Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Értéktelennek érzem magam :( fórum

Értéktelennek érzem magam :( (beszélgetős fórum)


1 2
53. 3d787b167a (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2015. jún. 16. 16:07
Na most jobb? :)
52. 61fc1393dd (válaszként erre: 34. - 93f84765e4)
2011. ápr. 20. 06:34
Osztom a véleményedet. Nem szabad engedni, hogy mások véleménye szerint éljünk. Legyünk büszkék, hogy élünk, mert mi is hatunk a másikra! Aki gyengének látszik, azt szeretik kihasználni az arra hajlamos emberek. De mindig tanuljunk a konfliktusokból, kudarcokból, veszteségekből és kerüljük azokat akik gonoszkodnak velünk.
51. 0e1de0a449 (válaszként erre: 50. - Extraordenery)
2011. ápr. 15. 16:06
Azt hiszem, szerencsés vagyok ebből a szempontból. Megtanultam kezelni.S a humor sokat segített.Ha felveszem a dolgot, az rajtam nem segít.Telt az idő, lecsökkent, s most, így idősebben már nyugis.Kell hozzá az, hogy szeressünk, s akkor nem nehéz egy másfajta magatartással jelezni, hogy bocs.Nem baj, ha nem mondja ki.Hisztisek között is van különbség.Nincs bennem így sérelem.Már akkor megértettem, hogy nem nekem szól.Lehetett energia hiány, más vagy egy helyzet bosszantotta fel, vagy egyéb.Nálunk a suliban anno tanították a játszmák kezelését.Ez is segítség volt.
50. extraordenery (válaszként erre: 42. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 15:14
Takargatni lehet a sérelmeket, de csak felgyülemlik egy idő után, mint a szőnyeg alá söpört szemét.
49. extraordenery (válaszként erre: 40. - Kittike23)
2011. ápr. 15. 15:12

Menekülj!

2 évig éltem egy ilyen kapcsolatban én is. Emberileg, lelkileg megalázva kerültem ki belőle, és ennek is már 2 éve, de a hatásait ma is érzem a jelenlegi kapcsolatomban. Ma már inkább odaadnám azt a 2 évet az életemből, csak hogy meg ne történté tegyem az egészet.Tönkre mentem, nem vagyok önmagam, és képtelen vagyok a boldogságot, a szerelmet megélni a mostani párommal, mert attól tartok, hogy Ő is csak bántani fog, mert értéktelenné tettek. Holott gyermeket várok tőle, mégis. Szóval: lépj ki ebből a házasságból, amíg "ép" vagy .

48. 0e1de0a449 (válaszként erre: 43. - Kittike23)
2011. ápr. 15. 11:04
Az enyém is hisztis volt.Volt nála csészealj röptetés is :D Asszem, azért vészeltük át, mert nem vettem fel:)Hála, rendben a humorom:)Magára maradt a hisztivel, s nem tudott mit kezdeni a helyzetével.Ahogy öregszik, úgy múlik:)8 évvel idősebb, s ez előny:)
47. B.Viki73 (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 15. 10:59

Szerintem nincs önbizalmad, magadról nagyon keveset hiszel...Nem lehet, hogy ez a baj?


Úgy tudom, mások is éppen annyira tisztelnek minket amennyire mi magunkat...


Ne is törődj másokkal, először is hidd el, hogy te jobb vagy, szebb vagy, és ennél sokkal többet érdemelsz, mint amit jelenleg kapsz. Könnyedén visszájára fordíthatod a dolgokat, ha akarod....

46. 0e1de0a449 (válaszként erre: 43. - Kittike23)
2011. ápr. 15. 10:53
:)
45. 0e1de0a449 (válaszként erre: 44. - Globus)
2011. ápr. 15. 10:53
:) ,,csordaszellem" Tetszik:D
44. globus
2011. ápr. 15. 10:07
Úgy vettem észre, hogy az emberek csoportosan, ún. "csordaszellemben" borzalmas dolgokra képesek. Érdemes őket egyénileg kezelni, és olyan közösségbe, ahol nem érezzük jól magunkat, nem járni. Lehet, hogy nem erre gondolt a fórum indítója, de mivel általánosságban írt az "emberekről", így jött le.
2011. ápr. 15. 09:56

Tegnap reggel megbeszéltük a dolgokat. Szerintem ez valami hiszti féle, ami utoljára 1 éve volt, előtte volt h 2-3x is. Anyósom is közölte velem, h erre készüljek fel, mert van neki legalább évente egy "megbolondulós időszaka", szerencsére csak 1,5 napig tartott és visszatért az én áldott jó férjem. Bár azt még nem tudom h legközelebb ez megint előjön mit csináljak, de a legjobb az lenne, ha nem öntenék olajat a tűzre azzal h visszavágok neki olyanokat h huuuu, de nem tudom h lehet kibirni csendben maradni :) mindig jár a szám :D

Én amondó v.ok, h addig megéri harcolni 1 kapcsolatért és ha kell békülést kezdeményezni mig mind2 fél szereti a másikat, és ha van szerelem van kompromisszum is, mert a párunkért bármire képesek v.unk.

Azt meg kénytelen v.ok elfogadni h időnként hisztis, mert belátom nekem is vannak hibáim, ő ezeket elfogadja és nem akar megváltoztatni, igy szeret, én meg őt igy ahogy van, csak meg kell tanulnom kezelni ezeket a szituációkat.

42. 0e1de0a449 (válaszként erre: 40. - Kittike23)
2011. ápr. 15. 08:05

Van, amikor kiborul az ember, a munka, a munkatársak, a felelősség miatt.Az sem mindegy, mit lát, hall a munkatársaitól.S talán rajtad csapódik ez le, s nyilván azért, mert te vagy sebezhetőbb, s közelebb.

A megbocsátás szép, igen, ha egyszer kell megtenni egy valaki felé. De az már nem oké, ha rendszert csinál belőle.Próbáld meg nem meghallani a bántást.Gondolj valami másra.Ha látja nem ér célt, először mérgesebb lesz, de leszokik róla, s te sem mész gallyra.S ne forszírozd, ha nem akar beszélni.Támadásnak veszi, ahogy írtad.Beszélni kell a napjairól folyamatosan,ha ,,jól"van, vagy párterápia, ha neked nem megy kimászni,ebből.Értékes vagy - ahogy olvasom -,mutasd meg neki is.A sírás bizony csak olaj a tűzre.Kívánom, hogy rendben legyetek!:)

41. 22342e0151 (válaszként erre: 40. - Kittike23)
2011. ápr. 13. 14:40
A megbocsájtás egy hisztisnek az egy nagyon szép, és nemes erény:)
2011. ápr. 13. 14:38

Összevesztem a párommal, és nem tudom mit tegyek?úgy érzem érzelmileg és anyagilag is függök tőle.

Egy nagyon jó házasságban élek, 4 éve v.ok a párommal. Már az első évben is adódtak veszekedések, amik számomra igen furcsa okból kerültek ki, és a végén hatalmas vitákat hozott. Pár napig eltart, aztán minden tökéletes.

Mostanság évente 2x jön rá valami bolond időszak, amikor szó szerint megbolondul. Tegnap festettem a nappalinkat, és már nagyon ki voltam fáradva, ő átvette a festést és én meg rászóltam h nem jól csinálja. Na ebből az apróságból most ott tartunk h ma azt vágta a fejemhez h ha nem megy váljunk inkább el. Sőt, ilyenkor olyanokat mond h a szivem megszakad pl.h én nem dolgozom, és ne is legyen előfizetéses telefonja, annak aki nem dolgozik, de ami legjobban sziven ütött h azt vágta a fejemhez h nem kisér el a műtétemre, és nem is jön el értem. Kibékülünk, de h felejtsem el ezeket? H tudnám rávenni arra, h ha rájön az 5 perc, ami sokszor több napig is eltart ne tegyen tökre se lelkileg, se idegileg, térjen vissza az a férfi akit imádok, aki mellett boldog v.ok, mert ez nem ő, nem ismerek rá. Sajnos fogalmam sincs h meddig birom ezeket a hiszti rohamokat, nem tudom lesz e rá megoldás h ezekről leszokjon, de ezek a veszekedések megmérgeznek, mert apró hülyeségekből fakad. Ilyenkor mindig arra kér h ne szóljak hozzá, közben az én szivem megszakad és a durva beszólásait próbálom felül szárnyalni, még megbántóbb dolgokat mondok, mire ő még megbántóbbakat, és csak jönnek a nyugtatók meg a sirás az én részemről, ő meg mutatja a kemény oldalát. Kénytelen v.ok türni és várni az idő múlását mig el nem múlik az a pár nap, mig vissza nem kapom a férjemet, addig meg az idegeimen feszitem a húrt.

El v.ok keseredve, nem tudom mit tegyek, már semmihez sincs kedvem :(

2011. ápr. 12. 23:22
Szerintem az a fontos, hogy egy kapcsolat ne arról szóljon, hogy adok, adok és adok. Ha a problémákat az adott pillanatban nem osztjuk meg a másik féllel (mert tegyük fel, nem merjük), abból az fog következni, hogy az azt hiszi mindent megtehet a másikkal, kihasználhatja. Igenis, legyen annyira önző az ember, hogy ha ad akkor várja el, hogy kapjon is érte valamit. Olyan emberrel minek foglalkozni, akivel nem lehet megbeszélni a problémákat, aki nem fogadja el a másik véleményét és aki nem tesz meg annyit a kapcsolatért mint a másik. Az ilyen emberrel nem kell erőltetni semmit se. Ez addig fog így menni, amíg nem lépsz, amíg szeretsz önsajnálatban élni.
38. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 12. 23:11
Átérzem! Teljesen ugyan ebben a helyzetben vagyok :( De ha engem megbántanak, én már senki ember fiától nem kérek elnézést azért amit utána kapnak tőlem. A többi viszont stimmel egészen. Talán az a bajunk, hogy túl jók akarunk lenni, erre bábuvá válunk.
37. 93f84765e4 (válaszként erre: 36. - Extraordenery)
2011. ápr. 12. 11:22
egyetértek veled én sem bizom senkiben még a férjemben sem nem sok barátom van de pl.az az ember akit 6 éveen át a legjobb barátomnak hittem 2 honappal ezelőtt szépen hátbatámadt és azota is elhord mindennek.ugy hogy tényleg nehéz már bizni.
36. extraordenery (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 12. 07:58

Szia!

Én pontosan ugyanazt érzem, amit Te, annyi különbséggel, hogy én nagyon is jól tudom, mit követtem el az előző életemben. Hülyén hangzik, tudom...

Én soha senkiért és semmiért nem küzdöttem előző életemben, a szerelmemet hagytam elmenni, ott dolgoztam, ahol mondták, ahhoz mentem férjhez, akihez mondták. Most nekem kell megküzdenem mindenért: boldogságért, törődésért, jólétért. De az, hogy ezt tudom, még nem teszi könnyebbé az életemet, úgy érzem, eleget küzdöttem már, megérdemelném a nyugalmat és a boldogságot. 24 éves vagyok, a 3. gyermekemet várom, de a hátam mögött már tucatnyi csalódás, fájdalom áll. Már senkiben és semmiben sem bízok...Még abban sem, akitől most terhes vagyok, mert már Ő is hátba támadott egyszer. Hiába szerettem és a legmesszebb menőkig bíztam benne. Hát ez van; én megértelek.

35. beledöglök (válaszként erre: 34. - 93f84765e4)
2011. ápr. 11. 20:40
köszönöm a biztatást
34. 93f84765e4 (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 11. 11:49
a leveled végén azt irod ne haragudjatok,hát akkor kezdjük ott hogy miért kérsz bocsánatot azért mert vannak érzéseid????hát nem kell hidd el!épp ezzel rontod el a dolgokat mert akik kihasználnak tudják hogy ugysem állsz majd ki magadért bármit is tesznek veled és ha mégis szolsz akkor addig csürik csavarják hogy még azért is bocsánatot kérsz hogy élsz.nem szabad megvárni hogy eddig fajuljanak a dolgok.jogod van a véleményedhez,az érzéseidhez és ezzel a joggal élni kell mert igy senki nem mer majd eltaposni.aki meg csak addig van veled ameddig szótfogadsz hát akkor mehet a p**ba!
33. vasskriszta (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 11. 10:08
Soha ne hagyd,hogy más emberektől függjön az érzelmi állapotod!!!!!!!!!!
2011. ápr. 11. 09:23

Egyszerűen kérdezd meg magadtól:hogy jó ez Nekem?

A többit tudni fogod.

31. 22342e0151 (válaszként erre: 29. - Hte23)
2011. ápr. 11. 06:16
De az..
2011. ápr. 11. 00:57
Én is ne izgulj. :)
29. hte23 (válaszként erre: 27. - 22342e0151)
2011. ápr. 11. 00:23
NEM ÖNSAJNÁLAT......
28. korteforma (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 10. 22:25

Régen én is éreztem azt, hogy akkor keresnek, ha kell valami.

Volt egy pont az életemben, amikor választanom kellett, segítek-e valakinek és akkor megbukok egy vizsgán vagy a vizsgára készülök, de nem segítek neki.

Magamat választottam, elmondtam a barátnak tartott kollégának is. A "barátság" szétment, de legalább kiderült, ennyit ért.


A tanulság: állj ki magad mellett, mondd el, te mit szeretnél, mutasd ki, ha fáj valami!

27. 22342e0151 (válaszként erre: 26. - Hte23)
2011. ápr. 10. 22:16
Ez csak egy egyszerű mezei önsajnálat, semmi több...Ha kivetnéd magadból az emberekhez való kapcsolatod eszméletlen módón javulna...
26. hte23 (válaszként erre: 1. - Beledöglök)
2011. ápr. 10. 22:09

Ha annak érzed magad, más is annak fog látni.


Egyébként szintén.... és utálom érte magam..

25. 9896a91eb9 (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2011. ápr. 10. 21:00
Igen, merj változtatni, de először tudati szinten. Különben egy idegen fog visszanézni rád a tükörből, miközben legbelül nem az vagy.
24. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - Beledöglök)
2011. ápr. 10. 20:57
Valamin pedig változtatni kell! És ha ezt már tudod, az már jó. Ne félj az újtól, az ismeretlentől, a szokatlantól. Légy nyitott (de óvatos). Ha ma barna vagy, egy hét múlva legyél vörös vagy szőke melírozott, és így tovább.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook