Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önértékelési problémákon lehet segíteni? fórum

Önértékelési problémákon lehet segíteni? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 28. 13:32

Szia, benne van a szóban is: ÖNértékelési zavar, azaz csak ÖNmagad tudsz ellene hatásosan küzdeni, nem pedig kineziológus, táltos, áter meg ki tudja milyen "varázslók" segítségével.

Leírták már előttem hogyan csináld, nagyon is igaz és hatásos.

9. Nőci1 (válaszként erre: 6. - 470f6cae11)
2012. márc. 18. 20:29
Kell cím,de ha nagyon sokba lenne akkor nem. Budapesti csajszi vagyok :-)))
8. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2011. máj. 4. 15:39

Igazat adok annak a hozzászólónak, aki azt mondta fogadd el és vállald fel magad olyannak, amilyen vagy. Voltam hasonló helyzetben, tudom milyen érzés!

Amikor egyre híztam és csak híztam, elkezdtem szégyellni magam emiatt. De aztán arra gondoltam, hogy ha úgy megyek az utcán, hogy összehúzom magam és szeretnék inkább megsemmisülni csak hogy ne lássanak, akkor is látnak és akkor is a teljes terjedelmemben virítok.Akkor meg minek? Aztán elkezdtem nézni az embereket, de nem azért, hogy ők látnak-e engem, vagy mit szólnak hozzám! Azért, hogy ki "csúnyább"? Rájöttem, hogy nagyon sokan vannak tőlem kövérebbek, nagyobb fenekűek, butábbak is.Aztán elkezdtem járni azokat a boltokat, ahol 4,5,6 7XL-es ruhák is vannak divatos fazonban és találtam és megvettem és jól éreztem magam benne:D. És azt hiszem akkortól, az akkori kisugárzásomtól kezdődött, hogy mások is másképp viszonyulnak hozzám. Próbáld meg! Menni fog!

2011. máj. 4. 15:07
sziasztok! Ez a fórum nagyon ötletes biztos lehet segiteni ha megfelelő párod van és segitőkész családod! De ha nincs? Akkor úgy nehéz! Én úgy megyek az utcán,hogy tuti mindenki engem figyel ha elmegyek egy kirakat előtt sirva tudnék fakadni(sokszor elő is fordul)! Nem tudom mi lenne a megoldás,hogy egy picit is elfogadjam magam vagy legalább megkedveljem magam! Arra gondolni sem merek,hogy esetleg szeretem vagy elfogadom magam:( Az olyan távoli és elérhetetlennek tünik:(
2011. ápr. 25. 14:53

Ha kell cím, ird meg a lakhelyedet.

Bibe

2011. ápr. 25. 14:51
kineziológus tud segíteni....
4. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Nőci1)
2011. ápr. 23. 11:59
Hm...És ha elfogadnád,hogy ilyen vagy?Ha elfogadod,akkor fel is vállalod.Így élsz,így mozogsz,így kommunikálsz.A zűrzavart az okozza,hogy nem akarsz ilyen lenni...De!Legyél ilyen...Tudod te,hogy az milyen ari lesz???No és hogy majd mennyien akarják ezt a "tüneményt" megmenteni???Szerintem nincs veled baj.Ilyen vagy,kész.:)
3. Nőci1 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2011. ápr. 22. 20:05
Miért akarok a szemében nézni? Mert nem lehet úgy kommunikálni elfordulok,pl munkatárssal. Ha írok épp, akkor is próbálok mélyen az asztalhoz húzódni és nem felnézni,ne kelljen beszélgetni egy pasival sem.Vannak gyerekeim,nem vagyok langyi.Mindig ilyen voltam 16-évesen is ,és most is.Persze ,tudom hol a helyem ,nem vagyok kirívó,de régi módi sem ,ebben nincs gond,sőt ha találkoznánk észre sem vennéd rajtam,mert jó színésznő vagyok,de ez a baj ,csak egy szerep és ebbe vagyok bele fáradva.Jó lenne ezeket a rabláncokat ledobni,úgy sétálni ne azt higgyék róla,csúnya és ,kövér vagyok,és ne azt higgyem a pattim nézik mikor engem néznek,ne azt higgyem topis vagyok vagy ciki a ruhám,stb....Hú nem tudom megmagyarázni mit érzek ,ez a baj. Ezért hiszik azt ez depi,pedig nem az azt tudom.
2011. ápr. 22. 19:55

És mióta vagy ilyen? Vagy mindig ilyen voltál?


Nem tudom, hogy kell kijönni ebből, mert sosem voltam ilyen. Én 43 éves vagyok és változatlanul jó nőnek érzem magam, bár már ritkán fordulnak meg utánam az utcán. A tükörbe egyre ritkábban nézem magam, mert természetesen a változást észreveszem magamon.

Én a következőket szoktam tenni:

Sosem tagadom le a koromat és mindig ennek tudatában vizsgálom magam. Ennyi idős vagyok, ehhez képest még nincs ráncom, ez jó:)

Csak olyan ruhákat veszek fel, amikben jól érzem magam. A farmer jól áll és a nadrágok is, igy nem csámpázok magas sarkúba és szoknyában. Nem figyelem, hogy észreveszik e, hogy jó nő vagyok e. Baromira nem érdekel senki véleménye. Csak a férjem véleménye, de annyira az övé sem, hogy máshogy öltözzek. A hajamat is a szerint hordom, hogy én jól érezzem vele magam. Nem próbálok meg 20 évesnek ki nézni ennyi idősen, és sokkal idősebbnek sem.

Egyszerűen öltözök, tornázok, hogy a fizikumom és a súlyom rendben legyen. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs feleslegem, de nem engedem meg magamnak, hogy sok legyen. Érdeklődési körömet is úgy alakitom, hogy az egy fiatalnak is, nőnek is, férfinak is megfelelő legyen, igy nem vagyok unalmas senkinek. Amivel elégedetlen vagyok magamon, azokat nem hangsúlyozom ki. Igyekszek ápolt lenni. Haj, köröm, bőr, smink. Sosem sminkelem túl magam, mert az vagy bohócot csinál a nőkből egy bizonyos kor után, vagy közönséges kinézetűt.

Tehát: tegyél magadért valamit, hogy elégedett tudj lenni, akkor nem lesz gondod:)


Ja és miért akarsz a férfiak szemébe nézni?

2011. ápr. 22. 19:15
Van még olyan nő mint én? Nem szeretek belenézni a férfiak szemébe,ha lehet lehajtott fejjel közlekedem. Mindig úgy érzem,topis vagyok,dagadt és öreg.Mindenkit szebbnek és csinosabbnak látok,nem vagyok depressziós,sem pánik beteg,ki tudok állni magamért és tudom 40 évesen nem vagyok még banya:-)Tudok nevetni,nem az a gond. Könnyen zavarba hoznak és már pirosodik is az arcom,nem tudok cicázni senkivel,vagyis nem érzem jól magam a külvilággal.Hol lehet ezt kezeltetni vagy ebből ki lehet gyógyulni? Irigylem azokat a nőket ,akiknek olyan önbizalma van,pedig sokkal kövérebb,öregebb ,ráncosabb és mégis tud vonulni:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook