Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy szép szülés története fórum

Egy szép szülés története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy szép szülés története

1 2
2018. máj. 19. 13:51
Nagyon tetszett a történet!
30. f62d7fb92c (válaszként erre: 29. - F62d7fb92c)
2011. ápr. 17. 20:38
*l
29. f62d7fb92c (válaszként erre: 27. - Holle27)
2011. ápr. 17. 18:36
Örülök, hogy itt is szántál rám időt:) Jó esik:)
2011. ápr. 17. 18:36

Kedves Heni, Mirjam!


Tiszta szívből kívánom, hogy úgy legyen. Azt tudom tanácsolni, hogy ne féljetek, bár tudom nem könnyű. Ha lelkileg is ott vagytok egészen a szülésnél, minden sokkal könnyebben megy. Nem szabad, hogy bármi elvonja a figyelmet az eseményről. Se egy undok ápoló, se egy kopott szülőágy. Csak a baba a lényeg. Én ezt tudom tanácsolni, persze nem kértétek, de higgyétek el, ez beválik:)

Szerintem ha a személyzet azt látja, hogy bátor, erős anyukák vagytok, ők is másképpen állnak hozzátok.

2011. ápr. 17. 16:33
:)
2011. ápr. 17. 16:10
Szia, szivből gratulálok!!! Örülök, hogy egyre többet olvasni arról, hogy lehet normálisan szülni fogadott orvos nélkül. Engem cirka 3 hét választ el a nagy eseménytől és nagyon reménykedem abban, hogy nekem is ilyen szerencsém lesz. Nekem sincs sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. Nekem a második lesz, de örülnék, ha 5 óra alatt megszületne. :)
2011. ápr. 17. 12:59

Szia! Nagyon örültem neki, hogy ilyen pozitív élményekről is lehet olvasni a szüléssel kapcsolatban. Én már nagyon sok történetet hallottam, sajnos azt kell mondjam hogy 10-ből 8 nem volt jó, semmi szépet nem tudtak az anyukák a szülésükről mesélni. Engem ez egy kicsit meg is rémített, és megfogadtam hogy többet nem is hallgatok meg senkit erről a témáról, mert úgy is mindenkinek más. Amikor ehhez hasonlókat olvasok, reménykedek benne, hogy talán én is ilyen szerencsés leszek, és szép élményként fogom megélni én is majd a szülést!


Minden szépet és jót nektek!! :)

24. bowris (válaszként erre: 23. - F62d7fb92c)
2011. ápr. 16. 11:30

szia!

Nekem sem volt fogadott orvosom, és egy percig sem bántam meg. A szülésemre én is nagyon pozitívan emlékszek vissza. Ez egy igazi csoda, és az is hogy itt van egy kis manócska velünk.

Az én szülés történetemet a naplómban megtalálod, ha érdekel.

Jó egészséget nektek!

23. f62d7fb92c (válaszként erre: 21. - 7a382c9841)
2011. ápr. 16. 10:43

Nem szeretnék azon vitatkozni, kinek mi a szép szülés vagy mitől az. Valakinek a császár szép, van akinek az otthon szülés...stb. Mint írtam, nagyobb rész az anyán múlik, hogy ő hogy éli meg.

Valóban az a lényeg, hogy nekem szép volt és a családomnak is:)

2011. ápr. 16. 10:41

Sziasztok,


örülök az érdeklődésnek és köszönöm a sok jókívánságot:) Több dolgot kérdeztetek, igyekszem rá válaszolni.

Először is, örülök, hogy sok 10-es apgaros baba van:) körülöttem éppen nem volt, ezért tűnt úgy, hogy nem nagyon van.

A szép szülés témában, én is csak azt tudom mondani, hogy kinek, mi a szép. A szülőszoba nem volt szép vagy modern, anyósom meg is jegyezte, hogy pont ilyen volt, amikor ő szült:) Szép azért lehet, mert az anyuka maga és a körülötte lévő szakemberek és/vagy hozzátartozók azzá teszik. A mai napig alig várom, hogy legyen még egy babánk:)


Császározni azért akart a "doktor úr", mert szerinte 36 hetes magzatnak feleltek meg a babám méretei. A doktor úr, inkább üzletember volt, vagy sok év szakmai tapasztalat után, nem tudja megbecsülni egy baba méreteit. Illetve szerintem belőlem sem nézte ki, hogy tudok szülni, aránylag vékony voltam, csak van mögöttem pár év kajakozás, sziklamászás, de úgy látszik, ez nem látszott a puffadástól:) Az megint más kérdés, hogy rendszeresen jártam terhesgondozásra és semmi gond nem volt...


A visszatérő kérdés, hogy hol szültem. Esztergomban. Tudom, én is hallottam nagyon sok rosszat, pont ezért akartam megírni a történetem. A terhesség alatt sokat olvastam én is, hát eléggé megijedtem olykor. Tény, hogy talán nem a kórház, hanem ahogy itt sokan meg is látták a lényeget a doktornő és a szülésznő jelenléte volt a mérvadó. Ha valaki itt készül szülni, privibe elküldöm a nevet nagyon szívesen. Ezt a doktornőt már ajánlottam két barátnőmnek, mindketten nála szültek és hasonló élményeik vannak, mint nekem. Azt elmondhatom, hogy nagyon motivált, fiatal anyuka a doktornő, szakmailag és emberileg is ott van a kismamákkal. És persze a szülésznő is. Ebben a kórházban is van nem egy orvos, akit messzire szeretnék elkerülni a jövőben. De azt csak remélni tudom, hogy itt lesz még az, akinél szültem, ha újra megyek:). A vajúdás alatt végig bent lehetett velem az anyukám, anyósom és a párom is. Más orvos ezt nem engedte volna és biztos van,aki ezt szokatlannak tartja, de csak azt tudom mondani, hogy nekem nagyon jó volt. Mindannyiukat nagyon szeretem és sok erőt adtak, bátorítottak. Talán ezért ment olyan hamar minden:)

És még annyit megjegyeznék, hogy az újszülött osztályon is vannak, kedves vagy undoknak tűnő dolgozók. De nekem ezzel sincs gondom, velem nem voltak undokok, ellentétben azzal, aki esetleg bemerészkedett engedély nélkül a folyosóra. Vannak, akik azt hiszik, rájuk nem vonatkoznak a szabályok. Olvastam olyan történeteket, ahol a hozzátartozók ki-be mászkáltak ész nélkül. Hát ezt elképzelni sem tudom. Aki szült, tudja, hogy az a 3-4 nap nem túl kellemes. Vagy éppen a legszebb pillanatokban zavarnak meg, amikor szoptatok vagy azt nézem, hogy alszik a babám, vagy ép csak az ujjacskáit számolgatom, hogy mind megvan-e. Ilyenkor kifejezetten szerettem az undok ápolókat, hipp-hopp rendet tettek a fejekben és az osztályon.

Végül csak azzal kell zárnom: az, hogy ki, milyen emléket visz haza, múlik az orvoson, de legtöbb az anyukán.

2011. ápr. 16. 08:55

"Semmi fájás, magzatvíz kevés. Úgy gondolták a reggeli viziten, hogy oxitocint KELL kapnom. Nem örültem neki, mert nagyon nem szeretem a gyógyszerezést, de KÉNYTELEN voltam az orvosokra bízni magam és ebben a doktornőben "


Na ha ezt nem írtad volna, elhinném hogy szép szülésed volt. (Bár neked így volt jó, ez a lényeg!)

20. Jucusdiétája (válaszként erre: 12. - Sara1986)
2011. ápr. 15. 20:47
Te hogyan szültél és hol? Nagyon kíváncsivá tettél!
2011. ápr. 15. 16:35

Na én szeretnék sok pozitív szüléstörténetet olvasni, és abból meríteni.


Remélem hamarosan megírod a cikked. :)


Köszi előre is.

2011. ápr. 15. 15:15

Gratulálok, én is 4 hónapja szültem meg a kisfiam (10-es apgarral), nekem sem volt fogadott orvosom, ettől függetlenül mindenki nagyon kedves volt és segítőkész (a szülésznő egyenesen szuper volt). Viszont a szülés nekem sem volt egy leányálom. Nem is a szülés, inkább a vajúdás, ami alatt folyamatosan nyomták belém az oxitocint, rettentő fájdalmaim voltak. Maga a szülés már egyáltalán nem fájt és valóban egy csodálatos élmény volt!


Mindenesetre én is kíváncsi lennék, hol szültél, ahol én szültem szigorúbbak voltak a láthatási szabályok sajnos...

2011. ápr. 15. 14:36

Szia!

Sok boldogságot nektek.

Első szülésre tényleg gyors volt főleg ha az én 25 órás vajúdásomra gondolok.

Ez jó,"kicsi a baba",nekik mi lett volna a jó 6 kilós bébi.

Nekem is ezt mondták a lányomnál,hogy kicsi és 4 kilós lett.

Az orvos könnyen beszél.

És mi is 10/10 kaptunk mind a 4 gyerkőcnél:-)

2011. ápr. 15. 13:58

Gratulálok én is!


Mi 10 apgart kaptunk, pedig 2700 gr és 48 cm volt a Prücsök, de olyan erős volt már akkor is, hogy a gyerekorvos nem győzött csodálkozni.


Azért mert pici a baba miért akartak császározni?????


Melyik ez a szülészet, mert én a második gyermekemet másik kórházban szeretném megszülni, ugyanis én több éjszakát töltöttem a szülőszobán és bizony volt olyan szülésznő, amelyiket legszívesebben felrúgtam volna, ha lett volna erőm hozzá és nem lettem volna kiszolgáltatva nekik. Amúgy a szülés maga számomra is egy pozitív élmény volt, amit bármikor újra csinálnék. Kivéve a gátsebet, amit egy teljesen felesleges nőcsonkításnak gondolok.Ezért is keresek olyan kórházat, ahol ezt nem rutinszerűen végzik. Mert itt a kicsi babámmal (előre tudtuk, hogy kicsi) a fenekemig felvágtak. Akár 5 kg-os is lehetett volna a kicsim. Akkor is elég lett volna.

15. bettike2007 (válaszként erre: 13. - Zsana0)
2011. ápr. 15. 13:32
én is helyettest fogtam ki a magándokim helyett itt Kecsón,nagyon nem bántam meg!!!
2011. ápr. 15. 13:19

Szia!


Gratulálok a babádhoz! Tényleg gyorsan ment a szülés, örülhetsz neki! :-))

Nálunk is hasonlóképp gyors volt, de nálunk a 10-es apgar megvolt. Mármint a 10/10...:-) SZóval, van, hidd el.


Mégegyszer gratula és sok boldogságot!

13. zsana0
2011. ápr. 15. 12:51
Én most szültem Márc.21 én,szintén ügyeletesnél a Kecskeméti korházban,le a kalappal elötte.
12. sara1986 (válaszként erre: 10. - Zsuzska1979)
2011. ápr. 15. 12:34
sajnálom, hogy neked nem az, nekem igen. Én a fiam születése után azonnal újra kezdtem volna olyan katartikus élmény volt.
2011. ápr. 15. 12:13
Gratulálok a babához,de az én lányom 10est kapott apgarra,tehát van aki kap 10est:)
2011. ápr. 15. 12:01
Lehet ezt ide-oda magyarázni, de, amikor egy 3-4 kg-os babácska tolakszik ki belőled semmiképp nem kellemes evolúciós örökség ide vagy oda.
2011. ápr. 15. 11:58

Nagyon örülök ennek a történetnek, mert nagy vonalaiban az enyém is hasonló volt. Szintén nem volt fogadott orvosom, de nagy szerencsém volt az éppen ügyeletben lévő doktor úrral! Sok történetet elolvastam itt a terhességem alatt, és bizony eléggé megrémítettek. Hála Istennek, vannak problémamentes szülések is!

Gratulálok nektek :)

2011. ápr. 15. 11:17
Megírnád esetleg, hogy hol volt ez a szép szülés?
2011. ápr. 15. 10:42

Gratulálok én is, bár hozzáteszem, mi 10/10-es értéket kaptunk, tehát van ilyen is.

Jó egészséget kívánok!

2011. ápr. 15. 10:23
Gratulálok! Végre egy pozitív történet a kórházi dolgozókról is. :)
2011. ápr. 15. 10:20
Gratulálok! Sok boldogságot a picurkával!
2011. ápr. 15. 10:14
:)))
2011. ápr. 15. 10:13
Gratulálok a kismanóhoz és neked is, hogy ilyen szerencséd volt. Sajnos ilyen tapasztalatokat csak ritkán olvas az ember, inkább az ellenkező véglet a tipikus, várostól függetlenül. Május végén szülök, első baba, nekem van fogadott orvosom, szülésznőt is keresek, sajnos 40 évesen nem bízhatom magam a véletlenre, meg a szerencsére, nem szoktak bejönni nekem a pozitív dolgok.
2011. ápr. 15. 10:10
Szerintem szép szülés nincs. Az eredmény igen! Az lehet szép! Meg az érzés, ami követi!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook