Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ellen Walker: Teljes élet gyermek nélkül - tegnap hallottam egy riportot a rádióban fórum

Ellen Walker: Teljes élet gyermek nélkül - tegnap hallottam egy riportot a rádióban (beszélgetős fórum)


1 2
52. 0e1de0a449 (válaszként erre: 51. - 25e2302b4d)
2011. ápr. 14. 21:49
Köszi, viszont:)
2011. ápr. 14. 21:42

Köszönöm,kedves tőled:)

A mai világban 3 gyermek vállalásához is bátorság kell...:)

Minden jót hozzájuk!

50. 0e1de0a449 (válaszként erre: 48. - 25e2302b4d)
2011. ápr. 14. 20:15

Néztem a képeidet. Egyik szebb, mint a másik:)S boldogok. Csodás életetek lehet, még ebben a nehéz világban is, így együtt, szeretetben.

/Felénk nincsenek ilyen kedves arcú lányok, s de tud bántani, mikor a 18 éves fiam beállít egy festett lánykával:( Persze, nem komoly, de akkoris.

49. 0e1de0a449 (válaszként erre: 48. - 25e2302b4d)
2011. ápr. 14. 20:10
7 gyerek! Micsoda önfeláldozás!Tisztelet.De jó!Nekem 3 van:) Többet nem is bírnék:)
2011. ápr. 14. 16:46

Én 7 gyermeket nevelek,- sok lemondással jár,valóban kevés idő jut magamra,- de nem tudok nagyobb csodát elképzelni,mint nyiladozó értelmű babákat, felnövekvő emberkéket nevelni...!!!


Ebben teljesedett ki az életem!!!


Mindemellett abszolút megértem a máshogy gondolkodókat,- ebben a reménytelen világban...


Nálunk a férjemmel az erős istenhit volt az alap s a Belé vetett bizalom,-amiért vállaltuk őket.


Abszolút megérte:)))


Most rohannom kell...

47. türkizszemű (válaszként erre: 33. - Lio78)
2011. ápr. 14. 13:54

Gratulálok!

Igy kell csinálni: felelősséggel, tudatosan!


Csak egy történet a "hormonokról" : amikor megszületett az első kislányom (terveztük, vártuk szerettük már a pociban) amikor először rám nézett (30 órai vajúdás fáradtsága után tudod, mit mondtam: "ÚR ISTEN, EGY MÁSIK EMBER VOLT A HASAMBAN!"

Előtte nap még furcsállottam(kicsit erőltetettnek hatott) az újszülöttjével "gügyögő" anyuka a mellettem lévő ágyon,

de a születés utáni hajnalban, miután szopizott, s aztán belenéztem GYÖNGYVÉR (a sajátoméhoz teljesen hasonló) türkiz szemébe elsírtam magam :)

aztán azt vettem észre, hogy

én is ugyanúgy turbékolok, magyaráztam Neki, mint nem egészen egy nappal azelőtt a "furcsa" anyuka!

46. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - Pancsika37)
2011. ápr. 14. 12:01
Pontosan erről is beszélt.:)))
2011. ápr. 14. 11:59
Én elfogadom azt, ha valaki nem szeretne gyermeket szülni. Szíve joga, az ő döntése. De egy kijelentésével nem nagyon értek egyet. Mikor azt állította, hogy a gyermekes családok könnyebben hullanak szét. Jó, persze, csökken a szexuális együttlét a fáradtság miatt, több időt töltünk a gyerekkel stb. De nem minden esetben a nő miatt ritkul a szex. Nálunk van hogy a párom mondja, hogy ő most fáradt. A másik meg az, hogy azért van a szánk hogy használjuk, meg beszélni a problémákat. mindent össze lehet egyeztetni. Ha a párod ennek ellenére megcsal, meg sem érdemelt téged, sőt máskor is megtenné. Persze itt mindkét félnek akarnia kell a dolgot, mert akkor veszett ügy.
44. Pancsika37 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2011. ápr. 14. 11:29
Szerintem is nagy boldogságot hoz egy gyerek egy kapcsolatba. Egyetértek veled :)
43. 0e1de0a449 (válaszként erre: 42. - Lio78)
2011. ápr. 14. 11:23

Mert az idő nem vár:) De nyugi, lesz időd felnevelni.Belefér:)Erőt,hitet,bátorságot,anygiakat,

szeretetet,egészséget kívánok hozzá!;)

42. Lio78
2011. ápr. 14. 11:14

XD most olvastam vissza és hát na... szóval csak a 33-at töltöm de újabban a szülési korom van az eszemben mindig .... vajon miért?

XDD bocsi

2011. ápr. 14. 11:13

Én úgy gondolom, hogy nem kell mindenkinek gyereket szülnie. Nekünk csak lombikkal lehetett, így tudom mit jelent küzdeni egy gyermekért. De még így is azt mondom, hogy aki nem akar inkább ne szüljön mint hogy utána ne törődjön vele stb.

Van olyan ismerősöm aki azért nem szült gyereket mert féltette az alakját. Nagy valószínűséggel már nem is lesz neki a kora miatt. És most döbbent rá, hogy az alakja már akármennyit dolgozik is érte nem a régi és valószínűleg már gyereke se lesz és most kezdi bánni. Neki előbb kellett volna gondolkodni.

40. 0e1de0a449 (válaszként erre: 39. - Mothertiger)
2011. ápr. 14. 11:10
:D:D Pfu, mehetne minden ilyen simán,lazán.
39. mothertiger (válaszként erre: 38. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 14. 11:05
Helyes! :) :D
38. 0e1de0a449 (válaszként erre: 37. - Mothertiger)
2011. ápr. 14. 11:04
Megdumálva :D
37. mothertiger (válaszként erre: 36. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 14. 10:44
Szerintem se... :D
36. 0e1de0a449 (válaszként erre: 34. - Mothertiger)
2011. ápr. 14. 10:33
Nincs ebben semmi rossz.
35. 0e1de0a449 (válaszként erre: 33. - Lio78)
2011. ápr. 14. 10:31
Gratulálok!:) Jobb később, mint soha:) Így még lesz időd felnevelni.S igen, valóban érettnek kell lenni hozzá. 21 voltam, mikor az első született- hímes tojás volt-, s 28 mikor a harmadik.28 évesen - nem a tapasztalat miatt - , de másképpen álltam a babához.
2011. ápr. 14. 10:28

Nem mindenki egyforma. Neki nem kellett gyerek, nekünk meg kellett.

Nem kell itt köpködni rá, ha ő így döntött, szíve joga. Én is ismerek egy velem egyidős csajt, aki iszonyodik a gondolattól, hogy gyereke legyen. Nem ítélem el, ő ezt érzi, és kész. Éli az életét, elvan, azt csinál, amit akar. Valakiben nincsenek anyai ösztönök, kár lenne csak a szerencsére bízni, hogy vajon egy baba születésével kialakulna-e benne.

Nekem van egy fiam, és nagyon szeretem. De nem akarok másik gyereket, mert a gondolattól is a hideg ráz. Ezt rakjátok össze. :P :)))

33. Lio78
2011. ápr. 14. 10:23

Érdekes téma.

Én az idén már a 34-et töltöm és most értem meg rá, hogy felvállaljam ezt az édes terhet.

Eddig én is kategórikusan közöltem, hogy nem akarok gyereket. A környezetem mindenféle flúgosnak, meg törtető lelketlen hülye libának lehordott. ... DE ...

1. Eddig nem találtam meg azt akiben azt láttam volna, hogy igen vele együtt vállalnám és vele leélnék egy életet.

2. Mostanra olyan állásom van ahol jól keresek, és a gyedből se halok éhen, ráadásul ismernek és visszavárnak gyerekkel is.

3. Ami a legfontosabb, most ért meg a LELKEM arra hogy ne gondoljak áldozatként lemondásként az egész dologra.


Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem tartom bűnnek amikor egy nő azt mondja hogy nem akar gyereket. Én kifejezetten utáltam és a mai napig utálom a gyerekeket ... másét

De tudom, hogy mostanra már a sajátomat igenis imádni fogom. Nem gondolom, hogy okos dolog azt mondani, hogy soha, de igenis lehet azt mondani, hogy nem.

Azt butaságnak tartom, hogy a társadalomra fogjuk ezt a dolgot meg a mai világra. Gondoljunk bele régen hányan haltak bele a szülésbe. Ha akkor azt mondják a nők hogy félek a haláltól és nem szülök akkor bizony nagy bajban lenne az emberiség :)

Na jó sokat süketeltem :D

Egy mondattal, várjuk meg amikor megértünk rá és ha lehet ne sodródjunk bele.

Ezt a döntés dolgot nem értem. Mi az hogy eldönti valaki hogy soha nem szül gyereket? ez hülyeség. Nekem ne mondja senki hogy tudja előre hogy 10-15 év múlva mit érez, esetleg megtalálja a párját és igenis beindulnak a hormonok. Azt értem meg aki azt mondja hogy megtervezem az életem és MOST nem akarok gyereket. Szerintem ez így korrekt és valóságos, bár ilyen embernél is láttam már a rokonságba 2 éven belül manót XD

32. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Türkizszemű)
2011. ápr. 14. 10:08

Nem értelek:))

Meghallgattam ,teljesen korrekt ,és általam is igaznak érzett gondolatok ezek.

Azt hiszem mindenkinek végig kellene hallgatnia,és nem vinnéd félre őket a kiragadott mondataiddal.

31. 0e1de0a449 (válaszként erre: 29. - Shila)
2011. ápr. 14. 10:06

De mi ellen? Az érzés ellen.

Nem ítéllek el.S belül teljesen más van :)

Minden ember egy külön út,sors.Ha az a feladatod, hogy valamit egyedül tégy, akkor nincs ellentmondás, mert az fix.Ha egyedül kell kiállnod valakiért - egy gyermeket felnevelni -, akkor az a feladat. Ami benned van, kifelé kívánkozik.Igaz, pénzbe kerül, igaz,energiába, s időt, erőt, lelket is vesz el a gyermek. De Aki vagy, az Benne él tovább. A Tudásod, a hited, az életszemléleted.Az értékeid:) Ennek a belsőharcnak nincs értelme.

2011. ápr. 14. 09:59
Sziasztok! Nagyon sajnálatos dolog, hogy sokan így fogják fel a gyermekvállalást, de ugyanakkor meg is értem. Mai világunkban bizony meggondolandó, hogy vállaljon-e valaki gyermeket. Milyen jövő vár majd rájuk? Viszont azokat a kifogásokat, miket a illető hölgy mondott, nem elfogadható.
29. Shila (válaszként erre: 23. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 14. 09:57

Ellentmondasok hada?

Hat igen,pont ezt erzem! DILEMMA!

Hadakozok onmagammal,a vilaggal.. :)

Ez a lenyeg.

28. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 27. - Türkizszemű)
2011. ápr. 14. 09:56
Ezt nem is mondtam.
27. türkizszemű (válaszként erre: 12. - 4fbd4b2862)
2011. ápr. 14. 09:53

NEM IDE TARTOZIK, DE AHOGY LÁTOM MÁR TÖBBSZÖR FELJÖTT:

NEM AZÉRT SZÜLTEM 3 GYEREKET, HOGY MAJD GONDOSKODJANAK RÓLAM, HA ÖREG LESZEK!


A TŐLEM/TŐLÜNK KAPOTT GONODOSKODÁST MAJD A SAJÁT CSEMETÉJÜKNEK FOGJÁK "TOVÁBBADNI"

26. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Türkizszemű)
2011. ápr. 14. 09:53
Oké,meghallgatom most.
25. Derya (válaszként erre: 21. - Shila)
2011. ápr. 14. 09:48
én nem ítéllek el, és egyetértek azzal, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy akar-e gyereket. emiatt elítélni valakit, szerintem elég korlátoltságra vall.
24. türkizszemű (válaszként erre: 18. - 40163fd81d)
2011. ápr. 14. 09:36

A "hepciástól" távol vagyok :D

(gyermekkoromban hallottam utoljára ezt a kifejezést)


hallgasd meg a riportot kb 5 perc


Az ütötte ki a biztosítékot, amilyen stílusban KATEGÓRIKUSAN nyilatozott (főleg az eredeti angol kifejezések DURVÁK!!!)


NEM A SAJÁT ÉLETÉRŐL (ez a poén, emberek!)

hanem a gyerekes-családos életről,amit ugye soha nem tapasztalt személyesen!

Csak a mások elmondásából, s mivel pszichológus, ezek a "mások" nyilván a páciensei, akik PROBLÉMÁVAL fordulnak hozzá, tehát enyhén szólva nem "semleges a mintavétel", nem beszélgetett boldog házasságban, együtt, szeretetben évtizedeket együtt élő nagycsaládosokkal.

:)

23. 0e1de0a449 (válaszként erre: 21. - Shila)
2011. ápr. 14. 09:35
Ellentmondások hadát olvastam :) A keresztgyerek és a többi pedig behelyettesítés - te magad is kifejtetted szépen -.Megmagyarázod a miértet, a miért nemet:)Kinek is?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook