Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbeteg tapasztalatok fórum

Cukorbeteg tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2008. nov. 21. 17:18

Látom, hogy nagyon nincs mozgás erre! pedig hasznos tanácsokat tudnánk adni egymásnak. . .


Én nem adom fel a reményt, hogy sikerül meggyógyítanom a fiam vagy minimálisra csökkenteni az inzulinmennyiséget. Vannak átmeneti sikereink. . . a gond, hogy kamasz és kezdi unni! Rengeteg dolgot próbáltunk és tényleg van amire esküdni merek, mert használ! A kicsinek csökkent glükóz intolleranciája van vagy ki nem alakult diab. mellitus. . . mert észnél voltam, figyeltem és kezelem. Diétáztatom, de csak a cukor tiltott és remekül tartja a cukrát! 6 alatt van, sokszor még cukros után sem ugrik fel. . . mert sajnos az iskolában elfogad ezt-azt.

Aki hasonló cipőben jár, keres-kutat. . . kérem írjon pár sort a tapasztalatairól!

2008. okt. 31. 14:59

Szeretnék Nektek pár kérdést feltenni, és jó lenne, ha tudtátok ebben nekünk a segítségünkre lenni. Egy üdítőitalokat gyártó/forgalmazó cégnél dolgozom. Cégünk több mint 14 éves tapasztalatával, és szakmai hozzáértésével különböző szegmenseknek a különböző csatornákon keresztül gyárt/forgalmaz minőségi üdítőipari termékeket.


Ha lehetőség/igény lenne rá, akkor tudnánk fejleszteni/gyártani különleges táplálkozási célú üdítőitalokat cukorbetegeken is, de ennek a beindításához szükség lenne a véleményetekre, ötleteitekre, hiszen ez Nektek készülhetne, a Ti igényeitekre kialakítva.


Pár kérdést szeretnék első körben feltenni Nektek:



- tudjátok –e, hogy milyen típusú, fajtájú, jelölésű, üdítőitalokat fogyaszthatjátok?

- mennyire vagytok megelégedve a hazai diétás üdítők kínálatával?

- milyen fajtájú diétás üdítőitalokat vásároltok?

- milyen gyakorisággal, vásároltok ilyen jellegű készítményeket, üdítőitalokat?

- elegendőnek találjátok –e választékot a hazai piacon lévő diétás üdítőitalokra vonatkozóan?

- mennyire vagytok megelégedve a piacon lévő diabetikus üdítőitalok ízvilágával/ízpalettájával?

- hogy gondoljátok, elegendőnek találjátok a hazai piacon lévő diabetikus üdítőital fajtákat?

- igényeiteket a jelenleg piacon lévő diétás üdítőitalok kielégítik?

- milyen ízű diétás üdítőitalokat vásároltok?

- milyen gyakran vásároltok diétás üdítőitalokat?

- hol vásároljátok a diétás üdítőket?

- mennyit költötök, diabetikus üdítőitalokra egy hónapba kb?

- hajlandóak lennétek új, diétás üdítőitalok kipróbálására-vásárlására?

- cégünk több ízben is tudna igény szerint, gyártani/forgalmazni a diabetikus üdítőket:

ananász,bodza-citrom,citrom,cola,kiwi, lemon -lime,mangó,málna,megy,narancs,narancs- marcuja,őszibarack,szőlő,zöldalma,tonic, icetea…Ha lehetőséged lenne, megvennéd, ha az árat is mgfelelőnek találnád?

- mennyi az az összeg, amit egy 2l es diabetikus üdítőre még hajlandóak lennétek költeni?



Első körben ennyi lett volna a pár kérdés, köszönjük, hogy végigolvastad. Ha valakinek még van ötlete, javaslata azt szívesen vesszük, hiszen ez Nektek készülne.


Köszönöm előre is a segítségeteket,


Üdv:

Csenki József

2008. febr. 26. 12:50
Üdvözlet mindenkinek! Én is cukorbeteg vagyok mar egy jó ideje... Glukobene-t és Glukobye-t kellett szednem... át akartak állítani inzulinra... De mondtam, hogy ne mert magam megoldom. Talaltam egy boltot ahol természetgyógyászok, gyógynövény-szakértők tanácsot adnak és teákkal szolgálnak. Van egy csodálatos teakeverékük cukorbetegségre. Annyira jó, hogy nem kellett átállnom inzulinra, és még a gyógyszereket is el tudtam hagyni... Ez nagyon jó hír volt a számomra. A bolt a VI. kerületben van a Zichy Jenő u. 39.ben. Ja és sok más teájuk is van. pl allergia ellen, gyomorfekélyre, magas vérnyomásra... én ezeket próbáltam és meglepően jól hatottak... Mindenkinek ajánlom ezt a helyet mert ott az emberek tényleg segíteni akarnak...
2007. nov. 21. 11:19
Sziasztok! Nekem az apám cukros, 2. típusú. Ő sajnos a saját étvágyának az áldozata lett, 150 kg. Nem szed gyógyszert, diétával kellene rendben tartania a vércukrát. Mikor kiderült, hogy beteg, el is kezdte, de aztán abbahagyta és azóta is folyamatosan zabál. Volt olyan, hogy 20 fölé ment a cukra, de amúgy olyan 6 és 10 között van általában. Mi lehet a következménye ennek az életmódnak? Mik a szövődmények? Mostmár egy ideje hasmenéstől szenved, azt olvastam, sérülhetnek a zsigeri idegek és az okozhatja ezt. Igaz ez?
3. Huszár Mihályné (válaszként erre: 1. - Kató11)
2007. okt. 9. 16:41
II.TIPUSU CUKOR BETEG VAGYOK,AZ ÉRDEKELNE ,KB HÁROM HETE A VÉRCUKROM NAGYON ALACSONY LETT,1,7 1,9 A DOKTORNŐ A TABLETTÁT ELVETTE,DE MÉG ÍGY IS ALACSONY,DAGANATOS BETEG VAGYOK,A KETTŐ ÖSSZE FÜGHET-E?MÁSFÉL HÓNAP ALATT 15 KG FOGYTAM,VAGY E -MIATT LETT ALACSONY A VÉRCUKOR SZINTEM,NEM DIÉTÁZTAM,CSAK NINCS ÉTVÁGYAM!
2. angyalka76 (válaszként erre: 1. - Kató11)
2007. okt. 4. 14:16

Szia!

Mióta cukorbeteg a férjed?

Azt nem írtad,hogy inzulinos-e,vagy gyógyszeres.

Tudom a II-tip cukorbeteg általában gyógyszeres,de van aki nem.

Én is cukorbeteg vagyok 12 éve,de én I-tip,és inzulinos.

Amit kérdeznék,hogy amikor este ilyet mértek mit eszik még utána?De nem követelmény az sem,hogy esetleg a kajától lenne ez lehet az időjárástól is a lelkiállapottól is meg még sok mindentől.

Ha van kérdésed akkor kérlek ne ide írj hanem a citromail címemre.

2007. okt. 4. 12:56

A férjem cukorbetegsége sok kérdést felvet bennem, ha tudtok, segítsetek hozzászólásokkal.

Miért lehet az,hogy elalvás előtti cukorszint 5.5, ennek ellenére a másnapi éhomi érték 7.5-9 között mozog? (II-tip cukorbetegségről van szó)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook