Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Köldöksérv terhesség alatt? fórum

Köldöksérv terhesség alatt? (beszélgetős fórum)


10. Guruljka (válaszként erre: 3. - Norci10)
2012. okt. 13. 00:38

Norci....valamit zavar van a tudásodban.

A test izomzata (a hús) harántcsíkolt izomokból áll.


A simaizomzat a belső szervek izomzata.

Idézek:


"1. A simaizom

A belső szervek falát simaizom alkotja (belek, erek). A simaizomzatot a vegetatív idegrendszer irányítja, tehát akaratlan, nincs közvetlen befolyásunk az izomösszehúzódásra."


Másfél éve írtál ide, talán még megnézed, de legalább másokat ne ejtsünk tévedésbe.

2011. ápr. 14. 14:25
Köszi szépen, megnyugtattatok:)
2011. ápr. 12. 08:03
Szia Ancsa! Nekem a 2. terhességnél jött el ez a probléma, de igazából nem volt probléma, annyit kellett tenni, hogy szüléskor a férjem nyomta visszafele. :-) Most a harmadikat várjuk, és kitaláltam, majd meggyártottam egy "köldökszorítót", hogy ne kerüljön sor a későbbiekben a műtétre. Jó egészséget!
7. ea83fb6a69 (válaszként erre: 3. - Norci10)
2011. ápr. 11. 21:29
Ugyan így volt nekem is. Szülések után nem is látszódott,és terhességeim előtt nem is tudtam róla,hogy van :) Azt mondta az orvosom,hogy sokaknak előjön de el is múllik szülés után :)
6. zsombibombi (válaszként erre: 5. - 22342e0151)
2011. ápr. 11. 21:19
Ugyanez!
5. 22342e0151 (válaszként erre: 1. - Ancsa19860211)
2011. ápr. 11. 21:15
Ne aggódj, nekem is picit kidudorodott a terhesség vége felé..
4. Ancsa19860211 (válaszként erre: 3. - Norci10)
2011. ápr. 11. 21:12
Jaj, köszönöm! :) Ennél jobb hírt nem is mondhattál volna:) Én idáig meg voltam róla győződve, hogy nekem ez a bigyó nem sérv, csak a köldököm akart volna kifordulni, de az anyósom a fülembe tette a bogarat. Dokimhoz csak 3 hét múlva "vagyok hivatalos" , addig nem akartam volna zavarkolódni ilyesmivel, azért dobtam fel ide ezt a témát. Amúgy nem attól félek, hogy meg kell esetleg műteni, hanem a császár miatt attól, hogy úgy tudom, manapság azt is epidurális érzéstelenítéssel csinálják, amit én nagyon-nagyon nem akarok, mivel iszonyodom a tűktől, attól meg, hogy mindezt a gerincembe, egyenesen frászt kapok:)
2011. ápr. 11. 21:04

Szia!

Nekem is volt. Semmi problémát nem okozott,bár a vége felé egyre jobban fájt. Simán szültem. És mivel a hasfalat simaizom szövetek alkotják,így el is múlt szülés után. Remélem vigaszt nyújtottam. :-)

Jó egészséget nektek!

2011. ápr. 11. 20:51
*Bocs, rosszul fogalmaztam: Van esetleg köztetek olyan, akinek terhesség alatt volt köldöksérve?
2011. ápr. 11. 20:50
Sziasztok! Van esetleg köztetek olyan, akinek terhesség volt köldöksérve? Ha igen, kb hogy nézett ki? Lehet ilyennel normál módon szülni? Azért kérdezem, mert nekem már hónapok óta van egy kis dudor a köldököm tetejénél, ill kicsit felette. Ha hanyatt fekszem, visszahúzódik, ha felállok vagy erőt fejtek ki, kijön. Ha állok, be tudom nyomni, de utána rögtön kijön. Függőleges helyzetben magától nem megy vissza soha. Nem fájadalmas, csak érzékenyebb ott kicsit a bőr, ill. ha többet eszem, akkor feszül, de ez se borzasztó. Egyedül azon aggódom, hogy nem kell-e császárral szülnöm emiatt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook