Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova forduljak segítségért? fórum

Hova forduljak segítségért? (beszélgetős fórum)

27. 5f54924ddf (válaszként erre: 26. - E417245f24)
2011. ápr. 22. 13:12
Én 7.-től délután 4-ig dolgozom , és régebben még volt másodállásom is .Akkoriban volt olyan ,hogy naponta 1-2 órát aludtam :(de lassan megint oda jutok ,hogy ismét kell keresnem majd valami plusz munkát."csak" a lakáshitel havi:43.000 ft. plusz a reszi,kaja és a két gyereket öltöztetni és tanitani..sokszor el is fogy a pénzem a hónap közepén,és olyankor idös szüleim segitenek.De ezt szégyelnem kellene mert nekem kellene őket anyagilag segiteni...
26. e417245f24 (válaszként erre: 25. - 5f54924ddf)
2011. ápr. 22. 11:38
Te hogy tudtad megoldani a munkát?Mi ketten vagyunk,a kislányomat sajnos nagyon úgy tűnik bölcsibe kell adni ősszel a pénz miatt,de nem tudom,hogy bírjuk majd összeegyeztetni kettőnk beosztását.Mikor egyedül voltam-5 évig-állandó éjszakára jártam,de az nagyon embertelen hosszú távon.
25. 5f54924ddf (válaszként erre: 32. - Annadorka)
2011. ápr. 22. 09:40
Teljesen egyet értek veled sokan nem azért vesznek fel hitelt mert nincs más választása. Én 7 éve váltam el két beteg gyereket kaptam a válásomból, se lakás semmi. Mindent újra kellett kezdenem .Szerencsére még van munkám és igy vettem fel lakáshitelt amit nagyon keservesen fizetek, de igy is vannak még közüzemi tartozásaim is.És a kormány mit is segit???? semmit .... szivesen cserélnék bármelyik képviselővel osza be ő ezt a pénzt amit én és utána ossza az eszet..
24. hte23 (válaszként erre: 32. - Annadorka)
2011. ápr. 21. 16:43
Igazad van. Csak sokan ezt nem látják.
2011. ápr. 20. 16:04
Figyelj,mi is keressük a megoldást,amint jutunk valamire,írunk neked.Nekünk könnyebb annyiból,hogy ketten vagyunk a párommal és volt kocsink,amit eladhattunk.ezzel nyertünk időt.Ugyanis a párom "örökölt" a válás után egy lakáshitelt,meg a közösen felvett személyi hitelt+a gyerektartás.Mindezzel megbirkóztunk volna,de 6 éve elment a testvérének kezesnek....a többit el lehet képzelni...
2011. ápr. 20. 14:54
Azért remélem megoldodik a gondod és jobbra fordul az életetek ezt szívből kivánom és kitartást!!!
2011. ápr. 20. 14:00
A kiinduló kérdésre válaszolva:mi felkerestünk egy közjegyzőt is,aki átnézett minden papírt és bizony volt olyan kamat,amit jogtalanul akartak megfizettetni,mert már volt róla bizonylatunk!Felhívta a figyelmünket,hogy mindent ajánlott levélben intézzünk,hogy legyen nyoma.Ő bevallotta,hogy akin tudnak,bepróbálkoznak a bankok olyat is kifizettetni,ami nem jogszerű,kihasználva az emberek lelkiállapotát.Ő nagyon emberséges volt,egy fillér nélkül adott tanácsokat,míg előtte egy jogász 5000 Ft-ért lett volna hajlandó szóba állni velünk....És igen,szidom a kormányt,mert én is dolgoztam gyerek mellett is állandó éjszakában,mikor egyedül voltam,a sok léhűtő cigány meg-tiszteletet a kivételnek,de ilyennel még nem találkoztam,pedig ilyen környéken lakom-otthon szaporodik,mint az üregi nyúl,kapják a segélyt,élelmiszercsomagot,ingyen tankönyvet,stb,mi meg tartsuk el őket.Köszönöm szépen!Közel 20 év egészségügyi meg szociális területen végzett munka után nekem senki ne mutassa be őket!Nekünk sincs egyik részről sem családi háttér,nem tudhatjuk a topic indítója hogy került a csávába.Inkább figyelembe vehetnék,hogy fizetni is akar,munkát is keres.Nem kibújni akarunk a fizetés alól,csak kompromisszumot kötni,ami mellett még enni is tud adni az ember a gyerekének.Aki nem tud segíteni,az meg ne írjon ide ítélkező esszéket,mert igen ocsmány dolog egy földön fekvő emberbe még belerúgni!!!
20. 22342e0151 (válaszként erre: 13. - B789d47c89)
2011. ápr. 20. 13:59

Nem hiszem, hogy lett volna egyetlen ember is, aki ilyen részletemelkedést bekalkulált volna, mint ami történt.


Akkor lenne jogod(de nincs) hibáztatni őt, ha még a válság elötti, szerződésben megállapodott részletet nem fizette volna. Akkor igen, de a majd 100%-al megemelkedett részletnél nem.


Ennyit a szövegedről..

19. Cippora (válaszként erre: 13. - B789d47c89)
2011. ápr. 20. 13:48
Ez meg így annyira egyszerű lenne...ha így lenne...
18. 5f54924ddf (válaszként erre: 13. - B789d47c89)
2011. ápr. 20. 13:42
Ez kissé durva... még te is kerülhetsz ilyen helyzetbe empátia ezt a szót nem ismered?
17. hte23 (válaszként erre: 13. - B789d47c89)
2011. ápr. 20. 13:40
Nem hibáztatott szerintem a fórumindótő senkit. Csak tanácsot kért.
16. hte23
2011. ápr. 20. 13:39

Semmi bajom a mai fiatalokkal.

De annyira könnyen osztjátok az észt, szinte nulla élet tapasztalattal.

Inkább egy kicsit gondolkodjatok. Jó?

És jó lenne, ha egy kicsit nagyobb empátia szorulna belétek, akkor talán az ország is másképpen állna.

15. e417245f24 (válaszként erre: 13. - B789d47c89)
2011. ápr. 20. 13:37
Arra nem gondolsz,ha egy házaspár hitelt vesz fel az egyik meg is halhat?De egy sima válás is nagyon jól le tudja húzni az embert a szarba.
14. hte23
2011. ápr. 20. 13:37

Én ugy gondolom, bármelyikünk bele eshet ilyen csávába. Nem kell utólag kioktatni senkit.

Igen tudja, most már, hogy nem kellett volna a tartozás.

De mondjátok már meg!

3 gyerek, egyedül nevelve, albérlet, munkanélkül.

Miből bármit is?

Honnan tudjátok, hogy akkor amikor a tartozás keletkezett is ugyanez volt?

Lehet hogy volt biztos (akkor még annak tudható ) állás, volt házastárs vagy élettárs biztos ( akkor még annak tünő )

Honnan tudhatjátok hogyan került valaki ilyen helyzetbe.


Sajnos nagyon sokan vannak.


És igen a bank nem jótékonysági intézmény.

De ha nincs semmije, miből hajtanák be?

Nem lenne célszerübb megállapodást kötni valamilyen módon?


És én is a kormányt szidom. Nem azért mert aladósodtam, hanem azért mert ilyen helyzetet teremt, hogy nincs munkahely.

És ne mondjátok hogy van, mert NINCS.

Van akinek van, de a legtöbb ember hiába próbálkozik. Valami kifogást mindig találnak.

13. b789d47c89 (válaszként erre: 8. - E417245f24)
2011. ápr. 20. 13:30
Erőhöz mérten kellett volna hitelt felvenni, nem mindig mást hibáztatni.....
12. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 4. - Agnik1)
2011. ápr. 20. 13:08
valószínűleg az elmaradásait be kell fizetni ahhoz, hogy tárgyalhassanak alacsonyabb részletről, ebben nem tudom mi lenne az abnormális, ez teljesen reális.. nem jótékonysági intézmény a bank sem. És jogász ismerős, istenem emberek... azzal azért legyetek tisztában hogy a bank 100%-ig tudja mi az amit megtehet és mi az amit nem. Nem a bank a tájékozatlan..
2011. ápr. 20. 13:08

Szia!


Már akkor kellett volna megkeresned a hitelintézetet, amikor sejtetted, h baj lesz...


Igaz, nem ismerem a hitelügyleted, de elméletben a banknak hátralékos tartozás esetén felszólító levelet, majd ezt követően (ha a tartozás nem nyert kiegyenlítést és felmondják a hitelt) felmondólevelet kellett kapnod, majd egy újabb értesítést, h átadták behajtó szervezetnek a hiteled. (Ha egyik levélből sem kaptál, akkor az kapaszkodó lehet Neked!) Ha már a behajtó szervezetnél vagy, akkor Neked az többletköltséggel jár, hiszen a bank megbízott egy külső céget, h az adósságot hajtsa be (ez a banknak is költség). Tehát nem azért nőtt a tartozásod, mert fizettél...


A tulajdoni lap (annak kiváltása kb. 7.000,- Ft) és a munkáltató igazolás a részletfizetéshez szükséges. Ha nincs munkahelyed, akkor a munkanélküli hivataltól kell igazolást kérni.


Meg tudod keresni a PSZÁF-ot, a Banki Hitel Károsultjainak egyesületét, vagy a Hitel-károsultak Szövetségét. De ne mail-t küldj, kizárólag csak levelet, esetleg személyes megkeresés.

10. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 8. - E417245f24)
2011. ápr. 20. 13:05
szerintem meg ez nem újdonság, és amikor a hitelt felvetted akkor ezzel tisztában voltál, hogy ez így működik. De szidhatod is a kormányt, attól ez változni még nem fog, mivel nincs igazad..
9. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 1. - Zombiildi)
2011. ápr. 20. 13:03

hát több dolog történhetett, nem tudom hogy összesen mekkora a tartozásod illetve milyen kamattal, de nagyobb összegnél könnyen lehet, hogy ezzel az 5 ezer forinttal csak a kamatokat tudod fedezni, a tőketartozásod emiatt nem csökken, sőt az is lehet, hogy nő. Ezt ne telefonon és emailben intézgesd hanem menj be és kérd hogy mondják el, amit nem értesz biztosan válaszolnak rá.

Másik az is lehet, hogy késedelmi kamatot számolnak fel és ezért ugrott meg az összeg, ezt megtehetik.

Tehát az teljesen elképzelhető és nagyon gyakori eset, hogy a vki fizet, ennek ellenére nő a tartozása.

Ilyen ügyek miatt ne emailezgess, nem szép hogy nem válaszoltak, de ezt emailben nem lehet elintézni csak személyesen, már csak azért is, mert ha alacsonyabb részletben is állapodtok meg ahhoz kell a személyes jelenlét, vagy ha Te nem tudsz akkor egy meghatalmazottad jelenléte.

Egyet érts meg, a bank vagy behajtó cég számára Te egy ügyfél vagy, és minden ügyfélre azonos szabályok vannak, így ha nem fizetsz bíróság elé kerül az ügy. Ez teljesen normális. Az, hogy megváltozott az életkörülményed és a helyzeted jelenthet eseti elbírálást, de bizony már akkor a bankba kellett volna rohannod és megoldást keresned, amikor elvesztetted a munkádat. És még ilyenkor is bankja válogatja a reakciót.


Hosszúra sikerültem de a lényeg, semmiféle joghatósághoz nem kell fordulni, mivel semmi jogsértés nem történt. Be kell menned a behajtó irodába és ott megpróbálni megoldást keresni, de már lehet, hogy késő lesz. Bízz benne, hogy nem.


És még arra is készülj fel, hogy mivel ez a Te hibádból történik a járulékos költségeket is rád fogják hárítani.. De ha belegondolsz ez mind teljesen rendben van, senki nincs aki más helyett fizetne.

2011. ápr. 20. 13:01
Mi is így jártunk.Fél éve húzódik halasztódik egy bedőlt hitel,csak minket még azzal is "nyugtattak",hogy ismerik oda-vissza a trükköket,mindent összeírtak.Ugyanígy a barátnőméknél is az albérletben.Ott is be van parázva a főbérlő is.Szerintem szégyellje magát a kormány,nem mi,akik fizetnénk erőnkhöz mérten,de annyi meg nem elég nekik,csak dobják rá a napi kamatot a tőketartozásra.
2011. ápr. 20. 12:59

Szerintem a helyi karitatív szerveknél próbálj segítséget kérni.Ha őszintén elmondod a problémád, nem kell ahhoz vallásosnak lenned, hogy segítsenek. És lehet, hogy másban is kaphatsz támogatást, ha nehéz helyzetben lévő egyedülálló vagy. Ha a szándékot, a tenniakarást látják, hidd el segíteni fognak.

És legyen tanulság, hogy az e-mailt sajnos nagyon kevés helyen kezelik hivatalos levélként, nem lehet rá számítani. Sok helyen meg sem nézik.

6. f303be5590 (válaszként erre: 3. - F303be5590)
2011. ápr. 20. 12:58
megyeszékhelyeken
2011. ápr. 20. 12:56
Csak a behajtó céggel probálj egyezkedni kérd meg öket vegyék figyelembe a szociális helyzetedet.
2011. ápr. 20. 12:49

Ott kezdődik, hogy a bankok, és mindenféle hitelt folyósító cég iszonyat sz*mét:S:S:S Én is tapasztaltam, onnan tudom:(


Ha nincs se ingó se ingatlan vagyonod akkor nem tudnak mit végrehajtani. Ha be vagy jelentve az albérletbe, nagy valószínűséggel a tulaj tudomást fog szerezni a dologról, de mivel a lakás és a benne található tárgyak sem a tieid, így nem lesz mit végrehajtaniuk. Emiatt ne aggódj. Ilyet se hallottam még, hogy 40ezer ft kezdőrészletet kérnek csak azért hogy megköthessetek egy részletfizetési megállapodást:O:O:O Valami nem kerek, nincs jogász vagy ügyvéd ismerősöd???


Ők ezeket biztosan jobban tudják, és tudnának neked segíteni.

2011. ápr. 20. 12:45
van nagyobb városokban ingyenes jogsegélyszolgálat, egyszerűbb ügyekben talán még képviselnek is.
2. f303be5590 (válaszként erre: 1. - Zombiildi)
2011. ápr. 20. 12:44
nem. nem e-mail. hanem tértivevényes beadvány!
2011. ápr. 20. 12:42

Én még olyat nem hallottam, hogy ha valaki fizet

egy bizonyos törlesztőrészletet, az nemhogy csök-

kentené tartozását, hanem még növeli.

Így jártam!

Sajnálatos módon odajutottam, hogy behajtó cégnél

van hitelügyem. Felvettem velük a kapcsolatot, h

amíg nincs munkahelyem 5.000 Ft-jával tudnám fizet-

ni tartozásomat.

Többször is írtam nekik email-t, de még csak nem

is válaszoltak.

Tegnap kaptam egy levelet tőlük, h fizessem meg

tartozásaimat, ellenkező esetben bírósághoz kerül

az ügyem. Ami a legjobban ledöbbentett, hogy a

befizetett márciusi 5.000 Ft-om nem csökkentette

az összeget, hanem még rátettek 14.000 Ft-ot

Felhívtam őket telefonon, ahol közölték, hogy az

az 5.000 Ft csak arra elég, hogy látják együtt-

működöm.

Három lehetőség közül választhatok:

1. Vagy viszek tulajdoni lapot

2. Vagy munkáltatói igazolást

3. Vagy 40.000 Ft kezdőrészletet

ahhoz, hogy megköthessük a részletfizetést.

És után havonta 15.000 Ft-ot kell fizessek.

Vagyonom nincs, albérletben lakom, 3 kiskorú

gyermekemmel.

Január óra álláskereső vagyok.

40.000 Ft-om meg végképp nincs.

Ja, és még e hónap 22-éig adjak fel 10.000 Ft-ot,

hogy ne kerüljek kényszerintézkedés alá.

Úristen, én még ilyet nem hallottam.

Fogalmam sincs, mit tehetnék?

Hova, kihez fordulhatnék segítségért. Vagy legalább azt szeretném megtudni jogos-e ez az

eljárás.

Félek attól is nagyon, hogy lefoglalásra kerülhet

a sor. Az itteni bútorok a tulajdonosé, nem is

a mienk. Szégyenlem magam az egész miatt, de

akkor meg el is süllyednék szégyenemben, ha a tu-

lajt is be kellene ebbe vonni, ha ő is tudomást

szerezne erről.

Kérlek benneteket, ha van valakinek valami jó

ötlete, írja meg, nagyon várom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook