Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » NYÚJTÁS - Van valakinek tapasztalata? Eredmények érdekelnének fórum

NYÚJTÁS - Van valakinek tapasztalata? Eredmények érdekelnének (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 16. 12:40

Igen,valóban szép a Tai chi minden mozzanata,igazából ezt szerettem meg 2 évvel ezelőtt,bár akkor még igen keveset tudtam róla.

Minél többet tapasztalok belőle amit nyújtani tud,annál nagyobb szükségem van rá.Igaz oktatóm (tanárnő)A legteljesebb mértékben át tudja adni minden ismeretét,tudását elméletben is nemcsak mozgásban mely eddig is több élethelyzetben hasznomra vállt.

Mégegyszer köszönöm!

Üdv.Enikő

11. 7717d911a9 (válaszként erre: 10. - Csipogó)
2011. ápr. 16. 09:40

Ezek a tudatosságon alapuló mozgásgyakorlatok nagyon izgalmasak tudnak lenni. Ha van egy jó tanárod, akkor számtalan mozdulatra meg tud tanítani. Ezek a speciális mozgások eleve segítik a másfajta tudatállapotok elérését, és egyben nagyszerű önkifejezési technikák. A test és a lélek harmóniába kerül. De ugyanez van a karaténál, az aikidonál, a táncnál, a tai chi-nál, stb. Igazából ezeknek mind a tudatosság az alapja. A jelenlét. Ha nincs jelenlét, akkor elveszik a minőség, legyen az akármilyen mozgásforma. Tulajdonképpen a mozgások azért vannak kitalálva hogy segítsék az energiaáramlást és a tudatosságot.


Igen, a légzés az maga a jelenlét. Arra is figyelhetünk.


Pont tegnap nézegettem Gurdjieff-féle szakrális táncokat. Ő volt az "önemlékezés atyja".


[link]


Nagyon szép!

10. csipogó (válaszként erre: 9. - 7717d911a9)
2011. ápr. 16. 08:38

Valahogy sejtetem hogy nem mindennapi emberrel sikerült néhány sort váltanom,de csak most értettem meg miután megnéztem az adatlapodat:)

Nagyon köszönöm hasznos tanácsaidat. Azt gondolom sok közös van érdeklődésünkben.Amiért ezt a témát indítottam az a Tai-Chi,melyben a jelenlét, a tudatosság,valamint a légzés a legalapvetőbb fontosságú,a mozgás a nyújtással együtt csak ezután következhet.

És persze szívem minden szeretetével csinálom mióta csak megismertem :)

9. 7717d911a9 (válaszként erre: 8. - Csipogó)
2011. ápr. 15. 21:47

Szívesen! :)


Az akaratod és a kitartásod az, ami előre visz, bármi legyen is az.

8. csipogó (válaszként erre: 4. - 7717d911a9)
2011. ápr. 15. 21:19

Nagyon köszönöm hozzászólásodat! Azt hiszem röviden,tömören mindent megfogalmaztál amit tudnom kell a témáról és fontos számomra.Azt hiszem van némi tapasztalatod!:))Néhány dolgot már tudtam róla,de csak kevesen foglalkoznak vele

Eddig is csinálgattam de nem elég elszántan. Komolyabban szeretném és persze rendszeresen!Egy bordásfallal is beruháztam!41 vagyok de elég erős hogy végig csináljam célom érdekében.

2011. ápr. 15. 20:43
6. 7717d911a9 (válaszként erre: 5. - SzánI.)
2011. ápr. 15. 20:38

A jógák legfőképpen nyújtásból és légzésből állnak.


Többféle jóga van:


[link]


Én a Hatha-jógát igencsak hatékonynak tartom, mert nagyon rámegy a test fejlesztésére.

2011. ápr. 15. 20:16
Én is nemrég gondoltam erre, hogy jó lenne egy kicsit lazítani az izmokon és az izületeken. Keresni is kezdtem ilyen dvd-t, de még nem találtam. Lehet hogy valamilyen jóga is jó lenne.
2011. ápr. 15. 20:09
Soha ne rugózva nyújtsál, mert azzal tönkreteszed az inakat, szalagokat, ízületeket. A helyes magatartás, amikor addig mész el, ameddig érzed az enyhe 'feszülési pontot'. Ezt fél percig tarthatod, de semmiképpen sem megerőltetve. A testre kell hallgatni, ő mindig bölcs, mindig jelez. A nyújtáshoz kitartás és rendszeresség szükséges. Fontos a bemelegítés, az izmok átmozgatása a gyakorlatok előtt. Napi 30-45 perc bőven elég, amennyi neked éppen belefér. Eleinte lehetnek fájdalmak, nehézkes lesz a járás, aztán jó pár nap múlva egyre rugalmasabb leszel, olyan mint egy gumilabda. Ha profi szintre akarod fejleszteni magad, az beletelhet akár 0,5-1 évbe is. Izomfájdalmakra jó a meleg fürdő, a lágy zene és a relaxáció.
2011. ápr. 15. 20:07
sok mindentől függ.. alkati dolog, honnan indulsz, hány éves vagy, hogyan edzel stb stb stb
2011. ápr. 15. 19:58
Az egész portálon nem találok a témával kapcs.os bejegyzést.Jelenlegi edzéseimhez nagyon fontos lenne. Ki,mennyi idő alatt ért el eredményeket pl.magasrúgásban vagy spárgában és mennyit nyújtott naponta? Előre is köszi a véleményeket!
2011. ápr. 15. 19:54
NYÚJTÁS Van valakinek tapasztalata? Eredmények érdekelnének

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook