Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apák és gyereknevelés fórum

Apák és gyereknevelés (beszélgetős fórum)


29. c130f7eb3b (válaszként erre: 28. - Cony4)
2011. ápr. 17. 15:28
A régi öregek azt mondták, hogy a családban a férfi a FEJ, a nő a NYAK. Tudod, milyen okos igazság ez?! Forgasd Te is arra a "FEJ"-edet, amerre úgy látod, mindenkinek jó...
28. cony4
2011. ápr. 17. 07:26
Meglehet engem azért zavar ennyire, mert túl lelkiismeretes vagyok.Úgy értem régebben elkezdtem angolt tanulni, de sajnos nem sokáig jutottam.Nagyobbik gyerekem már nem alszik, és nem tudom egyszerűen azt mondani hogy maradjon csöndben menjen valahova mesét nézni mert én most tanulok.Folyamatosan azt érzem közben hogy leszarom a gyerekemet, így nem fog fejlődni, szegény nem foglalkozom vele.Mostmár lehet értitek,talán én is felfújom ezt a dolgot.De mindennek ellenére mégis azt gondolom igazam van valamilyen szinten, mert nem indítottam volna a fórumot különben.A család összetartása nem csak a nő dolga szerintem.A férfinak is ugyanúgy ki kell veni belőle a részét.Egyik másik nő biztos ráhagyja férjére, hogy ilyen,mert látja úgysem menne semmire.De ha van egy kis remény nem szabad ráhagyni, harcolni kell,hátha végül neki is az lesz a természetes, hogy megy csinálja viszi őket.Kicsit a gyerekek válnak az első helyre "látványosan Is".És ez az anyát melegséggel, jó érzéssel tölti el.Legalábbis engem.Hogy nem csak én lehetek az aki a gyerekeknek valamiújat tanít, hanem az apukájukra is lehet ebben számítani.
27. NyZy (válaszként erre: 1. - Cony4)
2011. ápr. 16. 16:47

Szerintem a legtöbb családban így működik főleg a mai világba.Valahol sérti a férfiak önérzetét,hogy nem tudja azt nyújtani a családjának amit szeretne.

Séta séta séta hááát egy darabig oké,de szerintem inkább marad otthon.

Egy nőnek kell összetartani a családot,irányítani a dolgokat.Ez a feladatunk.Ne haragudj rá.

Nekem nem sikerült össze tartani a családot inkább feladtam a minden miatt.Belefáradtam.

Csináld azt amit ő talán felfigyel és sokat beszélgessetek nehogy teljesen elforduljon tőletek.Nem egyszerű.

26. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Cony4)
2011. ápr. 16. 16:29

Szerintem azért nem veszi észre magát, mert otthon ezt a mintát látta. De amíg a kéréseid teljesíti, nincs semmi gond. Valószínű, hogy eszébe sem jut játszani a gyerekkel, mert úgy gondolja, majd Te megteszed. Szólj neki bátran, és ne érezz furdalást, fogadd el, hogy ő ilyen (és nagy valószínűséggel ilyen is marad). Fontos, hogy az apa foglalkozzon a gyerekével, mert tőle tanulnak meg férfi-viselkedésmintákat, és kreativitást.

Fel a fejjel!!! Találd ki a programokat, és csináltasd meg a férjeddel! És ne őrlődj, hanem örülj! :)))

25. c42aaaac41 (válaszként erre: 22. - Cony4)
2011. ápr. 16. 15:19
Akkor durvább módszer kell.Megfogod a vezetéket és kihúzod a konnektorból.Megcsinálod 10*,és elmondod hozzá,hogy most foglalkozás van,akkor egy idő után már nem lesz rá szükség.
24. Fisica (válaszként erre: 21. - C42aaaac41)
2011. ápr. 16. 14:12
1,5 éve ezen vagyok de minden hasztalan..
23. Fisica (válaszként erre: 20. - Cony4)
2011. ápr. 16. 14:12
hát nem egészen, de ezt is mondhatnánk
22. cony4 (válaszként erre: 19. - C42aaaac41)
2011. ápr. 16. 14:07
:).Jaj hányszor tapasztalom, hogy osztom az észt,és néz rám boci szemekkel,olyanokkal ahogy a lányom néz rám mikor leszidom.
21. c42aaaac41 (válaszként erre: 15. - Fisica)
2011. ápr. 16. 14:05
Mindenki alakítható,csak a megfelelő módszert kell megtalálni hozzá.:D
20. cony4
2011. ápr. 16. 14:04
valami rosszat tett?például összetörik egy tányért? :)Bocsi.Hát igen a férfiak néha azt hiszik a nők buták, de átlátunk mi a szitán!!!És néha ezt a tudtukra is kell adni.
2011. ápr. 16. 14:03

A férfiak nevelhetőek,csak beszélni kell a fejükkel.Mi külön élünk a gyerek apjával,de közösen neveljük.Így ha szabadnaposak vagyunk,akkor közös programozunk.Ha nála van a gyerek,akkor viszi ide-oda,vagy legoznak otthon,vagy akármi.De rá kellett vezetnem nekem is arra az apukát,hogy nem a tv és a gyerek irányít,hanem ő,vagy én.Így szépen a gyerek is rászokott arra,hogy max este van tv egy órát,vagy még annyit sem.Előtte játszás.


De tanítani kell az apákat,mert a legtöbb nem ezt látta otthon és így el vannak kurvulva.

18. Fisica (válaszként erre: 17. - Cony4)
2011. ápr. 16. 14:02
igen, sztem a gyerekkel foglalkozna rendesen ..
17. cony4 (válaszként erre: 15. - Fisica)
2011. ápr. 16. 14:00
Hát akkor rizikófaktor.Ha szerencséd lesz a te párod lehet sürög forog majd a gyerekek körül,végül is vannak kivételek.
16. Fisica (válaszként erre: 13. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:58
az én párom akkor csinál ilyet ha előtte vmi rosszat tett és ezzel akarja jóvá tenni...és azt hiszi nem tudom:D
15. Fisica (válaszként erre: 13. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:57
hát sztem majd 37évesen már nehezen lehet bárkit is leszoktatni erről..:S
14. cony4
2011. ápr. 16. 13:57
HAHAHAHA!Van egy másik fórum pont az a kérdés tudod-e mit csinál a párotok.Hát az enyém most elvitte a gyerekeket SÉTÁLNI!!!!!!Igaz csak azért mert hisztiztem, de talán majd egyszer magától is....Én meg most itt fogok ülni a net előtt estig(igaz már most fáj a seggem)de nem érdekel.
13. cony4 (válaszként erre: 12. - Fisica)
2011. ápr. 16. 13:54

szerintem még most szoktasd le ezekről a káros függőséget okozó szar dolgokról, mert mire gyerek lesz addigra nem lesz probléma...:) pont én beszélek...

De tényleg a férfiak nevelhetők, vagyis muszáj őket buzdítani, ezt tudom. Tudom hülyén hangzik,de formáltam már rajta mióta együtt vagyunk.Pl hála istennek nem szereti a koszt, úgyhogy takarít ezerrel ha éppen kedve van.űÉs tudjátok mit, ezt még mondani se kell neki!!!!Beszarok :)

12. Fisica (válaszként erre: 11. - Fisica)
2011. ápr. 16. 13:41
mondjuk gyerek nincs, de éppen ezért nem is értem...
11. Fisica (válaszként erre: 9. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:40
ja, fontosabb a net...meg minden más
10. cony4 (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2011. ápr. 16. 13:37
Egyébként szerintem tömény lustaságról van szó.
9. cony4 (válaszként erre: 6. - Fisica)
2011. ápr. 16. 13:35
Téged hanyagol el?
8. cony4 (válaszként erre: 3. - Mese habbal)
2011. ápr. 16. 13:34
igazad van nem nagy kunszt megkérni,csak hát ha már besokall az ember.Meghát csak zavaró, hogy elvégre az ő gyerekei is, de nem érzem rajta, hogy tudja mit hogy kéne csinálni velük kapcsolatban.Arról azonban szó sincs, hogy mi ezért különmennénk.Jó ember, más bajom nincs vele, csak ez.Nem szoktunk veszekedni, mert vele nem lehet.Ha látja hogy bajom van, és kötözködni kezdek, csak hallgat, várja hogy elszálljon a mérgem.Valahol ez sem jó, de lehet jobb mintha ő is elkezdene visszavágni és egy oltári nagy ramazuri lenne belőle.Lehet inkább adjak hálát a sorsnak hogy ő ilyen??De a gyerek téma akkor is zavar benne.
7. cony4 (válaszként erre: 4. - Fragil)
2011. ápr. 16. 13:29
Köszi kicsit megrendítewtt hogy férfi létedre ezt írtad.Jó hogy létezik ilyen is.Így van sokmindenről le kell mondani ha az embernek gyereke van.De azért a q-va tévéről meg a netről ne legyen már olyan nehéz lemondani a gyerekek javára...
6. Fisica (válaszként erre: 1. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:27

Nekem ugyanez a problémám csak mindezt velem teszi..avagy helyettem..


Változtatni ezen csak akkor lehet ha ő is akarja, üljetek le beszéljétek meg, biztos rájön hogy tényleg azért neki is kellene valami programot kitalálni, vagy csak otthon játszani a gyerekekkel.

2011. ápr. 16. 13:25

Lehet belemenne,már jutott nekem is eszembe, csak eddig nem akartam neki ezt felhozni.Ez meg már az én külön bejáratú gyávaságom.Lehet előhozakodok ezzel, talán betudná tartani, ha szépen megkérném, és elmondanám, hogy ez engem zavar.Bár már sokszor mondtam, akkor elkezdett valamit virítani, de sajna mindig ugyanoda esünk vissza.

Köszi az ötletet egyébként.

4. Fragil (válaszként erre: 1. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:23
van ilyen. Én éppen fordított helyzetben vagyok. A feleségem nem foglalkozik annyit a gyerekekkel, amennyit kellene, természetesen ellát mindent arra nincs is panasz. A szabadidő eltöltését úgy gondolom nektek is, Közös családi programokkal kellene megoldani. A TV. És a Számítógép a családi kötelék szétesésének nagy segítője. Mindenki be burkolódzik a "saját" kis világába... Család az kötelezettség, olykor lemondás a saját vágyainkról a család egyben tartására. Leg fontosabbnak a gyerekek gondtalan "gyerekkora" kell, hogy legyen. Tehát közös program! El otthonról, ha jó az idő, akárhova, ahova a gyerekek menni szeretnének, és ameddig a "keret" megengedi.
2011. ápr. 16. 13:21

Szia!


én egyedül vagyok a gyerekemmel, de amúgy az ő apja is pont ilyen típus... örülök, hogy már nincs itt...

de hozzáteszem, néha mégis sokkal könnyebb lenne, ha lenne apja... meg úgy egyáltalán neki sem túl jó...


szóval ez sajnos baromi nehéz kérdés... szerintem sok pasi ilyen... nem tudsz mit csinálni, ha szereted, és vele akarsz maradni, akkor el kell fogadni, és a te feladatod, hogy mindig mondd meg neki,hogy mit csináljon.. örülj, hogy akkor megcsinálja... küldd őket ide-oda... végülis az nem nagy kunszt, hogy megmondod, hogy most menjenek le a játszótérre... visszafele, meg hozzon egy liter tejet... :D

néha ha meg beszélgetni tudtok , mondd el neki, hogy néha magától is csinálhatna velük programot, illetve azt is meg lehet kérdezni, hogy vajon ezt ő úgy éli-e meg, hogy te ugráltatod őt, vagy szívesen csinálja, csak magától lusta...

2. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - Cony4)
2011. ápr. 16. 13:16
Meg kellene beszélni egy napi rutint, hogy akkor este mondjuk fél kilenctől tízig van netezés és tévézés, előtte egy-másfél óra pedig szigorúan kikapcsolt tévével, géppel gyerekezés, rajzolás, társasozás. Belemenne?
2011. ápr. 16. 13:12
Sziasztok.Problémám:Úgy érzem párom nem veszi ki a részét a gyereknevelésben úgy ahogyan én.Soha nem talál ki semmi programot nekik.Egyszerű séta a levegőn, játszótér ilyenekre gondolok.Még soha nem jutott eszébe, hogy elvigye a gyerekeit ilyen helyre.Pedig úgy gondolom ez egy alap, nem azt várnám, hogy színházba vigye őket vagy moziba(arra úgysem lenne pénzünk)Én rendszeresen megyek velük azzal nincs baj,csak azt szeretném, ha néha az ő agyából is kipattanna az isteni szikra.Tudjátok.Egyszerűen sírhatnékom van, amikor tegyük fel én főzök,ő meg a netezik és tévézik felváltva.Megöl az ideg, hogy a gyerekek állandóan ezt látják .Apa csak 2 dolgot csinál net,tévé.Van egy telkünk még ott kertészkedni szeret és kész.Dehát a gyerekeknek ehhez sincs sok köze.Ne értsetek félre ha a zt mondom csinálja ezt vagy azt a gyerekekkel akkor megcsinálja, nem is ez a baj.Én már csak azt unom hogy mindig figyelmeztetni kell, szólni kell, kezdjen már valamit a gyerekekkel.Ezt én már unom, úgy érzem minden esetben szivességet kérek.Olyan mintha nekem kéne csinálnom, de mivel nem győzöm, mindig meg kell kérnem, és még nekem van lelkiismeret furdalásom emiatt.A másik dolog, hogy ez a fajta hozzáállása engem is teljesen megbénít néha.Magambaroskadok, és leülök nincs kedvem megmozdulni, csak nézem, hogy ő fekszik az ágyon és bámulja a tévét, vagy éppen farmerámázik, vagy bármi mást amitől nekem már hányingerem van.Nem arról van szó,én is szeretek tévét nézni, de csak este szoktam amikor a gyerekek már elalszanak.Szerintetek túlspirázom a dolgot?Lehet nekem túl nagy a megfelelni vágyásom?Lehet.Van aki ilyen cipőben jár??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook