Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Munkahely-dilemma!!! Segítsetek!!! fórum

Munkahely-dilemma!!! Segítsetek!!! (beszélgetős fórum)


1 2
31. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 30. - BayBanya)
2011. ápr. 20. 11:22
köszike!!!!mindenképpen rákérdezek!!!!:)))
30. BayBanya (válaszként erre: 15. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 11:14

Két lehetőséged van.

vagy egyéni vállalkozó leszel és másodállásban munkavállaló

vagy munkaviszony mellett egyéni vállalkozó.

Neked kell eldöntened, hogy melyik az elsődleges.

Az után - Te vagy a munkáltatód - maximumot kell hogy fizess mindenből, a második jogviszonyban viszont csak kevesebbet.

fúúú

nemtudom hogy mondjam.

ha a vállalkozást helyezed előtérbe, akkor neked kell mindent fizetned magad után.

viszont ha a munkaviszonyt, akkor a munkáltatód fizeti a tb-d ... stb.

minkét jogviszonyban levonásra kerülnek a járulékok, csak ugye nem azonos mértékben.

és ezt kéne mérlegelned. melyikkel jársz jobban, melyikkel nem faragsz rá ..

sztem keress egy könyvelő ismerőst, ő talán jobban el tudja magyarázni :(

2011. ápr. 20. 11:12
Az azért tök jó! Sztem vágj bele, aztán menet köözben úgyis kiderül! :))))
2011. ápr. 20. 11:07
igen,nem messze innen..
27. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 26. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 11:06
Hát ez nagy kár! :)))))))))))))) A fodrászat is ott lenne a környéken?
26. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 25. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 10:59
Jó de én vidéken dolgozom,minden reggel 60km-t utaznál?elvinné az utiköltség a fizud...nekem is csak azért jó,mert bringával járok:)))
2011. ápr. 20. 10:54

Az nem rossz, de ezek szerint nem keresel vele túl jól! Nekem is valami ilyesmi kellene majd, szeptembertől....

Ha addig beválik az új, akkor szólj, hátha mehetnék a helyedre! :)))))))

24. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 23. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 10:52
Bizt.szolg.nál diszpécserkedem
23. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 22. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:49
Most mit melózol?
22. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 21. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 10:48

Tudom miről beszélsz,én 5 éve(!)nem vagyok a szakmában hivatalosan,csak otthon max rokonoknak...

de nagyon szeretnék vissza térni és a mai reggelig nem is volt semmi bajom,de feldobták,hogy maradhatnék,és kiderült,hogy bizonytalan lenne elsőre a másik...Itt két éve vagyok,stabilabb minden másnál,de sz@ros hatvanezer forintért..mellette nem merek feketén fodrászkodni...félek a buktától,nem ér annyit nekem.de ha a másik hely emellett összejön,akkor legalább a baba-projektig tuti lenne,és akkor már másképp látnám..De amíg ilyen a helyzetünk,addig babát is hiába akarunk.

Inkább lehúzok így egy évet,de akkor tudom,hogy neki bírunk "futni" a gyerkőc-kérdésnek:)))

21. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 19. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:43
Miután én is fodrász vagyok, tudom milyen gyilkos világ van. Vagy vállalkoóként gebedsz bele, míg kifizetsz mindent, vagy szerencsés esetben éppenhogy bejelentenek valamennyivel (szar esetben még et sem) és keresel pár forintot. Nem egyszerű most kezdeni, az tuti. Én nem is fogom, ha lejár a gyedem. Inkább keresek normális, hivatalos melót!
2011. ápr. 20. 10:42
Megtudtam (fű alatt),hogy nem akarnak a helyemre új embert,inkább győzködnek,hogy maradjak,ha sikerül összehozni nem megy egyik sem a másik kárára...Inkább az a bajom,hogy a leendő munkahelyem álláspontját nem ismerem...és péntekig nem is fogom,addig meg a frász kerülget...:))))
19. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 16. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 10:39

Nem tudom én sem...

Tudod az a baj,hogy innen minden további nélkül dobbantanék,de sajnos(vagy talán nem???)értesültem róla,hogy a másik helyen is hasonlóan sz@rul jelentenének be..Így azt tervezem,hogy építgetem a köröcskémet,és addig maradok.Itt szerintem belemennek,mert hat lóval húznának vissza mióta szóltam,hogy lépek.Ha az itteniekkel kiegyezek,onnantól sima ügy..szerintem...

18. Andesz75 (válaszként erre: 16. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 20. 10:36
Erre utaltam az előző bejegyzésemben. :( Nekem nem egyeztek bele.
17. Andesz75 (válaszként erre: 1. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:36

Engem így vágtak ki az előző munkahelyemről. Mondtam, hogy vállalnék másodállást és erre azt mondták, hogy így nem tudok majd 100%-osan teljesíteni (fáradt leszek, nem koncentrálok rendesen stb.) a mostani helyemen így kiraktak pár nap múlva. Aztán a másik meló nem jött mégse össze és két szék közé este. Jó nem?

Vigyázni kell mert a főnök nagy úr és ha úgy látja, hogy a másik állásod a "főállásod" kárára megy akkor repülhetsz.

16. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 10. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:35
Ha fodrászatról van szó, akkor mindenképpen tartsd meg mellette a másikat, míg egy fix vendégkör kialakul, hiszen az lehet akár két év is. (már ami biztos megélhetést nyújt) Viszont régen volt egy olyan jogszabály, hogy az eredeti munkahelynek hozzá kellett járulnia ahhoz, hogy másodállást vállalj. Nem tudom ez létezik e még!?
15. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 12. - BayBanya)
2011. ápr. 20. 10:27
És ha esetleg vállalkozok másodállásban???Mert fodrászkodnék...
14. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 12. - BayBanya)
2011. ápr. 20. 10:26

Húhhh,köszike....ez az adó dolog megint csak gáz...

de mit csináljak,ha normális EGY DARAB 8ÓRÁS nincs?

Sajna ez van....majd nyögünk:)))

13. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 11. - Mákosnudli)
2011. ápr. 20. 10:25

Köszi,édi vagy,tudom,hogy esetleg húzós lesz,de mérlegeltem,és tudom kompenzálni a negatívumokat..

Remélem...:))) ha nem,úgyis belátom és lépek!:)

Még egyszer kösz,rendi vagy:))

2011. ápr. 20. 10:23

Azt hiszem ez érdekel téged :)

Másodállásként hat (de akár 8-12) óra mellett is dolgozhatsz bárhol, és igazából bármennyit.

A dolog ott lesz kicsit érdekes, hogy az "új" munkáltatódnak másféle szerződést kell veled kötnie, és ő kevesebb járulékot fog fizetni utánad.

Bejelentési kötelezettsége neki van - hacsak nem vagy vállalkozó.

Az adód fogja majd ezt kicsit megsínyleni, mert azt viszont mindkét helyen maximumot fognak vonni.

2011. ápr. 20. 10:22

Szia!

szerintem azért ne vidd túlzásba.

Ismered a mondást - "sokat akar a szarka, de nem bírja a farka"

Bocs, de ez így van, azért sok sikert.

10. 6fe1d096a6 (válaszként erre: 9. - 7cdf5b0d96)
2011. ápr. 20. 10:22

ennyiből szerencsém van,mert itt hetente egy műszakom kiesik,de azt egy emberke helyettem pótolja,így mindketten jól járunk...

Nem bizonytalanodtam volna el,ha nem tudom meg,hogy a másik helyen is hasonlóan kevés órára jelentenek be.És ráadásul az első pár hónapban kissé bizonytalan,mert fodrászatról van szó.Ami nem jelenti azt,hogy nem lesz bevételem,csak nem mindegy,hogy mellette megmarad a havi fix(70%-a)

9. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 6. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:17
Azt mindenképpen tisztázd,hogy nem párhuzamosan megy-e a kettő..Mert ha belenyúlik,a 6 óráson nem fognak azért rajongani,hogy előbb elengedjenek,hogy odaérj a másik munkahelyedre..
8. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 4. - 6fe1d096a6)
2011. ápr. 20. 10:16
Ha bírod a kettőt együtt,és egyik se akadályozza a másikat (gondolok arra,hogy nincs olyan a 6 órásnál,hogy gyakran túlóráznod kéne,ezért nem tudnál időben odaérni a 4 órásira),akkor vágj bele.Másoknak is van 2-3 munkahelyük,mert 1 fizetésből sajna nem élnének meg.Az meg,hogy mit szólna...Figyelj,ha te ott normálisan ledolgozod a 6 órádat,köze nincs ahhoz,hogy te az ezt követő szabadidődben mit csinálsz,tehát ahhoz se,ha másik munkát is vállalsz.(Persze csak akkor,ha teljesítmény tekintetében nem mennek egymás rovására.)
2011. ápr. 20. 10:14
Az hozzá tartozik a dologhoz,hogy itt 24/48-ban dolgozok,ott meg minden másnap mennék...Itt megoldhatóak a kieső napok,de így kicsit kemény lesz.Viszont kiderült hogy ott is csak 4vagy6 órába lennék...így nem mindegy!!!Ezért maradnék,és mennék oda is...
2011. ápr. 20. 10:12
Mivel elvileg ők is négy órába jelentenének be,nem tudom ez hogy ütközik a hatórással...
5. SF
2011. ápr. 20. 10:09
Miért kéne tudniuk róla? Vagy ha igen, milyen jogon korlátozzák, hogy hány munkahelyen dolgozol? Tudtommal csak bizonyos rendvédelmi dolgozók nem vállalhatnak másodállást.
2011. ápr. 20. 10:08
A bejelentési herce-hurca miatt érdekelne nagyon,meg,hogy a másik hely mit szólna,ha elő rukkolnék vele...szerintetek?????
2011. ápr. 20. 10:08
Hogyne segítenénk! Minden alkalmat meg kell ragadni! Nem szabad finnyásnak lenni! Ragaszkodni kell hozzá bármi áron, még kényelmetlenségek árán is!
2011. ápr. 20. 10:07

Sziasztok!

Jelenleg dolgozom egy helyen 6órásba vagyok bejelentve..Ott akarom hagyni egy másikért,de az sem sokkal biztosabb.

Megoldható lenne,hogy mindkét helyen maradjak,igaz húzós lenne,de az új helyen valszeg csak 4órásba jelentenének be....Ezért lenne jó mindkettő.

Ha maradok az egyikben 6-órásban,mehetek a másikba 4órásba?????

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook