Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktatás éjjeli evésről... fórum

Leszoktatás éjjeli evésről... (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 16. 14:36
nála a vacsi kimerül abban kb 6körül,hogy elé rakok terülj terülj asztalkát ahonnan én is vele eszek na ő se felvágott,se sajt csak az üres kiflit eszi..ennyi..ja ha esetleg rámerek neki rakni vajat vagy hasonlót lekell nyalogatnom a vajat az újjáról mert undor van az arcán..múltkor meleg szendvicset csináltam neki..megfogta furcsa volt eldobta maradt az üres kifli..ne tudjátok meg mit szenvedek vele de én már bele fáradtam állitólag szépen fejlődik nem vékony..nemtudom mondjuk ez mitől van..de én már átszeretném aludni az éjszakát..
8. Clau26 (válaszként erre: 5. - Anyapocak)
2011. ápr. 16. 14:31
nem eszi meg..egyik félét sem..
2011. ápr. 16. 14:29

Nem csodálom ha éhes a tápszertől, manócskám 4 hós kora óta ette vacsira a tejpépet és nem kelt éjjel enni.Max. teát ivott.

16 hósan már "vastagabb" vacsit kíván a szervezete szerintem.

2011. ápr. 16. 14:26

szasztok

nekem még pici a babám, jövő hétn lesz négy hós, dr kb 6 hetes kora óta este tizól reggelig alszik, ma is 21.40tól, reggel 9.15 aludt és ő sem eszi meg a napi tápi adagját, szóval szerintem nem ezen múlik..

a tejpépet sem eszi a kicsid?

vagypróbáld mégis azzal kinálni este amit szeret, valószinű hogy egy ekkora baba azért már tényleg éhes ha csak tápit kap

5. Anyapocak (válaszként erre: 4. - Clau26)
2011. ápr. 16. 14:24
én meg tejpépet adnék neki. az enyém 3dl-t bevág, annyira teletömi a pocakját. :-) 6 hónapos kora óta nem kap éjszaka enni. azt lehet akár forró vízzel is vagy a tápival is keverni vagy esetleg sima tejjel, mert úgy tudom 18 hónaposan már kaphat tejcsit is.
4. Clau26 (válaszként erre: 2. - Jucka1984)
2011. ápr. 16. 14:18
hidd el nála nem úgy van,hogy elé teszed a kaját és eszik..de ez hosszú téma..nagyon nagyon válogatós és rossz evő ami csúszos fogású nem eszi,ami fura kinézetű nem eszi,ami furcsa állagú nem eszi..szóval főleg a wc eszi meg a kaját..úgyhogy örülök legalább a tápot megissza..
2011. ápr. 16. 14:14
amúgy az enyém is eszik még tápit este (18 hós) kb 200 ml-t, de előtte kb 1 órával vacsizik normál kaját
2. Jucka1984 (válaszként erre: 1. - Clau26)
2011. ápr. 16. 14:13

szia.

Vacsira lefekvés előtt nem eszik mást csak tápit? Szerintem ebben korban a csak tápi már kevés neki. Próbáld meg megetetni 1 szál virslivel akár (az enyém azt imádja, ha nem akar mást enni, ezt mindig örömmel eszi)...

Az éjféli tápi helyett próbáld meg a vizet, az 5 órait ne, mert a 2 egyszerre sztem túl drasztikus lenne, de később majd azt is kiválthatod vízzel, illetve, később éjfélkor csak próbáld meg minden folyadék nélkül visszaaltatni mert arra is rászokik hogy inni kel fel :)

2011. ápr. 16. 14:10

Sziasztok!


16hónapos a kislányom és még mindig 2x fel kell éjjel..Ez úgy nézz ki,hogy megetetem este 8kor táppal (max 150-et eszik) felkell éjfél körül akkor 100ml-t és 5körül 100ml-t..és alszik utána 8ig Na mostmár nagyon meguntam csak azt nemtudom,hogy nagyon rossz evő napközben nem eszik túl sokat és csak 150ml iszik meg lefekvés előtt...nem lehet,hogy éhes?Mert ha biztosra tudnám,hogy rossz szokás már ma estétől vizet adok neki és leszoktatom róla akár milyen nehéz is lesz..Azt se tudom hogy hogyan kellene leszoktatnom egész éjszaka ne adjak neki tápot vagy hajnal 5körül adjak?12-13órát kikellene birnia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook