Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hol szoktatok lázat mérni, popsiban? fórum

Ti hol szoktatok lázat mérni, popsiban? (tudásbázis kérdés)


15. Anyagi
2011. ápr. 9. 17:11

Vegyél egy homlokhőmérőt.


Igaz, nem olyan pontos, de azt mutatja jól, ha lázas a gyerek. Ha fontos a pontos érték, majd megméred a popsijában, de általában nem lényeges egy fél fok.

Viszont! : Ezt a homlok fölött körözve úgy használhatod, hogy hozzá sem kell érni a gyerekhez, így alvás köznem is megbizonyosodhats a hőmérsékletéről!

2011. ápr. 9. 16:50
Ilyen korban még popsiban.
2011. ápr. 9. 16:47

Az én lányom most még csak négy és fél hónapos. Eddig mindig popsiban mértük a lázát. Én is úgy tudom, hogy 0.5 fokot kell levonni az ott mért értékből, akkor kapod meg a valós testhőmérsékletet. (A védőnő és a gyermekorvos is ezt mondta.) A lázcsillapítás, azaz a végbélkúp beadását meg 38 foktól mondták (a már levont értékre gondolj!). Persze nem kell annyira szigorúan venni, ha 37.8 vagy 37.9-re (itt is a levont érték!) felmegy, akkor már be lehet adni a picinek.

Mi a fülben használatos lázmérőt tervezzük majd megvenni egyszer, csak még halogatjuk, mert drágább a hagyományosnál, de állítólag az a legjobb, legpraktikusabb minden szempontból.

2011. ápr. 9. 16:45

Köszönöm,remélem nem lessz semmi komoly baja.38,5 fokot mértem,ebből ugye levonom a felet,szóval 38.

Én úgy vagyok vele,hogy még nincs este és most ennyi,akkor estig nagyon felmenne,én most adtam neki nurofent.

11. clugie
2011. ápr. 9. 16:44

Én először hónaljban mérek, ha van láza és fontosa pontos akkor jöhet a popsi.

De amikor mérni kell éjszaka is, akkor is csak hónalj, mert ha nem is pontos, de azt legalább tudom, hogy van-e valami és erre nem ébred fel.

2011. ápr. 9. 16:44
Mindig fülben mértem.
2011. ápr. 9. 16:42
Az én lányom is 20 hónapos,hónajban mérünk lázat ő nyomja meg a gombot és várjuk hogy mikor fog csipogni. 38fok fölött csilapítunk lázat.
2011. ápr. 9. 16:42

Az én kisfiam már öt éves de mikor olyasmi idős volt mint a te picid én akkor is a hónaljban mértem.

Magamhoz öleltem és úgy tartottam benn a lázmérőt.

A popsiban mérésnél öt tizedet le kell vonni az értékből de ezt biztosan tudod :-)

Én 38 nál csillapítom kicsit kell hagyni a szervezetet is kibontakozni a láz a szervezet egyik védekező mechanizmusa .

Jó egészséget és mielőbbi gyógyulást a babucidnak

2011. ápr. 9. 16:41

Szia! Mi fülhőmérőzünk és a 17 hónapos fiam már jön és tartja a buksiját. :)

Én 38 fok fölött.

Javulást a kislányodnak!

2011. ápr. 9. 16:37

Én sosem mértem máshol, mint a kis hóna alatt. Apa bohóckodott neki, vagy valamivel le lett foglalva..képeskönyvvel, esetleg olyannal, amit máskor nem kaphat meg.


Napközben én 38 alatt nem adok semmi lázcsillapítót. Este már 37, 5 -nél is kap egy kúpot.

2011. ápr. 9. 16:34
De most vettem észre,hogy lázas.Az biztos,hogy egyre nehezebb mérni ahogy növekszik.Ti hány foknál szoktatok lázat csillapítani?
2011. ápr. 9. 16:33
nálunk mindkét gyereknél a lázmérős cumi vált be.
2011. ápr. 9. 16:32
Szia! Én popsiban szoktam mérni. De ugye onnan le kell vonni fél fokot. Csak nem beteg a picilány?
2011. ápr. 9. 16:32
ekkora babánál nem egyszerű :) ne popsiban mérd,melegítsd kicsit elő a saját testhőddel mert nem lesz egyszerű és inkább a szájába add, ha digitális a lázmérő. egyébként egy gyors homlokmérőt éri meg megvenni mert innentől nem egyszerű a lázmérés
2011. ápr. 9. 16:26
Ti hol szoktatok lázat mérni, popsiban?Az én lányom 20 hónapos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook