Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Levelezős érettségi fórum

Levelezős érettségi (beszélgetős fórum)

14. tiata
2011. ápr. 12. 21:58
Hát levelezőn amúgy is sűrítve van az anyag,érdemes bejárni,ha 2 hetente is.Én a gimit is,és a fősulit is levelezőn csináltam,volt ,hogy több műszakban dolgoztam.Mindent meg lehet amúgy csinálni,csak akarni kell,de nem könnyű,tanulni mindenhol kell.
2011. ápr. 12. 20:46
És ha nem ismeri valaki az osztálytársait, akkor hogy kéri el az órai vázlatot lemásolni... Főleg nem adják oda annak, akit soha nem látnak...
2011. ápr. 12. 20:45
Én is sok éve gyes mellett érettségiztem le, igaz, vért izzadva, de meglett...
2011. ápr. 12. 20:45

Levelezőn a tanárok is úgy állnak hozzá az érdemjegy elbírálásnál, hogy mennyit volt ott az ő óráján... Van olyan tanár, aki nagyon elvárja, van, aki csak megjegyzi...


Főleg, ha valakinek valamilyen tantárgy nem megy jól, akkor úgy osztályoznak, hogy igen, ő itt volt minden órámon, még ha nem is megy neki az adott tantárgy...


Vagyis nagyon sokat számít, ki mennyire látogatja az órákat...

2011. ápr. 12. 18:45
Én is heti 2szer jártam.Nagyon jól vizsgáztam de végig be jártam.Ha hiányoztam akkor szinte nem is tudtam bepótolni.Minden mindenre épül,és sajna már nem olyan az érettségi mint régen,az mese volt.Én is 22évesen kezdtem el meló mellett.És most tovább akarok még tanulni.Jó érzés megdolgoztatni az agyam és rengeteg sikerélményem volt.
2011. ápr. 12. 17:43
azért matekra nem árt bejárni, azt szerintem könyvből nem egyszerű megtanulni :)
2011. ápr. 12. 17:41
Én levelezőn csináltam végig, de egy dolgot tudok 100%-ra. Ha nem jártam volna be, nem tudtam volna megcsinálni! Bárhová is mész, próbálj bejárni a konzultációkra, mert nagyon sokat számít!!
7. e705905164 (válaszként erre: 4. - 9896a91eb9)
2011. ápr. 12. 17:05
ja..meg azért hallani jobb és úgy felkészülni,mint totál egyedül..
2011. ápr. 12. 16:34
Pécsen van egy gimnázium,ahova havonta egyszer kell csak bemenni,ha jól tudom,de amúgy is nagyon rugalmasak.
2011. ápr. 12. 16:18
köszönöm a válaszokat
2011. ápr. 12. 16:13
Én úgy tudom, hogy hetente 2x van tanítás levelezőn és ha oda nem tudsz vagy nem akarsz bejárni, attól még a félévi vagy év végi vizsgára bejelentkezhetsz. Az más dolog, hogy úgy biztosan sokkal nehezebb lesz levizsgázni ha nem hallod az anyagot.Ugyanis az órákon konzultációs lehetőség is van, ha valamit nem értenél teljesen kérdezhetsz. De otthon kitől fogsz kérdezni? Szerintem érdemesebb lenne esti tagozatra jelentkezned:) De ez is nagy szervezést igényel gyerek és munka mellett. Úgy tudom az esti hétvégén van és talán az apuka vagy valamelyik nagyi akkor könnyebben elvállalja a kicsit is.Sok sikert hozzá!
2011. ápr. 12. 16:07

Szia! Én még csak olyanról hallottam, ahová hetente kell menni. Én is így végeztem el, igaz én még gyesen voltam ,nem dolgoztam. Heti két du. kellett járni + negyedévente vizsgák. Elég sokat voltam suliban :(

Talán a délpesti távoktató központot nézd meg, azt hiszem oda ritkábban kell járni.

2011. ápr. 12. 15:52

Mivel érettségi nélkül nem ember az ember úgy döntöttem leérettségizem.25 éves vagyok.Van egy gyerekem.


A nagy kérdésem az lenne, hogy hallott-e már valaki olyan levelezős érettségiről ahová évente egyszer vagy negyed évente egyszer kell bemenni a suliba?Otthon tanul-tételeket dolgoz ki és negyedévente egyszer megy csak a suliba.


Azért fontos ez számomra mert dolgozom és gyerek mellett nem lesz ez olyan könnyű.

2011. ápr. 12. 15:46
Levelezős érettségi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook