Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Próbálta már valaki a Japán Diétát? fórum

Próbálta már valaki a Japán Diétát? (beszélgetős fórum)


12. naomi1 (válaszként erre: 11. - Linéri)
2011. ápr. 19. 17:04
a srac nem volt kover inkabb szikarnak neveznem Holland az illeto. Mikor k. egy het mulva viszont talaoztunk iszonyatosan nezett ki sovany volt. Allitasa szerint nem evet mast csak rizst. Fuszerezve persze. hol igy hol ugy. wokkozva fozve. En szoktam pl. rizi-bizit csinalni wokba egy kis oliva olajon megforgatva a zoldseget. es mindig masmilyen zoldsegekkel. Konyha geppel jo aprora el tudomszelni a zoldsegeket. izletes egeszseges es finom. Kis adagokat kell enni mint a japan dieta. Inkabb 2x keveset par ora elteltevel. ebed uzsi pl. int 1x. sokat mert akkor mar nem dieta a dieta ( azonkivul olcso ha szezonzoldseggel van pl. repa, zoldborso, babfelek, gomba,.
11. linéri (válaszként erre: 3. - Naomi1)
2011. ápr. 19. 10:21

Szia Naomi


fehér rizst evett csak simán vagy barna rizst ??

és hány kg-ról fogyott le mennyit ?? köszi a választ :)

10. 25a27430dd (válaszként erre: 9. - Naomi1)
2011. ápr. 19. 10:21
:((((
2011. ápr. 19. 10:19
ja. Ha tengeri herkentyuket veszek marhara odafigyelek honnet jon. A multkor tengeri hal volt leakciozva Japanol. Hat nem sokan futottak bele....
2011. ápr. 18. 19:34
egy kis atomsugárzást vacsira
7. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 6. - Naomi1)
2011. ápr. 18. 19:33
6. naomi1 (válaszként erre: 5. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 18. 19:04
Ezt nem tudtam.. tenyleg fogyok a magas feherje tartalomtol? Azt jelenti hogy inkabb 2 tojast reggelizzek mint 1 banant?
5. c12cd2b1c1 (válaszként erre: 3. - Naomi1)
2011. ápr. 18. 12:58
femina.hu-ról van a leírás :) nekem tetszik mert magas a fehérje bevitel miatt mindenképpen fogy az ember :)
2011. ápr. 17. 23:12

nem tudom kihagyni: ez a húsleves pálcikával? :)

de válaszolva is én nem próbáltam.

3. naomi1 (válaszként erre: 1. - C12cd2b1c1)
2011. ápr. 17. 23:09
vegul is ez egy rizsdieta. Legalabbis hasonlit ra egy baratom evett 1 hetig igy a baratnoje kedveert. Szegeny nagyon lefogyott mivel o eleve vekony testalkatu volt. En szeretem a rizses eteleket. Wokkozni szoktam. Szerintem van ebben a japan dietaban valami. Ebben az osszeallitasban ahogy irtad persze mindig mas izesitessel hogy valtozatos legyen ki lehet birni. Mondjuk en heti egy napot valasztanek amikor mast eszek mint rizst
2011. ápr. 17. 17:31
Nem próbáltam, és nem is szándékozom. 9 kilót fogytam eddig úgy, hogy szimplán ügyeltem arra, hogy mit mikor eszek. Az ilyesmi engem már réges-rég hidegen hagy.
2011. ápr. 17. 17:17

A Japán-diétáról...


A Japán-diéta egyáltalán nem bonyolult, nem kell minden nap szusit vagy más hagyományos japán ételt fogyasztani - elegendő, ha betartasz néhány alapszabályt:


* A leginkább ajánlott ételek a rizs, a halfélék, a szója, a különböző zöldségek és gyümölcsök. Elsősorban ezekből állítsd össze az étrendedet.

* A japán adagok kicsik - ezekhez képest nem csak egy amerikai, de egy európai porció is extra méretűnek számít. Szedj keveset, így még akkor sem eszed túl magad, ha mindent elfogyasztasz.

* A reggeli a nap legfontosabb étkezése, és Japánban elképzelhetetlen a miszoleves nélkül - de e helyett természetesen ihatsz zöld teát is.

* A japánok kevés zsiradékkal főznek, és alapvetően sokkal jobban kedvelik a nyers ételeket, mint a sült-főtt fogásokat.

* A kenyeret általában rizzsel helyettesítik.

* A japánok jobban kedvelik az apró, ízletes és gyümölcsös desszerteket, mint a krémes, vajas, kalóriadús édességeket.

* A japán nők nem sanyargatják magukat: mindent megkóstolnak, amit csak megkívánnak, de csak néhány falatot esznek belőle.

* Ne tömd magunkat puffadásig. Egyél nyugodtan, kényelmes tempóban, és próbáld meg akkor abbahagyni az étkezést, amikor 80 %-ig van tele a gyomrod.


Egy napos mintaétrend


*

Reggeli: zöld tea, miszóleves

*

Tízórai: gyümölcs tetszés szerint

*

Ebéd: 15 dkg rizs szójaszósszal

*

Uzsonna: gyümölcs tetszés szerint

*

Vacsora: 20 dkg avokádós rizs

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook