Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » WC-ből bidé - Vélemények, tapasztalatok? fórum

WC-ből bidé - Vélemények, tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


29. 9892d65728 (válaszként erre: 28. - 273206364e)
2013. dec. 24. 20:40
ő tudja...
28. 273206364e (válaszként erre: 27. - 9892d65728)
2013. dec. 23. 20:10
El is hiszem,szegény kuncsaft...,szaladt az első eperfáig!:)
2013. dec. 23. 19:23

ez bizony érdekes...senkit nem érdekel a bidé.


na persze lehet, hogy akit igen, az nem itt bóklászik...


aki ritkán jár nálunk, vagy még most először, az döbbenten veszi tudomásul, hogy ilyen bizony van..és amikor bátorítom, hogy van ám vendégtürölköző is, csak nyugodtan, háát bizony nem őszinte a mosolya a kuncsafnak..

26. 9892d65728 (válaszként erre: 25. - 35486a5042)
2013. aug. 27. 05:34

na most képzeld el, hogy hány millió ember szaladgál gond nélkül csimbókosan...ez a jobbik eset, de amikor látszik is a nadrágon...(kívülről) az a borzasztó, hogy nem mer az ember szólni, mert a reakció kiszámíthatatlan...


természetesen bidé nélkül is lehet élni, mert aki ad magára, az megoldja a tisztálkodást...


..de ha borzongani akarok, akkor eltűnődöm, hány pasi megy dugni mosdatlan altesttel, túrós makkal..

borzalom..aztán a szennyes..nem elég, hogy ritkán cseréli az alsót, még vonalkódos is...


nehéz lehet vágyakozó Nőnek lenni..


(ja, pasi vagyok, tehát hülye is)

2013. júl. 3. 22:01
én még életemben nem használtam.. azért az durva , ha kaksi után csimbókos leszel, vagy sz@ros lesz a nadrág :))
2013. júl. 3. 21:14

igen valóban leült ez a téma pedig igenis fontos és higiénikus :-)


a Bauhaus-ban alig van egy-két fajta és borzasztó drágán !!


aki nagy választékot keres az keressen rá a google-ba arra, hogy: Easy-bid bidé és ámuljon a hatalmas választékon..

2013. márc. 26. 18:40

Nagyon leült ez a bidé...


a Bauhausban láttam, asszem 175ropi volt a hiperszuper mindenttudó baromijó kombinált WC ülőke.


Látom a ráülés iránya is kérdés..mikor miért...

szabadon választott.


A baráti körnek van ilyen, de, ha néha betéved egy olyan vendég, aki nem ismeri, bizony furcsán néz...

-aranyos volt egy kislány, aki azt mondta az anyukájának, hogy ezeknek két vécéjük van, de az egyikre nem tettek ülőkét...miért? az anyuka hallgatott-...


nagyon nagy találmány a bidé, kár, hogy új építésű lakásokban sem találkozni vele...itt a kerületben már láttam elaó villát háromszáz milláért, három fürdőszobával, három WC vel, medencével, de... -igen, nyert a nyájas olvasó-... bidé az nem volt.


annyira undorító? vagy miért nem szeretik a népek.., jobb a csimbók, vagy a sz@ros gatya? a többiről már nem is merek...

22. vcsima (válaszként erre: 18. - Ritkajó)
2009. szept. 5. 00:37

Nem is tudom hogy kezdjem :

bele a közepébe :

milyen ez a bidé?

Hogyan kell használni ,

mennyibe került ,

meleg vizes-e

ki szerelte be

én egy vidéki városban lakom ,de lehet nem jó személyeknek mondtam mert süt a tudatlanság:(

és most meglehet rendelni egy olcsóbb változatát ami nekem megfelelne de azon gondolkodom , hogy megveszem és a végén itt fog állni mert nem lesz aki beüzemelje ,Pestről lejönni sokba kerülne többe mint maga a készség""

Ha valami információt kaphatnék előre is köszönöm

vcsima

21. mlu (válaszként erre: 18. - Ritkajó)
2007. júl. 11. 12:41

Kedves Ritkajó!


Meg tudnád mondani a nevét és beszerzési helyét a szuper ülőkédnek? Pont ilyet használtam én is Japánban, csak sajnos elég bonyolult onnan behozni.

Kösz.:

Miklós

2007. jún. 28. 19:12
Ügyes, és praktikus, sőt a "tisztántartás szempontjából" kényelmes.
2007. jún. 28. 10:51
Nekem nincs de jó véleményeket hallottam róla.
2007. jún. 12. 18:00
Nekem karácsony óta van ilyen kombinált WC-bidém, de én inkább multifunkciós wc ülőkének hívom. Ez már egy modern változat és külön női intim mosás funkciója van. Azt hiszem egy nőnek sem kell magyarázni, hogy milyen nagy segítség azokon a nehéz napokon. Szárító funkció is van, úgy hogy nem kell a nagy tekercs wc papír sem, és meleg vizet sem kell odavezetni már. Egyébként Japánban ez már egy teljesen elterjedt dolog, meg Nyugat-Európában is, csak nálunk idegenkednek tőle az emberek. Sokan úgy mondanak róla véleményt, hogy soha ki sem próbálták.
17. Nagy Mira (válaszként erre: 16. - Aktivmárti)
2007. márc. 23. 21:04
És mi a helyzet a kombinált bidével, arra nem lehet fordítva ráülni. Az nem jelent ilyesfajta veszélyt?
2007. márc. 19. 21:46

Nekem 1 éve van kombinált WC-bidém, ez a specko ülőke - ha jól emlékszem -50 ezer körül volt. Az ülőkét normál csészére lehet rászerelni. Persze oda kell vezetni a meleg vizet. Nagyon elégedettek vagyunk vele, pláne, ha van aranyér probléma is, mert hát ugye a törlés amellett, hogy nem tökéletes még irritálja is a kényes pontokat.

Azért kell fordítva ülni rá - főleg nők ! - hogy a vízsugár ne mossa bele esetleg a végbélről a maradványt a hüvelybe. Természetesen intim mosakodó, vagy szappan és nagy tekercs papírtörlő kéznél legyen.

2007. márc. 19. 15:28
És mennyiért vesztegetnek egy ilyen kombinált WC-bidét?
2007. márc. 19. 12:27
Sziasztok! Egy orvosi oldalon azt olvastam, hogy a bidére fordítva kell ráülni( a wc-hez képest ) és úgy használni. Szerintetek ez igaz? Nekünk évek óta van bidénk, de eszembe sem jutott, hogy esetleg rosszul használom...
2007. febr. 14. 10:11
Sziasztok, Én már használtam többször is ilyen " Bidés wc-ülőkét " és az a véleményem, hogy a lehető legkényelmesebb megoldás de első sorban rendkívül higénikusnak is találom. Egy korábbi hozzászóláshoz, melyszerint a wc lehúzásakor felcsapott a viz csak annyit szeretnék hozzá tenni, ( természetesen tisztelettel a hozzászoló felé ) hogy akkor az említett wc csészével konstrukciós gondok vannak vagy az öblítő tartály adagolja rosszul a vizet, mert nem szabadna a víznek felcsapódnia a wc csésze felső pereme fölé, ugyanis a kis bidé csap-kiömlő rész a felső perem felett található 1-2 centivel. Nekünk amugy külön bidénk van de ha elköltözünk akkor biztos, hogy ezt a " bidés wc-ülőkét " fogom választani mert sokkal kényelmesebb, hogy nem kell vizes "hátsóval" rohangászni a helyiségben.
2006. okt. 29. 18:02
Ezt a megoldást csak fényképről ismerem, az üzletben érdeklődtem, elég borsos az átalakítás, ennyit nem ér meg rákölteni.A kádba be se kell másznod, kívülről ráülsz a szélére, és prímán megoldható ez a kérdés, feltéve, ha olyan a zuhanyrózsa, hogy kézbevehető, és irányítható.
11. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Rekus)
2006. szept. 27. 23:21

Nekem Olaszországban volt szerencsém mind a két féléhez. A fürdőszobámban bidé volt, de voltam olyan ismerősnél, ahol helyszűke miatt ezt a hibridet szerelték be.


Nekem a hibrid nem jött be. Leginkább pszichés dolgok miatt, egyszerűen nem és kész. Ott lefelé menjenek a dolgok, meg egyáltalán...


A külön bidé szerintem minden fürdőszoba része kellene, hogy legyen. Sajnos, nálunk a fürdőszobák mérete inkább arra az időre emlékeztet, amikor elég volt, ha a lavór elfért benne...


Off. Ismerőseim kuvasza is rendszeresen használta. Igaz, nem rendeltetésszerűen. Rájött, hogy ha az orrával megböki a keverőcsapot, akkor friss vizet kap. Csak sehogy se sikerült megtanítani, hogy utána azért zárja is el:)

10. DODICA
2006. aug. 9. 18:50
A bidét nem szeretem (béna vagyok a ahsználatához), panelba be se férne, viszont van csak erre a célra használt szivacsom!
9. Icus (válaszként erre: 8. - Juniperus)
2006. júl. 13. 07:42

Teljesen egyetértek veled.

Mi panelban lakunk, ahol a Wc-be én is alig férek be, ha ott van dolgom, így külön bidénk nekünk sem lesz. Mi az alsó tisztálkodásra wc-zés után, a zuhanyt használjuk. Igaz ehez bele kell gugolni hozzá a kádba, és teljesen vízes leszel, de én úgy gondolom ez a többlet macera megéri.

Nem tudom elképzelni, hogy higiénikus (remélem így kell írni) a WC-re szerelt bidé.

2006. jún. 12. 16:19
Nálunk már árûba bocsátották az újfajta bidé-wc keverékét amit a wc kagylóra lehet rászerelni.A bide féle el van látva különbözoõ kis spriccelõs csappal ami arra szolgál hogy alulról mosakodjál sõt szárit is meg mi egyéb más.A véleményem a dologrol az hogy valószinûleg modern ,de én sajnos nem tudom elképzelni hogy egy helyen végezzem a biológiai szükségleteimet és aztán itt tisztálkodjam holmiféle alulról spriccelõ bigyókkal ûgyhogy én is a külon wc és bidé hive vagyok.Nõknek különosen praktikus és eén nagyon szeretem-marmint a bidét használni.
7. coryk (válaszként erre: 3. - Rekus)
2006. jún. 11. 22:22

Szia!

Nekünk ilyen van. Praktikus mert nem foglal el még egy helyett a fürdőszobában.Én nagyon szeretem.

2006. jún. 11. 20:51
Nekünk van nagy áldás mindig lehet alulról tisztálkodni.Nekünk külön bidénk van
2006. jún. 9. 14:50
Biztos nagyon praktikus,majd ha legközelebb épitkezek majd csináltatok én is .
4. 33e0394ae2 (válaszként erre: 3. - Rekus)
2006. ápr. 22. 12:29
Aha.Ehhez nem igazàn tudok hozzàszolni,mert nàllunk van bidè a wc mellett.Viszont a bidè tènyleg nagyon kènyelmes dolog:))
3. Rekus (válaszként erre: 2. - 33e0394ae2)
2006. ápr. 22. 12:03

Olvastam valahol, hogy WC-t átlehet alakítani egy speckó ülőke segítségével, meg némi vízszerelői munkával, hogy egyben bide is legyen. Az ülőke hátsó középső részére kerül így egy csap. Előnye, hogy nem kell az egyész wc-t, fürdőt átalakítani, nem igényel plussz helyet. Szerintem erről szól a kérdés;).

De még soha nem találkoztam ezzel a verzióval. Mint ahogy bidével is csak igen ritkán...

2006. ápr. 22. 10:38
Biztos bennem van a hiba,de nem èrtem a kèrdèst:)
2006. ápr. 21. 14:15
WC-ből bidé - Vélemények, tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook