Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 72 órás VBA2C fórum

72 órás VBA2C (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 72 órás VBA2C

1 2
2013. nov. 3. 01:14

Felhozom az egyik kedvenc történetemet! :)

Miközben átfutottam a kommenteket, jót mosolyogtam azon, hogy azóta többen is nagyon szép szülést élhettek át császár után az azóta dúlává lett Miával, ill. hogy sokan mára már személyesen is ismerik egymást a kommentelők közül. :)



Volt itt szó fogakról meg szoptatásról is közben és valaki megjegyezte, hogy 6 hónapig szoptatták, azért az már idő nem?

Hát, haladó szemléletű védőnők szerint egy babának másfél évig van szopási igénye, amit ki kell elégíteni. Ha már nem szopik, akkor több, mint valószínű, hogy megtalálja az ujját, vagy ez már a szülők megelőzték cumival.

Feltételezem, hogy a fogak szempontjából is ideálisabb a minél tovább, annál jobb elve...

53. koredo
2012. ápr. 28. 10:04
Gyönyörű történet!
2011. aug. 21. 21:29
Szívből gratulálok, öröm volt olvasni:)
51. Ani.
2011. jún. 6. 14:46

Sziasztok!

Eloszor is, Mia, nagy-nagy gratulacio a kitartasodhoz, erodhoz es a gyonyoru szep gyermekeidhez!


Nem csak Magyarorszagon van beavatkozas. Eddig azt hittem es mindenki azt is mondta, hogy nyugaton minden emberbaratabb. Dehogyis. A sajat boromon tapasztaltam meg sajnos, hogy a nemeteknel is siettetik a szulest, igy lett csaszarom. :(((( Bele is piszkaltak a folyamatba, mert keresem ellenere adtak ezt-azt.

Annyi de annyi szuletestortenetet elolvastam es tudtam, hogy nem szabad tul koran bemenni, megis beleestem ebbe a hibaba. Kemeny arat fizettem erte. 2cm-es tagulassal ertunk be es voltam olyan hulye, hogy meg mikor be akartak kotni a branult, akkor sem mondtam azt hogy koszonom en hazamennek. :(

Pedig nagyon jo szulesem lett volna. 8cm-ig tagultam 6 ora alatt, ugy hogy nem is ereztem tul fajdalmasnak fajdalomcsillapito nelkul sem.

Sara1986:

Csak szuleszno volt bent a szulesemnel, de ok sem kulonbek mint az orvosok.


Gratulalok mindnekinek akinek sikerul csaszar utan a normal szules!

Remelem egyszer en is elmondhatom majd ezt magamrol.

50. Márti1981 (válaszként erre: 44. - Zambak)
2011. máj. 3. 23:35
Szia, Zambak ha természetesen akarsz szülni második babát válts dokit ahogy itt írod emellett sajnos nem fog menni:(
2011. máj. 3. 23:32

Nagyon nagyon gratulálok anyukának, dokinak is h természetesen szülhetett két császár után, én is érdeklődnék, h melyik kórház ez?

Itt nyíregyházán van olyan doki aki szintén ilyen beállítottságú, s nem egy barátnőm szült császár után természetesen, két császár után is nála....ha egészségileg minden rendben babánál mamánál miért császároznak enniyt????

Valakit automatikusan császároznak már egy császár után is miért mert könnyebb, gyorsabb az orvosnak vagy miért a kockázat miatt ami mint látjuk a leírt törtáénetből is nem annyira vészes.

Én természetesen nagyon rövid idő alatt születem két kisfiamat, 1.15 perc, ill 40 perc alatt kórháza érkezés után...s igen mindenkinek tanácsolom h jobb otthon vajúdni s csak a végére bemenni ha nincs probléma, emrt ha kell ha nem császároznak(itt nálunk 10ből 7-8 anyukát biztosan)Én elején olyan orvost/szülésznőt választottam akik csak nagyon végső esetben indokoltan császároznak s nem azért mert már hosszú a vajúdás sietnie kell stb okok miatt.

48. Studio64 (válaszként erre: 29. - D104370848)
2011. ápr. 26. 14:08
Furcsa magyarázat ez erre, de nekem tényleg nem férnek el. Ezért van az, hogy a fogszabályozó ellenére a bölcsességfogaim szééépen 18 évesen úúújra összetolták a fogaimat. Én 6 hónapig voltam anyatejes, ez azért már időnek számít.szóval?
47. msbutty (válaszként erre: 29. - D104370848)
2011. ápr. 26. 13:48
... kevés kivétellel minden anya képes szoptatni a gyermekét... kifogás, hogy nincs teje... értem én, hogy természetesen az anyatej a legjobb a gyermeknek, de ha egyszer nincs?????? szeretem, amikor így ítélkeznek az emberek. nem volt tejem, a fiam nem szopott, a fogai mégis tökéletesek és még hely is van nekik!! ... az eszem megáll!! ...
46. gyopár (válaszként erre: 44. - Zambak)
2011. ápr. 25. 18:25

Ez melyik kórházban van?

Ez szerintem nagyon elkeserítő arány.


Azokban a kórházakban, ahol támogatják a vbac-t, 60-70%-os a császár utáni sikeres hüvelyi szülések aránya. A nemzetközi statisztikák is ezt támasztják alá (sőt, ha valaki jól körülnéz, ennél jobb arányokat, még támogatóbb személyzetet is lehet találni).


Az első baba nálunk is császárral született farfekvés miatt. Az akkori orvosom elmondta, hogy lehet szülni császár után, ő támogatja is, de sajnos abban a kórházban nem igazán - ő is kb. 10 %-ot mondott, hogy ilyen arányban azért "megtörténik" a dolog. Utánanéztem, és ennél valóban sokkal jobb arányokat is lehet találni.

45. scorpiolady (válaszként erre: 29. - D104370848)
2011. ápr. 24. 21:56
Hát ezt nem tudom ki találta ki, én egy percig sem tudtam szopni(anyukám mondta, hogy már a kórházban tápszert kaptam), és még bölcsességfogaim is voltak amíg ki nem húzták, és rendesen a helyükre nőttek, szuvasodás miatt húzták ki. Szóval nekem elférnek a fogaim a számba! :-)
44. scorpiolady (válaszként erre: 44. - Zambak)
2011. ápr. 24. 21:53
Szia az én nagyobbik fiam is faros volt ezért császárral született, a kisebbik viszont simán!
2011. ápr. 22. 22:09

nagyon jó dolgokat vetettetek fel. Így van. A nők képesek szülni, ha hagyják őket, ha tisztelik a testüket és megfigyelik azt, vigyáznak rá, hogy ne történjen baj, de nem avatkoznak be feleslegesen. Azonban nagyon jó, hogy manapság már van segítség, ha gond van, mert veszélyhelyzetek is adódhatnak, amikor be kell avatkozni. Régen ez nem volt, azért volt akkora a halandóság. Nyugatabbra szülésznők kísérik a szüléseket és doki csak akkor lát, ha gond van. Ez így van rendjén. Ott pénzkidobásnak tartják az orvos drága idejét egy normál szülésre pazarolni.


Nekem nagyon sokat segített a Szülés, ahol én irányítok c. könyv, az abban leírt relaxációs és vizualizásiós technikákat használva, már a 37. héten eléggé nyitott voltam, mégis kivittem a terhességet 40 hét 5 napig, amikor magától indult el kisfiam, és hamar egy csodálatos, elsöprő születéssel lépett be erre a világra. Én Pestre mentem szülni Szolnok mellől. Végig a kocsiban, relaxáltam. Már 7 cm volt a méhszáj, amikor felértünk :D

42. pe80
2011. ápr. 22. 21:41

Gratula itt is a kitartásotokhoz és az ügyességetekhez!:)

Egyébként nekem is az az érzésem, h a legtöbb orvos mindenáron beleavatkozik a szülésbe, és el is hitetik a nőkkel, h mindez szükséges... (Persze, van amikor az, de kizárt, h a szülések nagy részében mindenféle beavatkozás kellene.)

Na persze, ha nem sikerülne ezt olyan sok emberrel elhitetni (részben én sem vagyok kivétel), akkor esetleg kevésbé jutna az orvosoknak fontos szerep a szülés-bizniszben, kevesebb fizetős munkájuk lenne... De persze ez már egy más téma.

41. Venezuela (válaszként erre: 29. - D104370848)
2011. ápr. 22. 21:13
De dúrva,ezt még nem is hallottam!Amúgy mennyi szoptatási idő szükséges a fogaknak,mármint annak,hogy elférjenek??
2011. ápr. 22. 20:42
Ez igen! Gratulálok nektek! Nagyon örülök hogy a kitartásod meghozta a gyümölcsét!!! Sok boldogságot a családnak!
39. bovi
2011. ápr. 22. 20:24
Minden elismerésem a Tiéd! Igazán büszke lehetsz a családodra, nagyon szép gyerkőcök. Jó egészséget kívánok nektek!
2011. ápr. 22. 18:51
Hát nem semmi. Gratulálok. Én egy hete szultem második babámat, természetes uton, mindössze 3.5 óra alatt, de mégis ugy érzem, hogy nincs nagyobb fájdalom a szulésnél. Te pedig olyan szépen beszélsz róla, hogy bárki megkivánhatná.
2011. ápr. 22. 15:01
Gratulálok Mia!Le a kalappal előtted,nagyon ügyes és nem kevésbé bátor voltál!Sok sikert a továbbiakban is.
2011. ápr. 22. 12:47

de jó hogy van ilyen :)

nekem a fiam császáros volt másfél éve, most a kislányom is az lesz, mert placenta previam van, meg myomám amit ki kell szedni. De akkor lehetséges mégis hüvelyi úton szülni a 3.-at... Majd ha lesz 3. elkérem a dokid elérhetőségét :)

35. .mia.
2011. ápr. 22. 12:25
ez igy van sajnos! Magyarorszagon az ma a legnagyobb gond, hogy a magyar nep csak egyfajta szulest ismer. A szovjet szulest. Ami messze van a termeszetes szulestol! A dokik minden fele kepen probalnak beleavatkozni egy szulesbe (mert azt gondoljak helyesnek es ugy tanultak (halkan megjegyzem: SOTEn diplomaztam))! De egy szules nem versenyauto! NEM idore megy es nem kell piszkalni ahoz, hogy jobban mennyen!!!!!! En nem kaptam semmi beavatkozast (meg volt elore beszelve a dokimmal) - se beontest, se borotvalast, se oxitocint, se epiduralt, se gazt, se tabletat, SEM GATMETSZEST (3800gr es 57cm babamat GATVEDELEMEL szultem meg!!!)!!!!! de ez SAJNOS nagyon ritka, es latszott a szulesznon es az ugyeletesen, hogy hulyenek neznek:(((
2011. ápr. 22. 12:12
Ahogy olvastam a cikket megfogalmazódott bennem egy érzés- ha hagynák a nőket szépen nyugodtan vajúdni, nem lennének elvárások,( hogy pl. 2 óra alatt 2 ujjnyit kell tágulni vagy hármat) valószínűleg a babák 90%-a minden komplikáció nélkül simán megszületne, nem kellene a császár!! De a mai magyar szülészek nagy része úgy gondolja, hogy a szülésnek is óramű pontossággal kell lefolynia, úgy ahogy azt nekik tanítják! És ez bizony nagyon elkeserítő!!!
2011. ápr. 22. 10:57

Nem vagy semmi! 3 nap vajúdás - ejha! De ugye, hogy megéri?

Igaz, én csak 12 órát vajúdtam, de még örültem is, pláne így utólag, hogy nem kaptam epidurált, és végig éreztem mindent!

Igen! Képesek voltunk szülni! A természet rendje szerint életet adni! És ez fantasztikus érzés!

Gratulálok neked!

32. _A.A._
2011. ápr. 22. 10:56

Gratulálok! Megkönnyeztem... A barátnőm az első kisfiát császárral szülte, farfekvés miatt. A másodiknál egyetlen dolgot kívántam neki, hogy ne császár legyen, hanem érezhesse, milyen megszülni egy babát. Nem jött össze. Pár óra vajúdás után, mivel semmit nem tágult, megcsászározták újra.:(((

Nagyon sajnáltam!:(

31. bujuli (válaszként erre: 29. - D104370848)
2011. ápr. 22. 10:42
Egyetértek!
2011. ápr. 22. 09:21
Libabőrős lettem:) Tetszett!
29. d104370848 (válaszként erre: 23. - .mia.)
2011. ápr. 22. 08:27
Persze, hogy kevés kivétellel minden anya képes szoptatni a gyermekét. Tudom, hogy most páran nem fognak velem egyetérteni, de sebaj, mindenki saját maga döntse el mit szeretne adni a gyerekének és mit nem. Éppen most volt tananyagban a szoptatás lányoméknál az egyetemen, és igen is legtöbb esetben csak kifogás, nekem nincs tejem. Miért volt ez téma fogorvostan hallgatóknál? Azért, mert a szoptatás a fogakat is érinti. Amelyik gyerek nem szopik, annak nem lesz elég hely a szájában, a fogai számára. Nem kitaláció, ezt tanítják.
2011. ápr. 22. 07:55

Gratulálok neked! Nagy dolgot vittél véghez, az biztos!



A 2. szülésemre én is hasonló módon készültem, mint te most, mert az első császár volt (még a tanfolyam is egyezik :)), és sikerült szülnöm.

2011. ápr. 22. 07:46

Gratulálok!

szabad megkérdeznem esetleg az orvosod nevéd? 1 sima és 1 császár után babát várok, és nagyon szeretnék én is simán szülni, de sok doki még 1 császár után sem engedi, pedig biztos vagyok benne, hogy nem lenne semmi gond, császár is csak az ikrek rossz fekvése miatt volt szükséges.

Kívánom, hogy sikerüljenek az ikerlányok! Nagyon csodálatos dolog! _Nekem most 2,5 évesek, és rengeteg örömöm van bennük!

26. bujuli
2011. ápr. 22. 05:58
Gyönyörű gyermekeid vannak, Isten éltesse őket!
25. bujuli
2011. ápr. 22. 05:56

Tyű! Ez csodás. Nekem első természetes és két további császáros szülésem volt, de még szeretnék egyet, viszont nem is álmodom a vaginális szülésről, mivel a 3. terhességnél - 4,30 kg volt a baba - nagyon elvékonyodott a hegem, volt is negyedik baba a pociban, most egy éve, de sajnos 8 hetesen elment, akkor azt mondta a dokim, az előzményekre való tekintettel nem ígérhet természetes szülést. A te eseted viszont bizonyítja, hogy semmi sem lehetetlen, amíg nem döntjük el, hogy az...

Gratulálok, Isten áldja szép családotokat!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook