Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kreatív Nyelvtanulás Módszere fórum

Kreatív Nyelvtanulás Módszere (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2008. aug. 21. 16:19
Látom már volt ilyen fórumtéma és Hoxa összevonta a hozzászólásomat.
2008. aug. 21. 16:03
Volt egy ismerős, 0-ról 6 hónap alatt vizsgázott le angolból, nem ezzel a módszerrel. Egyszerűen elkezdett intenzív angol tanfolyamokra járni, és semmi mással nem foglalkozott, csak az angollal. Csak vasárnap pihent. Nem dolgozott, nem járt iskolába, csak tanult. Ehhez persze kell támogatás. Aki eltart, és fizeti az órákat. Plusz volt egy tanulópárja, akivel minden nap gyakorolt, és ketten jártak különórákra is.
2008. aug. 21. 14:14
Senkinek nincs tapasztalata ebben?
2008. aug. 20. 15:18
Ha igen, szeretném, ha megírnátok tényleg igaz -e hogy nagyon rövid időn belül középfokú nyelvvizsgát lehet tenni az adott nyelvből?
2008. júl. 22. 01:35

Akit érdekel a kreatív nyelvtanulás módszere, annak mondanám el a tapasztalatomat:

A módszer, hogy egyedül, kötetlen időbeosztással, tanár nélkül tanulj,nagyon működik.

Kérdés, hogy ki mit szeretne elérni a nyelvtanulásban.

Akinek csak a nyelvtant kell ismerni, és azt készségszinten beszélni kb 200 szóval, annak tökéletes.

Aki viszont a szerző honlapján hirdetett 10HÉT ALATT KÖZÉPFOKOT SZEREZTEM dumának akar hinni, az inkább ne tegye!

Az az állítás sem igaz, már az elején h minden lecke tartalmaz szavakat. A 12 leckét tartalmazó anyag 1-6. leckéje kezdődik 1-1 darab szólappal, darabonként kb 40 szóval. Tehát az testvérek között is max 250 szó.Az összes nyelvtant ezekkel a szavakkal gyakoroltatja,tehát aki nemcsak a nyelvtant akarja elsajátítani, hanem nyelvvizsgára készül az szerezzen be egyéb módokat is mert ezzel még az alapfokot se tudná letenni!!!!

A szókincs hiánya legalább akkora probléma egy nyelvvizsgán, mintha nincs beszédkészséged vagy nem megy jól a nyelvtan!!!! Ugye senki nem gondolta h 250 szó elég bármire is?

Egyébként a nyelvtannal kapcsolatban is vannak fenntartásaim, ugyanis felületes,néhány szót elmagyaráz és utána egy csomó mondatban egész mást gyakoroltat amiről fogalmad nincs miért úgy van ahogy. Utánzásos tanulás... de gondolom mindenki jobban szereti (hol van már az 1 éves korunk...)ha némi tudatosság is van a nyelvtudásunkban... Ez esetben készíts magad mellé egy másik könyvet ami elmagyarázza neked a nyelvtant, amit utána néhány oldalon (vagy 1 oldalon) szépen kigyakorolhatsz.

Szal a módszer maga nagyon jó csak irtó kevés, magyarán szólva aki ebből akár alapfokot is le tud tenni, annak osztani kéne varázslói oklevelet is...

De nyilván ezzel a 27 középfokú nyelvvizsgával rendelkező (?) szerző is tisztában van, csak elfelejtette megemlíteni....

Ez az én véleményem, melyet angoltanár barátaim is megerősítenek.

Sok sikert annak aki hasonlóan bedőlt a honlapnak, mint én:))))))

2008. ápr. 1. 23:40

Én éppen ma voltam egy tankönyv bemutatón. Nagyon érdekesnek találom a tananyagot - például a magyar rész minden nyelvnél ugyanaz, vagyis gyakorlatilag a különböző idegen nyelveken ugyanazt kell elmondani/megtanulni. (Ez azért van, mert ún. frekvencia vagy gyakorisági szótárra épül a nyelv elsajátítása, ami azt jelenti, hogy a beszélt, élő nyelvben leggyakrabban elhangzó szavakra, szókapcsolatokra, mondatokra tanít meg. Ehhez a szerző több órányi rádióanyagot elemzett, stb.) Aztán ha a példamondatok már mennek kisujjból, akkor az ember már önállóan is, k r e a t í v a n is biztos tud mondatokat alkotni, beszélni.


Ha kicsit több időm lesz ezzel foglalkozni, akkor meglévő nyelvtudásom fejlesztésére is fogom használni, ugyanis ma szembesültem vele, hogy ez igencsak passzív. Angol felsőfokom, német alapfokom van, de a könyvek végére lapozva rájöttem, hogy míg az idegen nyelvű mondatokat szinte hibátlanul le tudom fordítani, magyarról a célnyelvre már döcögősebben megy. Ezen kívül szeretnék majd új nyelveket is elsajátítani, és talán nem is a nyelvvizsga, hanem a nyelvtudás miatt.


Szóval így látatlanba is csak ajánlani tudom - és nem reklámot akarok csinálni, csak leírom, amit elmondtak; egy csomag ~20.000 Ft, ami könyvet + CD-t tartalmaz, a CD-n anyanyelvi beszélők mondják el a szavakat, példamondatokat. Maga a könyv és a CD is szabadon másolható(!), DE kereskedelmi forgalomba nem hozható, mert az jogsértésnek számít.

11. jojojo
2008. márc. 31. 13:56
én on-line tanulom a japán nyelvet és mivel a beszédre épül,nagyon jól ellehet sajátítani
10. dundy
2008. jan. 17. 05:54
Tudtok erről bővebbet írni? Engem érdekelne az angol kezdő.Mit tartalmaz az anyag? sacc/kb mennyibe kerülne?
2008. jan. 16. 20:23

Sziasztok,


azt olvastam hogy érdemes minél több filmet nézni angolul és angol felirattal. Van valakinek ebben tapasztalata?

8. tépőzár (válaszként erre: 7. - Macilány)
2007. dec. 18. 19:03
heti2-3 óra és szorgalommal, 6 hónap
7. Macilány (válaszként erre: 5. - Aabcd)
2007. okt. 21. 17:40

Szia

Egy alapfokú C-t kb. mennyi idő alatt lehet összehozni, ha nem a nulláról indulok?

6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 4. - Dindin19)
2007. okt. 21. 17:21
En is eppen kutatasgban vagyok, francia nyelvoktato programot keresek, megneztem most ezt is, hogy irtad, esetleg nezz ra a PONS-ra is, valamint vannak az Assimil ..konnyuszerrel konyvek, azok is ugyanezt igerik, raadasul az utobbiak joval tobb lecket tartalmaznak, mint a kreativ csomag.
2007. okt. 21. 16:52

Igen én próbáltam. Előtte nagyon sok könyvet, programot kipróbáltam, de egyik sem maradt meg, és ráadásul szenvedéssel tanultam.

Bár nyelvvizsgát nem tettem belőlük, de mindenképp ez volt kimagaslóan a legjobb tanulási módszer!

Mindenkinek csak ajánlani tudom.

4. dindin19 (válaszként erre: 2. - C299b9bcdc)
2007. okt. 3. 14:25
www.kreativnyelv.hu
3. Icus (válaszként erre: 1. - Dindin19)
2007. okt. 3. 14:24
Az hallottam, pár hónap alatt középfokúzhatsz is vele!! Hülyeség... Én a németet, már 3 éve tanulom, de az ilyen relaxás és villám németes dolgokban nem igazán hiszek. Nyelvvizsgára ez édes kevés..
2007. okt. 3. 14:17
Miből áll a módszer? Van valami leírásod róla vagy valami link?
2007. okt. 3. 14:13
Próbálta már valaki ezt az új nyelvtanulási formát? Kinek, milyen tapasztalata van vele kapcsolatban, vagy mit hallott róla?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook