Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaságról újra pelus? fórum

Szobatisztaságról újra pelus? (tudásbázis kérdés)


24. Serry (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2009. szept. 24. 09:53

Csak arra gondoltam,hogy esetleg valamilyen válság helyzetet ( mint amit írtál is) nem tudatosan esetleg a kicsire vetíti. Pl esetleg okolhatta magát és azt,hogy a túl sokat foglalkozott a kicsivel és hanyagolta a férjét. De ez persze csak egy feltételezés a részemről... A valóságot ha tényleg lelki oka van nektek kell kideríteni és feloldani enyhíteni. ilyenkor egy kisgyerekének nagy szüksége van szeretetre. Érezze,hogy szeretitek, hogy nem számít mi történik éjjel attól ő még nem rossz gyereke. S hidd el enyhülni fog.

De persze azért érdemes a felfázást és egyéb ilyesmit is kizárni.

23. Noncsi18 (válaszként erre: 22. - Adrikakov2)
2009. szept. 24. 09:52
Nem hiszem, hogy erről szólna a dolog! Ő is szégyenli a pelust, látszik rajta. Ha nem adja rá anya akkor bepisil. Olyan szinten meg direkt nem figyelünk rá! Köszi :) Én kitartó vagyok, csak szeretnék utána járni, hogy mitől lehet!
2009. szept. 24. 09:37

A gyermek csak fel akarja hívni magára a figyelmet.

Semmiképp ne add vissza rá a pelust, majd meg fogja tanulni, hogy ezzel bizony nem ér el sokat.

Próbálj ne figyelni rá, és akkor már nem lesz olyan izgis a dolog neki.

Kitartás

2009. szept. 23. 22:17

Nem akarom arra fogni, csak én azt írtam, hogy arra gondolok! 2 éves volt, amikor elköltözött apa, azóta egyszer látta 2és fél évesen, utána 3 évesen karácsonykor. Nem telt el úgy nap, hogy ne kérdezte volna meg, hogy hol van apa, mit csinál, mért ment el. Nagyon sokat sírt. Annak idején csak feketével rajzolt és csak feketével színezett. Én ezért gondolom, hogy ez nagy nyomot hagyott benne.

Az oviba most jól érzi magát, bár nem nagyon tud barátkozni! Anyával kapcsba mire gondolsz?

20. Serry (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 22:04

Arról,hogy milyen a gyerek az oviban. De miért akarod mindenáron lelkire fogni? Mi okod rá?

Azt mondod nincs otthon semmi akkor az ovi a ludas vagy a játszótér, vagy a nagyi vagy ahol még sok időt tölt. Vagy anyukád nem tudatosan?

19. Noncsi18 (válaszként erre: 18. - Serry)
2009. szept. 23. 21:25

Pszichológushoz mi sem szeretnénk menni, ha nem muszáj. Nem is erőltettük soha és nem is csúfoltuk vagy szidtuk le! De azért most már szerintem foglalkozni kell vele!Nem? Én lelki okra gondolok!

Az óvónénivel mit kéne beszélni ?

18. Serry (válaszként erre: 17. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 20:24

Szervi ok lehet egy felfázás is, illetve valamilyen tartási probléma.

A lelki okot nektek kell kideríteni és rendezni lehet szorongás, félelme vagy rossz stresztürés. stb.

Érdemes utána járni, de nem rohannék gyerek pszichológushoz. Érdemes beszélni az óvónénikel is.

17. Noncsi18 (válaszként erre: 16. - Serry)
2009. szept. 23. 19:58
Ha lelki oka van az szerintem nem fog rendeződni! Ilyenkor mit lehet tenni? Remélem nem szervi oka van, bár én erőszakosabb lettem volna a dokival, hogy vizsgálja ki!!
16. Serry (válaszként erre: 15. - Noncsi18)
2009. szept. 23. 19:23

Ha az éjjeli ágyba vizelésnek lelki oka van akkor ha az rendeződik rendeződik a pisi probléma is.

DE lehet szervi oka is, jó lenne orvoshoz fordulni.

2009. szept. 23. 17:53

Rábukkantam erre a fórumra, látom már egy év el telt. 5 éves lesz decemberben az öcsém és éjszaka még mindig bepisil!

Nem alszik ott az oviban, azóta másik csoportba jár és sokkal jobban érzi magát.

Engem ez a pisi dolog nagyon idegesít. Anya nem nagyon akar vele foglalkozni, pedig már nagyon is kéne!!! Házi orvos azt mondja, hogy majd kialakul.

Mik a fő okok ami miatt még mindig bepisil?

Azt tudom, hogy lelki oka is lehet, én szerintem az van a dologban!!! De ha lelki oka van, akkor mivel lehet segíteni, vagy hogy lehet megoldani a problémát?

Várom segítségeteket!!!!

14. supin
2008. aug. 9. 11:14
Előfordul. Nem érte valami stressz a gyereket??
13. G. (válaszként erre: 10. - Noncsi18)
2008. aug. 9. 06:27

Na ez van,amkor a szülő ugy sürgeti a gyereket a szobatisztaságra,hogy megszégyeniti,gúnyolja.(otthon)És persze miután ő már megtanulta hova is kell azt a pisit/kakit "rakni",már "nagynak" érzi magát meg ügyesnek és azt hiszi szabad a másikat is kigúnyolni érte.

Az biztos és én is tapasztalom,hogy sürgetn,tilos,szidni tilos.Lehet annyit,hogy."nahát...."de semmi több.Majd kialakul.és csak frusztrálja a gyereket.Mert ha belegondolsz,Te is minnél jobban akarsz valamit,annál esetlenebbül sül el...

Szerintem se altasd az oviban.Ha megoldható hord haza.És az oviban "hintse" el a kicsikéd,hogy azért viszik haza,mert az anya/apa/mama/papa otthon van és várják őt haza.

Aztán majd egyik napról a másikra okés lesz a dolog.

De az a sanda gyanum,hogy ez a csúfolódás rányomta a bélyeget az ovira.

12. Serry (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2008. máj. 20. 17:58

Szia! Nálunk az oviban az óvónéni kérte, h ha lehet ne aludjon ott még az a gyerek aki éjjel bepisil. Elkerülendő a csúfolódást.

De amit te ill anyukád tehettek: az én kisfiam elmúlt 3és fél mire nem pisilt be. Mi azt csináltuk,h gumi lepedőt tettem alá, és ha kellett tiszta lepdőt cseréltünk éjjel. Nem szidtam le soha. ügyeltem rá, hogy pisiljen lefekvés előtt. A folyadék fogyasztás nem befolyásolta. Aztán egyszer csak minden reggel csak az ágya melletti bili volt tele. Ügyesen ráérzett. Persze balesetek még most is előfordulnak. pl már kijár a wc-re is éjjel. Volt olyan, h annyira mélyen aludt ,hogy a wc ajtó melletti hűttő elé pisilt, anya meg hallgatja fél álomban hová pisil ez a gyerek? Jót nevettem magamon feltöröltem picikémet meg visszakisértem az ágyba:)))

Oviba ha lehet most ne aludjon ott. Pont mert most fél, inkább nem fog aludni. Persze ha ez megoldható. Vagy beszéljétek meg az óvónénivel, hogy nem alszik csendesen játszik. Nálunk erre is van lehetőség, mert vannak gyerekek akik nem alszaak du, csak szineznek mesekönyveznek kirakóznak. Persze ehhez olyan két óvóvnéni kell. Szóval ha lehet ne aludjon az oviban. Nyáron meg ha nincs ovi beszéljétek meg vele aludjon du nyugodta és ha nem pisil be otthon az oviban sem fog.

A gyerekorvosnénink azt mondta, hogy ha otthon 1 hétig nincs ilyen problma akkor nem lesz gond továbbra sem.Persze ha mégis történik ilyen akkor annak ált oka van főleg lelki oka. Pl oviban valaki csúfolja.

11. csingi-lingi (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2008. máj. 15. 11:21

Szia! Lenne pár kérdésem. Az oviban, mielőtt lefektetik Őket, elmennek pisili? Otthon elalvás előtt iszik sokat? Valahogy rá kell venni, hogy mielőtt elalszik, próbáljon pisilni. Azt nem tudom, hogy jó-e, ha éjszaka felébresztitek, hogy pisiljen, mert minden gyerek máshogy reagál erre. Lányomnál például nem kellett alkalmaznom, este megbeszéltem Vele, hogy ha éjszaka pisi gondja van, szóljon. Nem hittem volna, hogy szólni is fog, de párszor felkeltett:) Amióta este nem kakaózik, egyáltalán nem kell Neki pisilni éjszaka.

Visszatérve az ovira. Ha továbbra is csúfolják testvéredet, akkor mindenképp az óvónőnek szóljatok. Ilyenkor nagyon érzékenyek még a picik, és ha bármilyen attrocitás éri Őket, lehet, hogy hosszú távon is nyomot hagy bennük.

2008. máj. 15. 10:08
A másik problémám, hogy az egyik ovis társa azt mondta rá, hogy pisis. Ez volt tegnapelőtt és azóta szegény nem mer ott aludni az oviban. Gondolom attól fél, hogy bepisil és kigúnyolják. Először el se akart menni oviba (nagyon sírt szegényke, hogy ő nem akar menni) csak úgy tudtuk anyuval rávenni, hogy ebéd után megyek érte és délután mondta el nekem hogy mért nem akar ott aludni. Óvónéni is mondta, hogy nagyon későn alszik el gondolom akkor is fél, nehogy bepisiljen. Aki ebben tud segíteni írjon legyen szíves. Mert valahogy rá kell venni, hogy megint ott merjen aludni.
2008. máj. 15. 10:03
Sziasztok. Van egy 3 és fél éves öcsém, már régóta wc-be csinálja a dolgát. Éjszakára kell neki csak pelenka, mert annyira mélyen alszik, hogy nem ébred fel arra, hogy bepisil. Január óta jár oviba, egy hónapja ott alvós lett mert anyum úgy dolgozik. Előfordul ott is hogy bepisil alvás közben. Volt már valaki ilyen helyzetben? Vagy lehet vele valamit csinálni? Köszönöm
8. dee7182d35 (válaszként erre: 7. - Csingi-lingi)
2007. okt. 5. 17:17

Hát ezt is tapasztaltam!Van,hogy a mamának is be kell szólni néha!:DDD

De ez a taktika náluk is beválik,csak hogy ne bántsunk meg senkit,végy egy nagy levegőt,tartsd bent,és előbb-utóbb a mama is rájön,hogy nem érdekes a mondókája.Vagyis nem mindíg érdekes!

7. csingi-lingi (válaszként erre: 6. - Dee7182d35)
2007. okt. 5. 09:08
Igen-igen. Már tapasztaltam, hogy ha akar, ki tud fogni rajtam. Pedig azt hittem mindig, hogy nekem ez semmiség lesz. Mármint az anyaság. De tévedtem, szinte minden nap tud újat mutatni. Sajna a Mama is velünk egy lépcsőházban lakik, Ő viszont már beígérte lányomnak a popópacsit, ha még egyszer bekakk. És hiába mondom neki, hogy ez így nem a legjobb módszer arra, hogy újra a bilibe nyomja, nem érdekli, folyton leszidja. Ez van. Próbálok kitartani...
2007. okt. 5. 08:45
Biztos,csak figyelj arra,hogy a harag szikráját se lássa rajtad!Nagyon agyafurtak ezek a gyerekek már ilyen kicsi korban!
2007. okt. 4. 08:21
Köszönöm a bíztatásokat, kezdtem egy picit megijedni. Akkor én is megpróbálom úgy csinálni, ahogy Ti tettetek. Remélem, nálunk is beválik.
2007. okt. 3. 14:20
Csak csatlakozni tudok Baltazárhoz. Nálunk is megvolt ez a korszak, mikor direkt bepisilt, de elmúlt pár nap alatt. Én is próbáltam nem foglalkozni vele különösképpen, nem bosszankodtam. Szépen feltakarítottam, és csak annyit mondtam, hogy legközelebb biztosan ügyesebb lesz. Hamar megunta.
3. dee7182d35 (válaszként erre: 2. - Csingi-lingi)
2007. okt. 3. 11:26
NEEEEEE!Csak szórakozik!Az enyém legalábbis ezt csinálta!Először felhúztam magam,veszekedtem,semmi!Amikor úgy csináltam mint akit nem érdekel,persze magamban mondtam a magamét,akkor már nem volt olyan jó móka.Pelut szerintem már ne adj rá,ne fejlődjön visszafelé.A lányomnál napok alatt elmúlt.Kitartás!
2007. okt. 3. 11:22
Lányom 2 hónapja szobatiszta, de kb 2 hete CSAK OTTHON mindig a bugyiba engedi a dolgokat. Tudatosan csinálja. A bölcsiben a Mamánál, az üzletekben, mindenhol szól, de amikor otthon vagyunk, nem megy Wc-re, bilizni. Multkor levetkőzött, felült az ágyra és odapisilt. Behívott, és nevetve mondta, hogy "ugye milyen ügyes vagyok"? Nem szidom, de kicsit aggódom. Vigyem orvoshoz?
2007. okt. 3. 11:19
Szobatisztaságról újra pelus?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook