Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vaskészítményt adnátok egy két éves gyereknek? fórum

Milyen vaskészítményt adnátok egy két éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


26. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Anduska80)
2013. okt. 6. 12:04
3-as Schüssler-sót adj neki!Nincs mellékhatása, így gyerekek, terhes és szoptatós nők is szedhetik!
25. szdorina (válaszként erre: 24. - Anduska80)
2013. okt. 6. 11:58
Nemrég találtam rá a -Flavon kids- nevü lekvárra.Szuper jo,nemcsak vashiányra,tele van természetes vitaminokkal és 100% gyümölcsből tartosito szer nélkül!!!
24. anduska80 (válaszként erre: 23. - 8bfc7a14ad)
2011. ápr. 26. 12:18
Szia!Köszönöm a hozzászólást.A mákról és a mézről már hallottam,hogy jó vashiány esetén,kipróbáljuk.
2011. ápr. 26. 05:22
Sziasztok, nekem gyerekkoromtól súlyos vashiányom volt, a különböző készítmények sem szívódtak föl rendesen. Régóta nem használok cukrot, mindent mézzel édesítek. A mák mézzel csodát tud művelni! Imádtam a mákos tésztát, szinte 2 naponta ettem. A labor eredményemben 3 csillaggal jelölték a magas vas értéket, annyira felnyomta. Azóta több egészségmegőrzéssel kapcs. websiteon láttam tanácsként vashiányra. Ha kipróbálnátok, a bő vízben kifőtt tésztát ne öblítsétek le hideg vízzel, hanem leszűrés után azonnal tányérba szedni, szétteríteni, így pár percig szárítani, (gyorsan elgőzölög a forró víz) akkor a méztől nem lesz "tocsogós".
22. 06bfdda89d (válaszként erre: 21. - Anduska80)
2011. ápr. 25. 00:29

Hm...


A hsz-d,amivel rám reagáltál tökéletesen igazolja,ami nekem lejött.


Ebbe nem kívánok belemenni,felesleges...


Sok kitartást kívánok minden házi-,egyéb és gyermekorvosnak!

21. anduska80 (válaszként erre: 20. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 24. 23:01
Kedves Spéci Nőci!Szakembertől kértem tanácsot első lépésben.Konkrétan a haematológus szakorvostól,akihez kéthavonta járunk,ill.a gyerekorvosunktól.Mindkettő úgy véli nem indokolt a vas szedése,olyan kis mértékű a laboreltérés.Mivel én aggodalmaskodtam,ezért ajánlották az Aktiferrint.Gondoltam megkérdezem itt a hoxán is,ha már egyszer regisztráltam,nagyon sok hasznos tanácsot kaptam már itt anyukáktól."ilyen mértékű hiánynál,csupán étkezéssel pótolni"-már ne is haragudj,de láttad a laboreredményeinket?Nem írtam számokat,nem tudom ezt honnan veszed?Kisfiam mindenképpen fog valamilyen formában vaskészítményt kapni,mert aggódó anyuka vagyok,de szeretném a legjobb megoldást választani.Nem kritikát kértem csak segítséget,véleményedet úgy vélem elfogadhatóbb stílusban,arrogancia nélkül is leírhattad volna.
20. 06bfdda89d (válaszként erre: 9. - Egypt)
2011. ápr. 23. 11:22

Csak bólogatni lehet erre...


Íme a rettentő mellékhatások,bizzzztos sokkkkkal rosszabb,mint amit a vashiány okoz:


"Ritka: az Aktiferrin szirup allergiás bőrreakciókat váltHAT ki.

Gyakori: ENYHE emésztőrendszeri panaszok, mint gyomorfájdalom, hasi puffadás, székrekedés vagy hasmenés fordulhatnak elő, KÜLÖNÖSEN nagy adagok alkalmazása esetén.

Az Aktiferrin szirup HIGÍTÁS NÉLKÜLI bevétele a fogakat feketére színezheti, mely állapot visszafordítható.

Az Aktiferrin szirup sötétebbé vagy fekete színűvé változtathatja a székletet, ez teljesen ÁRTALMATLAN."


Hát ezek valllllóban rettttenetesek...:O


A vashiány látható tünetei még az ártalmatlanabbak közé tartoznak,úgy vélem kár felsorolni,mert ezeket mindenki ismeri.Az igazán súlyos bajok,amiket okozhat,amiről sosem beszélnek,nos azokat meg nem sorolnám fel(ha csak nem kérik),nehogy azt mondják,mit ijesztgetem szegggény anyukát...:P


Nos az,hogy csupán a vasraktár "üres",az nem ok a nyugalomra.Vashiányban ugyanis ezek elsőként merülnek ki,még mielőtt a vérben kimutatható lenne a vashiány,kvázi: nem történt semmi regeneratív az ügyben,é:gáz van.Szval:ILLIK FELTÖLTENI.A növényi eredetű étel dícséretes,ám nem sok mindenre jó,é:semmire,jelen esetben meg pláne nem.A máj szuper ötlet,ha nem szereti: akkor is:állati eredetű lenne a jó.Nem vagyok túl nagy szaki,egy dietetikus legalább neten könnyen elérhető...ÁM ilyen mértékű hiánynál csupán étkezéssel rendezni egy növésben levő szervezetet igen csak nehéz feladat,szval:PÓTOLNI kéne azt a vasat,IGENIS vaskészítménnyel.Megjegyzem:a vitaminokról írt hordós hasonlat baromság,ahogy van.


Legyünk már olyan jók,aztán végre szakértőktől kérjünk tanácsot,ne a szomszédasszonytól,mert valóban igaz az,hogy a növésben levő gyerek igen könnyen tud vashiányos lenni,nem megfelelő ellátottság mellett,jóóóóóóó???

19. Várhegyi Márton (válaszként erre: 18. - Anduska80)
2011. ápr. 23. 09:03

A spenótban nincs is sok vas, és valóban, nem is jó a fölszívódása. Ahogyan a növényekből általában nem jól szívódik föl a vas.


"Azt mondta a doktornő,csak akkor adjunk vaskészítményt,ha már vannak tünetei,pl étvágytalan."


A raktárakat érdemes volna föltölteni. Mivel növekedésben van a gyermeked, és a vas fölszívódása nem túl jó, elég könnyen alakulhat ki súlyosabb vashiány, ill. anaemia (vérszegénység).

2011. ápr. 22. 21:31
A spenótra azt mondta a doktornő felejtsem el,mert tévhit,hogy jó,ugyanis a benne található vas nem szívódik fel.Nem hittem neki,utána néztem és tényleg így van.Mindent eszik egyébként.A vas a vérében jó,csak a raktára van kicsit megcsappanva.Azt mondta a doktornő,csak akkor adjunk vaskészítményt,ha már vannak tünetei,pl étvágytalan.Erre én mondtam,hogy az étvágyával nincs baj,viszont mostanság sokat alszik,gyorsabban elfárad,folytattam volna,hogy lehet,hogy a levegőtől,sokat vagyunk kint,de nem hallgatott meg,rávágta az Aktiferrint.Három hónap múlva megyünk kontroll vérvételre,addig remélem rendeződik.Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek.Ez a multivitaminos tabi szimpatikusnak tűnik.
17. Mari20
2011. ápr. 22. 12:08

spenótot, szilvát, és természetes élelmiszerben


májat, és minnél több nyers zöldcsi -sali,

gyümi

2011. ápr. 22. 08:55
én céklakapszulát adnék, teljesen természetes,nézz utána bioboltban kapható pl.
15. mimmo33 (válaszként erre: 5. - O.melinda)
2011. ápr. 21. 15:57

;)

spenót, sóska, tojás, körte...

14. f1fee9d062 (válaszként erre: 11. - Türkizszemű)
2011. ápr. 21. 15:55

Ott a válasz!!! :) Én piros gyümivel turbóztam fel a gyerekem vészes vashiányát, elhagytam a művitamint, mert semmit nem ért! A doki meg önelégülten mondta, hogy na ugye, csak-csak hat a vastabletta!!!

Szegényt már injekciózni akarták, mert nem szívódott fel a vas...


Szóval én is a természetes híve lettem! :)

2011. ápr. 21. 15:39
MALTOFER
2011. ápr. 21. 15:31
Maltofer cseppek.
2011. ápr. 21. 14:59

Nekünk ez jött be:

Flavonmax kid's

2005 óta szedi kúraszerűen a család.

Gyümölcsvelő-koncentrátum olyan állagú, mint a lekvár.


DE BÁRMIT ADSZ, AZ MULTIVITAMIN legyen, NE VASKÉSZÍTMÉNYT.

MIÉRT?

Nagyon szemléletes a hordó-hasonlat...

Képzelj el egy régi hordót,amelybe mondjuk esővizet akarsz gyűjteni: nagyjából ép, de egy dongája a felénél ki van törve.

Meddig tudod vízzel tölteni? Félig. Ameddig a "leggyengébb" donga engedi. Tehát hiába adsz egyféle/sokféle vitaminból optimális mennyiséget, ha csak 1 valamiből is hiány van,

a többi sem tud hasznosulni, felszívódni.


Sok VALÓDI, MAGYAR zöldség, gyümölcs, spenót, cékla, alma, máj :)


És ne mondd, hogy nem eszi meg: azt eszi meg, amire rászoktatod, AMIT LÁT, HOGY A TÖBBI CSALáDTAG IS RENDSZERESEN, ÉLVEZETTEL ESZI.

(9,7 ÉVES ÉS 22 hónaposak a gyerkőceim)


:)

10. Guccsy
2011. ápr. 21. 14:58
Nekem mindkét gyerköcöm maltofert kapott.Mellékhatás legtöbbször a székrekedés.Ők melé a cebiont kapták. Én sokat adtam nekik májat,cékla(levét is megitták),spenót,sóska,saláta,brokkoli főzeléket és még most is nagyon szeretik,szerencsére.
2011. ápr. 21. 14:47
Én inkább az orvosra bíznám, nem véletlenül van egy orvosi diplomája... Az ilyesmikkel nem szabad játszani, össze-vissza adni mindent a gyereknek, pláne vasat... Azt adnám neki, amit felírt. Az enyém egyébként Maltofert kapott, de ez is biztosan jó. Mellékhatása pedig mindennek lehet.
8. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 6. - Anduska80)
2011. ápr. 21. 14:43

Szia!

Az én gyerkőcöm még nincs két éves,de 1-2 hete vettem neki vassal dúsított multivitaminos szirupot ..:)

ezt 4 hónapos kortól lehet adni..

inkább leírom privibe a nevét..:)

nem akarok reklámozni..

2011. ápr. 21. 14:41

Szia !


A C-vitamin kell a vas felszívódásához, lehet, hogy a kicsinek c-vitamin hiánya van.


Paprika jobb lehet,mint a narancs, mert utóbbi sokszor sajnos elveszti C-vitamin tartalmát, mire az asztalra kerül.


Esetleg keress, természetes C-vitamint.

2011. ápr. 21. 14:36
Igen,szoptatok még.Szerencsére jó evő a kisfiam,sok gyümölcsöt,zöldséget,marhahúst,halat stb. eszik,viszont nagyon szereti a csokit is.
2011. ápr. 21. 14:35
Céklalé,brokkoli,máj .
4. malkata (válaszként erre: 2. - Anduska80)
2011. ápr. 21. 14:27

Szerintem nincs sok mellékhatása, biztos jól olvastad?


Kislányomnak is volt vashiánya ő maltofert kapott. Természetes pótlásra teljes kiörlésű gabonák, aszalt gyümölcsök nagyon jók és C vitamint, vagy narancsot, paprikát is kell enni a felszívódás miatt. Azt hiszem a tea és csoki tiltott. Ha szoptatsz még az is nagyon jó lenne.

2011. ápr. 21. 14:17
Maltofer cseppet..finom is:)
2011. ápr. 21. 14:16
Laborértékek szerint a vasraktára kissé alacsony,a doktornő Aktiferrin szirupot írt fel,de annyi mellékhatása van,kicsit tartok tőle.Szívesen próbálnék inkább vmilyen természetes vaskészítményt.
2011. ápr. 21. 14:14
Milyen vaskészítményt adnátok egy két éves gyereknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook