Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés után mennyi ideig tart és hogyan zajlik a felépülés? fórum

Császármetszés után mennyi ideig tart és hogyan zajlik a felépülés? (tudásbázis kérdés)


2019. szept. 3. 22:49
Az én császáraim gerincérzéstelenítősek voltak, kettő. Igazából akkor ijedtem meg, amikor cicahátat kellet domborítani a nagy hasammal...valahogy megszúrtak aztán. Nem éreztem semmit, csak a szájam iszonyúan kiszáradt, aztán hallottam mindent és odamutatták a babámat...ez nagyon jó volt, mert altatásban más, azt mondták. Ment egész éjszaka az infúzió, hozták a picit. Másnap kötelező felkelés volt, az nem volt kellemes, húzódott a hasam és nagyon gyengének éreztem magam. Ha már felkeltem, megnéztem a pici fiamat, hol fekszik. Hosszú volt az út, leizzadtam bele. De lehetett zuhanyozni, a nővér segített. Még annyi volt a szépséghiba, hogy kerek 1 hónapig iszonyúan fájt a fejem, azt mondták a gerincérzéstelenítés miatt. Tejem bőven volt, pár nap múlva haza mentünk, igazából hamar felépültem. Általában egy hónap kell hozzá tapasztalatom szerint.
2013. okt. 21. 13:56
Másnap felkelhettem, miközben a természetesen szült szobatársam a vécére nem birt kimenni. 2-3 napig még elég érdekesen jártam, nehéz volt kiegyenesedni, de mire hazajöttünk már semmi bajom nem volt. A heg mostanában már alig látszik, aminek nagyon örülök! 11 hónaposak vagyunk. Nálam szerencsére a heg frontérzékenysége ijesztgetés se vált be.
15. martini64 (válaszként erre: 14. - Dorcsi2)
2010. jan. 7. 18:27
Nekem 3 volt, 1 altatásos és 2 érzéstelenítéses. Az altatásos volt az első nagyon rossz volt, fulladtam, és fájt a fejem napokig, meg rettentően szédültem is. A másodiknál gerincvelői érzéstelenítéssel volt és kissé aluldozíroztak, és akkor nagyon fájt,ugyhogy én is rettegtem a harmadiknál. Ott pedig nem volt semmi gond, egyáltalán nem fájt utána se semmi. Szerintem neked se sikerült eltalálniuk az optimális adagot.
2009. jan. 8. 10:37

ezek szerint én lennék az egyetlen, aki majdnem belehalt a fájdalomba? engem tényleg nagyon megviselt, pedig nem hagytam el magam a terhesség altt, nem híztam el stb.még egy nyávogós fajta sem vagyok mégis rettegek a következő műtéttől...

vivike, remélem nekem is olyan mázlim lesz, h a másodikat már meg se érzem:)))

2008. aug. 17. 09:20

nekem 4 nap volt a kórház,hazamentem és már szinte szaladtam.

a lépcsőt kettessével szedtem..mindkét alkalommal:))szóval nem vészes. ha a terhesség alatt sem hagytad magad el és nem lustultál el, akkor nem lesz nehéz

2008. aug. 15. 19:53
Bikinivágással 1 hét, csak az első 2 nap volt kicsit kellemetlen. 10 nappal utána már bicikliztem. Én is egyedül keltem, a nővér segíteni akart, de jobb volt egyedül, mert úgy magam irányítottam a mozdulatokat.
2008. ápr. 19. 11:59

Régebben szülészeten dolgoztam és azt tapasztaltm, hogy amikor fel kellett kelni egyedül segítség nélkül szidtak mint a bokrot :(, mert a kolléganőim viszont segítettek a többi kismamának. Én viszont ragaszkodtam a jól megtanult módszerhez, ami nagyon jól bevált.

Pár nap múlva viszont imába foglalták a nevem! :) és a többi kismama már arra várt, ha netán császárjuk lesz csak Én legyek ott amikor fel kell kelnie.

Legtöbb a kismamától és az állapotától függ.

Ha minden rendben zajlott, akkor pár nap alatt olyan leszel mintha nem is műtöttek volna, de a hasad még huzódhat egy darabig.

Mindenkinek sok örömet és jó egészséget!

10. sodrak
2008. márc. 18. 13:05
Első gyermekemet császárral szültem-bikinivágással-: az első nap volt csak rettenetes, nem bírtam nevetni, ill egyenesen járni. A harmadik nap már szökelltem, mint a zergék. Utána minden simán ment a mindennapi kerékvágásban. Csak arra figyeltem, ne emeljek nehezet a vágás miatt. 6 hétig úgy vigyáztam magamra, mint akit műtöttek.
2008. márc. 14. 21:38

Sziasztok!


Nekem is császárral lett a kisfiam.

Az első két napban a felkelés-lefekvés volt a legrosszabb, és a megfordulás az ágyban.A séta az egész jól ment, persze csak a folyósón, hosszabb távra nem mertem volna vállalkozni.

Kb 3 hét telt el, mire nem éreztem a sebem, tudtam tüsszenteni, nevetni, megfordulni, és a nagyobb séta se volt megterhelő.

2008. márc. 14. 14:30
Sziasztok!Én a lányomat császárral szültem, nekem az első 3 nap volt rossz, inkább a fordulás azon a jó kis kórházi ágyon, meg persze a felkelés-lefekvés. A folyosón viszont már elég jól közlekedtem, a férjem meg is jegyezte, milyen fitt vagyok, mintha nem most műtöttek volna.Mire hazajöttünk már szinte alig éreztem vmit,inkább csak ha nevettetett a párom...az még nem volt kellemes.:-)
2008. márc. 14. 14:01

Én azt gondolom,hogy sokkal gyorsabban gyógyul az,akinekbikinivágást csinálnak,azoknak csak az első felkelés volt a nagyon rossz.

Nekem 2 császárom volt,és mindkettőnél köldöktől hosszirányú vágást csináltak és 8 óra múlva fel is keltem,de azt hittem összesz. magam.Bár minden nap jobb volt kicsit,de én elnézegettem a többi anyukát is,hogy aki így volt vágva,még napokig enyhén előlre dőlve és a hasunkat leszorítva közlekedett lassan...

Ráadásul a másodiknál 3.-ik napon kivette a varratot,ami szintén rossz volt,mert utána elutazott.Mivel nekem kövér a hasam,így nem is forrt még össze rendesen,így 2 hétig kötözgetni kellett,mert levelt és megnyílt.Szóval én örülök,hogy nem lesz hasonló élményem többet!

Ami igaz az igaz,hogy 3 hetesen már nem volt igazából semmi gondom.

2008. márc. 14. 13:03

Én egyet szültem császárral 36 évesen (faros gyerek 15 centis mióma mellett), de remekül éreztem magam utána, szinte nem is fájt, vagy nem figyeltem, mert lekötött a poronty. De volt mellettem olyan (nálam egy tizessel fiatalabb) mama, aki egész éjjel nyöszörgött, hogy milyen fájdalmai vannak. Néha sírt is, azt nem tartottam életszerűnek... Bár én nagyon sokat tornáztam a terhességem alatt és valószínűleg pont jó állapotban voltam. De biztosan egyéntől is függ!


Keress egy jó gyógytornászt, aki felkészít.

2008. márc. 14. 12:49
Nekem egy csaszi volt eddig, én sokkal rosszabbra számítottam. Nagyon óvatosan mozogtam az elsô napokban, minden mozdulatomra odafigyeltem, egy hét után már a régi voltam
2008. febr. 22. 17:37

Nekem pénteki napon volt a császár másnap délután úgy járkáltam már a folyosón,mitha csak látogatóba mentem volna.

De mindenkinél más.

2007. okt. 4. 14:21
szia én mind a két lányomat császárral szültem az elsőnél azt hittem" megdöglök" a fájdalomtól meg a mozgás sem volt valami könnyü de a másodikat elég könnyen vettem és a mozgás sem volt már olyan szőrnyü de szerintem mindenki máshogyan éli meg ugye mindig azt mondják nincs két egyforma szülés de ez tényleg így van mikor hazajöttem a korházból még aznap kapáltam is( ezt azért nem szabad)
2007. okt. 4. 14:09

Nekem már sajnos ez a harmadik császármetszés volt. Első terhességemnél toxémiát kaptam, azért kellett idő előtt megműteni, másodszorra ikreim lettek, és harántfekvésben voltak, nem tudtam megszülni őket - harmadszor pedig az orvos nem kockáztatja, hogy hüvelyi szülésnél esetleg megrepedjen a hasfalam a korábbi hegeknél. De a korábbi kettő már régen volt, tíz illetve kilenc ve, és most persze idősebb is vagyok (39) és valószínűleg nehezebben regenerálódom.


Tehát, akinek van ilyen tapasztalata: meddig tart a vérzés? Mikortól lehet elkezdeni óvatosan mosozgni? Egyáltalán, milyen tapasztalataitok vannak a császármetszés utáni felépülésről? Vagy ez mindenkinél más? Nagyon más?

2007. okt. 4. 14:06
Császármetszés után mennyi ideig tart és hogyan zajlik a felépülés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook