Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha gyermekem nem eszi a húst? fórum

Mit tegyek, ha gyermekem nem eszi a húst? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 25. 20:20
Hagyd rá,a gyerekek még jól működnek,ha nem kell a szervezetüknek nem eszik meg,ha szüksége lesz rá kérni fogja...
2009. szept. 25. 20:13

Az én fiam sem eszi meg, ha meglátja hozzá sem nyúl az ételhez addig amíg ki nem szedem az utolsó morzyát is. Bezzeg a májkrémet, azt megeszi. És gyümölcsből is csak két félét eszik meg a banánt és az almát.

Egy vígasztal, hogy tejtermékből, tojásból sokat megeszik. És a húslevest is szereti. Egyébként ő inkább szénhidrát rajongó, kenyér, krumpli, tészta bármennyi mennyiségben bármikor jöhet. És még csak 2,5 éves!!

45. marcsix (válaszként erre: 44. - 5e48d37001)
2009. szept. 25. 19:27
Krisz az én fiam sem szereti a tejet, meg a kakaót sem.a húst pedig pici kora óta nem eszi meg. az izét érzi, mivel rágja, de nem nyeli le... ez valami fóbia lehet nálunk...
2009. szept. 25. 14:42
Az enyém tejet nem akar inni:((((
43. Ekka
2009. szept. 25. 12:03
Semmit. Majd újra rákap. AZ én lányom 1 hónapja nem vesz a szájába semmit, amiben hús van!!!!
2009. szept. 25. 12:01

Az én fiam sem eszik hust. Azaz van amit igen. pl. virsli, sonka, csirke pörkölt. De a sertés husit, azt nem. Rágja rágja, aztán nem nyeli le. fél óra után szólok neki hogy köpje már ki. Nem tudom mitől lehet. Észrevettem már 1 éves korában ezt. Addig ugye bébiételt evett, meg amit én ettem, gulyáslevesből turmixoltam péppé még 1 éves kora előtt, tettem bele husit ugy megette. De már 3,5 éves, ha csirkecomb, vagy sertés pörkölt az amit enni kéne, háát azzal szenved. Nem nyeli le. Nekiáll mint más ételnek, de nem nyeli hanem gyüjtögeti a szájába.


Gőzöm nincs miért. Igazából én nem erőltetem, ha kedve lesz akkor majd eszik. van más étel amit eszik. Persze nem egy sózsák, de nem vékony. :) Előbb utóbb azért csak fog enni...remélem.

2009. febr. 27. 21:23
szerintem sem kell erőltetni.ugyanúgy ahogy a felnőtt a gyerek is el tudja dönteni mi ízlik neki és mi nem.nálunk is ez volt,idővel változik.
40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 27. 21:21

:)

megérzik, tudod?

:))

39. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 38. - Zebracsikó)
2009. febr. 27. 21:19

"a gyerekek tudják, mire van szükségük"


És honnan tudnák? még felnött aki tanult biológiát se tudja.

2009. febr. 27. 20:11

ne erőltesd!

a gyerekek tudják, mire van szükségük (persze az ésszerűség határain belül-értem ezalatt, hogy nyilván nem lehet ráhagyni egy gyerekre , hogy csak nutellás kenyeret akar gumicukorral)

Pótold a fehérjét sajttal, joghurttal.

2009. febr. 27. 19:44
Próbáld viccesen, különféle alakzatban, figurákban tálalni neki a husit(van már dinós fasírt), hátha majd ő is úgy áll hozzá azevséhez. Ha nem tényleg megy próbáld meg a fehérjét pótolni más hasonló értékű ételekkel.
2008. szept. 10. 23:15
adj neki mást,ami jóllakatja :) és a fehérjét máshogy pótold :)
35. rasza
2008. szept. 10. 23:12
Ne erőltesd.Én kicsi gyerekkorom óta nem eszem húst.Szegény anyukám oda volt hogy mi lesz így velem.Vékony testalkatú lettem tizenévesen ez még rátett egy lapáttal az aggodalmára.De most itt vagyok 32 évesen 70 kilóval.15 plusz van rajtam.Makk egészséges vagyok.A lányom most 1 éves és őse eszi a húst.Semmi baja.A doki szerint és mások szerint is egy 16 hónapos gyereknek felel meg az értelme és ügyessége.Szóval csak azt akarom mondani hogy fejlődésben elmaradni nem fog.Ne aggódj.És ne erőltesd.
2008. szept. 3. 18:03
én gyerekkoromban nem voltam hajlandó húst enni,es nem azért mert nem ízlett!Egyszerűen rágtam rágtam,de mindig osszeallt egy oriasi gombóccá,amit aztán képtelen voltam lenyelni.Aztán megtanultam csak nagyon pici darabokat enni,azóta nincs vele gondom,csak ha nincs puhára sütve/főzve;akkor hozzà sem fogok.Utalom a kirágott húsgombóc izet :-)
2008. júl. 11. 23:04
Miért kellene a húsevést erőltetni??
2008. júl. 11. 22:00
Én kiskoromban állítólag csak joghurtot meg olyan gyümölcspépet ettem amiben sok cukor volt. Semmi mást. És most tök gebe vagyok, pedig a családban mindenki hízásra hajlamos. Nem tom hogy van e hozzá köze de én jól érzem magam így. És mostanság sem eszek sok húst. Csak a vasárnapi ebédnél mert ott elvárják meg minden. De hamaganak csinálok kaját akkor nem szokott benne hús szerepelni.
2008. júl. 11. 21:56
Nem létszükséglet, biztos van rá valami oka, hogy nem eszi meg...Bár régen írtál, lehet, hogy azóta már megeszi!? :) Erőltetni nem is lehet, -az én lányom pl. simán kiköpi, ha nem izlik neki valami - de nem is kell, akkor se lesz baja, ha egész életében nem fog húst enni.
2008. máj. 13. 13:09

Az én gyermekeim már nagyok (17 és 19 éves) de nekik is volt egy időszakuk amikor nem ették a húst. Ráhagytam, egyen azt amit akar.Pár hónap múlva csak húst voltak hajlandóak enni, a kenyér és a mellé való nem kellett. Ez is ment egy pár hétig, majd minden átmenet nélkül visszaállt a szokásos étkezési rend.

Türelem!

2008. máj. 13. 13:05

Szia!

Én vega vagyok (tojást és tejterméket eszünk).

Az én gyerkőcöm még soha életében nem evett húst, és teljesen egészséges.Szerintem ne erőltesd, ha akar előbb utóbb úgyis enni fog.

Amivel pótolhatod a vitaminokat és ásványianyagokat:rengeteg tejtermék,hüvelyesek,tojás,szójasajt (nem génkezelt szójából)

Ha tejtermékeket és a tojást megeszi, nem kell különösebben odafigyelni, csak arra h egyen mellé gyümit v valamit amiben C vitamin van.

28. 3a0842d373 (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2008. máj. 13. 12:21
Esetleg jó erős húslevest kéne főzni, de a tányérba már ne tégy húst. Én is ezt teszem. És spirulina tablettát kap naponta egyet. (7 éves)
2008. máj. 13. 08:21

Szerintem is csak gyerekhóbortról van szó.

Amúgy a hús igenis baromira fontos az emberi szervezetnek,persze nem kell túlzásokba esni,és kiegyensúlyozott zödségevéssel lehet pótolni a husi hiányát,de ahhoz érteni is kell egy kicsit a dologhoz.Mit mikor hogyan lehet pótolni.Van vegetáriánus ismerősöm,és teljes életet él husi nélkül is.Ő pl azért vega,mert sajnálja az állatokat...majd amikor rákérdeztem,hogy hord-e bőrcibőpt,akkor elszégyenlte magát...

Tényleg ne csinálj belőle problémát,mert akkor rájátszik.Nem kell,nem kell,majd megeszi.De azért tényleg figyelj rá,hogy a húsban lévő tápanyagokat más,nem húsokból vigye be.

2008. máj. 13. 08:03
Nem szabad erőltetni,majd idővel megeszi!
2008. máj. 13. 08:00
nem kell eröltetni ha akar ugyis eszik belöle
24. 53cc09e608 (válaszként erre: 18. - Vorozhev)
2008. ápr. 22. 15:03

Az én menyem is ezt állította , aztán kiderült nem eszi a húst hanem tömi befelé ,ha nem látják ! Voltam olyan gerinces.. a végén nem kináltam hússal . de kilestem ha kitettem a lábamat fogyott a húsból .. akkor mire volt jó a szinjáték ! Soha senkitől nem sajnálok ételt , ha látom ,hogy valaki éhezik ,természetesen adok neki .a poén a brassói és a milánói a bolognai azt megette , na ezt aztán a vegetáriánusság . egyébként a szó jelntése

A "vegetáriánus" egy ősi indián szó.

Jelentése: "rossz vadász".

2008. ápr. 22. 14:55
Semmi gond , nem szereti , majd ha a szervezete kivánja megfogja enni .
2008. ápr. 22. 14:16
Semmit. Ha meg fogja kívánni, akkor úgyis fog kérni. Biztos valami rossz emlék fűződik hozzá, majd elmúlik.
2008. márc. 3. 19:21
Semmit sem kell tenned! Én gyerekkorom óta utálom, mert az oviba belém erőltettéka mócsingos húst. Szóval kb 30 éve nem eszek húst, felvágottat is csak nagyon ritkán és felnőttem, egészséges vagyok! Az erőltetés nagyon káros!
20. nitchka (válaszként erre: 18. - Vorozhev)
2008. márc. 2. 04:11
Bocsi, de ez oriasi marhasag! Edesanyam gyerekkoromban folyton probalta rameroltetni a hust, de nem ment. Soha semmi hianybetegsegem nem volt. Nagyon kiegyensulyozott etrendem volt. Mindig. Vilageletemben vegetarianus voltam, es mindig is ruheltem a hust. Par eve halat is eszem, de mas szoba se johet. Es nem azert, mert divat, egyszeruen szerintem van aki vegetarianusnak szuletik. A gyerekek meg foleg osztonosen utasitanak vissza bizonyos eteleket. Most 32 hetes terhes vagyok, a parom husevo, de mi egyaltalan nem fogjuk raeroltetni a gyerekre a husevest. Ha akarja megeszi, ha meg em izlik, akkor ehet mast. Es az, h valakin 'meglatszik', h nem eszik hust, az oriasi marhasag. Inkabb az latszik, ha etrendje nem kiegyensulyozott.
19. lufi
2008. márc. 1. 09:26
Az én fiam még csak 2 éves, de akkor eszik csak húst ha úgy tartja kedve.
18. vorozhev (válaszként erre: 17. - Direne)
2008. febr. 29. 20:35
Szia!NEMTUDOM MINDEN GYERMEKNEL IGY VAN E EZ.Az en lanyom 17eves es meg mindig nemtudtam ravenni arra,hogy egye a hust.Abszolult vegeterianus.Nagyon boszanto mert mar ebbe a korban megvan a latszatja annak,hogy nem esik normalisan szukseges elelmiszereket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook