Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elválasszam vagy ne? fórum

Elválasszam vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. ápr. 13. 16:48

Az én gyerkőcöm 12 hetes korától aludja végig az éjszakát..

Viszont 16 hónapos korától,amióta nem cicizik néha felkel éjszaka,vizet inni..ki van készítve neki a kis itatópohara,és szépen hörpinget..ritkán kelek fel csak rá..hallom,hogy nagyokat nyel,és rögtön vissza is alszik..:)

30. Szilvita (válaszként erre: 29. - Szilvita)
2011. ápr. 13. 16:47
Ja, és az egész úgy indult, hogy egy estét kimaradt otthonról és az apja rakta le a gyereket, és nem kelt fel egész éjjel...életében először.
2011. ápr. 13. 16:44

Barátnőméknél ugyan ez volt, 2 éjszakát sírdogált a lánya, de a harmadikat végigaludta. Totál kikészült, hogy cumizik rajta a gyerek egész éjjel.

Viszont az a baba 20 hónapos... Talán megpróbálhatnád, hogy csak reggel van cici, és már este se kapjon. Akkor talán aludni is fogtok és a szoptatás is marad.

Nálunk a fiam 9 hónaposan elválasztotta magát, nagyon sajnáltam. Viszont az éjszakákat nem aludta végig csak másfél éves korától, de nem mindegy, hogy egy-két alkalommal kel fel, vagy hússzor... Ja, és azóta alussza át az éjszakát, hogy a cumit csak alváshoz kapja meg.

28. hobnobs (válaszként erre: 25. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:33
ja, egyébként nálunk 16 hónaposan aludta át először az éjszakát a lányom, amikor elkezdett járni. Addig úgy látszik nem volt fizikailag eléggé kifáradva és azért kelt éjjelente. Talán nem kellett volna annyit aludni hagyni nappal, és akkor talán jobban aludt volna éjjel. Mindig megvártam, hogy ő keljen fel magától, lehet kevesebb is elég lett volna neki...
2011. ápr. 13. 16:27
Az én kislányom ma 17 hónapos. Még szopizik reggelente, és nagyon szeretném ha még jó pár hónapig szopizna. Mondjuk jövő tavaszig:) Különben első naptól kezdve cumizik is és az elején cumisüvegből kapta az anyatejet, ma is abból issza a teát, nála megfér a 3 együtt:). Kb. egy hónapja hagyta el az éjjeli ébredéseket, már én is vártam, hogy végig aludhassam az éjjelt:)) Én nem választanám le!
2011. ápr. 13. 16:24
vesd be apukát a hétvégére. ő keljen a gyerekhez és leszokik róla néhány nap/hét alatt. amíg te kelsz hozzá mindig ez lesz. tapasztalat!
2011. ápr. 13. 16:22

Remélem, akármennyi idő után is, de sikerrel járunk...


Kb. 3 hónapos kora óta nyomjuk ezt... Szóval hozzá szoktam, ami azt illeti, de ez akkor se jó így... márcsak miatta is. Mert szerintem sokkal nyugodtabb lenne az éjszakája, ha nem ébredne folyamatosan, hanem végig szépen alukálna.

24. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Hobnobs)
2011. ápr. 13. 16:21

Sose gondoltam erre, de lehet benne valami! A nagyobbikom is nagyon szereti az édeset.

Azt mondjuk nem csodálom, hogy a tápszer ízére nem vágynak... :D

2011. ápr. 13. 16:20
És csak hogy a nagyobbikom (3,5 éves) alkalmazkodjon a témához: épp most játszotta, hogy szopizik! :DDD
2011. ápr. 13. 16:20
kitartás, eleinte fárasztó és nagyon nehéz lesz, addig próbálkozik, amíg látja, hogy van eredménye. Ha következetes és kitartó vagy 3-4 nap és feladja a próbálkozást.
2011. ápr. 13. 16:19

Nálunk is 2 éves korban maradt abba, én döntöttem így. Amúgy nagy édességimádó a lányom a mai napig, úgy gondolom talán összefügghet az anyatej iránti vágy és a későbbi édesszájúság között.

Mi a véleményetek?

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:18

Ez durván fog hangozni, de igaz: eddig se sokat aludtál éjjel, ha most elkezded átállítani, akkor pesszimistán is 1 hónap, és max. csak 1-2szer kell kelned hozzá, vagy annyiszor sem.

Szerintem ennyit megér...

19. vivinono (válaszként erre: 18. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:18
ha rács nélkül alszik, bújj mellé, úgy próbáld visszaaltatni. A testkontaktus hiánya miatt (is) megébredhet. Próbálkozz először a nappali altatásnál, ha rákapott, próbálkozhatsz éjjel.
18. rituss90 (válaszként erre: 13. - A6f314dfad)
2011. ápr. 13. 16:15

Az a baj azt se tudom, hogy kezdjek hozzá. :(


A vízen gondolkozok. Mert pont most vettem neki egy cumisüveget (eddig sose volt), ugyanis eddig inni se akart, csak tejcsit. Most úgy látom, kezd rákapni.. Hátha éjjel is bejönne, nem tudom.


A simi eddig nem jött be, de valami ilyesmit akarok bevetni. Mármint, hogy nem kap cicit, csak simogatást, dédelgetem, próbálom vissza altatni... Esetleg egy kis inni cumisüvegből...


Azt hiszem, jó pár éjszakánkba bele fog kerülni.

17. 864c5534c9 (válaszként erre: 6. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:15

Esetleg legyen kéznél cumisüveg, s mikor megébred, akkor abból adsz neki inni...

Én legalábbis ezt csináltam/csinálom...

Így szopizás csak lefekvéskor van. S utána ha megébred éjjel (van, hogy nem, van, hogy 1-2-szer megébred), akkor cumisüvegből iszik, s alszik tovább...

2011. ápr. 13. 16:13
ja, és még mindig szopizik:)
2011. ápr. 13. 16:12
kislányunk lassan 14 hónapos, néhány napja alussza át az éjszakát. Mi is küzdöttünk az éjjeli cicizéssel. Leszoktatás "természetesen" érkezett. Jön a tesó, eleinte olyan fáradt voltam, hogy képtelen voltam éjjel felkelni hozzá, férjem kelt, megitatta, visszafektette, elaltatta. 1 hét után átaludta az éjszakát. Megszokja, hogy téged este hiába hív leszokik az ébresztésekről, megtanul önállóan visszaaludni. Ha eddig nem volt szoktassatok az ágyba egy puha valamit, amihez hozzábújhat, megölelgetheti, könnyebben átáll az új helyzetre.
14. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:09

Kb. azt tudom mondani, mint Baloghany...

Az én nagyobbikom 18hónaposan választotta el magát.


Nem elég, ha csak összebújtok?

Mert ez a sok éjjeli ébredés tényleg nem jó...

Vagy kipróbálhatod azt is, hogy fogod a kezét, vagy simogatod, míg visszaalszik. Nekem kicsit az a gyanúm, hogy ez a szeparációs szorongással függ össze.

Csak ezért ne hagyd abba a szoptatást. :)

13. a6f314dfad (válaszként erre: 11. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:08
És esetleg ha csak megsimogatnád kis buksiját, nem aludna vissza?Vagy egy kis tea, víz?
2011. ápr. 13. 16:08
Inkább az anyatej, - garantált bio termék :D - mint a bolti dobozos drága vackok; addig sem kerül több pénzbe; :D
11. rituss90 (válaszként erre: 10. - Baloghany)
2011. ápr. 13. 16:06

A cumi neki se kell, soha se fogadta el. Max rágcsálja, mert masszírozza az ínyét. :)


Ezek az éjszakai ébredések a durvák... mert ok, hogy vissza alszunk, de sokszor 10-20 percenként ébredni...

10. baloghany (válaszként erre: 6. - Rituss90)
2011. ápr. 13. 16:03

Ismerős a helyzet. Nővérem is pont ezzel bajlódik. Ő se akarja a szoptatás abbahagyni,de a fia is sokszor kell cicizni éjszaka.

Próbálj meg neki mondjuk picit vizet adni. Bár ha csak megnyugtatásra használja akkor a víz se segít. Mondanám a cumit....bár az én fiam se cumizott sose. Valahogy 1 éves korára átaludta az éjszakát.


Na jó tanácsot aztán végképp nem tudtam adni, bocsi :)

2011. ápr. 13. 16:03

Én sem tenném..

16 hónapos korában magától hagyta abba..én még szívesen szoptattam volna..:)

(Ő sem cumizott..)

8. 9536810fa1 (válaszként erre: 4. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 13. 16:02

Szintén... 18 hónapig... és csak szopott a lányom, egy pohár teát se volt hajlandó elfogadni, és azért 18 hónaposan már mennyiség, amit szopik, de hát volt mit. :)) ... csodálatos, okos, magabiztos, értelmes nagylány lett 18,5 éves.

(Amúgy annak idején rohangáltam az orvoshoz, hogy "ez a gyerek éhen fog halni", az orvos meg mindig mosolygott, hogy szoptasson csak anyuka, tudja az a gyerek, hogy meddig kell neki!... aztán 18 hónaposan egyik napról a másikra átállt a rántott húsra.... hja, és 5 hónapos korától jött a foga, és soha nem harapott rá, mármint a mellemre. :)

2011. ápr. 13. 16:00

Én is azt mondom hogy ne :) A fiam 20 hónapig szopizott, bár szerintem még most is szopizna. ( 2 lesz pénteken) Akkor azért kellett abbahagynunk mert hormont kellett szednem :( Nagyon sajnáltam :(((


A másik meg, hogy ezt neked kell eldöntened. Persze mások véleményére kíváncsi lehetsz, de ez a te és a babád döntése :)

2011. ápr. 13. 15:59

1 éves a kislányom, imád cicizni. Már inkább csak megnyugtatásra használja, mint evésre. Tejem van még, de nagyon minimális.


Nem zavar, hogy cicizik, nem is akarom igazából elválasztani, inkább csak valami megoldást szeretnék, mert az éjszakákkal ugyanis problémáink vannak. A cicizés miatt rengetegszer ébredünk, minden éjjel. A normális minden éjjel a 20, 30 körüli ébredés... igaz, csak addig, amíg odafér a cicizek. bekapja, cumizik rajta, vissza alszik rajra. Ha beteg, nyűglődős, akkor ez a duplája.... És így se ő, se én nem bírok normálisan aludni, pihenni. Szerintetek hogy "szabályozzam" ezeket az éjszakai szopikat?


Már gondoltam arra, hogy éjjel nem adok neki, csak hajnalban, reggel környékén, hátha rászokna arra, hogy akkor nincs, és végig aludná az éjszakát. Csak hogy csináljam?


Vélemény, tapasztalat, tanács?

2011. ápr. 13. 15:58

Szóval, nálunk Gergő 8 hónaposan elválasztotta magát, nagyon gyesen csinálta, pont ahogy a nagykönyvben meg van írva:)

De , ha nem tette volna, akkor én választottam volna el 1 éves koráig.Már az elején is így voltam, hogy max. 1 éves koráig szoptatom.

De ezt Te éred, ha nem "terhes", akkor még nyugodtan ehet a cici:)

2011. ápr. 13. 15:58

NE! Én 17,5 hónapos koráig szoptattam a fiamat és nem is cumizott. Ennek köszönhetően tökéletes gyönyörű a fogsora és soha nem volt beteg:)

Ameddig szüksége van rád a babádnak csak addig ne válaszd el. Egy életre megalapozod az egészségét4

2011. ápr. 13. 15:54
Most látom, hogy 2010.04.06-án született:)Képzeld az é kisfiam is:))
2011. ápr. 13. 15:52
Szia.Mennyi idős a babád?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook