Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méhnyak kimetszésért (műtét) mennyit illik adni egy szegedi docensnek? Tud valaki segíteni? fórum

Méhnyak kimetszésért (műtét) mennyit illik adni egy szegedi docensnek? Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 13. 19:53
Szerintem nem ferdült el a téma, akár mennyiségről, akár magáról a hálapénzről van szó, egy és ugyanaz...
2011. ápr. 13. 19:52
EGyébként a docensek, rektorok, stb... milliós jövedelemmel rendelkeznek...
2011. ápr. 13. 17:25
Nagyon elment a fórum... Bár tudom ez is óriási probléma, de nekem sajnos egyenlőre nem az a legnagyobb problémám, hogy adjak-e, hanem hogy mennyit.
2011. ápr. 13. 07:40

Kicsit elment a fórum más irányba mint a konkrét kérdés.

Személy szerint még egyetlen olyan orvosba se botlottam bele, aki kikövetelné a hálapénzt.Volt aki el sem fogadta.Remélem ez így is marad.

2011. ápr. 12. 20:54

Inkább azt kellene bevezetni, hogy soha, egyetlen orvos ne kapjon hálapénzt, ebben összefogni a társadalomban, mert vannak igazi, kiéhezett hiéna orvosok, akik visszaélnek azzal, hogy a szakterületén abban a városban ő az egyetlen orvos...


És amíg az emberek osztják a pénzt, addig a kiskeresetű ember, aki örül, hogy a minimálbérből egyáltalán a számláit ki tudja fizetni, és akkor még sem kaját, sem ruhát,sem mást nem vett, az hogy adjon az orvosnak...


Találkoztam olyan szakorvossal, mindegy, milyen ügyben, csak kérdezni akartam tőle, amikor látogattam valakit a kórházban, és mutatta az ujjával, hogy menjek le, (a földszinten van a magánrendelője), majd ott megbeszéljük...


VAgyis, ha nem kap pénzt, még válaszra sem méltat, anélkül szóba sem áll...


Persze dől neki az iparág, de annyira smucig, hogy a kórházi rendelőintézetben van a magánrendelője...

2011. ápr. 12. 18:02

Nekem altatás nélkül /csak érzéstelenítve/ami még nem hatott kezdte el a kimetszést.(méhszáj, méhnyak, méh belső fala).Aztán még rám is kiabált, hogy ne húzzam el a fenekem,ne mocorogjak.Potyogtak a könnyeim a fájdalomtól, végül mégis elaltatott.

Na ezek után... nem nagyon kapott pénzt, sőt azonnal orvost váltottam.

2011. ápr. 12. 17:53

Én soha nem fizettem egyetlen dokinak sem, illetve egyik hozzátartozóm sem fizetett soha. Mi elvből nem adunk pénzt az orvosnak, pedig alkalom lett volna, anyukámat kétszer műtötték rákos megbetegedéssel. Hozzáteszem, mindkéteszer meggyógyult, nem úgy, mint egy ismerős néni, akit egyszer műtöttek, a férje, amíg a néni kórházban volt, sorra eladta a teheneket otthonról és bevitte azt a jó nagy összeget a dokiknak - mégis meghalt a felesége...

Még soha nem volt panaszunk az egészségügyi ellátásra, szerintem ugyanúgy ellátnak, ha semmit sem adsz, mint ha több tízezret viszel, különbséget nem láttunk.

2011. ápr. 12. 16:56
Volt egy ismerosom, aki mellrakos lett. Megkerdezte a honfitarsait mennyit szokas adni. Hat az osszeg elkepeszto volt. Szoval nem eleg, hogy rakos, de meg fizessen is erte....
23. Seven of Nine (válaszként erre: 22. - Seven of Nine)
2011. ápr. 12. 16:55
A mai fiatalok meg szivnak ezen emberek miatt..
2011. ápr. 12. 16:51

Ezt koszonhetjuk az 50-es-70-es generecionak, akik hozza szoktattak az orvosokat a halapenzhez. KOSZONJUK SZEPEN!!!

Gondolok itt azokra az oreg nenikre, bacsikra es azok gyerekeire, akik 1000-sel jartak anno gyogyszert iratni!! Meg falun fel disznot adtak , azert mert az orvos kiment a gyerekhez. Ma meg egy kismama cs*ssze meg magat, ha szulni akar , vagy aki beteg... Szuper meg egyszer koszonjuk!


Akinek nem inge , ne vegye magara.

21. Zorg27 (válaszként erre: 20. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:49
Persze, tudom. Az a baj, hogy ez kell ahhoz, hogy jobban biztonságban érezzük magunkat. Pedig általában a műtét után kapják meg a pénzt....
2011. ápr. 12. 14:37
Egyébként erről nem csak a dokik tehetnek, hanem mi paciensek is. Némelyek egymásra licitálnak, mert azt gondolják, hogy "ha én 10 000-el többet adok, mint XY akkor biztos jobban odafigyelnek majd rám".
19. Zorg27
2011. ápr. 12. 14:31

Látjátok ez a baj, hogy az emberek így vannak ezzel (én is), hogy ha nem tudják megadni ami "jár" egy dokinak akkor még ők érzik magukat kellemetlenül! Mi lenne, ha nem tudnál adni mert nem engedhetnéd meg magadnak, akkor nem operáltatnád meg magad?? Engem csak ez a rohadt anyagias világ zavar, az, hogy ők akik arra esküdtek, hogy segítenek, gyógyítanak, pont ők azok akik ilyen helyzetbe hozzák az embereket. Én csak azokat sajnálom akik nem tudnak adni és ezáltal még ők érzik magukat rosszul! Ha 5000 tudsz adni adj annyit ha többet többet!

Az én orvosom sem pénzéhes és bárhol utána lehet olvasni, bogy milyen jó orvos, de borítékot még soha nem utasított vissza.... Ja, és nem utolsó sorban ezért fizetjük a TB-t, hogy ha véletlenül megbetegszünk......

18. rita100000 (válaszként erre: 16. - Angyal 79)
2011. ápr. 12. 14:27
Ugyanezt halottam Molnár G-ről is. Mármint, hogy nem pénzéhes.
17. rita100000 (válaszként erre: 12. - Angyal 79)
2011. ápr. 12. 14:25
Nem lézerrel, kimetszés lesz.
16. angyal 79 (válaszként erre: 15. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:24
Az én orvosom Dr Németh Gábor, ő is teljesen korrekt és nem pénzéhes.
2011. ápr. 12. 14:23
Bizony, nagyon jókat hallottam / olvastam róla. Én félegyházi vagyok, nálunk megszűnt a kórház és a dokim - akiben egyébként 100%-ig megbízok - ajánlotta Molnár G tanár urat. Azt is olvastam, hogy ő azért már nem a pénzre hajt, de az eü. rendszerünkben sajnos még mindig fontos szerepet játszik a hálapénz.
14. angyal 79 (válaszként erre: 11. - Zorg27)
2011. ápr. 12. 14:21
Nálunk császárnál a két doki elosztja, vagy visszviszonozza egymásnak a segítséget.Én érzéstelenítésben voltam, az anesztesnek nem adtam.Egyébként műtét után ellenőrizniük kell nekik is a pacienst.
13. Zorg27 (válaszként erre: 9. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:20
Dehogy kevés, gondolj bele napi 2-3-4 műtét, ha csak fejenként 10000.- kap, milyen jó kis órabér???!!!
12. angyal 79 (válaszként erre: 8. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:19
Ha csak méhnyak korrekció lesz, az kb 20 percet vesz igénybe, sztem annyi elég,lézerrel csinálja?A mióma eltávolításról nem tudok sokat.
11. Zorg27 (válaszként erre: 7. - Angyal 79)
2011. ápr. 12. 14:18

Dehogy osztják! Aki kapja marja!

Hozzám műtét után bejött az altató orvos, hogy megkérdezze "hogy vagyok" Bizonyára érdekelte :D :D :D

2011. ápr. 12. 14:17

Ez a doki rendes, nem fog szólni akkor sem ha kevesebbet adsz neki, amellett sztem jó szakember.

Nyugodtan rábízhatod magad.

Igaz én máshoz járok, de a barátnőim közül sokan járnak hozzá.

9. rita100000 (válaszként erre: 7. - Angyal 79)
2011. ápr. 12. 14:17
Összesen 30 000 dokinak és altatósoknak? Nem kevés? Nekem persze nem, sőőőőőt.
2011. ápr. 12. 14:16
Az a baj, hogy nem ez lesz az egyetlen műtétem, lesz még egy mióma eltávolítás is...
2011. ápr. 12. 14:15
Sztem 30000 körül, az altatósnak külön ne, ők elosztják egymás között.
6. rita100000 (válaszként erre: 3. - Angyal 79)
2011. ápr. 12. 14:13
Molnár G Béla és altatnak.
5. bujuli (válaszként erre: 1. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:04
A barátnőm egy húszast adott egy hete, osztályvezető főorvosnak. Ha állandó páciense vagy, sztem kevesebbet is lehet adni, mint aki egyszeri alkalommal megy hozzá.
4. Zorg27 (válaszként erre: 1. - Rita100000)
2011. ápr. 12. 14:03

Szia,


Miért kéne egyáltalán adni??? Persze tudom, mert kell!!! Elég szomorú, hogy egy beteg embernek még ilyenen kell kattognia! Nekem 2009-ben volt májműtétem én akkor 20 ezret adtam a dokinak és 10-et az altatónak, és a további 500-1000 Ft-okat a nővéreknek, hogy egyáltalán fájdalom csillapítót kapjak!!! Forog a gyomrom ettől a témától, mert olyanok mint a kiéhezett hiénák!!!!!

2011. ápr. 12. 14:02

Ki az névszerint?

Altatásban végzik vagy érzéstelenítéssel?

2011. ápr. 12. 14:02

Illik,nem illik.

Szerintem adj,amennyit bírsz.Vagy kérdezz rá.Orvostól is függ.Nekem is egyetemi tanár szegeden az orvosom,egy éve szültem,nem kérdeztem(bár hallottam mennyit szoktak,de annyit nem bírt a pénztárcám),adtam,amennyit bírtam.Előtte a műtéteknél is így volt,és mindig ugyanolyan kedves volt.Persze,hallottam már olyat is,aki megreklamálta a hálapénzt. :-( Na,mondjuk arról meg is van a véleményem. :-(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook