Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi hízás megengedett egy tápszeres babánál? fórum

Mennyi hízás megengedett egy tápszeres babánál? (tudásbázis kérdés)


12. sajert
2011. ápr. 10. 19:02

Nem baj ha letolnak, ne foglalkozz vele. Nekem is mindig mondták, hogy úrrrisssten. A fiam 4190gr-mal született, fél évesen 8400gr volt, egy évesen 9kg. Most három évesen meg 13 kg-ot mértek, 100 cm-rel. Kimondottan sovány :-D.

Három hónaposan ő is a 6-9 hós ruhákat hordta.

11. Kata 1977 (válaszként erre: 10. - Pocak25)
2011. ápr. 10. 10:41

Ez így van!

Nekem a nagy fiam egy girnyó volt:-),születéskor is és oviban is.

Most 14 éves és 70kiló.

A lányom és a 6 éves fiam gurultak csecsemőnek és kicsinek most meg nagyon vékonyak.

10. pocak25 (válaszként erre: 6. - Rozali.w)
2011. ápr. 10. 10:31
A csecsemökori hízásnak nincs köze a késöbbi elhízáshoz. nekem is a babám igy volt, most 9 hónapos és 10kg, de 2 hónapja egy dekát sem hizott. Mondta a védönő hogy meg fog állni a hízással , és így s lett.
9. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. ápr. 10. 10:08

Szia!


Ne aggódj mi ugyanígy voltunk 4 hónapos koráig havi 1500-1600grammokat hízott utána átállt a havi fél kilóra.

Most 8 hónapos és mivel állandóan mozog most csak 30dekát hízott de így is 9200gramm.

Sose tolt le a doki,téged se fog!!

2011. ápr. 10. 09:57
Ugyan, most egy kicsit meglódult, azért nem fog mindig ennyit hízni. Örülj, hogy eszik, sokkal nagyobb gond, ha nem. A Lányom ma reggel 90ml tápszert reggelizett és ő 7 hónapos.
2011. ápr. 10. 09:46
Nem hiszem, hogy köze lenne a későbbi hízáshoz. A fiam akit írtam, utánna 6-11 hó-ig alig hízott és a társai rég behozták, csak ő más ütemben nőtt. A lányom se volt kicsi, dundika volt, de most 4 éves és vékony.
2011. ápr. 10. 09:43

Szia!

Szerintem próbáld úgy kitolni az etetések közti időt, hogy egyszerre max 5-10 perccel kapja később a tápit, mint szokta, ezt tartsd pár napig, aztán újabb 5-10perccel később.. egészen addig, amíg el nem éred a kívánt időközöket. Szerintem azért érdemes odafigyelni tápos babáknál a hízásra (sajnos közvetlen közelből láttam, ahogy meghízott emiatt az uncsim gyerkőce. most 10 éves és még mindig extrém súlya van, szóval csak ésszel.). Persze egy hónapnyi hízásból semmilyen következtetést nem lehet levonni! (még akkor sem, ha a védőnő kiakad emiatt! ;) ) Lehet, hogy következő hónapban a felét sem fogja felszedni. De hosszútávon azért érdemes kontroll alatt tartani a súlygyarapodást!

Jó egészséget kívánok! És boldog babázást! :)

2011. ápr. 10. 09:43
Az én gyerekeim is kisebb -nagyobb részben tápszeresek voltak. A fiam 3,5 hónaposan a 6-9 hónaposnak való ruhákat hordta. Adj neki nyugodtan, de szerintem inkább egyszerre egye meg amennyi kell és akkor ritkábban 3-4 óránként eszik talán és ez neki és neked is jobb lenne. A védőnő meg a doki pedig úgyis csak az egyenbaba méreteket találja jónak, ne foglalkozz vele. Amíg nem hasfájós, jól érzi magát addig minden OK.
2011. ápr. 10. 09:38
Ha ehes adj neki enni!Az en fiam is tapszeres volt sajnos 2 honapos koratol es volt olyan egy-ket honap,hogy ket orankent kerte a hamit es 120-akat bevagott.Ne aggodj nem fog elhizni vagy ilyesmi!
2011. ápr. 10. 09:33

Csak annyit eszik meg, amennyire szüksége van.

Le fogja mozogni bőven néhány hónap múlva.

2011. ápr. 10. 09:23

a kislányom 8 hónapos koráig havonta 1 kgt gyarapodott!

Ő se bírta ki 3-4 óráig és 180 ml ket evett!

Szerintem ha éhes adj neki enni!

És nem kell foglalkozni ki tol le ezért ösztönösen tudod mi jó neki!

Majd idővel el száll ez a probléma és ha elkezd mozogni kúszni mászni,állni járni akkor a puffancs is lemegy!:)

Addig meg így szép :)

2011. ápr. 10. 09:17
Két hónapos babám eddig tápot + tejet kapott. Mostmár nincs tej, igy csak tápot tudok neki adni.Így egy hónap alatt 3550gr ról 5000gr -ra hizoot. Mennyi hizás megengedett? Attól tartok a védőnőtől meg a dokitól jól megkapom a magamét. Sajnos nem birja ki a 3 órákat igy két óránként eszik kb.80-100ml-t.Nem tudom húzni az időt teával sem.Előre is köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook