Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szült vagy szül mostanában valaki Vácott a Jávorszkyban? fórum

Szült vagy szül mostanában valaki Vácott a Jávorszkyban? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 12. 07:43
Szia! Én 2009. szeptemberében szültem Ferenczinél, ill. fogok újra június végén-július elején. Akkor még adtak pelenkát (de rámszóltak, hogy ne cseréljem annyit), rá fél évre már vinni kellett. Ruhát a kicsinek csak a hazahozatalhoz kellett vinni. Érdemes esetleg egy-két textilpelust is vinni, ha bukna a baba, mert nem biztos, hogy rögtön cserélni fogják a pelust. Ételt jobb, ha visz neked plusszba a család, mert a reggeli és a vacsi elég szerény, az ebédnél pedig nem foglalkoznak azzal, hogy kismama vagy, simán adnak pl. karfiollevest. Esetleg érdemes fájdalomcsillapítót is vinni, ami szoptatás mellett szedhető, mert én kaptam, de hallottam olyat is, hogy nem adtak. Anno nem kellettek, csak a szokásos papírok, leletek, azt mondták, aki Vácon házasodott, annak nem kell vinni a házassági a.kivonatot. Minden hónap első szerdáján van szülésfelkészítő, érdemes egyszer elmenni, de négy téma van (négy hó). Ha szülésznőt választasz, akkor ő is el tud mondani mindent és meg is mutatja nektek a szülőszobát. Egyébként összességében elégedett voltam, leszámítva a mosdót-zuhanyzót... A csecsemőosztályon rendesek voltak, de addig kérdezz, amíg bent vagy.
2011. ápr. 10. 17:35

Én is úgy tudom, hogy a házassági anyakönyvi kivonatot ki kell kérni, csak nem vagyok biztos, hogy milyen frissnek kell legyen. Pelenkát talán nem kell, de szerintem ezután is érdeklődj, mert amikor én 2008-ban szültem a nagylányt, haza jöveteli napomon hallottam a nővérektől, hogy kevés a pelenka és lehet, hogy szólnak az anyukáknak, vitessenek be.

Nem veszítesz semmit, ha megkérdezed.

Jó egészséget nektek!

2011. ápr. 10. 15:05
Én is a Szaniszlónál fogok szülni. Ő lesz a harmadik, a fiam és a lányom már nagyok. Szóval tipródom, hogy kérjek-e ki friss házassági anyakönyvi kivonatot, mert az eredeti már 18 éves, nem tudom mennyire komoly amit mindenhol olvasok, hogy 300 napnál nem régebbi kell. Azért majd megkérdezem, ha megyek NST-re.
2011. ápr. 9. 07:51
Szia!Én 2008.10.23.án szültem a 4.babámat ott Szaniszló Zsoltnál.Nekem nem kellet vinni semmit,a házasságit az eredetit vittem,de tőlem nem kérték,de azért vidd magaddal!És hasonlóan az előttem szólóhoz,a csecsemős nővérek között akadt egy két olyan aki nem volt szimpatikus!!!Viszont a szülészetes nővérek nagyon aranyosak és segítőkészek voltak,mert nekem a második császárom volt ez.
2011. ápr. 8. 23:27
csak azért érdeklődöm, hogy akkor mit kellett vinni a kórházba - mármint pelenka ilyesmi. ja és hogy a házassági anyakönyvi kivonatból jó-e az eredeti, vagy friss kell-e?
2. Dorottya23 (válaszként erre: 1. - Gyagyus)
2011. ápr. 8. 21:22

Én szültem még 2008 április 12-én a Bényi Bélánál. Ott nem volt gondom, a doki is és a szülésznők is kedvesek voltak.

De a csecsemő osztályon a csecsemős növérek azok nem voltak szimpik.

2011. ápr. 8. 21:02
Szült vagy szül mostanában valaki Vácott a Jávorszkyban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook