Hiába teszem fel magam mellé az ágyra, akkor lemegy a földre nyávogni...
65. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. ápr. 25. 15:26

Azt próbáltad már kideríteni, hogy miért nyávog? Lehet, hogy éhes, vagy szomjas, de az is lehet, hogy csak unatkozik és játszani szeretne. De az is lehet, hogy fáj valamije. Állatorvos mikor látta utoljára? Nekünk is van egy brit cicánk, ivartalanított kandúrka. Májusban lesz 2 éves. Ő nagyon nyugodt napközben. Este felé előtör belőle a vadászösztön és olyankor játszani kell vele.Ezek a kis háziállatok egy idő után valósággal családtagnak érzik magukat, saját jogokkal:)amit a maguk módján érvényesíteni is akarnak:D A mi cicánk éjszaka pl. nem járkálhat össze-vissza a lakásban. Este a saját helyén alszik reggelig. Ha előbb jelez, nyávog,valamelyikünk odamegy hozzá, megnyugtatja, megsimogatja, de enni csak a szokott időben kap!

Talán jó tenne, ha valamilyen felfüggesztett játékkal le tudná foglalni magát. Vagy valamilyen guruló játékkal:)Minden macska külön egyéniség. Más természet és temperamentum. Nézz utána a google-ban mi jellemző a te cicusodra, talán találsz "kezelési útmutatót" is:)

2011. ápr. 25. 10:15
Ma reggel fél 7-kor megint nyávogott egy sort, azóta fent vagyok. Egyszer szeretném kialudni magam, de nem lehet. Este altatót vettem be, vagyis nyugtatót, mert elég idegbajos lettem valamiért alvás előtt, ezért is tudtam fél 7-ig aludni szerintem. Tegnap sokat volt kint, azért is maradhatott csendben egy jó darabig, mert elfáradt. Most is kitettem, de mindig lesem, hogy a szomszéd kint van-e...
63. Evawitch (válaszként erre: 68. - Rere73)
2011. ápr. 25. 10:11
Hát nem is...
2011. ápr. 23. 16:07
Kiengedtem egy fél órája, nézegettem, merre jár.Most, ahogy mentem ki, már el is tűnt. A szomszéd is kint mászkált az udvaron, elég sűrűn...
61. Evawitch (válaszként erre: 59. - Andi6020)
2011. ápr. 23. 15:59
párzási időszakra mondják ezt
60. Evawitch (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2011. ápr. 23. 15:58
Anyagilag nem jó ötlet a társ, na meg,hogy albérletben vagyok. :( Már ajánlottak mellé egyet, de nekem sok lenne. Ha saját lakásról lenne szó, akkor már macskafarmom lenne. :)
59. andi6020 (válaszként erre: 56. - Sysy66)
2011. ápr. 23. 15:48
forog?
58. spinneli (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 15:48

Nekünk is nagyon nyávogós volt a kismacskánk anno. ha ivartalanítva van, lehet kéne mellé egy társ, mert unatkozik, ezért igényli a társaságod annyira.

Nálunk ez segített.

57. Evawitch (válaszként erre: 56. - Sysy66)
2011. ápr. 23. 15:42
KI VAN IVARTALANÍTVA
56. sysy66
2011. ápr. 23. 15:41
nem olvastam végig de szerintem forog. jobb lett volna ha kiivartalanitod . én is igy tettem és nagyon nyugodt a cicám
55. andi6020 (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2011. ápr. 23. 14:47
Értem. Köszi. :)
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2011. ápr. 23. 14:38
Nem, nincs. Nem szokott randalirozni, de ha nem vagyunk otthon, akkor jobban szeretem, ha a szobákban nem tartózkodik. Már csak a nyitott ablakok miatt is. Nem szeretném, ha kiesne az ablakon. A többi helység ilyen szempontból biztonságos. Étel, ital és alom úgy sem itt vannak és az alvós kosara sem.
53. andi6020 (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2011. ápr. 23. 14:23
Ennek van valami különösebb oka, hogy mikor hol nem járkálhat?
52. Evawitch (válaszként erre: 51. - 9bbc382386)
2011. ápr. 23. 13:39

Ez ellen vajon mit tehetnék, hogy jobb kedve legyen?

Nem mászkálok el itthonról, ha nem muszáj, de dolgozni kell sajnos és egyéb teendők is akadnak ezen kívül, mint mindenkinek. :S

51. 9bbc382386 (válaszként erre: 48. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 10:06

Mivel sokat van egyedül,így sokat is alszik,Pont ezért a cicádnak nincs alvásigénye már hajnalban.

Biztos boldogtalan :(

50. Anika70 (válaszként erre: 48. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 09:48

Ismerős a helyzet..

Édesanyám mindhárom ivartalanított cicáját (egy udvarban lakunk,de külön bejárattal) egy év alatt ütötték el :-(


A szomszédét megmérgezték...undorítóak az emberek!

2011. ápr. 23. 09:47

Nekünk perzsánk van és nem kijárós de, ahogy meghallja, hogy a férjem nem alvósan vesz levegőt rázendit. Ő a kedvence.

Bejöhet a nappaliba a cica, de csak akkor ha mi is ott vagyunk, azaz nem éjszaka. Tehát nap közben járkálhat éjjel pedig övé a fürdő, konyha és előszoba. Megszokta. Igaz már lassan 11 éves, de tudja, hogy este 10 után nem jöhet be, hiába nyávog, igy nem is teszi. Reggel amikor kelünk újra járkálhat mindenhol amig otthon vagyunk, aztán ismét nem mehet be a szobákba, nappaliba. Rá kell szoktatni egy kb. fix időre, amikor ki-be járkálhat.

A házimacskák tudom, hogy nehézkesebbek, de hátha nem lehetetlen őket is megtanitani hasonló idő beosztásra.

A hangszalag elvágatásról pedig annyit, hogy állatkinzás, akárhogy is megszokott eljárás! Ha a cicák is úgy működnek mint mi, akkor az elvágott hangszalagok légzés gondot is okoznak! Az enyém csak nem mozgott és levegőt is alig kaptam.

48. Evawitch (válaszként erre: 47. - 9bbc382386)
2011. ápr. 23. 09:41
Nem kijárós, max. 5-ször engedtem ki az elmúlt hónapban. Kiengedhetem, de akkor havonta új macskám lenne... :(
2011. ápr. 23. 09:34

Ki kell engedned,más megoldás nincs.

Mivel kijárós,így joggal követeli az ajtónyitást.

2011. ápr. 23. 09:26
Egyedül lakom és az is probléma lehet neki, hogy ha dolgozom, akkor egyedül van itthon, unja magát és alszik. Ha edzőterembe megyek, akkor eszembe jut, hogy biztos unja magát, sietek haza. Ezért se szeretek sehova menni, de muszáj, nem lehet egész nap itthon gubbasztani.
45. Evawitch (válaszként erre: 44. - Syria)
2011. ápr. 23. 09:23
Igen, mert a fürdőszoba az ágyam mellett van és hallanék mindent. Kicsi a lakás nagyon, bárhová teszem, hallom a nyávogást. Próbáltam az előszobába is tenni. Konyhán nincs ajtó, onnan nyílik a fürdőszoba, minden ilyesmi kizárva. Amúgy én is gondoltam erre, de lehetetlen. Egyszemélyes lakás ez, nem olyan nagy. :(
44. syria (válaszként erre: 36. - Evawitch)
2011. ápr. 23. 09:18
Nem értelek. Ahogy írod, a lakás több helyiségből áll. Ha éjszakára beteszed aludni egy kisebb helyiségbe, akkor is felver? Én bizony mindkét cicámat a fürdőszobában altatom, hogy tudjunk tőlük pihenni. Aztán reggel boldogan rohannak ki.
2011. ápr. 23. 09:15
Az előző macskám is csak a szomszédig ment, mert szerintem nem találta fel magát a kis udvarban. Ők meg nem értik ha mondom nekik, ne menjenek oda, mert megöl az a .... Szoktam mondani ennek, de jó lenne, ha meg is értené. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook