Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen végzettséggel lehet hajón dolgozni? fórum

Milyen végzettséggel lehet hajón dolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2
31. bibirc
2010. márc. 28. 07:39
Sziasztok! A kolléga nőm dolgozott hajon. Ő vendéglátóit végzett, és mellé még angolul és németül kell beszélni.
2010. márc. 27. 22:08
szia! Köszönöm a válaszod!!! őőő a honlapjuk: www.steiner-international.hu! Nemtudom hétfőg gondolkozhatunk...
29. Pannita (válaszként erre: 28. - Barbus4)
2010. márc. 20. 15:03

szia.

Sajnos én nem tudok segíteni neked, mert nincs ilyen tapasztalatom, de a leírtak alapján elég gyanús ez a dolog nem??

A személyit szerintem ne add ki a kezedből. Ha sok pénzről van szó akkor az is necces...

Jól gondoljátok meg!!

Amúgy milyen céggel mentek?? Hol találtátok a munkát?? Mert utána lehet nézni neten, hogy valós közvetítő-e.

2010. márc. 18. 10:08
Sziasztok! Szeretnék pár dolgot kérdezni tőletek! Nekem jövőhéten kéne kimennem Dublinba, mert onnan indul a hajó, tegnapelőtt szóltak, a párommal mennénk, aztmondták h az oda kiutazást meg az orvosi vizsgálatokat nekünk kell állni, és amikor leszálunk a gépről ott fognak várni minket, de elkérik a szémilyinket, meg vmi papirok elintézésére a pénzt! Hogy ez tényleg igy szokott általába ez menni? Akkor a fizetés h szokott működni? Megkapom az ígért fizetést álatlába? Szerintetek mennyünk? Köszönöm a válaszokat
2010. jan. 7. 15:16
Ki az aki tud a Steineren kivül más közvetitőcéget aki fodrászokat közvetit nagyhajóra. Várnám mielőbbi válaszotokat. Én 9 hónapot dolgoztam a Karibtengert és a Norvég Fjordokat jártuk. Nagyon csodálatos volt csak a fizetésünk közelsem érte el a beigért összeget, pedig nagyon sokat dolgoztunk.
2009. dec. 21. 15:30
matróz? :D
25. petria
2009. márc. 7. 06:42

Szeretném megkérdezni hogy egy hajospincétanfolyam után amihez még egy kis

angol nyelvtanfolyam is társul,meg egy kis plusz

angol tudás merre is induljak ek ?

Tehát van egy szakács végzettségem 3 éves gyakorlattal és most lesz egy hajospincér szak-

végzettségem is.

Az elhatározásom hogy nyárra elvégzem a tanfolyamot s utánna irány a nagy viz. Addig is

ezerrel tanulom az angolt. Jó lenne utánna munká

ba állni. Olyan sokat olvastam társaságokról..

hová érdemes menni akiktől mi hamarabb kimehetnék.Kérlek Titeket ha tudtok irjatok..

köszönöm.

24. Setna
2009. febr. 18. 23:16
Én is állok rendelkezésetekre, ha kellene egy kis infó, én még most is hajózom, konkrétan egy hét múlva megyek vissza a ladikomra a téli szabadságról. Tényleg cége és embere válogatja, hogy mennyire veszik szigorúan a végzettséget. Mikor például én jelentkeztem, akkor annyira sürgősen - már két napon belül, és fél kontinensnyi távolságból - kellett az ember, hogy a nagy sietségben pont a szakmai papírjaimat nem kérték (és ötcsillagos a kalózhajónk!). Azóta sem volt rájuk kíváncsi senki. De ez azért tényleg kirívó eset. De aki hajózni akar, az tényleg jöjjön. Életreszóló élmény!
2009. febr. 18. 23:11
www.hajopincer.hu
22. Hencs30 (válaszként erre: 20. - Fiatal nő)
2009. febr. 18. 23:07

Eleg egy tarsalgas szintu angol nyelv tudas!!!

Kerek mindenkit csak olyanok irjanak ide akik dolgoztak mar hajon,vagy valamelyik csalad taguk dolgoz(ott)ik hajon!!!!

Ha valaki meg nem dolgozott vendeglatasban,eleg jo kezdés a hajopincer tanfolyam,ferjem elvegezte,es segitsegukkel el is tudott oceanjaron helyezkedni.Nem irnam ha nem igy lenne,es ez nem reklam!!!

Mosogatokon kivul(nekik is kell keves angol tudas)mindenki beszeljen eros kozep fokon!

Tenyleg sokat kell dolgozni,min.10-12 orat,neha 14-15 orat,de megeri!

Ferjem fopincer mar,alapja 3800 dollar +borravalo,es tobb mint 3 eve dolgozik hajon!

Elso munkahelyere assistent waitressnek vettek fel.

A hazasagunk ki birta,es ki fogja birni,mar Dublinban elunk,meg 1-2 ev es szarazfoldi munkat keres maganak,hogy tobbet velunk lehesen.

Sokat kell alkalmazkodni meg most is,a vendegnek es a fonoknek mindig igaza van.

Szerencsere egy nagyon turelmes,es munkat biro ferfi,es szereti a munkajat.

Ha vkinek van kerdese szivesen valaszolok!

2009. jan. 8. 17:58
nekem van egy isemrősöm ő neki, csak angol nyelv ismerete van elmehetett hajóra dolgozni. Magyon szereti. Fél évekre mennek ki, vagy van, hogy csak 3hónap, de ő nagyon szereti csin. Már sok helyen járt.
2009. jan. 2. 15:11
Szerintem kell a nyelvtudás mindenképpen, meg valami olyasmi végzettség, amit egy luxushajón lehet kamatoztatni. Pl. masszőr, felszolgáló, szakács, koktélkeverő (mixer, vagy mi ennek a neve), gondolom ilyesmi. De egy jó angoltudás szerintem elengedhetetlen.
19. Zsuzsa88 (válaszként erre: 18. - 867f9adc74)
2009. jan. 2. 15:08
Kérlek, kikérdeznéd őket nekem? Hogyan mentek ki együtt? Milyen kritériumoknak kellett megfelelniük? Köztünk hatalmas a különbség, ő autószerelői szakon végzett, magyar-szerb, és alapfokon angol. Ennyi az ő tudása. Én viszont egyetemre járok, 5 nyelvtudással fogom befejezni a tanulmányaimat. Hogyan vehetnének fel bennünket együtt? Ő hajlandó lenne angolt tanulni a kedvemért, hogy együtt mehessünk ki, csak hát mi van akkor, ha őt a végzettsége miatt nem veszik fel?
18. 867f9adc74 (válaszként erre: 17. - Zsuzsa88)
2009. jan. 2. 15:05
Én ismerek olyan párt, aki együtt ment hajóra dolgozni.
2009. jan. 2. 15:03
Akik már dolgoztak luxushajón: hogyan tudtátok itthagyni az itteni életet? Barátok? Szerelmek? Én másodéves vagyok turisztikai és szállodaipari managementen, magyar, szerb, angol, német (alapfokon), és olasz (most tanulom) nyelvtudással sztem nincs az a hely, ahová ne vennének fel. Csak az a bibi, hogy van egy 4 éves kapcsolatom, imádom a páromat, ő a mindenem, viszont minden álmom hajón dolgozni. Ezt hogyan oldjam meg? Párokat tudtommal nem vesznek fel... Ha jegeljük a kapcsolatunkat, amig dolgozom, szerintetek van esély arra, hogy amikor visszajöttem, mindent ott folytatunk, ahol abbahagytuk?
2008. dec. 21. 13:56
Fontos, hogy uszni tudjal! Felsofokon..DDDDD
15. dogiz (válaszként erre: 14. - Dogiz)
2008. aug. 1. 15:04
csak azért írtam, ha esetleg valakinek elkerülte volna a figyelmét és többet akar megtudni, hol - mit dolgozhat.
14. dogiz
2008. aug. 1. 15:03

Külföldi hajós munkák a Workania.hu állásbörzén.

www.workania.hu

szerintem ez nem reklám, mert itt találtam a hoxán, bal oldalt adominóra felett:DDDDD

2008. jún. 3. 19:11

Sziasztok!

Német középfokú nyelvvizsgával rendelkezem és szeretnék hajón dolgozni,szerintetek van rá lehetőség vagy csak angol nyelvtudással lehet elhelyezkedni?

2008. máj. 29. 01:04
Nem kell nyelvvizsga, se föcitudás :) De kell jó nyelvtudás.A Steiner végzi a toborzást a spa-ba a luxushajókra, felmérik a nyelvtudást és a szakmai tudást is. legalább 150 órás sport vagy svédmasszőri tanfolyam a feltétel, tapasztalat nem kell, mert az angliai sulijukban van egy többhetes tanfolyam, ott betanítják, hogy mi az amit ők várnak el, milyen stílusban kell dolgozni stb.
2008. márc. 13. 19:33
Kell hozzá érettségi, meg nyelvvizsga, meg azért jó kis föcitudás.
2008. febr. 17. 19:26
Szerintetek aki csak egy párhónapos masszőr tanfolyamot végzett,nincs nyelvtudása az el tud menni hajóra dolgozni?(Tengerre,nem Dunára)
2007. nov. 14. 23:13
A legkeresettebb szakma hajóra pincér nagyon profi nyelvtudással.
2007. nov. 14. 23:12
Pincér
2007. nov. 11. 17:01
Ha nem mosogatóként akarsz dolgozni, akkor a nyelvtudás mellé vmi szakmai végzettség is kell. pl.: felszolgáló, szakács, stb.
2007. nov. 11. 16:44

Azért kérdeztem,mert van egy naív nő aki abban a hitben ringatja magát,hogy nyelvtudás nélkül,egy pár hónapos masszőr tanfolyammal amiből most decemberbe fog vizsgázni,el fog tudni helyezkedni egy hajón....

Szerintem meg nem.:o)

2007. okt. 24. 09:26
Nemtudom ,de megkérdezem az Öcsémet Ő hajóvezető a Balatonon.
2007. okt. 11. 23:34

én is szívesen mennék hajóra, de nem tudom, hogy suli mellett lehetne-e, de ha jól tudom nem.

ha viszont utána vállalkoznék rá - mi kell ahhoz, hogy ott dolgozhassak? (jelenleg iskola mellett felszolgálok, más 'tudományom' nincs, de angolul elcsevegek.)és hol lehet jelntkezni?

mármint valami megbízható helyre.

tényleg remélem hogy kapok választ.

3. puli1 (válaszként erre: 1. - Df1077de8f)
2007. okt. 9. 18:13

SZia!En hajon dolgoztam masfel evig.Angol az kell hozza,azt nem tudom hogy milyen szinten,mert en a vendeglatasban dolgoztam,es en semmit nem beszeltem szinte angolul mikor kimentem.Nagyon nehez volt az elso 2 honap azt se ertettem,amit neha igazan kellett volna!!Felvetelizned kell,ahol megnezik hogy megy a masszirozas,es megnezik az angolod.

Engem eloszor a szoba szervizbe raktak,pont ezert mert nem ertettem a nyelvet,es ott legalabb nem kellett beszelgetnem a vendeggel csak felvinni a kajat,es szep lassan megtanultam anyelvet.

A hajozas egy teljesen mas vilag!!!!Van nagyon sok nehez oldala.Pl kapsz egy szobatarsat akihez folyamatosan alkalmazkodnod kell.Nekem volt olyan koszos szobatarsam is hogy,kabint valtottam.

Aztan dolgozni kell mint az allat,es igazabol a mindennapi 10 ~12 orat amit ledolgoztunk ,azt nem fizettek meg.Nem volt egy szabad nap sem.Az elso 9 honapom utan mikor lejart a szerzodesem es haza mentem mindenki csodalkozott hogy mennyit oregedett az arcom.

De azert azokra a helyekre nem sokan jutnak el raadasul ingyen,amelyeken en jartam.Gyonyoruek a karrib szigetek...

Ha jo csapatot fogsz ki a spa~ba akkor elvezni fogod,ha jo fejek a kollegak.De az biztos hogy ott megtanulsz dolgozni.En nagyon sokat valtoztam amig a hajon voltam.Aztan belefardtam hogy nincs szabadnap csak a melo,meg a basztatas mindenert,ugy hogy abba hagytam.Sokszor hianyoznak a baratok a hajos volt kollegak meg azok a szep helyek.En azt mondom vagj bele,foiskola nem kell hozza,az angol az fontosabb mint a foiskola.En sose bantam meg hogy kimentem,rengeteg elmenyem van.A Mexikoi tequila partik,meg a Jamaicai lazasag,napozas Haitin,Delfinekkel meg orias teknosokkel uszas a Cayman szigeteken,A Paradise Island a Bahamakon...

Szoval mar csak a helyek miatt is megeri,mert hat nem hiszem hogy ilyen helyekre eljutsz,meg meg egy csomot le sem irtam.

Kezdj el egy gyorstalpalo angol sulit,tanulj mint az allat,aztan hajra!!!Sok szerencset!!Judit

2007. okt. 4. 17:18
Nagyon érdekelne mi a véleményetek....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook