Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő után, úgy értem hány hónap...vagy év után kell erősebb szorongásoldó szerintetek? fórum

Mennyi idő után, úgy értem hány hónap...vagy év után kell erősebb szorongásoldó szerintetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. ápr. 12. 22:54
Mindenképpen beszélj az orvosoddal! És fontos, hogy bízz a dokiban. Sajnos az én pszichiáterem 5 perc beszélgetés után már írta is fel a bogyót.
2011. ápr. 12. 21:47
Úgy tudom a szorongás oldó, magyarul, az nappalra kell vagyis feszültségoldó, aminek nappal kell hogy kifejtse a hatását, hogy az éjszaka nyugodt alvással teljen, arra nem a xanax a jó, az igazi a Rudotel, ami megkönnyít ellazít. Receptes.
2011. ápr. 8. 22:54

Köszönöm mégegyszer, nagyon aranyos vagy!!!

neked is jóéjt!

puszika!

37. Gine (válaszként erre: 36. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:52

Nekem is megjött!:)Csak sikerült...

holnap elolvaslek és beszélünk:)

Jó éjt,és vigyázz magadra!:)puszim

2011. ápr. 8. 22:50

na, most érkezett meg:-)

visszaigazoltalak:-)

35. Gine
2011. ápr. 8. 22:50
most?mert megint nyomtam:)
34. Gine (válaszként erre: 33. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:49
Nekem írta,hogy jelentkeztem...
2011. ápr. 8. 22:48

annyit jelez hogy plusz egy valaki betette a kedvencek közé

de olvasási jogot nem írja.

32. Gine (válaszként erre: 31. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:48
megint kattintottam.Most sem?
2011. ápr. 8. 22:47

aha

rákattintottál hogy jelentkezem ?

mert nálam nem jelzi....

30. Gine (válaszként erre: 29. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:46

ez is haladás...lehet tényleg ideje lenne emelni azt az adagot,hogy ilyen ne forduljon elő...

a másodikba,mert az elsőnél írtad,hogy átmásoltad

2011. ápr. 8. 22:45

mert nem jelzi...

mondjuk egy titkosom van:-)

2011. ápr. 8. 22:45

egy fokkal igen

melyikbe jelentkeztél?

27. Gine (válaszként erre: 26. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:44

Ninsc mit!:)

...és,hogy érzed?Jobb lett?

26. Macskanita (válaszként erre: 25. - Gine)
2011. ápr. 8. 22:43
be igen, és köszönöm, rendes vagy:-)
25. Gine (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:43

Köszi,jelentkeztem is:)

Próbálok majd segíteni,már amennyire így lehet,mert tudom milyen ez a betegség,és sokat segít,ha figyelnek,meghallgatják ilyenkor az embert:)

Lassan megyek Macsek,mert reggel kelnem kell.

Bevetted egyébként a plussz adagot?

Próbálj meg aludni:)Szép álmokat,pussz!:)

24. Macskanita (válaszként erre: 23. - Gine)
2011. ápr. 8. 22:36
hú, sok-sok minden...van egy naplóm, ha gonodlod ott részletesen benne van.titkos ugyan, de ha jelentkezel, beengedlek. vannak benne más dolgok is, de javarészt a betegségről...tünetekről..kínjaimról. na meg a mindennapi küzdelemről szól a betegségem ellen.
23. Gine (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:32

:)

hát ez sem lehet semmi,az biztos,de jobban leszel,bár tudom ez most még hihetetlen!!!!Nem ismerem egyiket sem.Mik a tüneteid?

22. Macskanita (válaszként erre: 21. - Gine)
2011. ápr. 8. 22:23

hát sajnállak:-(nekem?

hú..ocd, akkor anankasztikus személyiségzavar, és kevert fázisú affektív bipoláris zavar. Jó kis csemege nem?:-(((((((((((

21. Gine (válaszként erre: 20. - Gine)
2011. ápr. 8. 22:14
ja,a bili ott borult ki,onnantól ketdtek gyanakodni arra,hogy pszichések a tüneteim,mikor egy étteremben elbőgtem magamat azon,hogy nem időben érkeztem,és már elfogyott a stíriai metélt:D Így visszatekintve ez már vicces,de akkor rossz volt,és tényleg érzékenyen érintett:)
20. Gine (válaszként erre: 19. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 22:08

hát ezzel én is így voltam,pedig nehéz volt elrángatni orvoshoz:)

Nekem a torkommal kezdődtek a gondok,folyamatosan úgy éreztem,mint ha oda lenne ragadva vmi a nyelőcsőre,és nem akart lemenni,véágül már a mellkasom is fájt,meg égett néha a nyelvem hegye

Egy évig vizsgálgattak,fül-orr-gégészeten már haza jártam,belgyógyászatra menbtem,küldte gyomortükrözésre...szóval totál kivizsgáltak,de minden negatív volt.Közben egyre sírósabb lettem,semmihez nem volt már kedvem,halálfélelem...ez a része szerintem ismerős...így kerültem el egy ideggyógyász/pszichiáterhez,aki pánikbetegséget,depi állapított meg(szerintem egy adag szociális fóbia is volt benne,egy műsorban ismertem rá ezekre a tünetekre)

A gyógyszerek szedésével szerencsére a fizikai "fájdalmaim" pár hét alatt elmúltak,majd ahogy emelték az adagot,lelkileg is stabilizálódtam.

A dokim mindig mondta,mikor a torkomra panaszkodtam,hogy;Magának nem itt fáj-és a torkára mutatott

hanem itt-és a fejére mutatott:)

Furcsa ez az agy,sokmindent tud produkálni.

Vannak könyvek,amiket esetleg olvasgathatnál,nekem sokat segítettek,segítenek ma is,majd holnap elküldöm priviben,ha érdekel.

Neked mi a diagnózisod,és mit lérezel pontosan?

2011. ápr. 8. 21:56

így vagyok én is...nehéz volt rávennem magamat...de inkább gyógyszerrel, mint bekapcsoljak:-)

Milyen betegségre kaptad, ah nem indiszkrét,

18. Gine (válaszként erre: 17. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 21:51

az lehet,hogy egy csökkentet adag lesz ám már...2 ismerősöm is van,akiknek szedniük kell,az egyiknek csak egy db 0,25 tabit

viszont jól érzik magukat,és ez a lényeg,tehát ezen ne stresszelj:)

lehet nekem sem jönne vissza néha,ha szedném életem végéig,de most jó így is,ha nem lesz az,akkor szedem,üsse kő:)

17. Macskanita (válaszként erre: 16. - Gine)
2011. ápr. 8. 21:48
nagyon remélem...bár azzal kecsegtettek, hogy életem végéig kell szednem sajnos:-(((((((
16. Gine (válaszként erre: 15. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 21:45

Nem vagyok orvos,de sztem Neked is emelni kellett volna már rég ezt az adagot,akkor nem lennél rosszul,mert mikor nekem beállították(meg,ahogy fokozatosan emelték) a megfelelő dózist,ilyen problémám nem volt,kicsattantam a boldogságtól.

Én másfél év után már teljesen stabil voltam emiatt.

A kezdetekkor rápróbálkozott a dokim a csökkentéssel,de újra rosszul lettem,így ezzel nem is kísérletezett többet:D


Nekem úgy mondta az orvosom,meg olvastam is róla orvos válaszol rovatokban,hogy aki egyszer ezzel a betegséggel küzdött,soha nem gyógyul meg igazán,hisz' ez pont olyan szervi betegség,mint mondjuk egy májbetegség,hiányoznak bizonyos dolgok az agyból.Ezekkel a gyógyszerekkel ezt lehet stabilizálni úgy,hogy ne is kelljen utána szedni őket,de mégis jól fogod érezni magadat nélkülük is...viszont,bmikor visszajöhet a betegség,ha olyan helyzetbe kerülsz,ami ezt előhozhatja belőled.Nekem is vannak ilyenek,akkor kicsit rosszabbul is vagyok,de ezeket már tusom gyógyszer nélkül kezelni,vagyis próbálom:)...bár 2 éve 3-4 hónapig megint előszedtem a bogyókáimat,de ezt tényleg csak kivételes esteben teszem már.

Tehát igen,Te is fel fogsz tudni állni ebből!:)

15. Macskanita (válaszként erre: 14. - Gine)
2011. ápr. 8. 21:36

mindig 3*0.25-öt szedtem

az elejétól már. Te meggyógyultál?

14. Gine (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 21:29

Másfél év alatt nem is emeltek a xanaxon?Gondolom úgy kezdted,hogy napi 1x025...

Én mindegyiket így kezdtem,a xanit is,meg a zoloftot is,azt hiszem olyan 2-3 hetente emelték,majd eljutottunk egy magas szinte,úgy kellett szednem egy darabig és szép fokozatosan vissza vettük,majd elhagytam.Ha jól emlékszem 2-2,5 évig szedtem őket,már rég volt 23 évesen kezdődött

13. Macskanita (válaszként erre: 12. - Gine)
2011. ápr. 8. 21:24

pfúúúúúú, legalább másfél éve:-)

közben próbálkoztak antidepikkel is, de nem vált be egyik sem.Most a seroquellel elvagyok, azt egy hónapja szedem, azt mondta előre a doki, hogy hónapról hónapra fogja emelni.

12. Gine (válaszként erre: 11. - Macskanita)
2011. ápr. 8. 21:18

jah,tényle,bocs:)

akkor ez tényleg nem "nagy" adag.Én bevenném,de én a végén már mertem is "szórakozni" ezekkel a gyógyszerekkel,mert egyszer felvitték nagyon nagyra az adagomat,onnantól tudtam,ha az nem ártott,akkor az sem fog,ha csökkentés után néha hozzácsapok mondjuk az esti adaghoz még egy 0.25-st...de azért nem bizti,hogy jó,ha követed a példámat:)

Neked eddig ez a legnagyobb adag?Mióta szeded?

2011. ápr. 8. 21:10

Hát holnap nincs a doki:-(hétvége lévén.

Amúgy 3* 0.25-öt szedek, a xanaxból.Seroquel este 50mg.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook