Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehet a szülő, ha 3 évesen vinné a gyereket oviba, de esetleg még nem szobatiszta addigra? fórum

Mit tehet a szülő, ha 3 évesen vinné a gyereket oviba, de esetleg még nem szobatiszta addigra? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 23. 13:13

Sajnos nem sokat, ha kikötötték az oviban, hogy nem lehet pelus akkor nem veszik be.

Én elég korán visszamentem dolgozni, akkor még nem volt szobatiszta a lányom, először családi napközibe, majd magán bölcsibe vittem, az ovit is magánban folytatjuk, ahol nem kikötés a szobatisztaság, sőt a pelust is ők adják, igaz "mi" 2 évesen lettünk szobatiszták és azóta is hálás vagyok a bölcsis Kati néninek, aki nem tudom milyen trükköt vetett be, de 2 hét alatt teljes -értsd ezalatt, hogy éjszaka sem kellett pelus- szobatisztára varázsolta a lányomat.

Szóval ez tényleg ember, ill. ovi függő, de egyáltalán nem tartom helyesnek, hogy emiatt nem vesznek fel egy gyereket oviba.

Nézz utána, ahol mi lakunk az önkormányzat fizeti a magán bölcsit/ovit, ha állami rendszerben sehova sem vettek fel titeket, mi így lettünk magán bölcsisek; bár én kisvárosban élek, nem tudom Bp-en van-e ilyen lehetőség a közeletekben

2011. ápr. 23. 12:58

Nekem mind két gyerköcöm szoba tiszta volt 2 évesen.

Az egyik ismerősőm is igy járt: a kisfia 4 éves lesz októberba és szeptembertől nem tudta beadni oviba, mert pelenkás volt még. És még mindig pelenkába kakil. A szülök nem tudnak mit tenni már. Igy a nagymama van itthon vele mig a szülök dolgoznak.

12. Cipike75 (válaszként erre: 10. - Sanka02)
2011. ápr. 22. 10:21
Nálunk is kikötötték a szobatisztaságot. Nem is lesz rajta pelus, csak bugyi....majd többször elviszik wc-re...meglátjuk. Bízom benne, hogy alakul valami abban a 2 hétben.... A magánovin mi is gondolkodtunk, bár nagyon drága lett volna, aztán kiderült, hogy a környéken nincs is, megszűnt....
2011. ápr. 21. 21:54
Tesóm lánya 4.5 évesen hagyta el teljesen a pelust, de rendesen járt oviba. Ez ovi és óvonő függő is, hogy beveszik-e szerintem. Persze, törvényileg vagy jogszabályilag vagy mittomén, nem vehetnék be, de tulajdonképp csak a jóindulaton múlik. Nálunk nem volt gond belőle.
2011. ápr. 21. 20:50
2 évet betöltötte mikor beírattam, az első szülőin kijelentette óvonéni, hogy csak szobatisztán mehet a gyerek. Akkor még meg se gondoltam volna, hogy 3 éves korára se lesz szoba tiszta.
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - Sanka02)
2011. ápr. 21. 20:47
Én ezt nem is értem... bennem fel se merült annak idején, hogy ez az oviban probléma lehet, és soha nem is éreztették velem.
2011. ápr. 21. 20:42
Az én fiam se szobatiszta 3 éves 3 hónaposan. Nálunk az óvodába kizárták a pelenkát. Bölcsibe én se adnám, eddig se volt, most adná be? Szerencsére találtunk egy olyan családi napközit, ami megfizethető. Gondolom azért is olcsó, mivel nem nagy városban élünk.
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 2. - C45a97b7cb)
2011. ápr. 21. 20:37

A fiam majdnem 7 évesen lett teljesen szobatiszta, és igen, volt óvodás is... Sajnos nálunk az összes fiú "pisis" a család minden ágán... Semmi gondot nem okozott a oviban... nylon lepedő, és ha gond volt, hoztam-vittem az ágyneműt. 8 csoportos óvoda, tűnemény óvónénik és dadus, és imádták a fiam...

Egyébként pontosan 2 héttel a suli előtt lett teljesen szobatiszta. :)

6. Cipike75 (válaszként erre: 4. - Peppelínó)
2011. ápr. 21. 20:34
Én is ebben a helyzetben vagyok, és nekem azt mondták, hogy adjam be bölcsibe....mondtam, hogy abból már nem kérek, ha eddig nem volt bölcsis.... Most 3 éves, 2 hónapos, még nem szobatiszta, a szabim lejár, most elmentem táppénzre, és most szólt az óvoda vezető, hogy vigyem beszoktatni, majd alakul a dolog... Úgyhogy nekem most viszonylag szerencsésen jött kik, de remélem nem mondják a beszoktatás után, hogy mégse, majd szeptemberbe vigyem újra.....Most ezen fogok izgulni.. Májusban kezdünk....Aztán majd többször elviszik wc-re....
2011. ápr. 21. 19:30

Mikor tölti a gyermek a 3.évét?


Max.fizetős intézményekbe viheted,ha nem nyer felvételt sehova.

4. Peppelínó (válaszként erre: 2. - C45a97b7cb)
2011. ápr. 21. 19:23
3 éves kora előtt, még itthon vagyok vele gyes-en, de ez ugye megszűnik, mikor betölti a 3. életévét. Tehát akkor, ha ne adj Isten, 3 évesen még nem lenne szobatiszta, akkor passz, hogy hova teszem, míg dolgozom.
2011. ápr. 21. 19:15
Ez attól is függ,hogy milyen az ovi,mennyire nem szobatiszta a gyerek.És egyáltalán felveszik-e a gyereket,mivel nagyon sok helyen nincs is hely sajnos.:S
2. c45a97b7cb (válaszként erre: 1. - Peppelínó)
2011. ápr. 21. 19:14
Sehova. Vagyis oda ahová 3 éves kora előtt.
2011. ápr. 21. 19:12
Akkor hova lehet vinni a gyerkőcöt, míg a szülő dolgozik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook