Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a kórházban "kapható" kétoldali tüdőgyyulladásról... fórum

Mindent a kórházban "kapható" kétoldali tüdőgyyulladásról... (beszélgetős fórum)


14. 13d03718f8 (válaszként erre: 13. - Wiki76)
2011. ápr. 20. 07:11

Ezt fogom tenni. Apukámmal beszéltem, ő beszélt vele telefonon: hogy ne aggódjak, semmi jele annak, hogy beteg, kicsit rekedt a hangja, de semmi más:)

Mindenkinek szép napot!

13. wiki76 (válaszként erre: 12. - 13d03718f8)
2011. ápr. 19. 21:10

jobbulást a mamádnak.Mond neki soxor hogy szereted

és hogy még szükség van rá otthon.

12. 13d03718f8 (válaszként erre: 11. - Wiki76)
2011. ápr. 19. 17:54

Szia!!

Ezért nem mennek (akarnak) az idősebbek kórházba menni...

Onnan már egy bizonyos kor után-nem nagyon van visszaút haza-felé:(

Szorítok a mamádért, nem tudom, mit tegyél, de te dolgoztál ott, tudod mi várna rá.

Biztosan jól fogsz dönteni!

Én mamim szerencsére erős, stramm asszony, bízom benne hogy felépül!!

Nem lehet másként!!

11. wiki76
2011. ápr. 19. 17:42

szia

Mamám is rosszul van gyenge szédelgős.Most mondta épp hogy szeretne bemenni kórházba hátha segítene rajta.Meg hogy én is tudjak pihenni.Kivizsgálásra gondol.88 éves legyengült de van étvágy sétálgat lassan ha vezetem.A kórházban csak elkapna valamit.Az ágyból nem tudna kimászni,bepelenkáznák és már a fekvéstől is tüdőpangása majd gyulladása lenne.

Nehéz mert ő ezt nem nagyon hiszi én meg tudom.Dolgoztam kórházban.Nővér vagyok.

Nem tudja elfogadni hogy megöregedett és a teste kezdi cserben hagyni.

10. 13d03718f8 (válaszként erre: 9. - B0ba429c34)
2011. ápr. 19. 17:37

Nagyon kedves vagy, köszönöm:)

Ma már nem tudok intézni itthonról semmit, de holnap bemegyek hozzá, remélem, tényleg hamar meggyógyul...

Én vagyok a kedvenc unokája, hátha segít neki, ha vele vagyok:)

2011. ápr. 19. 17:29
Mielőbbi gyógyulást és remélem veled együtt a legjobbakat!
8. 13d03718f8 (válaszként erre: 7. - B0ba429c34)
2011. ápr. 19. 17:25

Hát, a Bajcsy kórházban van Bp-en. Én nem ismerem a helyet, (nem oda tartozunk egyébként)- de "fogadott" orvosunk van: remélem, mindent megtesz mamámért, és hamar meggyógyul!

Nem véletlenül utál szegénykém kórházba menni, nem is megy, csak ha nagyon muszáj...

7. b0ba429c34 (válaszként erre: 6. - 13d03718f8)
2011. ápr. 19. 17:18
Remélem, hogy a te mamád mihamarabb felépül ebből :(
6. 13d03718f8 (válaszként erre: 5. - Pritta)
2011. ápr. 19. 17:17

Kész vagyok, muszáj volt valahonnan tapasztalatokat szereznem, egyedül vagyok itthon a gyerekkel, és rettegek!!

Mamám, egyébként kivizsgálásra ment be múlt héten szerdán. Semmi baja nem volt (ilyen jellegű)- szíves, és koránál fogva el vannak meszesedve az erek, ezért nagyon fullad: egy kis mozgástól is alig kap már levegőt.

Egyébként általános fizikai, és szellemi állapota egy jó 60 éves emberével vetekszik-ezeket leszámítva:)

Simán függönyt cserél a létra tetején állva még ma is...

5. pritta (válaszként erre: 3. - B0ba429c34)
2011. ápr. 19. 17:10

sajnos jót én se. már halt meg gyenge ismerősöm a kórházban kapott tüdőgyulladásban és volt akit kikezeltek.

a beteg állapotán múlik h túléli e, mennyire erős a szervezete. más ha valaki intenzíven kapja meg vagy ha csak lábtöréssel volt bennt.

csak összehasonlításként írtam..

4. Jellina (válaszként erre: 2. - 13d03718f8)
2011. ápr. 19. 17:08

No, az valóban igaz, hogy a kórházban szerzett pneumónia a súlyosabbak közé tartozik, hisz (általában) agresszívebb törzsek okozzák és a személy, aki elkapja, eleve már gyengébb ellenállóképességgel rendelkezik.


De ettől függetlenül nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni...persze tenni kell, hogy elmúljon, de nem szabad mumusként tekinteni rá.


Mit kell tenni, illetve mi az, amit a laikus (látogató) tehet vagy segítsége lehet a betegnek?


- figyelni, van-e láza, kap-e rá lázcsillapítót és antibiotikumot

- nagyon figyelni, hogy a köhögése váladékürítéssel jár-e és a köpetet tudja-e üríteni, azaz fel tudja-e köhögni és kiköpni a váladékot (a bentmaradó, pangó válaéd csak újabb kórokozóknak lesz kiváló táptalaj)

- ha lázas (és ugye ilyenkor ált. az ember verítékezik), gyakran le kell mosdatni, egyrészt lázcsillapító hatású is, másrészt komfortérzet, harmadrészt pedig a nedves bőr sérülékeny, könnyen lehet rajta seb (ún. felfekvés)

- ugyanez miatt a mozgatást sem szabad elhanyagolni (persze, nem tudom, milyen általános állapotban van a rokonod...ez ugye erősen függ tőle)


Szóval, ezekkel lehet segíteni a gyorsabb gyógyulásban...és nem kell mindjárt rosszra gondolni !!!


Másrészt meg (és most magam ellen beszélek) nem szabad sokat a netet bújni, mert ott úgyis csak a rossz tapasztalatnak adnak inkább hangot az emberek.... !!!!

2011. ápr. 19. 16:59
sajnos pozitívat nem tudok írni, csak negatívat azzal pedig inkább nm ijesztgetlek :(
2011. ápr. 19. 16:56

Nem akarok pesszimista lenni, de a papám így halt meg, és most a mamám is hasonló helyzetben van: ma diagnosztizálták nála:(

Nagyon el vagyok keseredve, tudna valaki pozitív véleményt is mondani?!

2011. ápr. 19. 16:53
az u.n. kórházban szerzett tüdőgyulladásokat természetesen más kórokozók okozzák, mint az u.n. közösségben szerzetteket. Ezen kórokozók jellemzőek az adott kórházra, de még inkább az adott kórházi osztályra. A kórokozó fajtája és az adott osztályra jellemző kórokozó antibiotikum érzékenysége alapján kell ezeket a betegeket kezelni. A kezelés sokkal nehezebb feladat, gyakran hosszabb ideig is tart. Van közülük olyan kórokozó is, ami csak egyféle, esetleg kétféle antibiotikummal kezelhető. Ezen kórokozók egyre elterjedtebbek, kezelésük szerte a világon komoly gondot okoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook