Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Formába önthető tésztareceptek? fórum

Formába önthető tésztareceptek? (beszélgetős fórum)


4. Márti86 (válaszként erre: 3. - 1napraforgo)
2011. ápr. 13. 12:31
Köszi szépen, ma akkor tartok is egy főpróbát! :)
3. 1napraforgo (válaszként erre: 1. - Márti86)
2011. ápr. 13. 11:57

Szia! Én a hétvégén próbáltam ki egy szilikonos kuglóf formát, aminek szintén szép mintája volt az oldalán. Tömörebb, mint a sima piskóta, isteni ízű és szerintem jól tudnád hasznosítani. Próbáld ki! Én mazsola nélkül készítettem, legközelebb narancs ízesítéssel próbálkozom:

Túrós-citromos koszorú

Hozzávalók:

25 dkg olvasztott vaj

15 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

2 tojás

1 citrom reszelt héja

25 dkg túró

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor

citromaroma

mazsola


Elkészítése:

Az olvasztott vajat habosra keverjük a cukorral (édesítő), vaníliás cukorral, majd a tojásokkal. Ezután hozzákeverjük a túrót, citromaromát, citromhéjat végül a sütőporos lisztet és a mazsolát. Az utolsó művelet már csak fakanállal lehetséges, mert elég vaskos tésztát kapunk. Kivajazott kuglófformába merjük a tésztát és amennyire tudjuk elegyengetjük a tetejét. 170 fokon 50-60 percig sütjük. Ha a teteje nagyon barnulna, takarjuk le alufóliával. Még a formában hagyjuk teljesen kihűlni.

2011. ápr. 13. 11:55
ez engem is érdekelne :) nekem macis formám van.
2011. ápr. 13. 10:45

Sziasztok!

Vettem egy nagy húsvéti sütiformát, kérdésem hogy milyen tészta receptet tudtok bele, ami a formát is kiadja.

A sima piskóta szerintem, nem adná ki csak a körvonalmintát.

Elég sok mindent és sokat sütöttem már de erre nincs ötletem.

Ha van valami jó receptetek, várom az ötleteket.

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook