Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2007. tavaszán született babák fórum

2007. tavaszán született babák (beszélgetős fórum)


1 2
44. dus (válaszként erre: 43. - Dzsetta)
2007. okt. 30. 21:44

Szia Gigi-hugi!

Jó, hogy itt vagy a Hoxa-n!

2007. okt. 30. 17:33
Dus! Szia!!! :D:D
42. dus
2007. okt. 17. 11:14

Köszi.


Olvasom és igyekszem válaszolni rá minél hamarabb!!!


Ildi

41. gabi0630 (válaszként erre: 40. - Dus)
2007. okt. 17. 07:08

Szia!


Elkészültem a levéllel, elküldtem!

Gabi

40. dus (válaszként erre: 39. - Gabi0630)
2007. okt. 15. 10:15
Oxi! Várom! Csak nyugodtan! Én is egy hétig írtam! :) :) :))
39. gabi0630 (válaszként erre: 37. - Dus)
2007. okt. 14. 20:48

Szia!


Elkezdtem írni a levelet, csak Wordben, mert egyszerre nem tudnám befejezni, jó hosszú lesz. Majd a végén bemásolom.

Sietek, nemmsoká küldöm.

Gabi

38. gabi0630 (válaszként erre: 37. - Dus)
2007. okt. 14. 16:00

Szia Ildi!


Megkaptam, köszi, igyekszem rá válaszolni.

Iwiwen fent vagyok. megkerestelek és bejelöltelek!

Gabi

37. dus (válaszként erre: 35. - Gabi0630)
2007. okt. 14. 15:13
Gabi! Ment a levél!
36. dus
2007. okt. 9. 22:01

Gabi!

Meg kaptam a leveleidet, de csak holnap tudok válaszolni! Holnap reggel vinnem kell Bálintot Orosra a kórházba vérvételre! Remélem nem kell egész délelőtt ott lennünk, mert nem tudom a szoptatást hogy oldom majd meg! Sietnem kell majd haza vele!

De holnap tutira írok! Addig is jó éjt nektek!

35. gabi0630 (válaszként erre: 34. - Dus)
2007. okt. 6. 21:51

Nektek is!

Gabi

34. dus (válaszként erre: 33. - Gabi0630)
2007. okt. 6. 21:43

Meg kaptam, de csak holnap este tudok válaszolni!

Jó éjt nektek!

33. gabi0630 (válaszként erre: 32. - Dus)
2007. okt. 6. 20:38
Elküldtem! Kicsit hosszú lett...
32. dus (válaszként erre: 31. - Gabi0630)
2007. okt. 6. 19:46

Szióka!


Oké, várom!

31. gabi0630 (válaszként erre: 30. - Dus)
2007. okt. 6. 19:26

Szia!


Megkaptam, elalszik Domi, és írok én is még ma este!

30. dus (válaszként erre: 29. - Gabi0630)
2007. okt. 6. 11:35

Gabi!

Írtam neked privit!

29. gabi0630 (válaszként erre: 28. - Dus)
2007. okt. 4. 21:59
Okés. Várom a beszámolód. Én is megyek aludni. Jó éjt nektek!
28. dus
2007. okt. 4. 21:51

Oh-án szültem, Dr. Kancsó Jánosnál. Ő komlósi, minden ok volt vele és a szülés is gyors volt!

Majd holnap írok,mesélek a szülésről, most megyek aludni mert apa is gépezni akar!!!

Jó éjt nektek!

27. gabi0630 (válaszként erre: 25. - Dus)
2007. okt. 4. 21:34
Te hol szültél? Ha itt, kinél?
26. gabi0630 (válaszként erre: 25. - Dus)
2007. okt. 4. 21:31

Szia!


Szülés után jelentkezett a gond. Ez egy veleszületett rendellenesség, pylorus stenózis a neve. Lényege, hogy a gyomor és patkóbél közti izomgyűrű összeszűkűl, és a gyomorból nem jut tobább a kaja. A gyomorból pedig sugárhányás formájában távozik. És mivel semmi nem marad meg a gyomorban, se tea, se táp, se tej, kiszáradhat. 5 hetes volt, mikor beküldtek ide az orosháziba, ahol a professzor úr hagyta majdnek kiszáradni. Ha akkor nem állok a sarkamra, és saját felelősségre nem vitetem át Szegedre, másnapra meghal. Majdnem teljsen kiszáradva vették át Szegeden. Utána volt nagyon rossz, mert amíg szopott, 3 hét alatt több mint egy kilót hízott. 150 ml körül volt az adagja, és műtét másnapján lehetett kezdeni a kaját, előtte 3 napig csak infúziót kapott. 20 ml, másnap 30ml, 40,50, majd 60 ml, azt 3 napig tartani. 70ml, 80 ml,. 1 hétig tartani. Még az is meg volt határozva, hogy két etetés között mennyi teát kaphat. És ha csak pár milivel többet kapott volna, mint az előírt, vissza az intenzívre. Szóval fejt tejet kapott, mivel 5 perc alatt szophatott 20 ml, de 60 ml-t is. Legádázabb ellenségemnek sem kívánom azt hogy az 5 hetes babád lélegeztetőgépen kelljen látnod. Szerencsére nagyon jó gyerekorvosunk van, hamar beutalt a kiszáradás veszélye miatt ide a kórházba, de itt tényleg maghalt volna.

Ha valaha is betegek lesztek, ide soha ne hozd őket, mert ez egy sintértelep. Sokaktól hallottam, de nem hittem, még nem tapasztaltam.

Amúgy teljesen jól van szerencsére.Itt szültem orosházán.

Most 10kg felett van és 77 cm. Nagyon erős testalkatú baba, erős az izomzata, és a védőnő mondta, hogy volt Ceizel Endrének egy előadásán, ahol azt mondta a Dr, hogy minden második élsportólót műtőttek ezzel csecsemőkorában. Az erős izomzat miatt lehettek jó sportólók, de mivel a gyomor alatti gyűrű izom,beszűkűl. És ha a második is ilyen erős és ilyen testalkatú lesz, nála is lesz ilyen gond. És akkor még akarjak másikat? Én ezt nem tudnám mégegyszer végigcsinálni.

Terhesség alatt tán nem lehet kimutatni.

25. dus (válaszként erre: 24. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 21:13
Milyen műtéten esett át a fiad? Hol műtötték? Hol szültél? Remélem meg gyógyult már Dominik! Baj volt a terhesség alatt vagy utána jött elő a probléma?
24. gabi0630 (válaszként erre: 23. - Dus)
2007. okt. 4. 20:51

Köszi! Eza Dologél, ami nekünk van, becvált, de a homeopátiát lehet hogy kipróbálom.

Nem, már nem szoptatok, volt egy veleszületett fejlődési rendellenességünk, műtőtték, szóval hosszú, de lényege hogy csak 2 hónapig kapott anyatejet. Sajnos. A mai napig bánt, de nem tudok vele mit tenni.

23. dus (válaszként erre: 22. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 20:25

Szia Gabi!


Már nem szoptatsz? Nem az üveges kajával, hanem a kanállal van baja a bébidnek! Mi Fitoral gélt használunk, meg van egy homeopátiás készítmény: "Chamomilla vulgaris 15 CH" Ezt patikában lehet kapni, nem drága! Cukor bogyókból áll, pici vízben kell fel oldani és úgy meg itatnia babával! Lényege: fémet nem érhet, teába nem oldható! Próbáld meg! Nekünk be vált! De Bálintnak is jön a foga, fent egyszerre 4 is! Mindig tele a szája a kezével és 1000-el nyáladzik! A Nourofen az jó akkor is, ha be kened vele az ínyét! Ugyan az a hatása, csak gyorsabb!!!

Egyébként van egy fórum itt, az a neve:

"Édesanyák eszmecseréje csemetéikről" Itt szoktam többnyire olvasgatni és írogatni! Itt is babás anyukák vannak, különböző korosztályú babákkal! Nézz be, ott is válaszolok, de ezt a fórumot is követem!

2007. okt. 4. 19:49

Szia Dus!


Olvastam a fogzásos topicban, hogy van már 4 fogatok. Nekünk egy se.Adj légyszí tanácsot! Ide írok, ezt hátha sűrűbben nézed, és sajna nagyon nehéz a manóval. Szenved ő is, és mi is.

A keze folyamatosan a szájában van, nyugtalan, nagyon rosszul alszik,nappal az eddigi 3-4 óra helyett, 1-et, és a kanalas kajáktól üvölt. Szerinted ez a fogzástól lehet? Kenem Dologéllel, meg kap Nurofent. Nagyon meg van duzzadva az ínye, és nagyon fehér.

21. gabi0630 (válaszként erre: 20. - Dus)
2007. okt. 4. 19:29

Szia!


Akkor tuti hogy a postáról ismerhetlek, mivel a komlósi fürdőben még életemben nem voltam. Ismerős a név hogy Győri Antal? Ő az apukám és huszonéve postás.

Én 4 évet húztam le az orosházi Démásznál, majd 1 évet a szénási Toma-Hús Kft-nél. Igaz, ez utóbbi felét táppénzen, mert ha ott maradok tuti nem marad meg a baba.

Kersek valami szalonképes fényképet magamról, és felteszem.

20. dus (válaszként erre: 18. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 19:18

Szia Gabi!

Nem tudom, honnan ismerhetsz! Tegyél fel magadról egy képet, hátha én is ismerlek. Akkor talán össze tudjuk rakni a dolgokat!

Dolgoztam Orosháza szinte összes postáján. Egy ideig helyettes voltam, ez a szakmám. De nem szerettem és most sem szeretem csinálni!

Ahonnan még ismerhetsz, az a komlósi fürdő. Ugyanis itt dolgoztam az elmúlt 4 év során.Még mindíg oda atrtozom, szeretnék oda vissza menni, ha Bálint 2.5 éves lesz!

Azért kérdeztem, nem-e jártál a helyi strandon.

Te hol dolgoztál a bébi születése előtt?

2007. okt. 4. 12:23

Dus!


Most néztem meg a képeid, nagyon szépek a gyerkőcök.

Valahonnan ismerlek, de nem tudom honnan..

18. gabi0630 (válaszként erre: 16. - Dus)
2007. okt. 4. 12:22

Jézusom! Teljesn együtt érzek a szülőkkel. Sajnos az én kisfiam is egy fejlődési rendellenességgel született, de hála Istennek az nem volt olyan "súlyos",( csak ha nem műtik meg kiszárad) hogy őssejt beültetésre legyen szükség.

Benne vagyok a találkozásban.

Mi a Tükör utcában lakunk. Ahogy jössz Komlós felől, a 3. utca jobbról.

Oroson hol dolgoztál?

17. dus
2007. okt. 4. 12:17

Íme a cím:


[link]

16. dus (válaszként erre: 13. - Gabi0630)
2007. okt. 4. 12:16

Szia!


NEm ismerem, de lahat, ha látnám, tudnám ki az anyukád is és a tanár is! De majd meg kérdezem a párom, ő tuti ismeri, postás! Ő mindenkit ismer!


Egyszer össze futhatnánk, ismerkedés céljából Oroson!

Ott is dolgoztam majdnem egy évet. Merre laktok? Melyik részen? Nagyon édes a kisfiad! Most látom csak, hogy tettél fel képeket!


JA, a kupak gyűjtést nem jó fórumba írtam! Mindegy! Egy beteg kisfiúnak gyűjtenek őssejt beültetésre! A web címen bőveben olvashatsz róla!

15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Dus)
2007. okt. 4. 11:57
Hát én lemaradta. Milyen kupakokat kell gyűjteni és miért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook