Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szomszédasszony, rémálom fórum

Szomszédasszony, rémálom (beszélgetős fórum)

1 2
2015. márc. 21. 16:38
Pörgős fórum. DDD
2015. márc. 21. 16:36
No én egyszer megmondtam a szomszédasszonyomnak, hogy ha zavarja a koszos ablakom, adok rongyot. Nem érek én rá ilyesmivel foglalkozni. Mármint azzal, hogy mit szólnak a szomszédok. Hadd mondja. Az se baj, ha homokos a járda és égig ér a fű. A férjednek igaza van. Közölni kell a kedves nyugdíjas házaspárral hogy mostantól kezdve legyenek szívesek a másik oldali vagy a hátsó szomszédjukkal foglalkozni behatóbban és tieket pedig hagyjanak békén.
2011. ápr. 18. 00:05
Egy dolgot szerintem ne tegyél,többen is javasolták hogy a gyerekeket passzold át neki.Ne tedd!Úgysem fogja belátni mi az 3gyerekkel boldogulni nap mint nap és csak még nagyobb jogot formálna arra hogy kioktasson.-ha már egyszer ilyen bizalmi posztot bíztál rá.És még örülhetnél ha a nevelésed nem kritizálja meg!
31. 06bfdda89d (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2011. ápr. 17. 23:40

Én is ilyen vagyok.Nekem nem gond lerakni a telefont,vagy becsukni az ajtót,vagy tovább sétálni,stb...Ha én valakire nem akarok időt szánni,akkor nem szánok rá és kész.Nyalhat sót,ha nem tetszik neki...


Azért őszinte részvétem a topikindítónak.Gőzöm sincs én ott összezárva ilyen erőszakos emberrel mit tennék.Akár békében,akár haragban vannak,nem lehet nyugta.Érdemes ezért talán ezutóbbit keresnie.Miből lehetne a legtöbb nyugtot elérnie.De nincs ötletem.Borzalmas lehet...:(

30. Zorkusz (válaszként erre: 26. - EsztyMorgan)
2011. ápr. 17. 18:27

Voltam mar ilyen helyzetben es tudom milyen.Kozos udvarban laktunk tobben,kulon lakasokban.Volt,hogy nem zartam kulcsra az ajtot es bejott a szomszed mama,csak ugy hivatlanul.Jottem ki a furdoszobabol es ott ult az etkezomben.Kopni nyelni nem tudtam hirtelen.Kerdeztem,hogy mit keres ott,amire az volt a valasz,hogy nyitva volt az ajto,jott beszelgetni,de voltak meg cifrabb dolgok is.Akkor ugy ereztem,hogy ideje leallitani.


Nem kell mindent olyan komolyan venni,ezt az utolso hozzaszolast persze,hogy nem komolyan irtam.El lehet kuldeni valakit melegebb egtajakra burkoltan is.

A tisztelet meg kolcsonos dolog.Oke,hogy tiszteljuk az idos embereket,de attol meg nem kell hagyni,hogy a sajat szorakoztatasara szekirozzon,csak mert idos alapon.O is volt valaha fiatal,biztos akkor o sem ertekelte volna ha valaki igy belekotyog keretlenul az eletebe.

A lenyeg az,hogy ha hagyod a fejedre nonek es csak egyre rosszabb lesz.

2011. ápr. 17. 14:24

A probléma ott kezdődött, amit irtál.

"Három éve a szomszédunk lett egy nyugdíjas házaspár. Először örültünk is, mert láttuk, hogy szeretik a gyerekeket, aranyosak, beszélgetnek velünk. "

Ez jól esett, igy közel engedted magadhoz őket. De minek? Minek kell neked a szomszéd? Nem elég csak köszönő viszonyban lenni? Minek velük beszélgetni? Kit érdekelnek? Ha meg jó volt az elején valamire, akkor most viselheted a következményeit.

Én mindenképp csak köszönésre korlátoznám a kapcsolatunkat. Nem beszélgetnék vele, nem érdekelt sosem, hogy a szomszéd mikor takarit, mit főz, stb.

2011. ápr. 17. 13:54
Sziasztok!Hát ezek tényleg nem egyszerű esetek,de nálunk a magas,összefüggő sövény nagyon jól bevállt.Oldalról csináltak kiskaput,hogy át tudjon futni bármikor.Hát én odaültettem egy hatalmas bokrot!Becseszne!Pár éve építkeztünk,tavaly végre elöl is megcsináltuk a kerítést.Na ná hogy kulcsra van zárva,mondván a gyerek nehogy kiszökjön.Hát mi így szabadultunk ebből,azóta akkor látom ha kimegyek az utcára!És egy jó napot-ig állok le vele.
27. 9896a91eb9 (válaszként erre: 1. - SCAni)
2011. ápr. 17. 10:34

Szia! Egyszerűen le lehet rázni őket! Időnként vidd át hozzá a 3 gyereket, hogy legyen olyan kedves és vigyázzon már rájuk egy kicsit, mert sajnos halaszthatatlan ügyet kell elintéznem és sajnos senkire sem tudod rábízni őket:( És addig nyafognék rajta míg el nem vállalja.Had tapasztaljon már egy kis gyerekzsivajt:)és ami vele jár:)Persze nem kell rohanni vissza és közben rá is telefonálhatsz, hogy mi újság a gyerekekkel?:D Meg hogy bármennyire is rohanni akarsz haza sajnos sokan vannak előtted, lassan halad az ügyintézés...Még akkor is ha közben a szaunában pihizel:D

Ha szól valamiért, pl. homok a nemtetsző helyen, kérd meg, hogy jajj tegye már meg, hogy lesöpri mert most éppen a másik gyerek hív, mert...Szóval be kell fogni a munkába! Aztán majd leszokik arról, hogy felhívja rá a figyelmed. Mert ha meg is látja, nem akarja, hogy átpasszold neki.

Egyébként pedig ha látja, hogy mint egy jó kislány minden szavára ugrasz, szépen rákap arra, hogy mint egy pótanyós irányítson.Ha beszóltok az csak ront a helyzeten, mert ő lesz a mártír az utcában.A saját fegyverével kell leszerelni.

Egyébként nekem meg egy olyan szomszédasszonyom volt, aki mindig kölcsönkért valamit. Még sütemény kenő tollat is. Na azt nem kellett, hogy visszaadja, mondtam, hogy tartsa meg.Aztán amikor pénzt is akart kérni, a férjemre hivatkoztam, hogy majd, ha hazajön. Hát nem kileste mikor ér haza? Átcsengetett, de addigra nagyon ideges lettem és rendesen kiosztottam. Én ugyanis elvből nem kérek semmit kölcsön, de nem is szeretek adni kölcsön és becsuktam az orra előtt az ajtót. Azóta nem jött.El is költözött azóta.

Egy másik meg azzal etetett állandóan, hogy ő milyen jól bevásárolt, hogy milyen olcsón vett ezt meg azt. Mert ő ugye tudja, hol kell vásárolni, mert ő tud spórolni.Egy alkalommal lelkendezve mondtam, hogy földiepret vettem x összegért a válasz: ó a vásárcsarnokban Dunát lehet rekeszteni... és mondott egy jóval alacsonyabb árat, hogy mennyiért.Persze ez sem volt igaz.Na őt pedig úgy állítottam le, hogy kijelentettem, hogy mi meg megengedhetjük magunknak, hogy ennyiért vegyem meg:)

Mindenhol vannak ilyenek, sajnos:)

26. EsztyMorgan (válaszként erre: 23. - Zorkusz)
2011. ápr. 17. 09:08

Persze, így mondani könnyű. De aki nincs ebben, mint ahogy gondolom te sem.. az el sem tudja képzelni, hogy egy ilyen szituáció milyen nehéz. Mert szólnál is meg nem is. Bunkó akarsz lenni, meg nem is... és azt azért ne feledjük, én legalábbis nem feledem.. hogy kotnyelesség ide vagy oda.. egy idős asszonyról/házaspárról van szó, akit legalább a kora miatt tisztelni kell, ha nem is.

Nem kell ilyen sületlenségeket mondani neki.. szerintem egyikünk sem ilyen típus, hogy így beszéljen. A legjobb, ha visszaszólsz, de valamennyire kedvesen, mosolyogva.. a hangodon úgy is érzi, hogy nem szívbéli jóságból mondod azt, amit.. Ha ebből sem ért, akkor pedig szépen el kell mondani neki, hogy a ti életetekbe ne szóljon bele, neked jó így, és ha ennyire zavarja, hogy te mit főzöl vagy nem.. akkor nem muszáj átmennie.

Én sem voltam eddig az a beszólós fajta, pláne nem az idősebbekkel. De Anni rávezetett arra, hogy muszáj, mert minél többet tűrsz, annál messzebbre fogsz menni.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - E61ee7c124)
2011. ápr. 17. 09:03
Mondjuk ebben van igazság. Az én szomszédasszonyomnak sincs gyereke. Amikor fiatal korában terhes volt egyszer, azt is elvetette.. most meg itt okoskodik. Én eleinte tűrtem, de ma már odaszólok. Mosolyogva, kedvesen, de muszáj. Annyit már elértem, hogy az utóbbi pár hétben kevesebbet jön, és akkor is csak arról beszél, hogy majd csinálja a kertjét..
2011. ápr. 17. 08:30

Hihi! Vagy csak közöld vele, hogy mire Te is százhúsz éves leszel, TE is utol fogod magad érni minden munkával. :D:D:D

A barátnőm szomszédnénije is egy sárkány. Múltkor a kovácsoltvas kerítésre kötött egy porcelán csészikét, hogy ha valaki megy hozzájuk és dohányzik, akkor az utcán abba tegye bele a csikket és abba hamuzzanak bele. :D:D:D Jól nézett ki a csészécske a kerítésen. :D:D:D:D

2011. ápr. 17. 07:49

Meg egy dolog.En siman az arcaba mondanam,hogy szomoru,hogy ilyen sivar az elete,hogy ennyire ra er veletek fogalkozni.Ettol szerintem elszegyelne magat.Ha meg ettol sem,na akkor kuldenem el a jo francba.

Mondanam neki,hogy mama kapja be a szivgyogyszeret,mert mondani akarok valamit es kopje ki a mufogsorat,nehogy a torkan akadjon:D

Megmondanam,hogy tegye fel a kis szemellenzojet es koncentraljon a sajat rezidenciajara.Vagy mind ezt kevesbe cenzurazva:)


Ezt mashogy sajnos nem lehet.

Az ilyen ha tudna mi a jo modor,eszebe nem jutna beleszolni az eletetekbe.Ezt tartsd szem elott!

Reszemrol ennyit.Sok sikert es kitartast kivanok!

2011. ápr. 17. 07:41

Nem olvastam végig az összes hozzászólást, de szerintem éppen azok szólogatnak be, akik fiatalon elhanyagolták az otthoni teendőiket ha volt is kisgyerek, őt lepasszolták a szülőkre/nagyszülőkre.

Aki végigcsinálta, hogy gyerekekkel való foglalkozás mellett süt, főz, takarít, mos, stb..., eszébe sem jut a beszólás, hisz tudja milyen munka.

Ezt a véleményemet el is mondanám a szomszédasszonyomnak.

21. Zorkusz (válaszként erre: 18. - SCAni)
2011. ápr. 17. 07:31

Akkor turjed,nyeljel neki!Vegulis biztos o vette nektek azt a hazat,ha hiteles o fizeti stb.

Ugyan mar!Ebreszto!Felnott ember vagy?A te hazad?Nem anyad/apad egyik sem?Akkor jo reggelt!Felnott ember vagy?Viselkedj is ugy!Ennyi.


Ha nem tudsz a sarkadra allni,es leallitani,mert az nem a te stilusod,akkor bekelj meg a gondolattal,hogy ez meg jo sok evig igy fog menni.Ezt akarod?Ha igen akkor hajra elore,ha nem akkor meg tenni kell ellene.Mit is?Tojni a fejukre!Mi ezen az olyan nehez?Kerted a tanacsukat,a velemenyuket?Nem.Akkor?Miert kene tekinetettel lenned rajuk?


Na,az biztos,hogy en egy percig nem idegesitenem magam miattuk.A fuvet akkor nyirnam le,amikor nekem ugy tetszik,akkor foznek es egyebek amikor en ugy gondolnam.Ugyan mar!Mi ez?Keretlen lelki terror.Ha hagyod csak meg rosszabb lesz.

2011. ápr. 17. 07:17

Ez most komoly?Ti ilyeneken problemaztok?

A keplet ettol szerintem sokkal egyszrubb.Sok megkeseredett ven szatyor,jobb dolga sincs mit b.sztatni a fiatal szomszedokat.

En ugy kerulnem ki oket,mint a huzat.Ha o nem szivbajos basztatni,en miert legyek tekintettel ra?!

Jo modor?Ugyan mar!Ki kerte meg,hogy nezzen be a keritesemen?

Lanyok,ebreszto!Ez a ti hazatok,a ti eletetek,miert hagyjatok,hogy idiota kivulallok,legyen az akar a szomszed nyugger nyanya pokolla tegye az eleteteket?Alljatok a sarkatokra es mondjatok a mamanak,hogy kuss legyen!Na persze ez szepen ugy hangzik,hogy ...oooo hogy is?:) hat hogy torodj a sajat elcseszett szaros eleteddel mama!


Mindig azok ilyenek ekiknek nincs sajat eletuk.Azok kivancsiak mindig a masera.En siman megmondanam,hogy ha ennyire tetszik tudni,hogy mit,hogy kell,a kedves mama elete miert is ilyen sz.ar?Vagy,hogy is van ez mamoka?Ja,es en lennek a gonosz.Miert is?O mit csinal?Csesztet.Keres nelkul beleszol mindenbe.Akkor miert ne lehetne ra valaszolni?Sokan ott cseszik el a sajat eletuket,hogy illetekteleneknek is nyelnek.Miert is?Ugyan mar!Aki meg hagyja,az meg is erdemli,hogy ugy eljen ahogy.Ja meg huzza is fel magat azon,hogy nem felel meg a szomszed nyanyanak.Nevetseges!Le kell tojni!!!Mindenki eljen ugy a sajat keritesein belul ahog akar.Akinek meg nem tetszik,ne nezze,de foleg ne pofazzon bele!Ennyi!

19. andi6020 (válaszként erre: 10. - SCAni)
2011. ápr. 17. 07:14

"Az a baj, hogy én nem vagyok ilyen, én csak nyelek."



Hát igen, ez a legnagyobb baj.

Az emberek azt csinálnak veled, amit Te megengedsz, hogy megtegyenek. Ez mindenre vonatkozik.

Zárd rövidre a beszélgetést, mondd meg neki udvariasan (vagy nem, de Te udvarias fogsz maradni, ezt sejtem), hogy kutyát nem érdekli amit beszél, aztán egész egyszerűen hagyd ott ahol van. Ne állj le vele beszélgetni, ne adj teret a kibontakozásának.

Volt nekem is ilyen szomszédom még a panelben. Állt az ajtómba, beszélt, beszélt, én meg elköszöntem, és becsuktam az ajtót.

Az ilyeneket megsérteni ugyan nem lehet, de én tanultam belőle. Köszönni köszöntem ezek után is, ő beszélgetett volna, de én meg sem álltam. Volt, hogy már bent voltam a lakásba, de hallottam, hogy még beszél...egy ideig. Aztán leszokott róla.

Sok sikert.

18. SCAni (válaszként erre: 15. - Szimbamacska1)
2011. ápr. 17. 01:06

Ebben a férjem profi. Na Ő úgy szól be nekik főleg miattam, amikor engem oltanak, hogy az már nekem kellemetlen.



Egy eset. Elvitte anyukám a gyerekeket egy napra. Én meg gondoltam ez pont jó alkalom, hogy az udvaron jól kisuviscoljak minden szőnyeget a házban. Sok van, egész nap súroltam.


Délelőtt odajött a kerítéshez:


- Mit csinálsz?


- Mosom a szőnyegeket.

- mit főzöl?


- Hát nincsenek itthon a gyerekek, ilyenkor kicsit lazítok, nem főzök. Eszünk amit találunk.


-Hát ilyenkor kellene előre főzni. Amikor van időd. Ilyenkor kell előre főzni és lefagyasztani.



Na itt akartam kitépni a parókáját a vén r.nak. Ne akarja már megmondani, hogy én mikor mennyit és mit főzzek.

Nem tétlenkedtem , nem voltak itthon a gyerekek suvickoltam a szőnyegeket.

17. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Szimbamacska1)
2011. ápr. 17. 00:59
Ez igaz! Én is mosolyogva szólok be.. bár ettől még lehetek bunkó.. de nem érdekel. Én tisztelem az idősebbeket, de ez az asszony előhozza belőlem az állatot.
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - SCAni)
2011. ápr. 17. 00:57
Én megértelek, és tudom milyen ez. Anni szomszédasszonyom dettó ugyanez. Mindig megszól mindent, gyereke egy szál sem. Persze, hogy belejajjgat mindenbe. A múltkor ő akarta megmondani nekem, hogy mit főzzek a páromnak. Juszt sem azt főztem.. De amit nagyon utálok benne, hogy a páromra hivatkozva mond olyan dolgokat.. Hogy a Sanyi azt mondta, hogy ha mi összeházasodunk oda nem jöhet a nővére, mert csak lelejmolná pénzzel. Én tudom, hogy a párom ilyet soha nem mondana a nővéréről pláne nem neki.. de mégis rá hivatkozik. Én meg a múltkor Sanyi előtt rákérdeztem a dolgokra, Anni meg elvörösödve szabadkozott és két napig nem láttam :) Akármennyire is idősek, öregek.. a franc se tudja nem szabad hagyni hogy a fejedre nőjenek. Ha az az ára, hogy lehordjon mindenféle bunkónak.. ne törődj vele. Aki ismer az úgyis tudja, hogy milyen vagy..
2011. ápr. 17. 00:53

Egy esélyed van,hogy leszálljon rólad.Első nekifutásra én elküldeném a halál faszára,de ez nem célravezető.

Szerintem próbáld ki azt,hogy kicsit süket és hebehurgya vagy és nem hallod mit mond,és mindig sietsz vagy közbejön valami ha szól hozzád.Ha beszélgetsz vele kedveskedve mondhatod neki,mennyire irigyled,hogy nincs se kutyája se macskája,így neked sokkal több a dolgod.Vagy szintén kedvesen mondhatod neki,ugyan már mit tud annyi mindent csinálni mikor senkije sincs.Azt a pár ruhát kimosni.Hidd el kedvesen csupa mosollyal lehet legjobban lealázni.A lényeg,hogy a mondandód ütős legyen.Kiabálni nincs értelme.Ha nyelsz,vagy kiborulsz ő nyert.

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - *csibe*75)
2011. ápr. 17. 00:53
Én is ezt mondtam Anninak.. jajjgatott, hogy "de nagy a fű a hátsó kertben, amit csak ő láthat egyébként, mert az udvarról be nem lehet látni. Én meg mondtam neki, hogy szívesen előhúzom a fűnyírót, és megcsinálhatja nekem, ha ennyire zavarja. Engem nem zavar, de ha őt igen, megcsinálhatja a végén kap érte egy kávét. Haza is ment :)
13. SCAni (válaszként erre: 9. - EsztyMorgan)
2011. ápr. 17. 00:31

Ja... Egyszer azért szólt meg, hogy miért kell annyit főznöm, hogy abból másnap a párom is vigyen a melóba? Miért főzök olyan sokat? Miért eszik a férjem a melóban csirkepörköltet nokdelival? Miért? mert azért főzök többet, hogy ne kelljen neki a vállalati büfében pogácsát vennie.



Ha már meglátom, vagy meghallom, feláll a hátamon a szőr.


Úgy küldeném el a halál f.ra, de nyelek. Miközben fogalma sincs arról, hogy mit jelent a család, mit jelent egy gyerek (nincs neki egy sem) nemhogy három. Elhiszem, hogy három adag ruhát kimosott ma, én meg kb. tízet a héten. Most kezdjem el neki ezt mondani? Vagy azt, hogy a gyerekek kupit csinálnak? Amit én rendbeteszek, azt Ők fél perc alatt felfordítják.


Nem azért rumlis a házunk, mert nem csinálok semmit, hanem azért, mert három kicsi gyerekem van.

Akik egyébként igyekeznek rendet tartani maguk körül, de ez nem mindig sikerül.

2011. ápr. 17. 00:30
Az ilyen embereket talán csak megsérteni lehet, és azt is nehezen, hogy végre leszálljanak rólad. De akkor meg arról fog folyni a duma, h milyen szemetek / szemtelenek stb vagytok. Sajnos unatkoznak és az agyuk sem a legtökéletesebb már...
11. *csibe*75 (válaszként erre: 10. - SCAni)
2011. ápr. 17. 00:24

Hívjátok át, aztán fogjátok be füvet nyírni.

Mondd meg neki, ha nem tetszik, jöjjön át, aztán csinálja meg.

10. SCAni (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. ápr. 17. 00:21

Az a baj, hogy én nem vagyok ilyen, én csak nyelek.


A férjem viszont oltja őket rendesen.


És mondják, hogy hallották, még éjfélkor is, hogy dolgozott a műhelyben, de mégis basztatják, hogy nincs lenyírva a fű.

9. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - SCAni)
2011. ápr. 17. 00:19
Az én szomszédasszonyom szinte ugyanez, az agyamra megy. Kezdjük ott, hogy naponta átjön valamiért, ami még egy dolog. Jöjjön.. aztán elkezdi a sztoriját, hogy már öt óra óta fent van, 10-re már megfőzött, és én vajon mit főzök? Mert én van amikor úgy találok főzni, hogy két napra, mert többet főzök, és persze, hogy nem dobom ki. Na ilyenkor vág pofákat, hogy a páromnak frissen főtt ebéd kell, mert dolgozik. Eleinte nem szóltam neki, de a múltkor már rászóltam. Megmondtam neki, hogy a párom megeszi a felmelegített levest és a pörköltet is, mert finom az egy nap után is, a hűtőben nem romlik meg ennyi idő alatt. Meg hogy ő mindennap port töröl, meg pókhálózik. Én meg úgy vagyok a portörléssel, hogy havonta két alkalommal, ágyneműt havonta húzok, porszívózni heti 4-5 alkalommal szoktam. De emellett mosok, boltba járok, dolgozom. Nekünk így jó. Mondtam is a múltkor Anninak, hogy ha valakinek nem tetszik valami, lesz....arom. (Így mondtam.. ha szégyen, ha nem), mert engem spec. a kert sem érdekel. Persze erre csak mondja, hogy "nem úgy értettem". A legjobb ha te is mondogatod a szomszédasszonyodnak, hogy törődjön a saját dolgával. Ha ő a nap 24 órájából 48-at takarítani akar, tegye. De semmi köze a ti dolgaitokhoz.. gyereket nevelni épp elég. És ha nektek így jó, az a lényeg.
2011. ápr. 17. 00:18

mégegy ötlet:

"na, Juli néni, felsöpörtem, és az ebéd is rotyog, most mit kell csinálnom? Mi a következő lépés? Söpörjem el a leveleket? Vagy azt csak a felmosás után kell?"


Ha ezzel nem forrázod le, akkor semmivel sem.

2011. ápr. 17. 00:17
Ha ennyire ráér, hívd át, h segítsen neked! ha netán még át is megy, adj neki vmi jó kemény melót, utána sztem nem látod egy ideig :)
2011. ápr. 17. 00:16

vagy mondd neki:


nézze ,Juli néni, én sosem leszek olyan profi háziasszony, mint maga. Még akkor sem, ha ilyen sokszor mondogatni tetszik, mi a dolgom,.

5. zebracsikó (válaszként erre: 4. - SCAni)
2011. ápr. 17. 00:13

esetleg tovább hergeled:


"és mikor tetszik ablakot pucoolni?"

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook