Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszacsúszott fog fórum

Visszacsúszott fog (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 20. 13:20
nálunk is 2 felső foga visszacsúszott egy esés következtében. Idővel visszanőttek, semmi nyoma sincs azóta a balesetnek :)
2011. ápr. 20. 08:54
Köszönöm mindenkinek a segítséget és a biztató szavakat!!
2011. ápr. 19. 16:52
Egy hónap és kibújik rendesen,ne aggódj,egy ismerősöm is hasonlóképp járt.
7. dokianya (válaszként erre: 5. - Rberni)
2011. ápr. 19. 16:35
Látod? Kinguri is írta, hogy visszamentek a helyére. Szerintem nem lesz baj, de a bevérzéstől tényleg elszürkülhetnek, de úgyis leváltja...ez a szerencse. Azóta én azért izgulok, hogy most már az új fogait ki ne csapja. :D:D:D:D
6. kinguri (válaszként erre: 5. - Rberni)
2011. ápr. 19. 13:53

Szia!


Az én legkisebb lányom is így járt, az első két foga majdnem félig visszacsúszot. Nagyon ilyesztő volt. Sokáig nem is harapott vele rendesen, de nem mozgott neki. Kb. fél év után bújtak ki szép lassan és már teljesen jól használja is őket. Mivel kislány , én is aggódtam, hogy fog majd kinézni a gyerek, de nem vészes annak ellenére sem, hogy az egyik enyhén beszürkült. Az a lényeg, hogy bennmaradt és így bitosan lesz majd helye kibújnia a maradó fogaknak, ami ilyenkor a legfontosabb.

5. rberni (válaszként erre: 4. - Dokianya)
2011. ápr. 19. 13:36
Köszi az információt!!Nagyon sajnálom,ami a gyerekeddel történt,gondolom mit élhettél át..Most már azon aggódók,hogy visszatérjenek a rendes helyükra a fogai és tudjon harapni,rágni!Persze fontos lenne,ha szépek lennének a fogai,de ebből a helyzetből szeretném kihozni a neki legjobbat!!
4. dokianya (válaszként erre: 1. - Rberni)
2011. ápr. 19. 13:29
Az én kisfiam 17 hónaposan ütötte ki a két alsó fogát, az egyik ki esett rögtön, a másikat a fogorvos szedte ki neki, mert azt mondta tejfogat nem érdemes visszarakni. Tehát tulajdonképp neki nem csúszott vissza, viszont sérült a maradandó foga is mert most hogy kibújt az új foga, az a foga zománchibás és azt mondta a fogorvos, hogy nagy valószínűséggel az akkori eséstől van. És mivel a Te kicsid nem ütötte ki a fogait, és mivel a tejfogacskái még folyamatosan mocorognak, szerintem is vissza fognak igazodni. Szóval, szerintem nem lesz baj vele. Ha véletlenül elkezd szürkülni, feketedni a foga, az meg lehet attól, hogy bevérzett a fog. Ez viszont csak egy kis esztétikai hiba.
2011. ápr. 19. 13:26
Köszi!Én is nagyon remélem...
2011. ápr. 19. 13:24
Ilyet még nem is hallottam. Remélem minél hamarabb rendbe jön a kicsi lányod foga!!!!!!!!!!
2011. ápr. 19. 13:20
Kislányom 15 hónapos,a kismotorjáról akart leszállni,megbillent a motor,és a kis fogacskáival lefejelte a lépcső szélét.Visszacsúszott az inyébe mind a 4 felső foga.Voltam vele több orvosnál,azt mondták,ne aggódjak vissza le fognak jönni ezek a fogak!Járt már valaki így??Mivel tudom segíteni a "gyógyulást"?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook