Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek az esküvőszervezőkről? fórum

Mi a véleményetek az esküvőszervezőkről? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 28. 15:27
Pénz lehúzó kis ****k
21. jegsziv_saci (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2011. ápr. 28. 13:01

sziasztok! Természetesen a párok hozhatják a saját maguk által választott szolgáltatót, de azért a szervező garanciát nem fog vállalni. Azaz, ha az általatok választott "olcsóbb" fotós jön, akit a neten vadásztatok, akkor megtörténhet az is, hogy a fotós jön, 30% előleget, vagy foglalót kér, a nagy napon elkéri a második 30%-ot, így még mindig nálad van 40%, de az összes képpel, ami addig nem volt neki nagy munka, csak kattingatott, lelép, aztán se híre, se hamva. Se fotód az esküvőről. Csak példa volt, de a zenekar is bejelentheti az esküvő előtt két héttel, hogy bocsika van egy külföldi fellépésem és inkább odamegyek, mert azt sem tudom ki fia borja vagy, így magasról ... a te esküvődet, ahol max 120at kap tőled. A szervező viszont lehet, hogy kicsit drágább, de minőségibb szolgáltatókat ismer és ezért ajánlja őket. Nem éri meg???


A szervezőt meg tudod kérni arra, hogy te maximum ennyit tudsz az esküvődre szánni, így maradjon ezen értékeken belül, és így keressen neked megbízható embereket. Ha van vőfély, vagy ceremóniamester is az esküvőn, lagzin, akkor nem kell már esküvőszervező jelenlétét is megfizetni, legalábbis nem egész estére. Más az, hogy az esküvői lebonyolításért kérnek pénzt és más az, hogy a leszervezésért, ajánlatkészítésért.

20. szöszi71 (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2011. ápr. 13. 14:03
Ebben teljesen igazad van:)
19. spinneli (válaszként erre: 18. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 14:01

Igen, de ha nekem kell felhajtani a szolgáltatókat (ergo. nem mindegy az ár), akkor már felesleges esküvőszervezőt fogadni.

:)


De mondom, ha mindegy lenne árilag, hogy milyn szolgáltató van, akkor fogadnék.

18. szöszi71 (válaszként erre: 17. - Spinneli)
2011. ápr. 13. 13:59
Igen, ez így van, de ha a pár kér másik szolgáltatót akkor az se szokott gond lenni. :)
17. spinneli (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 13:27
Ő konkrétan nem, de nyilván ragaszkodik egyes szolgáltatókhoz, akiktől a jutalékát kapja, én pedig alószínűleg találok olcsóbbat is.
2011. ápr. 13. 13:23
Ez így van.
15. ada52 (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2011. ápr. 13. 13:19
De ahová ők mentek-nem tudom ez máshol is így működik e vagy sem,de ott nem kötelező azt az embert/céget választanod,akiket ők ajánlanak,az csak egy lehetőség.Például ezen az esküvőn a vőlegényem fog fotózni,mert őt kérte fel a barátnőm,de ebből az esküvőszervező nem csinált ügyet egyáltalán.
14. szöszi71 (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2011. ápr. 13. 13:15

Igen, rizikós egy kicsit, de ha már a szolgáltatókkal megvan a szerződés akkor abban minden pontosan bennevan.

Viszont, ha van az esküvőszervezőnek munkadíja akkor nincs sok munkája.

Szerintem ez a dolog itt Magyarországon még nagyon nem ismert szolgáltatás.

13. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 13:10

Akkor ez így elég rizikós...

Egyébként most kíváncsiságból megnéztem egy pár oldalt, és bizony mindenhol írják, hogy van munkadíja;)

Szeretve, szívvel lélekkel...Sajnos ma Mo.-on így semmi sem működik:(

Ha így csinálná felkopna az álla:(

12. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - Ada52)
2011. ápr. 13. 13:08
Igen, én is így tudom, ezért is nem gondolkodtunk a felfogadásában. Mert nem feltétlenül azt a fotóst stb. szerettük volna. És még ha olcsóbban is dolgozik, lehet (sőt biztos) van annál még olcsóbb is...
11. szöszi71 (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2011. ápr. 13. 13:07
Bizonyos százalékot a szolgáltatóktól kapják, így lesz pénzük. Szeretve kell csinálni, szívvel, lélekkel:)
10. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 13:05
Akkor mi az üzlet az esküvőszervezésben?
2011. ápr. 13. 13:05
A barátnőm nyáron megy férjhez,ők is fogadtak esküvőszervezőt,és én úgy tudom hogy VAN munkadíjuk.Viszont cserébe,a velük szerződésben álló ruhakölcsönző,virágos,ékszerész,zenekar, étterem,stb kedvezményes áron kínálja a szolgáltatást nekik.
8. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 13:04
talán ingyen dolgoznak...??
2011. ápr. 13. 13:03
Nekem meg se fordult a fejemben, hogy fogadjak egyet... mi kb 3/4 évvel az esküvő előtt elkezdtünk utánajárni, mi-hol-mennyi, s mindenből megtaláltuk a legjobbat a legolcsóbban. Mindketten sokat dolgoztunk, mégsem volt túl megerőltető, mert jó időben nekiálltunk, és végül minden olyan lett, amilyet szerettünk volna, tökéletesen összehoztunk mindent, gyönyörű esküvőnk volt, semmit sem csinálnék másképp :D
6. szöszi71 (válaszként erre: 5. - Mimmo33)
2011. ápr. 13. 13:02
Nincs munkadíjuk, és így nincs plusz kiadása az ifjú párnak:)
5. mimmo33 (válaszként erre: 4. - Szöszi71)
2011. ápr. 13. 13:01
Ezt hogy érted? Nyilván van "munkadíja".Az már plusz költség
2011. ápr. 13. 12:59
Az esküvőszervező nem kerül plusz költségbe.
2011. ápr. 13. 12:58
Én úgy gondolom, hogy ez egy új szolgáltatás még Magyarországon és kevesen ismerik. Hogyha ismernék az emberek akkor biztos, hogy sokan élnének ezzel a lehetőséggel, hisz a fiatal párokról leveszi a terhet az esküvőszervező:)
2011. ápr. 13. 12:58

Ha több pénzem lenne, valószínűleg fogadnék esküvőszervezőt...ne egyedül mi szenvedjünk vele.

:)

2011. ápr. 13. 12:57
Kinek van bármilyen tapasztalata a témában? Szerintetek van-e rá kereslet? Ti segítségül hívnátok a saját esküvőtökre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook