Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - A Föld természetes erdeinek kb. hány százalékát pusztította már el az ember, az ipar? Fogmosáskor hány liter víz folyik el?

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15. Piri néne2011-10-28 17:38
a fogmosóvíz után ne fájjon a fejed ha a csapból folyatod...
rákérdeznék...tudod-e h a vezetékesvíz fogyasztása...glok orális bevitelre érted ugye...
milyen káros a szervezetedre?
Nos a természetvédőknek nem ártana 1 kis fizika,kémia és mindjárt nem lenne akkora pánikkeltés...sajnálom az öreg fákat de kell frissíteni és a vizeinket mert szüxéges fertőtleniteni igaz-e?

14. tuxy2011-04-19 15:58
sőt megpróbálhatod te is, és akkor már van mit átlagolni :D:P

13. tuxy2011-04-19 15:58
a fogmosósat ki is próbálhatja

nem kell másra hagyatkozni

12. tuxy2011-04-19 15:51
(véleményem szerint)

11. tuxy2011-04-19 15:51
nem is a jó válaszért jár a pont, hanem azért mert keresi, kutatja és mellette egy csomó más mindent is megtud
(válasz Norejka 3. hozzászólására)

10. gribedli2011-04-19 13:00
:)

Ja es a fold vedelmeben: nem dobtam ki a 10 lityko vizet, amikor lemertem, hanem felhasznaltam masra:)

9. Norejka2011-04-19 12:54
Köszönjük :)
(válasz gribedli 8. hozzászólására)

8. gribedli2011-04-19 12:23
Es a tanarneninek mondd nyugodtan hogy lemerted:)))

7. gribedli2011-04-19 12:22
Szerintem a fogmosasnal 8 liter, nalam 1 perc alatt 10 liter viz folyik el ha zuhizom, lemertem:) de fogmosasnal nem eresztjuk a maximumon a vizet

Mi poharral mosunk fogat, ezzel 2 deci megy el
(válasz Norejka 1. hozzászólására)

6. emagdi2011-04-19 11:56
hát, csak tippelni tud szegény:(
(válasz Norejka 5. hozzászólására)

5. Norejka2011-04-19 11:54
Én is ezt mondom,mert hol ilyen értéket adnak,hol olyat...nehéz ez.
(válasz emagdi 4. hozzászólására)

4. emagdi2011-04-19 11:46
szerintem erre egzakt válasz nincs.
az első kérdés nem mérhető, szerintem ahány szakember, annyi félét mond, mivel nyilván más módszerrel számolnak.

a második kérdés szintén butaság, ezt még könnyebb belátni, hiszen ahány ember, annyi féle módon moshat fogat, pl van aki egy percig mos, van aki 4 percig. nos, ha mindkettő véglet végig folyatja a vizet akkor egészen más mennyiség folyik el közben.
átlagot számolni mindebből ismét csak erősen becslés alapján lehet, hiszen egzakt módon nem lehet mérni hogy ki mennyi ideig mossa a fogát, tehát nincs adat amiből konkrét átlagot lehetne számolni.

szerintem tanárnéni olvasott valami cikket, abból kiszedett néhány adatot, de elfelejtett gondolkodni és azért adott ilyen buta házi feladatot :S
szegény gyerekeket mindig sajnálom ilyenkor :(((
még mindig látszik, hogy az iskola nem gondolkodni tanítja a gyerekeket (talán azért, mert sok tanár sem tud).

3. Norejka2011-04-19 10:58
Hidd el,kereste ő is neten,könyvtárban,meg én is segítettem neki,de egymásnak ellentmondó információk vannak! A vizes kérdésre hol 5-7,hol 10 litert írnak. Akkor most melyik a jó? Nem egyből ide másoltam be a kérdést..és gondoltam hátha van,aki segít,mert TUDJA a választ,nem pedig kutakodik,keresgél és aztán mégse tudja a választ,mint pl én sajnos.
(válasz tuxy 2. hozzászólására)

2. tuxy2011-04-19 10:29
akkor az unokahúgod esetleg megdolgozhatna érte......

1. Norejka2011-04-19 08:56
Unokahúgomnak kéne segítség,suliba pluszpontért...

A Föld természetes erdeinek kb. hány százalékát pusztította már el az ember, az ipar?
a) 45%
b) 38%
c) 80%

Fogmosáskor, ha folyatod a csapot átlagosan hány liter víz folyik el, ha tudjuk, hogy ha csak öblítéshez nyitod meg a csapot, átlagosan 1 liter vizet használsz el? (Ha fogmosópoharat használsz, ennél még kevesebb is elegendő!)
a) 4 liter
b) 6 liter
c) 8 liter

Az elsőnél az A-ra,a másodiknál a C-re tippelek,de olyan sok mindent dob ki a google,hogy nem tudom minek higyjek :S Tudja valaki esetleg 100%ra? Köszi!