Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerámiázni szoktatok? fórum

Kerámiázni szoktatok? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 13. 21:28
Bocsi,de csak így tudom küldeni:)
2011. ápr. 13. 21:00
2011. ápr. 13. 19:50
Első sorban használati tárgyakat, tálakat, kaspókat, vázákat csinálok. Van egy stílus, amit mindig követek és ez megfigyelhető a tárgyimon. Van még egy sajátos motívumom is ami minden kerámiámon ott van:) De megpróbálkoztam kisplasztikával és plakett készítéssel is.Megpróbálok feltenni néhány képet:)De előre is jelzem, amatőr munkák, ne számíts művészeti alkotásokra:)
4. Ágnesovics (válaszként erre: 3. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 13. 19:34
És miket szoktál csinálni? Képeket nem tudsz feltölteni róluk?
2011. ápr. 13. 19:32

Van nálunk egy művészellátó bolt,a Kaolin, ott szoktam venni agyagot. De úgy gondolom más hobbi boltokban is kapható. 15kg-os tömbökben árulják.Nagyon jó minőségű és sokáig eláll.

A kiégetést pedig megoldom házilag, villanysütőben, ha olyan technikát választok. Ha magasabb hőfokon akarom égetni segítséget kérek olyan helyről, ahol van égetőkemence és időnként megpakolom. Elektromos égetőkemence 1nap alatt felfűt és vissza. Másnap már ki is vehető.

2. Ágnesovics (válaszként erre: 1. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 13. 19:18
Engem nagyon érdekel az agyagozás, de még nem vetemedtem rá, hogy kipróbáljam. Hol veszel hozzá alapanyagot, és hol égeted ki?
2011. ápr. 13. 18:42
Kedvenc időtöltésem, ha úgy tetszik hobbim, hogy agyagból kerámia tárgyakat készítek. Persze csak amatőr szinten. De ami az érdekes, hogy soha nem tartom meg őket, elajándékozom :) Ha te is szoktál időnként agyagozni, beszélgessünk róla!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook