Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Föld természetes erdeinek kb. hány százalékát pusztította már el az ember, az ipar? Fogmosáskor hány liter víz folyik el? fórum

A Föld természetes erdeinek kb. hány százalékát pusztította már el az ember, az ipar? Fogmosáskor hány liter víz folyik el? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 28. 17:38

a fogmosóvíz után ne fájjon a fejed ha a csapból folyatod...

rákérdeznék...tudod-e h a vezetékesvíz fogyasztása...glok orális bevitelre érted ugye...

milyen káros a szervezetedre?

Nos a természetvédőknek nem ártana 1 kis fizika,kémia és mindjárt nem lenne akkora pánikkeltés...sajnálom az öreg fákat de kell frissíteni és a vizeinket mert szüxéges fertőtleniteni igaz-e?

2011. ápr. 19. 15:58
sőt megpróbálhatod te is, és akkor már van mit átlagolni :D:P
2011. ápr. 19. 15:58

a fogmosósat ki is próbálhatja


nem kell másra hagyatkozni

2011. ápr. 19. 15:51
(véleményem szerint)
11. f303be5590 (válaszként erre: 3. - Norejka)
2011. ápr. 19. 15:51
nem is a jó válaszért jár a pont, hanem azért mert keresi, kutatja és mellette egy csomó más mindent is megtud
2011. ápr. 19. 13:00

:)


Ja es a fold vedelmeben: nem dobtam ki a 10 lityko vizet, amikor lemertem, hanem felhasznaltam masra:)

9. Norejka (válaszként erre: 8. - F758a7200f)
2011. ápr. 19. 12:54
Köszönjük :)
2011. ápr. 19. 12:23
Es a tanarneninek mondd nyugodtan hogy lemerted:)))
7. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. ápr. 19. 12:22

Szerintem a fogmosasnal 8 liter, nalam 1 perc alatt 10 liter viz folyik el ha zuhizom, lemertem:) de fogmosasnal nem eresztjuk a maximumon a vizet


Mi poharral mosunk fogat, ezzel 2 deci megy el

6. emagdi (válaszként erre: 5. - Norejka)
2011. ápr. 19. 11:56
hát, csak tippelni tud szegény:(
5. Norejka (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2011. ápr. 19. 11:54
Én is ezt mondom,mert hol ilyen értéket adnak,hol olyat...nehéz ez.
4. emagdi (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. ápr. 19. 11:46

szerintem erre egzakt válasz nincs.

az első kérdés nem mérhető, szerintem ahány szakember, annyi félét mond, mivel nyilván más módszerrel számolnak.


a második kérdés szintén butaság, ezt még könnyebb belátni, hiszen ahány ember, annyi féle módon moshat fogat, pl van aki egy percig mos, van aki 4 percig. nos, ha mindkettő véglet végig folyatja a vizet akkor egészen más mennyiség folyik el közben.

átlagot számolni mindebből ismét csak erősen becslés alapján lehet, hiszen egzakt módon nem lehet mérni hogy ki mennyi ideig mossa a fogát, tehát nincs adat amiből konkrét átlagot lehetne számolni.


szerintem tanárnéni olvasott valami cikket, abból kiszedett néhány adatot, de elfelejtett gondolkodni és azért adott ilyen buta házi feladatot :S

szegény gyerekeket mindig sajnálom ilyenkor :(((

még mindig látszik, hogy az iskola nem gondolkodni tanítja a gyerekeket (talán azért, mert sok tanár sem tud).

3. Norejka (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2011. ápr. 19. 10:58
Hidd el,kereste ő is neten,könyvtárban,meg én is segítettem neki,de egymásnak ellentmondó információk vannak! A vizes kérdésre hol 5-7,hol 10 litert írnak. Akkor most melyik a jó? Nem egyből ide másoltam be a kérdést..és gondoltam hátha van,aki segít,mert TUDJA a választ,nem pedig kutakodik,keresgél és aztán mégse tudja a választ,mint pl én sajnos.
2. f303be5590 (válaszként erre: 1. - Norejka)
2011. ápr. 19. 10:29
akkor az unokahúgod esetleg megdolgozhatna érte......
2011. ápr. 19. 08:56

Unokahúgomnak kéne segítség,suliba pluszpontért...


A Föld természetes erdeinek kb. hány százalékát pusztította már el az ember, az ipar?

a) 45%

b) 38%

c) 80%


Fogmosáskor, ha folyatod a csapot átlagosan hány liter víz folyik el, ha tudjuk, hogy ha csak öblítéshez nyitod meg a csapot, átlagosan 1 liter vizet használsz el? (Ha fogmosópoharat használsz, ennél még kevesebb is elegendő!)

a) 4 liter

b) 6 liter

c) 8 liter


Az elsőnél az A-ra,a másodiknál a C-re tippelek,de olyan sok mindent dob ki a google,hogy nem tudom minek higyjek :S Tudja valaki esetleg 100%ra? Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook