Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szopási sztrájk fórum

Szopási sztrájk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szopási sztrájk

25. jaya (válaszként erre: 24. - 5fc54ca4aa)
2017. ápr. 15. 22:16
:)))
2015. okt. 18. 16:02
Hoops, rossz helyre tévedtem.Ez csecsemős fórum...
23. Timilini (válaszként erre: 22. - Mmaresz)
2012. jún. 5. 21:46

szia,

Ne haragudj, de azóta nem voltam a hoxán.

Ma sikerült szoptatnom, de csak kb. pár percig tartott.

-

Van valami jó ötleted? (sokat vagyunk együtt, hajnalban magamhoz veszem, napközben is nagyon sok a testkontaktus, nappal hordozom). Ma nagyon jó kedve volt a délelőtti alvása után, gondoltam megkínálom, és nem felejtette el, hogyan kell szopizni, pedig az elmúlt lassan 2 hónapban nem szopizott nagyon. Jó érzés volt, de nem tartott sokáig.

-

Előre is köszönöm!

22. Mmaresz (válaszként erre: 21. - Timilini)
2012. máj. 13. 12:57

Kedves Timilini!

Még nincs minden veszve, és a mellre is vissza lehet édesgetni:-)Ha gondolod szívesen segítek

21. Timilini (válaszként erre: 20. - Addisabeba)
2012. máj. 7. 23:29

szia,


nálunk is hasonló a helyzet, trükköztem így én is, de már ezzel sem megy.. mivel a mellemből nem ömlik a tej, ill. ha ömlik az a baj, férlenyel.. totálisan kész vagyok lelkileg, - én sokáig szerettem volna szoptatni...


a 3.héten nem gyarapodott gyerekorvos, védőnő szerint eléggé a baba súlya, és egyből a tápszert erőltették... :( első baba, igen naív voltam.. mert barátnőimnek is ennyi tejük volt, de náluk nem erőltette a tápot a védőnőik, és szépen gyarapodnak a babák.. és még szopiznak.

2012. márc. 10. 22:28
Sziasztok! Nálunk már kezdetektől kap pótlást este a kisfiam, de eddig még nem volt gond a cumisüveggel. Most 4 hónapos és sztrájkol. A ciciből, ha nehezebben indul meg a tej, nem hajlandó kivárni, nem szívja tovább, csak üvölt. Erre találtam ki azt, hogy ha kiköpi a cicit, bedugom neki a cumisüveget, kortyol egy-kettőt, majd újra a cicire, mindaddig amíg el nem indul a tej. Úgy látszik ez bevált.
19. @nett
2009. márc. 13. 14:13
Ami még bevált nálunk az a bimbóvédő. Eddig ordított a cicitől, most meg le sem cuppan róla, szerencsére! Védőnőm szerint tápszer helyett adjak tejpépet kanállal, a cumisüveget pedig felejtsük el. Így hátha újra szopizik.
18. @nett
2009. márc. 9. 08:24
Kislányom most 4és fél hónapos. A napokban kellett elkezdeni éjszakára pótlást adni neki (1x kapja). Mindent kipróbáltam, hogy több tejem legyen, de nem jött be. Olyannyira nem, hogy az utolsó hónapban már éjszaka óránként felkelt enni. Hozzáteszem 7,5 kg szóval nagy az étvágya. Amióta elkezdtük a pótlást, napközben nem kell neki a cici. (Az is lehet, hogy nem a pótlás okozza, a szeles idő is lehet, vagy az, hogy 2 napja nem tudtunk lemenni sétálni, ő pedig imádja és igényli is). Szóval napközben szopi-időben indul a műsor. Ordít, megfeszíti megát, köpi ki a cicit. Nálunk az jött be, hogy éneklek neki kajcsi közben. A Vuk dala a menő, ahogy éneklem neki, néz rám a nagy csodálkozó szemeivel és észre sem veszi, hogy eszik közben. Amikor megunja másik dalt kezdek, vagy eltorzított hangon énekelek. Nálunk bejött, próbáljátok ki, hátha... Sok sikert!
2009. jan. 29. 23:19

Akkor se fogadják el a cicit, ha a kistesó útban van, és te még nem tudsz róla. Állítólag más az íze és nem kell neki. Ráadásul szoptatás alatt is terhes leht az anyuka.

Bocs ha valaki írta ezt..

16. ice kuszi (válaszként erre: 15. - Angyalka 78)
2009. jan. 29. 22:33
Akkor lehet, hogy tényleg a hasfájás miatt volt! Minden jót Nektek is!
2009. jan. 29. 09:14

Én is sokmindent kipróbáltam,de most úgy tűnik rendeződött a dolog.Napok óta rendesen eszik,és úgy tűnik a hasfájása is kezd múlni.Hétfőn töltötte be a 3 hónapot lehet hogy ez tényleg igaz hogy ennyi idős korára "kinövi" a hasfájósságot.Én már alig várom hogy szilárdat is egyen!

Minden jót neked!

14. ice kuszi (válaszként erre: 13. - Angyalka 78)
2009. jan. 28. 17:44
Az én kislányom 2 hónapos kora óta nem szopik, és most 8 és fél hónapos. Ő soha nem volt hasfájós, legalábbis nem sírt sokat, csak ha éhes volt. Szopi közben (amikor valamennyit még szopizott) viszont előfordult, hogy sírt és rúgkapált, mintha valami fájdalma lenne. Én mindig is megmostam a cicim etetés előtt, meg rengeteg dolgot kipróbáltam, illatmentes tusfürdő, dezodor, bizonyos ételek mellőzése, stb., de semmi sem segített!:-((( Kitartás Nektek, remélem Ti szerencsésebbek lesztek!
2009. jan. 28. 08:56

Egyenlőre nem tudom az okát.

Valószínűnek tartom hogy a hasfájása is szerepet játszott mert volt olyan hogy evés közben felhúzta a lábát és éreztem hogy bántja a szél.Ez annyira fájhatott neki hogy elkezdett sírni evés közben. A napokban kipróbáltam hogy megmosom a mellemet etetés előtt,ez is sokat javított a dolgon. (nekem ez senki nem mondta hogy meg kell mosni )

Amúgy azt mondták hogy általban pár hét alatt elmúlik ez a szopási sztrájk.Remélem így is lesz!

12. ice kuszi (válaszként erre: 11. - Angyalka 78)
2009. jan. 27. 22:17
Szia! Nálunk is párszor bevált, hogy mikor szopizta az ujját, akkor kihúztam a szájából, és gyorsan beraktam a cicit, mert nálunk nem cumizik, sajnos!!! Az altatásban történő szopiztatás viszont nálunk is működik naponta 2X! Nem sikerült rájönnöd, hogy mi volt az oka, amiért nem akart szopizni?
2009. jan. 27. 14:38

Sziasztok.

Megosztom veletek a tapasztalatomat.

Nálunk viszonylag gyorsan kialakult a napi ritmus.Szépen is fejlődik hála Istennek. Egyik alkalommal viszont kezdődött nála a sírás evés közben.Először csak 15 percig tartott utána evett,később már fél óra is eltelt üvöltéssel.Próbáltuk később etetni akkor is ez lett az eredmény.Egyszer elaludt és úgy raktam mellre,egyből rákapott.Csak hát mindíg nem lehet elaltatni a gyereket etetés előtt...Folytatódott a küzdelem,mire nagyobik gyermekem javasolta hogy próbáljam cumival lenyugtatni.És sikerült!Ahogy lenyugodott ,kivettem a szájából a cumit és evett szépen ,egyenletesen :)

Azóta ezzel a csellel eszik amikor rájön az üvöltés.Napi 5 etetésből kb 3 szor,főleg napközbe.

Nagyon sok türelmet kívánok nektek és eredményt!

2009. jan. 11. 18:36

Sziasztok! Én is írok egy helyzetjelentést: 5 hónapig szenvedtünk, fejtem és kanalaztam az anyatejet, de olyan keveset evett, hogy alig hízott. Most, 7 hónaposan rákapott a cumisüvegre, és már egyre nagyobb mennyiségeket eszik. És persze álmában még szopizik! Amire nagyon büszke vagyok, hogy tápszer még nem kellett! (Mondjuk próbáltuk, hátha jobban megy, de hányt tőle) Remélem mindenkinek megoldódott a problémája!


A telefonos szoptatási tanácsadás egyébként egy kalap sz@rt sem ér: fél napba telt, mire valaki végre felvette a telefont a 7-8 tanácsadó közűl. (Mentségükre legyen, hogy augusztus volt:-) Miután 20 percen keresztül ecseteltem a problémámat, közölte, hogy gőze nincs mi lehet a baj, vigyem orvoshoz a gyereket!:-(((

2008. okt. 20. 13:23

Sziasztok! Eltelt két hónap, és még mindig cicizünk, aminek nagyon örülök. A bimbóvédő sajna nem került le végül, de a legfontosabbnak azt tartottuk, ha megy, akkor anyatejet kapjon.

Gondoltam, elküldöm az "eredményt".

Sziasztok! :)

2008. aug. 25. 09:08

Igen, és a tej. Persze elkezdett kevesebb lenni...

A Szent Imrés csecsemősöktől lehetett venni PanArom márkájú tejszaporító olajat - én csak párszor használtam, de mindig megdobta a mennyiséget - vészhelyzetben meg kitűnő volt!

2008. aug. 25. 07:51

Igaz, eltelt egy hónap, de én most találtam ide - ugyanezzel a problémával. De ne adjátok fel, mi is küzdünk: Két és fél hónapos babámmal mindig pont kevés a tej, este mindig kell egy kis tápszer pótlás. Az feltűnt, hogy egyre hisztisebben szopik, de eljutottunk oda, hogy tele ciciből sem kér, feszíti magát, üvölt, bekap-elenged, de nem eszik. Egyértelmű volt nálunk, hogy a cumisüveg a hibás - rossz lett a szopási technikája miatta, és nem szívott (nem kapja be rendesen és másodpercenként felengedi a vákuumot). Férjem ötlete volt, hogy bróbáljuk meg újra feltenni a bimbóvédőt, hisz annak a technikája is a cumisüveghez hasonlít, legalább így eszik, és nem megy el a tej. És egyenlőre működik! Kellemes, nyugodt pár szopizásunk volt azóta, és nagyon szép mennyiségeket kiszívott! A védőről idővel meg vissza lehet szoktatni a cicire, ezt már csináltuk.

Most itt tartunk, meglátjuk, mi lesz. Be akarunk szerezni egy itatót is, hogy az esetleges pótlásokat abból kaphassa, a cumisüveget meg szeretném teljesen elfelejteni!

Kitartás, és ne adjátok fel! /én sem :).../

6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Ice kuszi)
2008. júl. 29. 18:27
Ha van tejed, neked is csak azt tudom mondani, hogy kérj segítséget szoptatási tanácsadótól!!! Az ő véleményük szerint egyébként nincs olyan, hogy -amennyiben van tej- 1 éven aluli baba elválasztaná magát. Biztos nem könnyű, de ne add fel még! Az nlc.hu-n van szoptatási tanácsadós fórum, olvasgass ott is, hátha találsz megoldást az eddigi válaszok között! És azt se feledd, hogy ha most még tápszerre is szorultok, lhetséges visszahozni a szopizási kedvét, akár az is lehet, hogy a tápszert is elhagyhatod! Ha valóban szeretnél még szoptatni, ezt a lehetőséget még próbáld meg...
5. ice kuszi (válaszként erre: 3. - 580dbd446c)
2008. júl. 29. 10:21
Szia! Szerencsés vagy, hogy legalább 5 hónapig szoptathattál! Kislányom két és fél hónapos, és ugyanez a helyzet, két hete kínlódunk! Azt hiszem, én is feladom, így ő is csak szenved!:-(((
4. Mandula71 (válaszként erre: 3. - 580dbd446c)
2008. júl. 26. 12:09

Kérjetek szakszerű segítséget szoptatási tanácsadótól! Az elérhetőségüket megtaláljátok itt:

[link]

2008. júl. 26. 03:45
Ahogy a cikket olvasom nálunk is ez lépett fel: szopási sztrájk :( kezdek én is kétségbeesni, és sajnos mivel lassan két hete kínlódok eme problémával lassan a tejem is kezd elmenni. Szegény gyerkőcöt szerintem egy hétig csak eheztettem, próbáltam mellre rakni a végém már óránta de mindig kiköpte a cicit és sírt. Ezen a héten meg már nem bírtam nézni ahogy sír és a kis kezét szopogatja éhesen és vettem tápszer neki. Először mellre rakom, de nem sok sikerrel , aztán lefejek amennyit tudok, sajna egyre kevesebbet, aztán ha nem elég sajnos jön a tápszer. Fiam most 5 hónapos. Ennyi volt a szoptatás? Lelkileg nagyon megvisel ez! Hogy lehetne a tejemet visszahozni és rávenni a picit, hogy szopjon?
2008. júl. 4. 19:52
Azt sajnos nem írták le, hogy meddig tarthat egy ilyen sztájk. Már nagyon ki vagyok készülve. Ha valakinek van ötlete vagy tapasztalata legyenszíves írja meg nekem.
2007. okt. 2. 07:20
Bármikor kialakulhat a szopási sztrájk a babáknál, nincs korhoz kötve...
Elég egy rossz mozdulat, egy rossz hang az anyuka részéről...
Vagy akár fájdalom, amit a baba érez...
Miben nyilvánul ez meg?
És mit is tehetümk ilyenkor?

Ugrás a teljes írásra: Szopási sztrájk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook