Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szabad a szoptatós kismamának? fórum

Mit szabad a szoptatós kismamának? (beszélgetős fórum)


11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Win)
2007. okt. 10. 13:32
:))) Igen én is átéltem a meleg kóla és meleg szénsavas narancs élményét! Tényleg semmihez nem hasonlítható....
10. win (válaszként erre: 9. - Audrey40)
2007. okt. 9. 09:24

Én kólát egyáltalán nem iszom. Még "ifjú királylány koromban" ittam whiskeyvel. :))))))


Középiskolásan egyszer az akkori Söriparnál voltunk nyári munkán, ahol kólát (még a régi kisüvegest:))) ) adták "védőitalnak". Na, aki ivott életében meleg kólát, szerintem tudja, miről beszélek! Bleeeeeeeeee!!! :SSSSSSS


Utána évekig egyetlen korty kólát sem voltam hajlandó leengedni a torkomon, majd később is csak akkor, ha valamilyen italba van keverve.

9. Audrey40 (válaszként erre: 8. - Win)
2007. okt. 9. 09:08

Én is kismama vagyok, szoptatok, és napi 1 kávét iszom, reggelenként. Az égvilágon semmi baja nincs a fiamnak.

Ám, 2 dl kóla után már egyszerűen nem bírok vele!!!! A kólát ezért muszáj mellőznöm, mert teljesen fel*zza a kicsimet! :))

8. win (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2007. okt. 9. 08:59

Én a terhességem alatt és szoptatás alatt is végig kávéztam. Napi egy kávét iszom reggel, sok-sok tejjel. Nem vettem észre, hogy a fiamon bármilyen élénkítő hatás megjelent volna. 3 hónapos korától átalussza az éjszakákat is.


Az első terhességem alatt volt egy foghúzásom, akkor 16 hetes voltam. Az érzéstelenítőre azt mondták, hogy nem befolyásolja a babát, a röntgen pedig szintén nem, ráadásul hihetetlenül kis dózis. Te meg már nem is kismama vagy, hanem szoptatsz.

2007. okt. 9. 08:50
Nagyon riktán kávézom, akkor is koffeinmenteset vagy a gyerekkávénak nevezettet veszem, ami cikóriából van (bár állítólag ezekben is van minimális). Rám ezek is élénkítő hatással vannak, sokáig azt hittem, hogy placebo-szerűen:)) Most kiderült, hogy nem, mert ha iszom, a kislányomon is meglátszik, hogy sokkal élénkebb, nehezebben alszik el. Fura.
2007. okt. 4. 21:38

A koffein, és a nikotin sajnos koncentrátum formájában jelenik meg az anyatejben. Ezért óvatosan. Mindig figyeld a babát, a reakcióiból leszűrheted, hogy zavarja,-e vagy sem.

A tesóm végig kávézott, míg szoptatott, a kisfia aludt, semmi gond nem volt. Én nem kávézok, a fiam állandóan ébren volt.

5. csehe (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2007. okt. 4. 21:25
Én pl. szinte végig kávéztam, bár nem presszókávét, csak hosszúkávét ittam, sok tejjel. Baba válogatja, ki kell tapasztalni.
2007. okt. 4. 19:05
Amikor kávéztam, egy óra múlva lefejtem a tejemet- a kutyák itták meg!!- és nyugodtan tudtam cicire tenni. Nem volt éber. De sajnos, amíg ezt ki nem tapasztaltam sokat szenvedtünk mind a ketten!! Ilyenkor a baba az első!
2007. okt. 4. 15:05
Szerintem nem baj a kávé ilyenkor.Esetleg figyeld a kicsit,hogy nem lesz-e valamilyen reakciója e miatt.De én is kávéztam igaz koffein menteset ittam az elején.A fogászati dolognál szólj a fogorvosnak,hogy szoptatsz és annak függvényében adja az érzéstelenítést és egyebeket.A röngent ilyenkor már a kicsire ugye nincs hatással.
2007. okt. 4. 14:47

A röntgenezes ekkor mar megengedett?

Fogasztai kezeles--erzestelenites?

A kave teljesen tiltott? Nekem alacsony a vernyomasom, ezert neha innom kell (kavet:))! Igazabol naponta 2 fel kavet szoktam meginni. Az baj?

2007. okt. 4. 14:44
Mit szabad a szoptatós kismamának?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook