Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyerektartás gyed-ből fórum

Gyerektartás gyed-ből (beszélgetős fórum)

1 2
54. Kata 1977 (válaszként erre: 53. - Taylor1977)
2011. ápr. 17. 17:58

Nagyon kíváncsi vagyok a május 18.ai tárgyaláson mi lesz?

Végre kapok e egy konkrét időpontot mikor kicsengeti a pénzt amivel el van maradva,elvileg nem akarja hogy elárverezzék a lakását.

53. taylor1977 (válaszként erre: 52. - Kata 1977)
2011. ápr. 17. 13:36
Hát ez az!
52. Kata 1977 (válaszként erre: 50. - Taylor1977)
2011. ápr. 16. 11:02

Szia!


Én is kb. ezt írtam le.

Azzal hogy ráterhelik a lakására abból mikor látsz pénzt?

És ha bíróságra mész még te fizetsz,közben ő tartozik!

És hiába szarja le magyarul évekig a gyerekeit akkor is joga van látni őket mindegy milyen lelki sérüléseket okoz nekik!


Ezeknek mindenhez joguk van,és a mi joginkkal mi van?

51. 9bbc382386 (válaszként erre: 50. - Taylor1977)
2011. ápr. 15. 22:20

Azért van ez,mert ilyen ez az ország,car törvényekkel.

Gusztustalan,ahogy írod.

2011. ápr. 15. 20:59

Sziasztok! Azért tűntem el, mert hirtelen felbuzdulásból elmentem a bíróságra. Hát érdekes, hogy a magyar jog kit véd! Nem a gyereket az biztos!


Először is kértem végrehajtást a gyerektartásra. Azért nem letiltást, mert akkor ha megszűnik a munkahelye, akkor ez megy szépen tovább a maga útján. A munkanélküli segélyből is vonják, viszont, ha elmegy gyed-re vagy gyes-re, abból nem vonhatják, mert nem számít jövedelemnek. Ekkor az állam (csak és kizárólag rászorultsági alapon) megelőlegezheti a gyerektartás díját. Ha van normális fizetésed, akkor ne is álmodj róla. Ha van az exnek ingatlana, akkor végrehajtási jogot jegyeznek be rá, de igazából azzal mit érsz?


Az emelésnél mivel te vagy a per indító neked kell az illetéket fizetned. Az emelés megállapításánál figyelembe veszik az ex fizetését életminőségét. Ha nem ért egyet az emeléssel (és már miért fogadná el, ha a kevesebbet sem akarja fizetni) akkor tételesen minden kiadásodról és bevételedről számlákkal és hivatalos papírokkal igazolni kell. Hogy fillérre pontosan mennyit költesz a gyerekedre (gusztustalan). És még akkor ő élhet azzal a jogával is, hogy a már százezer éve megállapítottat csökkentsék le.


És ami a slussz poén az egészben. Hiába nem fizet a rohadék egy vasat sem, a gyerek láthatásához joga van. Tehát ha te azt mondod, hogy nem biztosítod a gyerek láthatását, akkor JOGA VAN a gyámhatósághoz fordulni és meghurcolni az egész családot. A gyereket pszichológus vizsgálja meg, hogy saját akaratából nem akar menni, vagy ráhatással vagy rá.


Miért van az, hogy mindig az anyák és a gyerekek húzzák a rövidebbet ezekkel mocskos férgekkel szemben? Miért van, hogy csak nekik vannak jogaik?

49. anyucika3 (válaszként erre: 44. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 12:29

Hajjaj,mi van a középiskolákba,ez valami szörnyű:((

Akkor kell majd nagyon figyelni rá.

48. Kata 1977 (válaszként erre: 43. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 12:04

Na a pénz náluk se marad meg,égeti a zsebüket.

A nagy a kislány de a 6 éves is ahogy megkapják a zsebpénzt már el is költik.

A 2 nagyobbnak hiába mondom hogy ne költsék el hanem pár hónapig rakják össze és akkor valami nagyobbat tudnának venni,de mintha a falnak beszélnék.

47. anyucika3 (válaszként erre: 45. - Mágnes74)
2011. ápr. 15. 12:04
Azt elhiszem.Inkább aranyba,jó forróba:)))
46. anyucika3 (válaszként erre: 42. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 12:03

Nem,mert nálunk nincs kapcsolat az apjával,.

Elváltunk,azóta nem voltunk bíróságon,és nem is látogatja nem is fizet.

De ebbe meg mi mentünk bele,csak nyugtunk legyen tőle.Nagyon lecsúszott,nem is tudna fizetni már ha akarna sem.

45. mágnes74 (válaszként erre: 39. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 12:01

Aranyba önteném:)

Nem, inkább betonba:)))

44. Kata 1977 (válaszként erre: 41. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 12:01

Akkor jó:-))

A haverjai elég normálisak szerencsére.

De 1 év és középiskolás lesz,hát hogy ott milyen társaságba keveredik ki tudja?

2011. ápr. 15. 12:00
Nekem az a gondom vele,hogy nem tudom rávezetni,hogy hogyan ossza be a pénzt.Ezt elcsesztük kicsit,mert el lett kényeztetve a válás után,aztán meg még jó darabig egyes gyerek volt.Mindegy mennyit adunk neki,azonnal elpazarolja.Ha keveset az is elég,ha többet az is elfogy.Egyszerűen nem lehet rábízni,hogy ossza be magának.Remélem ez alakul még,mert ebből komoly gondjai lesznek ha nem.
2011. ápr. 15. 12:00

Nálatok is kértek 1 évre visszamenőleg jövedelem igazolást meg a mostani párotoktól is?

Meg környezet tanulmányt?

Most várhatom a gyámügytől őket mert május 18.án lesz a következő tárgyalás és mostanság már biztos jönni fognak,de hogy minek?

41. anyucika3 (válaszként erre: 40. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:58

Jobb lesz hidd el.Ha nem keveredik rossz társaságba,amire nagyon kell figyelni,akkor idővel változni fog.Most tombolnak a hormonok,változik teste lelke.Nem könnyű időszak,túl kell élni.

Nálunk is sok baj volt a "hülye" játékokkal anno.

De azt is kinövik.

40. Kata 1977 (válaszként erre: 35. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:54

Nekem most 14 éves a nagy fiú hát szörnyű ez a korszak az tuti és ez még csak a kis kamasz kor mi lesz később?

A lányommal semmi gond,bár lehet vele később lesz.

Elég jó a viszonyuk a lányom annyira nem is akar nagyon közös kettesben lévő programokat ő nagyon anyás de szereti APÁT!

De a fiam az a baj teljesen más az érdeklődési körük,a párom vasút mániás a gépen is csak olyan játékokkal játszik a fiamat viszont nem érdekli csak a hülye aberált mostani mesék mint bakogán meg hasonló,ettől a párom idegbajt kap,így elég nehéz.

Ekkor szoktam hozni a kártyát vagy társjátékot és akkor az egész család órákig eljátszik.

39. anyucika3 (válaszként erre: 38. - Mágnes74)
2011. ápr. 15. 11:53
Pfff,remek ember apa lehet a Te exed is.
38. mágnes74 (válaszként erre: 36. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:52

Ő úgy gondolja, mivel rendszeresen tartja velük a kapcsolatot, érjem be ezzel. Még azt is szóvá tette, hogy miért én kapom a családi pótlékot? Szerinte az a pénz bőven fedezi a kiadásokat!!!

Erre mit mondhatnék?

37. Kata 1977 (válaszként erre: 34. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:49

Nálunk is megkérdezték miért nem kereste a gyerekeit erre az volt a válasz hogy nem tudta hová költöztünk és nem tudja a számomat.

Na erre én jól beégettem mert elmondtam hogy az anyja és a húga volt nálunk és így ő is tudta a címünket,na így már beismerte.

És mutattam egy sms-t amit ő küldött a számomra,na így nem tudta, olyan vörös lett mint a rák.

Csak saját magát minősítette és égette le a bíró nő előtt!

36. anyucika3 (válaszként erre: 33. - Mágnes74)
2011. ápr. 15. 11:43
Az olyan aljas ember aki arra hajt,azt sem érdemli meg,hogy a gyereke lesz...ja
35. anyucika3 (válaszként erre: 32. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:42
Az enyém már lassan felnőtt,de egyetlen egyszer sem mondta ezt a férjemnek,pedig néha vértuk.Mondjuk köztük sikeresen kialakult az az igazi apa-fia kapcsolat.Szerintem attól is függ,a párod mennyire tudja jól kezelni a kritikus helyzeteket.Mert csinálnak hajmeresztő dolgokat,jajj...Az enyém szörnyű volt olyan 12-15 éves kora közt.Azt hittem sokszor megbolondulok vele.Nem bánom már,hogy kicsit megkomolyodott.
34. anyucika3 (válaszként erre: 31. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:37

Ha Ő a saját hibájából nem élt a láthatási jogával,akkor a bíróság megvonhatja tőle.Ezt kérheted ha most jutna eszébe 8 év után .(Nekem is a bírónő mondta anno)

De ettől gyt fizetésre még kötelezhető.

Amikor a mi válóperes tárgylásunk volt,akkor az exem 3vagy 4 éve nem látogatta a gyereket(persze nem is fizetett).A bírónő kérdezte,hogy akadályoztatva van e benne,nem merte azt hazudni,hogy igen,na ott el is kapálta magát nála.Úgy beszélt vele utána,mint egy bűnözővel.

Akkor én törvényesen nem kértem,hogy fosszák meg a jogától,de azóta sem látta a gyerekét(lassan 18 éves).

33. mágnes74 (válaszként erre: 23. - Titati)
2011. ápr. 15. 11:36

Ebben igazad van, én is keveset kaptam.

Mivel eddig megpróbáltam békés úton rendezni, így nekem ez az összeg is hatalmas az eddigi semmihez képest:)

Hátha egyszer lesz munkája is, és akkor kapom a 40%-t. Bár most eggyel több indoka van, hogy ne dolgozzon, csak feketén:(

32. Kata 1977 (válaszként erre: 30. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:32

Igen annak tartom magunkat.

Bár van bennem félsz mert ugye más a vezeték nevük a 6 éves már kérdezgeti hogy miért elég nehéz elmagyarázni a 8 hónapos még persze nem kérdezget:-)

Meg a nagy fiú már kezd kamaszodni sokszor nagyon pofátlan,kötözködő szófogadatlan stb..

És félek egyszer nehogy a párom fejéhez vágja,hogy " ne beszélj nekem,te nem vagy az apám!"

De talán nem kerül sor ilyenre.

A kislány más,tőle sose hallanék ilyet.


De az biztos sok mindentől függ ,hogy egy család tud e lenni ,egy nem teljesen egy család!

Na ezt jól megfogalmaztam:-))

31. Kata 1977 (válaszként erre: 29. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:27

Remélem igazad van mert múltkor megkaptam tőle,persze nem a bíró előtt hanem a per után,hogy "minek fizessen,mikor nem is látja a gyerekeit?"

Egy a fizetési kötelessége nem függ attól milyen sűrűn látja őket.

Kettő ő nem akarja velük tartani a kapcsolatot.

30. anyucika3 (válaszként erre: 27. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:25
Akkor azért Ti is szerencsések vagytok,mert valóban egy család lettetek.Később már biztosan sokkal nehezebb,meg persze függ attól is milyen az új pár, meg a körülményektől is.
29. anyucika3 (válaszként erre: 26. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:23
Már nem kapná meg,hiába követelné.
28. titati (válaszként erre: 27. - Kata 1977)
2011. ápr. 15. 11:15

"Mert nem az az APA aki bocsánat megcsinálja, hanem aki neveli, dolgozik rá, fogja a kezét ha beteg, tanul vele stb. . ."


Ez így van!!!!

27. Kata 1977 (válaszként erre: 20. - Anyucika3)
2011. ápr. 15. 11:01

Ugyan ez volt,van nálunk is.

Kirúgtam az exemet és rá fél évre megismertem a mostani férjemet a gyerekek 6 és 3 évesek voltak így 1 hónap után már apázták és a mai napig imádják egymást nekik ő az apa,neki meg a gyerekei a másik 2 "saját" mellett.

Mert nem az az apa aki bocsánat megcsinálja,hanem aki neveli,dolgozik rá,fogja a kezét ha beteg,tanul vele stb...

26. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - Titati)
2011. ápr. 15. 10:58

Ebben teljesen igazad van.

Én is örülök már hogy így történt.

Én felajánlottam a volt férjemnek hogy nem 2 hetente hanem naponta láthatja őket mivel évekig 2 utcára laktunk egymástól,de nem élt vele,én meg nem fogom küldeni a gyerekeket ha ő nem kíváncsi rájuk.

Sose tiltottam most se teszem már 14 és 11 évesek ha akarják és elég idősek lesznek megkereshetik és jól beolvadhatnak neki.

De ha most jelenne meg és követelné a láthatást eléggélé megviselni őket mert 8 év az nem 1-2 nap és nem is akarnak vele találkozni csak megzavarná a kis lelküket!

25. titati
2011. ápr. 15. 10:42
Mit ér az elmélet, ha a gyakorlatban nem működik :-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook