Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szénhidrátszegény egytálételek! fórum

Szénhidrátszegény egytálételek! (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 15. 11:51

sziasztok!amit én nagyon szeretek az a brokkoli krém leves:60dkg brokkoli-2 leveskocka-1 kanál lisztből 2dl tejfölből habarást készitek rá és utána össze turmikszolom-2-3 főtt virslit karikázok bele.

ebből 2 adag jön ki.mikor ezt készitem akkor elfelezem ebédre és vacsorára.

2011. ápr. 14. 21:53
A karfiolt sós-köménymagos vízben majdnem egészen megfőzöm. Közben a jénait kikenem olajjal, megszórom pici zsemlemorzsával, ráteszem talppal lefelé a lecsurgatott karfiolt. Sózott, borsozott, tojássárgájával elkevert tejföllel beterítem, itt-ott megszórom még morzsával, majd a sütőben világos barnára sütöm. Másnap is jó, ha marad....
2011. ápr. 14. 21:51

hát és akkor írjuk ide a specialitásomat a zellerkrémlevest, aminek nemcsak zsírégető, de étvágycsökkentő hatása is van:

egy nagy zellergumót 2 almával megfőzünk, ízesítésül két marhahúsleveskockával, ha megfőtt összeturmixoljuk és akkor szoktam hozzáadni 2 kávétejszínt, de enélkül is jó. Ez abszolút diétás, én tartok ilyen napot, hogy csak ezt eszem. Olyan mint a bébi papi az állaga.

2011. ápr. 14. 21:47
pl. a rakott karfiol is jó ide, úgy szoktam, hogy a darálthúst (lehet pulykából) is meg sózom enyhén borsozom, megpirítom kicsit, hogy megváltozzon a színe és a külön megfőzött karfiollal lerakom és a tetejére egy kis tojásos tejfölt teszek persze a zsírszegény fajtából, rizst nem teszek mellé. Sütőben sütjük ☺
2011. ápr. 14. 19:59

Most irogattam össze, hogy mikben nincs (vagy csak minimális) ch...


- házi diétás puding

- zselés túrókrém

- hagymás, gombás tojás rántotta

- gomba pörkölt

- saláta (fejes, uborka, káposzta)

- kefir, túró, tejföl

- tej (laktató)

- virsli, mustár

- sült oldalas

- sült csirkecomb

- torma, fokhagymás tejföl

- tojás saláta

- kávés joghurt

- gombakrém leves

- csirke saláta

- spenótfőzelék, fokhagymával, tojással

- sóska................

- töltött tojás

4. Maffincs (válaszként erre: 2. - 37979960d3)
2011. ápr. 14. 19:57

Ilyesmire gondoltam!:)

Köszi

3. 7a04181114 (válaszként erre: 1. - Maffincs)
2011. ápr. 14. 19:56
pl tejfölös pulykaragu.12%-os tejföllel és 8-10 deka indiánrizs köretnek, testsúlytól függően
2011. ápr. 14. 19:54
Én ma csináltam éppen egy finomságot ebédre, megpirítottam a vöröshagymát kevéske olajon és pár katona császárszalonnát ízesítésül.Padlizsánt, paprikát és gombát dobtam rá, ezeket együtt jól összepároltam a serpenyőben nagyon finom, szénhidrát csak minimális van benne, amennyit a zöldségek tartalmaznak.
2011. ápr. 14. 19:50

Szinte minden fogyókúra alapja a szénhidrátszegény étkezés, vagy a "jó" szénhidrátok használata...

Ha van vkinek kipróbált receptje és ötlete, kérem ossza meg velem/velünk!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook