Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mikor múlt el a terhességi rosszulléte? fórum

Kinek mikor múlt el a terhességi rosszulléte? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Scherlock (válaszként erre: 21. - 7144101303)
2022. jan. 27. 23:55
.
2017. jan. 30. 12:33
Kòros nyáltermelèse volt valakinek? Nekem az èmelygès màr alábbhagyott,de hetek òta köpködök ès egyre rosszabb :(
2016. dec. 2. 10:27
A 12.hètig akartam majdnem meghalni, a nagylányomnál alig volt vmi tünet, nèha hányinger, azt annyi, a kicsinèl megszenvedtem rendesen😃😃
2016. dec. 2. 09:25

Nekem ez a 3. terhességem. Mindhárom esetben a 6-7. között alakult ki az egész napos rosszullét, hányás, fekvés, undorító szájíz, zombilét.

Kb. a félidőig (19-20. hét) tartott, miután először éreztem mozogni a babát, utána pár nappal látványos javulás.

Onnantól híztam is :)

A rossz szájíz és a heti néhány hányás mindkétszer megmaradt, szülések közben is hánytam. Ahogy kibújt a baba, elvágtak minden kellemetlen tünetet.

Most nem tudom, meddig fog tartani, még a 7. hét elején vagyok.


A rosszullétekre én SEMMIT, de szó szerint semmit nem találtam, ami segített volna. Kórházban nem voltam, szerencsére. Most is van, ami lentmarad.


Szerintem ez a lelki dolog baromság, én is vártam a babaákat, imádom a lányaimat, akartunk egy 3. bébit, mégis ez van.


Egy elmélet, amit még olvastam: hogy a HCG-hormon ingerli az agynak azt a bizonyos területét, amely a hányingert/hányást (vagy hasonlót) szabélyozza, És akinek magasabb ez a szint, és aki érzékenyebb gyomrú, és normálállapotban is könnyebben hány, vagy pl. rosszul szokott lenni autóban, hajón, stb. annak könnyebben reagál így a gyomra.

40. Fuoco (válaszként erre: 37. - Remike98)
2011. ápr. 13. 22:13
Ez már sokkal ésszerűbb és megalapozottabb! :)
39. Fuoco (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2011. ápr. 13. 22:12

Én sem!


Biztos sok mindenre válasz a tudatalatti, de most nagyon kiforgatva ezt az elméletet: ne akarja nekem senki beadni, hogy aki émelyeg, hány a terhessége alatt az ha nagyon mélyen magába néz végül rájön, hogy nem is akarja a babáját.


Ezt minden anyuka nevében kikérem magamnak, de komolyan.


Lehet kövezni...

2011. ápr. 13. 13:57
Nekem 7 hetesen volt egy vetélésem műszeresen fejezték be a műtét előtt nagyon nagyon rosszul voltam égett a gyomorom émelyegtem...ahogy megműtöttek elmúlt minden bajom érdekes akkor lehet a baba okozta a tüneteket és nem a hcg mivel a hcg még nem ürült ki a műtét után rögtön vagy rosszul tudom?
37. Remike98 (válaszként erre: 21. - 7144101303)
2011. ápr. 13. 10:55

Nem szedhetek semmit a rennie-n kívül, ami semmit nem ér. Ráadásul még émelygek is tőle az íze miatt. Én erre a savproblémára már minden létezőt kipróbáltam, de sajnos semmi változás. A refluxomról már három éve nem hallottam, most úgy kimarta a sav, hogy csillagokat látok. Ez nagyon megkeseríti az utolsó heteimet.


Nekem erre a rosszullétes pszichés dologra más elméletem van. Szeintem az esetek 90%-ban a terhességi rosszulléteket nem lehet pszichésen befolyásolni, és nem is a psziché miatt alakul ki. A szüléstől az utolsó pillanatban mindenki megijed, ki azért mert már szült, ki azért mert még ismeretlen számára a dolog. Ez normális, mégsem feltétlenül eredményez hányós rosszulléteket. Szeintem ( ahogy a környezetemben is megfigyeltem), aki a fiú terhességével van rosszabbul, az azért van, mert alapjában véve benne a női hormonok túltengenek. Aki a lány terhességével van rosszabbul, az azért mert az átlagosnál több férfi hormont termel alapjában a szervezete. Nekem ez a harmadik terhességem. Az első is fiú volt, mint most a harmadik. Hát...ramatyul vagyok.:) A lányom volt a második, és egy kis émelygésen kívül észre sem vettem, hogy terhes vagyok. :) Én egy nagyon nőies típusú és testalkatú nő vagyok. Kicsi derék, széles csípő, a lábamon soha egy szőrszál sem nőtt, tipikusan nehezen építek ki izmokat magamon...stb. Tehát túlteng bennem a női hormon. Pl. a szomszédasszonyom lányt vár. Ő is elég rosszul viseli. Ő viszont egy széles hátú, keskeny csípőjű, izmos lábú, pocakosodásra hajlamos és szőrösebb nő. Egyértelműen benne a férfi hormonok nagyobb arányban találhatóak meg, mint bennem.

Na ez jó hosszúra sikerült...bocs, de érdemes elgondolkozni ezen, és nem feltétlenül a kismamák agyában keresni a bajt.:)

2011. ápr. 13. 10:31

"Visszatérve a rosszullétre, sok szakember véleménye, (s a saját "lelkemben" tett kutakodás is megerősített ebben, hogy) hogy minden testi tünet eredője a TUDATALATTIBAN van, tehát a hányásnak (a magas B Hcg szintnek) az oka is rejtett, tudat alatti "idegenkedés" a gyermektől, gyermekvállalástól, kötöttségtől stb. Alapos önvizsgálattal, mélyre menve "kiálmodható" "feldolgozható" és akkor a testi tünetekben egyből meg fog mutatkozni a pozitív változás."


Ezt biztos egy okos pasi találta ki, és én nem értek vele egyet.

35. Fuoco (válaszként erre: 33. - Türkizszemű)
2011. ápr. 13. 09:31
Az utolsó gondolat érdekes, csak egy bajom van vele (én már csak ilyen kötekedős vagyok) :) hogy mi pl tervezetten vállaltunk babát, rettenetesen vágytam rá, a pozitív teszttel a kezemben zokogtam örömömben a wc felett, 4 hetesen a pocakomat simogattam amikor csak értem... igaz, nem hánytam egyszer sem, "csak" émelyegtem, de szentül hiszem, hogy ehhez a tudatalattinak az esetek 99%-ában semmi köze!
2011. ápr. 13. 00:06

Mikor múlt el a terhességi rosszulétem?

SOSEM! Mert nem is kezdődött el!

Három gyermekem van, egyikkel sem voltam egy napot sem rosszul. Nem hánytam egyszer sem, de még csak émelygést sem éreztem.

Tudom, szerencsés vagyok. :)

2011. ápr. 12. 23:17

3 terhesség után mondom:


6-12 hét állandó hányás (végül infúzió)

12-20 reggel hányás egész nap émelygés

20-40 émelygés, "minden rossz ízű"


fiúnál, lánynál egyaránt :(


Egyébként a BetaHCG hormon magas(abb) szintje okozza, valóban jó rá már említett étrend-kiegészítő (a sima B6 sztem sz*rt sem ér :)


Én aztán "treníroztam" magam: reggel JEGES LIMONÁDÉ még az ágyban, 3 óránként MUSZÁJ ENNI PÁR FALATOT(korpás keksz, abonett). Mentolos, citromos rágó mindig volt nálam.

Egy pozitívum, lányok: hányós kismama nem fog elhízni :)


Hanem majd a szülés után kell vigyázni: a tej belövelléskor a vasszöget is megennéd, s egyébként is: elmúlik (a már állandó életérzéssé vált) rossz szájíz és MINDENNEK csuda finom zamata lesz, ekkor kell vigyázni, mit és mennyit eszik az ember! (Tej mennyisége nem a sütitől, csokitól , nasitól gyarapodik :)


Visszatérve a rosszullétre, sok szakember véleménye, (s a saját "lelkemben" tett kutakodás is megerősített ebben, hogy) hogy minden testi tünet eredője a TUDATALATTIBAN van, tehát a hányásnak (a magas B Hcg szintnek) az oka is rejtett, tudat alatti "idegenkedés" a gyermektől, gyermekvállalástól, kötöttségtől stb. Alapos önvizsgálattal, mélyre menve "kiálmodható" "feldolgozható" és akkor a testi tünetekben egyből meg fog mutatkozni a pozitív változás.

2011. ápr. 12. 23:04

A hányós nők legnagyobb részének az 4-5. hét körül kezdődnek a rosszullétek, mikor az orvostól is megtudja,hogy terhes, és tart a 12-14. hétig, amikor már nem vetethető el, még akkor is, ha ez eszébe sem jut!

Vannak olyanok akik a vége fele még rosszul vannak, mert félnek a szüléstől.

31. ZiZi81 (válaszként erre: 11. - 171925f409)
2011. ápr. 12. 22:39
Nem, csak addig vagyok rosszul, amíg nem eszek valamit:)
2011. ápr. 12. 22:26

első terhesség: amig meg nem mozdult 15-16 hét.

második terhesség: 22. hétig hánytam és feküdtem.

2011. ápr. 12. 22:26

amúgy hideg italokat javasoltak hogy az megnyugtatja a gyomrot,de én nem ihatok hideget mert rögtön tüszős mandulagyulladásom lesz.

És az előbb elírtam nem vitamin,hanem étrend kiegészítő.

28. Szőke85 (válaszként erre: 27. - 7144101303)
2011. ápr. 12. 22:21
5 héttől kezdődött hányáson kívül minden bajom volt!Hasfájás,barnázás-vérzés,szédülés,hányinger,rossz közérzet,puffadás,fáradékonyság.Második baba,elsőnél semmi bajom nem volt!Most meg....
27. 7144101303 (válaszként erre: 26. - Szőke85)
2011. ápr. 12. 22:15
És mikor kezdődtek a tünetek?
2011. ápr. 12. 22:13

10.hetesen most kezd enyhülni,hányni nem hánytam,rossz közérzet,étvágytalanság az volt.

De van egy vitamin Folsav B6,B12,és C-és E vitamin van benne,lehet ettől vagyok jobban nem tudom,végülis a B6 vitamin jó a hányingerre az is volt,de elmúlt.

25. megi04
2011. ápr. 12. 22:08
Nekem a szülés napjáig tartott.Érdekes,aznap,amikor szültem,reggel semmi bajom nem volt! :DD
24. Csillu... (válaszként erre: 23. - Grácia)
2011. ápr. 12. 22:05
ez jó :)
2011. ápr. 12. 22:04
Szülés után..
22. Csillu... (válaszként erre: 12. - 6bdce19b3c)
2011. ápr. 12. 22:04

ismerős hányós barátnőm!:)

én még a 30.hét környékén is hánytam....

21. 7144101303 (válaszként erre: 19. - Remike98)
2011. ápr. 12. 22:03
Akkor legalább tudod, hogy a sav csinálja nálad esetleg szedsz rá valamit?Nekem anno semmi nem segített
20. Fuoco
2011. ápr. 12. 22:01
13 hetesen.
2011. ápr. 12. 21:56
A 12.hétig minden reggel hánytam, és szinte egész nap émelyegtem. Aztán a második triemeszter elég elviselhető volt, előfordult rosszullét, de nem volt mindennapos. Most még van hátra 2 hetem, és 3 hete megint egyfolytában hányok. Hozzáteszem, nagyon sok a savam.
18. panini
2011. ápr. 12. 21:50
a 13-14. hét körül
2011. ápr. 12. 21:49
Köszi mindenkinek a válaszokat:)
2011. ápr. 12. 21:47
fiammal a 16. héten, lányommal a 20. héten
15. homern
2011. ápr. 12. 21:47
14-16 hét körül.Addig még az ásványvíz is visszajött :S
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook