Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Télbúcsúztató fórum

Télbúcsúztató (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Télbúcsúztató

2012. nov. 7. 20:16
EZT VÁROM MÁR NAGYON
3. syria (válaszként erre: 1. - 44d5abb30c)
2011. ápr. 19. 09:28

Nálam van gázfűtés, de jó érzékkel meghagytam a kazánt is.

Már jó ideje elzártam a drága, és rossz fűtőértékű gázt, így ha fázunk leballagok a pincébe és nem kell 10 perc, mire begyújtok. (Az apukám még 12 éves koromban megtanított rá, s arra is, hogyan kell a tüzet kezelni.)

Persze kéznél van az újságpapír és a gyújtós is. Nem a kukába megy a WC papír guriga, a tojástartó és egyéb csomagoló karton sem. Ezeket teszem az újságpapír tetejére, aztán a vékony gyújtóst, aztán kicsit vastagabb fákat. 10-15 perc elteltével ismét lemegyek, teszek rá még vékonyabb fákat, aztán jöhetnek a vastagabbak is, s most már kicsit zárok a kazán levegőjén. 1 óra elteltével ismét jól megrakom, még jobban lezárom. Utána már csak az időtől függ, milyen gyakran kell lemennem.

Egyébként, mikor már jó idő van, és összegyűlik a papírszemét, lemegyek, bekészítem a tüzelőt, s ha úgy adódik, csak egy gyufa kell és már indulhat is a fűtés.


Ez persze nem olyan hangulatos, mint a te ablakos kályhád, viszont cserébe nem koszolja a lakást.


És igen lehet szeretni a fűtést, világ életemben szívesen csináltam; legyen az teatűzhely, kétaknás kályha, cserépkályha, vagy vegyes-tüzelésű kazán. Egyedül az olajkályhát utáltam. Folyton elromlott és büdös is volt.

2011. ápr. 18. 16:19

Nekünk nem kandallónk volt még otthon laktam hanem kazánunk,már 9-10évesen meg kellett tanulnom begyújtani,ha nem voltak itthon a szülők ne fagyjak meg:)

Ebben nőttem fel,bár gondolom sokaknak ez bizony nem könnyű feladat lehet ha belecsöppen hirtelen.

2011. ápr. 18. 16:08
Bár a tavasz feltartóztathatatlanul berobbant az életünkbe, néhanapján mégis hidegebbre fordult az időjárás, ezért napközben is be kell még gyújtanom a kandallóba. Amikor ideköltöztünk a főváros peremére, meg kellett tanulnom a hogyanját ennek a fontos tevékenységnek, mert a férfiak ugyebár nincsenek mindig itthon.
Ha nem tudom magam megoldani a tűzcsiholást, akkor akár estig is ülhetek takarókba bugyolálva a lassan kihűlő házban, teával a kezemben (volt ilyen!). Nálunk ugyanis nincs gázfűtés, csak a jó öreg fára számíthatunk a csikorgó napokon.

Ugrás a teljes írásra: Télbúcsúztató

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook