Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudunk még bölcsödébe menni? fórum

Tudunk még bölcsödébe menni? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 12. 13:02
Csak arra gondoltam,hogy lehet jobb lenne először egy kisebb közösség , hogy megszokja,beilleszkedjen,megtanuljon alkalmazkodni. Az én fiam általában közvetlen,néha túlságosan is és ettől a kisebb vagy félénkebb gyerekek megijednek.Én meg sokszor nem tudom már kordában tartani.Meglát egy kutyát,odarohan,hiába szólok neki hogy álljon meg.Lehet ő olyan hogy csak akkor fog tanulni ha valami baj éri.
9. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 6. - 3d777cc6a1)
2011. ápr. 12. 12:46
Nálunk is ez van. Mármint sok a gyerkőc, kevés a férőhely, de a munkáltatóit nem kérik a beiratkozáskor, hiszen sokan vannak úgy, hogy megszűnt a munkaviszonyuk, keresni kell másik munkahelyet, de azt gyerekkel az oldalán szinte lehetetlen! Így várnak egy kis ideig nálunk!
8. 93f84765e4 (válaszként erre: 1. - Fa9b5a124d)
2011. ápr. 12. 10:35
sok gyereket ismerek aki szinte nem is beszélt és az oviban gyorsan belejöttek mert a társaság viszi őket.ami pedig az agressziót illeti minél tovább tartod távol a gyerekektől annál nehezebb lessz később.ott az ovónénik majd kezelik ezt a dolgot és majd megszokja a gyerek társaságot,látja a többiről hogyan kell egymással viselkedni és hidd el megtanulja gyorsan.az én fiam is nagyon félénk és anyás volt mos 1 éve hogy oviba jár(nem volt 3 éves mikor kezdte)és nagyon sokan megjagyzik hogy mennyivel közvetlenebb és barátságosabb mint volt.
7. giga455 (válaszként erre: 1. - Fa9b5a124d)
2011. ápr. 12. 10:31

3 éves korig simán beindulhat a beszéde, ne aggódj ez miatt. Az én kisfiam is 2,5 évesen, még csak pár szót mondott, mostmár úgy kell "lelőni". Az agresszió is elég természetes ebben a korban. Persze nem szabad ráhagyni, de próbálgatják az erejüket.

A bölcsi inkább a túljelentkezés miatt kérdéses :S Sok gyereket betöltött 3 év után áttanácsolnak az oviba. Szoktak indítani mini csoportokat, szerintem kérdezz utána.

6. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 5. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 12. 10:28
Nálunk a beíratkozáskor kérik a munkáltatói igazolást, tehát kell, hogy tényleges munkviszony legyen. Lehet, hogy azért, mert nálunk kevés a bölcsi és sok a gyerkőc?
5. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 2. - 3d777cc6a1)
2011. ápr. 12. 10:25
Nem a gyes a kizáró ok, hiszen amellett lehet dolgozni, A Gyed mellett nem lehet, így bölcsibe sem mehet a picúr. Ha gyesen van és létesít munkaviszonyt (nem fontos, hogy már a beiratkozásnál legyen munkája) akkor járhat bölcsibe a pindúr!
2011. ápr. 12. 10:24

Lehet így már nem fogják felvenni :(

Óvodában,ha megfelelő kezekbe kerül,sokat fejlődhet.

Láttam olyan csoportot,ahová a te kicsidhez hasonló gyerek került be.Egy-két felismerhető kifejezésen kívül csak mutogatott,halandzsázott.Amiatt,hogy a többiek nem értik agresszív is volt,hajukat húzta a töbieknek,csak úgy odament és megharapta őket.

Az óvónőknek köszönhetően kb 3 hónap alatt beilleszkedett,rohamosan fejlődött a beszéde,ma már senki meg nem mondaná,hogy milyen hátránnyal indult!

3. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 1. - Fa9b5a124d)
2011. ápr. 12. 10:24
Ha kisebb bébivel vagy gyesen, akkor nincs esély, ha a szóban forgó gyermekeddel, akkor meg lehet próbálni, de sztem az a legtisztább, ha a bölcsi vezetőjét kérdezed erről. Ő bitosat tud mondani! Sok sikert!
2. 3d777cc6a1 (válaszként erre: 1. - Fa9b5a124d)
2011. ápr. 12. 10:23

Szia!


Új felvételi eljárási rend van a bölcsikbe, pont azért, hogy ne legyen olyan nagy a várólista. A beíratás előtt csak 30 nappal lehet beadni a felvételi kérelmet. Viszont nem veszik fel a kisfiadat, ha nem dologzol, hanem otthon vagy GYES-en. Legalábbis nekem ezt mondták.

2011. ápr. 12. 10:19

Sziasztok!

Tanácsot kérnék.

A kisfiam 2 és fél éves. A társaihoz képest kicsit le van maradva és úgy gondolom fél év múlva még nem lesz érett ahhoz,hogy óvodába menjen. A bilizés már beindult pár hete,sokszor a pisi oda megy,de ennyi.Lehet ősszel már nem lesz vele nagy gond. Viszont nem beszél csak egy-két szót mond és társaságban kicsit agresszív lesz,úgy ismerkedik,hogy fellöki a másikat vagy túlságosan megszeretgeti. Ezért gondoltam,hogy beiratom bölcsődébe. Viszont. Nem késtünk le róla?? Mert sok helyen olvasom hogy nincs hely,rengeteget várnak.Munkáltatóim egyértelműen nincsen,mivel itthon vagyok gyesen.Mit csináljak?Érdemes lenne még megpróbálnom beiratni?Vagy elküldenek hogy erről lekéstünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook