Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért okoz függőséget a Facebook és hogyan lehet ezt kivédeni? fórum

Miért okoz függőséget a Facebook és hogyan lehet ezt kivédeni? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 10. 03:40
Nekem speciel a Facebook segit a kapcsolatot tartani az otthoniakkal,sok esetben surgos esemeny kapcsan,hamarabb ertesultem a tortentekrol,mint a szokasos level,vagy akar email-n keresztul.Szulinapot kivanni sem utolso szempont.Sot egyszer munkat is Facebook-n keresztul kaptam,mert az ismerosom munkat hirdetett ott!:)Szoval sok hasznos dolog van,persze nem tudom mennyire van info a magyar oldalakon,mert en az angol(ausztral) oldalt hasznalom,nekem meg segitett is az un. "fuggoseg"!:)))
2014. jún. 10. 01:28
Én már szerencsére nem vagyok Face függő, kiiktattam az ismerőseim felét, felesleges oldalakat töröltem és nem is kapok egyetlen egy értesítést sem, aminek nagyon örülök. :) de még is így sok :D
16. Anname (válaszként erre: 15. - 9cf0020815)
2011. ápr. 14. 17:31

Nem lehet kiregelni! :) Tapasztalatból mondom! :)


A fiókodat felfüggesztheted,de ha valaki rákeres a nevedre a neten,akkor éppen úgy mint addig is,a googli kidobja a fényképedet és hogy a fészen megtalálható vagy. :(

2011. ápr. 14. 13:20
Kiregelsz...:-)
2011. ápr. 14. 11:09

sokminden okozhat függőséget, mert:


nem tudatosan, de úgy érzed hogy hiányzik valami az életedből, keresel valamit ami teljesebbé teszi.


pl.: sokat unatkozol, vagy amit vártál az életedtől az nem úgy alakult, vagy dolgokra nem akarsz gondolni és keresel valami bódító elfoglaltságot, ami kiránt a valóságból.


az a baj hogy a függőségek csak rontanak a valódi problémák megoldási esélyein, tehát semmiképp se nyugodj bele hogy szinte remegsz már reggel korán hogy fórumozhass, játszhass...


tudatos változtatások segítenek: pl. hasznos hobbit kell keresni, ha lehet akkor sporttal függjön össze: biciklizés, úszás, futás, aerobik.


leszokást segít, ha három napig nem kapcsolod be a gépet, bármennyire is fáj. a negyedik napon már nem is érted, hogy bírtál annyi időt eltölteni a gépnél, és megtalálod a hasznosabb, tartalmasabb, valóságosabb elfoglaltságokat, jó esetben így nem is lesz már szükséged a netre.

2011. ápr. 13. 22:16
A Facebook addig érdekes szerintem amíg meg nem találod azokat akikre valóban kiváncsi vagy.Aztán unalmas.Kivéve talán a pletykára éhezőknek.Chat-en kívül én semmire sem használom,arra is csak elvétve.
2011. ápr. 13. 18:45
Miért? Függőséget okoz? Én minden nap ránézek az iwiw-re de tökéletesen megvagyok nélküle is.
11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - Homokóra)
2011. ápr. 13. 10:53
:)
10. homokóra (válaszként erre: 9. - Vigyorex6)
2011. ápr. 13. 10:22
Én is így gondolom.
9. Vigyorex6 (válaszként erre: 8. - Homokóra)
2011. ápr. 13. 09:35
Igen, képet mutatnak rólunk a bejegyzéseink! Azokról az emberekről akikről beszélsz annyit, hogy valószínűleg otthon, vagy az élet több területén elvannak nyomva és itt arc és név nélkül élik ki magukat. ...és ebben van sikerélményük...
8. homokóra (válaszként erre: 3. - Vigyorex6)
2011. ápr. 13. 09:33

Bizony...a Hoxa függőség is egy fajta függőség!:) Arról nem is beszélve, hogy romboló hatással van az elmére,főként akkor, ha egy emberke nem tud parancsolni a gondolatainak, és az ujjainak! Hamar kiderül, hogy mennyire negatív..egyszerűen: energiavámpír:)

A legnagyobb örömöt akkor érzi, ha valakit ledegradálhat..kioktató, okoskodó:)

S ezt teszi nap mint nap, 12-14 órán keresztül...fárasztó lehet!

2011. ápr. 13. 09:02
Tudni kell kontrollálni. Szigorúan napirendbe építeni a netezést, akár még a stoppert is beállítani, hogy amikor csörög, akkor abba kell hagyni (én ezt konkrétan csináltam, de nem függőség miatt, hanem azért, mert mindig mindenhonnan elkéstem, mert későn álltam fel a gép elől). A többi szabadidőre pedig kitalálni valami szabadtéri sportot, most, hogy itt a jó idő. Utána annál nagyobb élvezet lesz klikkelni.
6. e2579acec2 (válaszként erre: 5. - E2579acec2)
2011. ápr. 13. 09:01
Amúgy még a facebook egy egész jó kis oldal, rengeteg információt lehet gyűjteni, persze nem az ismerősökre gondoltam.
5. e2579acec2 (válaszként erre: 1. - 28031e7f97)
2011. ápr. 13. 09:00
Idő kérdése és megunod szerintem:)
2011. ápr. 13. 08:57
Önáltatás,hogy sok emberrel vagy kapcsolatban,hogy megoszthatod mit csinálsz,milyen fasza képeket tudsz feltenni,hogy a gondolataidat megoszthatod,stb.Személy szerint hülyeségnek tartom és nem tetszik.Kivédés:adatlap törlése.
3. Vigyorex6 (válaszként erre: 2. - 22342e0151)
2011. ápr. 13. 08:57
Ez így van! Nem feltétlenül arra az egy oldalra korlátozódik. Pl valaki Hoxa függő. ...és minden függőségről csak akarattal lehet leszokni. Nem ülsz oda csak egy adott időben egy megszabott időintervallumra.
2011. ápr. 13. 08:55
Mint minden internetes oldal tud függőséget okozni. Vasakarattal csak napi 1x mész fel...igy tudod kontrolálni...
2011. ápr. 13. 08:54
Miért okoz függőséget a facebook és hagyan lehet ezt kivédeni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook