Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror! :-( fórum

Lelki terror! :-( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 10. 08:09
Kint nincs elég téma? Net kényelem? Portál vadászat? Off?
78. dcf348385f (válaszként erre: 77. - Dcf348385f)
2011. jún. 7. 12:43
Nem láttam, de megvan a város
77. dcf348385f (válaszként erre: 74. - Ekrisztika)
2011. jún. 7. 12:28

Bocs érte, de megírnád priviben, melyik városban laksz?

Lejegyzetelem az eseted, s keresgélek, ha nem jól sülne el a bírósági végzés, hogyan fellebbezz.Mert, azt így akkor meg kell várni :(( S elküldöm priviben.

76. dcf348385f (válaszként erre: 74. - Ekrisztika)
2011. jún. 7. 12:21

Így teljesen értem.

Sajna, nálunk a törvénykezés WC - vé avanzsált rég.Rendőröstől.

Olvastam, az osztrákoknál már ez a kérdés is megoldódott, ami nálad van.

A félelmedet megértem.Ma még keresgélek, kérdezgetek okosabb ismijeimtől, mit lehetne tenni.

2011. jún. 7. 10:13

Köszi amúgy az ötleteket, segítséget, és hogy próbálsz együtt gondolkodni!!! Nagyon köszi!

Az ügyvédnőmön is múlik, de vele meg nagyon nehéz, mert folyton nyaggatni kell. Amúgy rendes, meg próbál segíteni, de nehéz elérni, meg kicsi rámenősebbnek kell lenni... Tudod ingyenes, ezért alig kap valamit... nem csoda... neki kell benyújtani a tényállásokat a bírónőnek,és akkor dönt...

2011. jún. 7. 10:09

Én ha kell 500 feljelentést is teszek, de már van kettő, és még nem történt meg a meghallgatás sem... így nem fura, ha még teszek? Elvileg a múltkor elmondtam a rendőrségen mi folyik itthon, de nem szóltak rá semmit, a lelki terror nem a hatás körük.

Most voltam bent a gyámhatóságon, és mondták, hogy nem tudnak mit csinálni, és senki sem, mivel bírósági fázisban van a dolog már, így a bírónő mindent felülbírál, ő kezében van a sorsunk... Ő fog egyedül dönteni, hogy mi lesz, hiába teszek még 20 feljelentést.... ezt neki is benyújthatom, hogy itthon mi folyik.... (be is kell még 1 héten belül, és elbírálja mi lesz..)

Félek, hogy mivel a férjem annyira dörzsölt, eléri a célját, és neki ítélik a gyerekeket.... mert mindenre képes! Hamisítani bármit, hamisan tanúskodni....stb... Tudod egy feljelentés önmagában még nem elég bizonyíték... a bírónő a tárgyaláson nem is fogadta el a rendőrségi feljelentéseket.... sem a látleletet, semmit...

Nem tudom akkor mi lehet számára bizonyító erejű eszköz?

Nem merek elmenni.... hidd el, utánam jönne, és elvinné úgy a gyermekeim, hogy még én járnék rosszul, és ezáltal el is veszíthetem őket... Egy ismerősöm pont így járt, pont ezt csinálta, és a bíróság az apának ítélte a gyermekeket....

Nem tudom mi legyen.... A bírónő kezében van a sorsunk....

73. dcf348385f (válaszként erre: 69. - Ekrisztika)
2011. jún. 6. 09:35

Becsületsértés:Aki mással szemben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ,amely az emberi méltóságot sérti vagy egyéb ilyen cselekményt követ el.Pld. ha valakit idegbetegnek neveznek, hülyének. De a felpofozás, a fogdosás, a lökdösés is az.--Megalázás a célja.

A leki terror helyett a családon belüli erőszakot, ill. a lelki erőszakot használd a rendőrségen

Valószínűnek tartom az esetedben a szexuális zaklatást, erőszakot is.--Elnézést érte

Remélem, legközelebb azt írod, most indulsz el:))

72. dcf348385f (válaszként erre: 69. - Ekrisztika)
2011. jún. 6. 09:28

A halmozati feljelentés az, amibe beleteszel minden ellened, s a gyermekeid ellen elkövetett bűncselekményt. Az éjjel még gondolkodtam rajtad, s tedd hozzá - amit felsoroltam már-, még a személyi szabadság jogaid megfosztását,s az emberi méltóságodhoz való jog megsértését.

--Fenyegetés: súlyos hátrány kilátásba helyezése,komoly félelmet kelt a megfenyegetettben.

A hiperaktivitás kevés indok, mert az nem erkölcsi felelősség kategória.A környezettanulmány lesz majd a lényeg, ill. ha oviba, suliba járnak a gyerkőcök, az onnan kapott vélemény.

Semmiképpen ne ijedj meg! S menj el, azonnal! Higgadtan könnyebb mindent átgondolni.

Azt, hogy elköltöztél, s milyen ügyben tettél feljelentést, közöld a bírósággal írásban.

A távolságtartást így, halmozati feljelentéssel már komolyan veszik, főleg, ha kk. veszélyeztetése is benne van. Légy nagyon határozott!Különben - sajna - nem foglalkoznak veled, s nem is haladsz.

Adjon erőt a gyermekeid iránt érzett szeretetet!

:)

2011. jún. 5. 22:22

A gyermekemet miért ne vihetném magammal?

A szüleimhez mentem, a családi házhoz, ahol törődtek velünk, ápoltak, szeretettel gondoztak mindkettőnket.

Azt hiszem, a férjnek vannak komoly pszichés zavarai...

2011. jún. 5. 22:18

Hasonló helyzetben voltam. A nyakamba vettem a kisfiamat, a kézitáskában havi fizetésem az irataimmal, egy nagyobb reklámtáska 2-3 napi gyerekholmival és taxival ki a pályaudvarra.

Nálunk is volt olyan, hogy bezárt a IX. emeleti öröklakásba, a bántalmazásról nem beszélve, még a wc-ajtót se engedte magamra csukni. Tényleg bezakkant. Kórházba kerültem a bántalmazása miatt, később meg is kellett műteni többször.

De sikerült!

2011. jún. 5. 22:05

Köszönöm egom41 a segítséget!

Igen, én is úgy érzem, hogy nem lehet megállni és hagyni, hogy uralkodjon.. Igen, én is pont ettől félek, hogy ebből nem fogok tudni kimászni, és ha el is válunk, akkor sem lesz teljesen vége, zaklatni fog...stb... most már a távolságtartást is meg lehet szegni... hányan vannak távoltartva, és mégis vissza-visszajárnak...

De azért minden követ megmozgatok, amit tudok....

A gyámhatóságon már vettek fel jegyzőkönyvet pont a gyermekek veszélyeztetése miatt,de végül nem lett belőle semmi... de megint be fogok menni, és a rendőrségre is akkor, bár nem tudom mi az a halmozati feljelentés, talán hogy több tényezős bűncselekményt követ el? Hát megpróbálok akkor a lelki terroról, ill. becsületsértés miatt is feljelentést tenni.... de még az előzőnél is lesz tárgyalás, még az sem lett kitűzve, tegyek még egyet? És a legszörnyűbb az, hogy még ő akarja bebizonyítani, hogy alkalmatlan vagyok a gyermekek felügyeletére, és igazságügyi szakértőt akar... (mert felnőttkori hiperaktív vagyok) de ez nem jelenti azt, hogy nem tudom ellátni a gyerekeket, sőt! 8 évig óvónőként dolgoztam, csak kapkodok,pörgök,és szétszórt vagyok.... Annyira magának akar mindent, és félek, hogy mindenre képes, korrupciótól kezdve mindenre, hogy elveszítem a gyermekeimet... Pedig nekem már a lakás sem kell, semmi, csak a gyerekek....

68. hte23 (válaszként erre: 65. - Ekrisztika)
2011. jún. 5. 21:11
lelkileg igen, de nem ilyen durván....
2011. jún. 5. 20:12

Btk.:Kk veszélyeztetése:

[link]


Halmozati feljelentést tegyél a rendőrségen inkább.

Erőt kívánok hozzá!

66. dcf348385f (válaszként erre: 64. - Ekrisztika)
2011. jún. 5. 20:05

Értem.Kellene melléd valaki, aki határozott, mert különben ebből nem mászol ki, s félő, hogy a gyerekeket is elveszíted.Így igen.

Az ilyen típus semmitől nem riad vissza, főleg, ha veszélyben érzi magát. S most abban, mert el akarsz válni. Nem lehet az, hogy megszünjön az agresszió tárgya, s akin uralkodhat.Nyilván beteg.

Sajnálom.De lépned kell, mégis úgy látom.

egy tárgyalás hónapokig húzósik :( Különélés esetén rövidebb.

Rendőrség, s feljelentést tenni, nem testi sértésért, hanem lelki agresszió, zsarolás, s mert nyom nincs a testeden,így becsületsértésért. S ne felejts el távolságtartást kérni.A gyámügyön pedig kiskorúak veszélyeztetése.

Ezt, ezeket tenném.Szerintem.

65. ekrisztika (válaszként erre: 62. - Hte23)
2011. jún. 5. 19:56
Te is bántalmazott vagy? Veled mit csinál? Milyen szörnyű! Neked vagy gyermeked?
2011. jún. 5. 19:52

Köszönöm!!!!

Nem merek..... félek, hogy elveszítem a gyerekeket.....annyira dörzsölt...... azt mondta feljelent engem, hogy elloptam a gyermekeit....

És az ingyenes ügyvédem azt mondta, hogy tényleg kockázatos... meg hát hogy csináljam? Sokat otthon van....Rögtön tudni fogja, hogy hova viszem őket, és akkor visszalopja, és akár úgy eltűnnek, hogy kerestetni kell, tehát még rosszabbul is járhatok... Ezért lenne jó, ha megkapnám a gyermekek felügyeletét, akár átmenetileg is, papírom lenne, mert akkor legális... így nem merem.....

63. dcf348385f (válaszként erre: 61. - Ekrisztika)
2011. jún. 5. 19:39

Azonnal menj el! Ne vigyél semmit, ha nem tudsz.

Olvasom, hogy azt megtanultad, hogy bizonyos személyek, fórumok csak a fizut veszik fel. Sablon vagy nekik, egy a sok közül.

Megteheted, hogy elmenj. Nem kell tanú, a lelki agresszió - nálad testi is - bűncselekmény, s ráadásul veszélyezteti a - feltételezem - kiskorú gyermekeket - lelkileg, szükségleteikben,testileg,lakhatásban -.

Egy ügyvéd ingyen ad tanácsot bárhol. Menj!!!

Boldog holnapot kívánok!

62. hte23
2011. jún. 5. 19:10

Istenem, mennyi bántalmazott. A szivem szakad.

Én is átélem, bár nem ennyire durván.

Ennyire még nem süllyedt le....


Bárcsak tudnám hogyan lehetne segiteni...

2011. jún. 5. 18:56

Sziasztok!

Én már 1 éve lassan, hogy lelki terrorban vagyok tartva.....Egyre durvább... A férjem nem tudja megbocsájtani,hogy elválok tőle... És van két pici fiam.... Mindent meg akar határozni, hogy mit hogyan, és mikor csinálhatok (pl. télen nem fűthettem mikor lázas volt az egyik gyerek, nem használhatom időnként az áramot, sötét szobában kell néha ülnöm, elzárja a vizet, nem fürödhetek, elveszi a személyes dolgaim, kisajátítja a közös dolgokat-pl. internetet csak akkor használhatok, amikor megengedi, a pincekulcsot eltüntette, nem mehetek le.és még sorolhatnám...) mindenért engem vádol, szidalmaz a gyerekek előtt, és ráadásul még fizikailag is bánt. De mindig csak úgy csinálja, hogy alig legyen nyoma... épp hogy.. pl. éjszaka leönt hideg vízzel, vagy megrúg, ellök, megpofoz,hajat rángat, ennek nincs igazán nyoma... már a konyhában alszom a földön..... iszonyat nehéz. Válófélben vagyunk, de mivel ő a megtestesült jóság, neki hisznek. A bírónő nem adott ideiglenes gyermekelhelyezést, együtt kell maradnunk, mert ő is gyakorolhatja a szülői felügyeletet......... nem enged elköltözni, pedig mehetnék anyukámhoz.... Már 100-szor kint voltak a rendőrök, semmit nem csinálnak, mert nincs igazán nyom... Fordultam már a gyermekhólétisekhez, a gyámhatósághoz, a NANE-hoz és még ki tudja hova... senki nem csinál semmit....

Mi a fenét lehetne csinálni?????????????? Hogy tudnám bebizonyítani, hogy mit csinál? A szomszédok tudják,hallják, de félnek, nem mernek tanúskodni...

Várom válaszotokat!


Köszi!

Kriszti

2011. ápr. 13. 18:19
Na sziasztok!Bocsika,hogy csak most írok,csak a legkisebb lurkóm lebetegedett,újabb fejlemény,várom a gyámhatóságot,ugyan is feljelentettek,a volt férjem meg az apja,de hogy milyen indokkal még egyenlőre nem tudom,majd ha jönnek környezettanulmányra,okosabb leszek.A hétvégén voltak a nagyok láthatáson,és mondanom sem kell,mennyi panaszt hallgattam tőlük egy óra leforgása alatt!!!A nagylánnyal állítólag kiabált szinte egész nap, a fiúnkat az utcán megcsapkodta,mert nem akarta 22 fokos "melegbe"felvenni a vastag pulcsiját!De ezeket elfogom mondani, a gyámügyesnek aki jön hozzánk!Az ügyvédem azt tanácsolta várjunk türelmesen!Hát akkor várunk,de amint tudok valamit közlöm veletek,ha nem tartjátok tolakodásnak,csak itt könnyebb kipanaszkodnom magam!:-( Addig is legyetek jók!!!Ja és köszönöm a tanácsaitokat!
2011. ápr. 9. 22:24

[link]


Tartásdíj téma; remélem nem ütközik Hoxa linkelési szabályzatba

58. timycat (válaszként erre: 57. - Ht keksz)
2011. ápr. 9. 22:22

Szia!


Gyermektartást alapvetően jövedelem után számolják, viszont ha egyáltalán nincs jövedelem és van vagyon, vagy nagyon kevés jövedelem van és ehhez képest feltűnően nagy a vagyon, akkor lehet kérni, hogy jövedelmi ÉS vagyoni viszonyok alapján mérlegeljen a tisztelt bíróság.

Legalábbis elméletben... de sajnos családjogban nem igazán vagyok otthon, vagy mondhatnám szerencsére, nagyon undorító jogterület (2 ember aki valaha imádta egymást, gyűlölködnek, fenyegetőznek és pajzsként a gyerekeket használják).

Szerintem keress egy jó családjogos ügyvédet!

57. ht keksz (válaszként erre: 54. - 6b006fc769)
2011. ápr. 9. 21:44

Az én férjem több társasházban közös képviselő, lakása van albérletbe kiadva,-feketén.

A segélyéből fizet 2 gyerek után tartásdijat,és az életben nem fogom tudni bizonyítani a mellékes jövedelmét,pedig tudom,hogy van.

Van valami tippetek ?

56. ht keksz (válaszként erre: 53. - Timycat)
2011. ápr. 9. 21:41
Bárcsak így is működne a valóságban is!!
55. genlips (válaszként erre: 1. - Tinagalamb)
2011. ápr. 9. 19:59

amikor megy a gyerekeidért, mindig legyen valaki körülötted, így mindenre van tanúd is!

fenyegesd te is vissza, feljelentéssel zaklatásért legalább akkora hanggal, mint ő beszél veled.

persze ne a gyerekek előtt, ha meg tudod oldani.

54. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - Homokóra)
2011. ápr. 9. 14:10
konkrétan azokra gondoltam, akik azért, hogy a gyerekeik után ne kelljen gyerektartást fizetni, azt az utat választják, hogy nincs hivatalos jövedelmük.
2011. ápr. 9. 13:04

Szia!


Ne írj alá semmit; ha bármin változtatni akar a volt férjed forduljon bírósághoz! Ami a lelki terrort illeti... hát igen sajnos nagyon nehéz bizonyítani. Én a Te helyedben azért elmennék a rendőrségre... több okból is: bár nem ismerem a viszonyokat, volt férjedet, de a legtöbb tetűnek elég ha ráijesztenek és befogja a száját; ha szerencséd van empatikus rendőrt fogsz ki és nem félredobja az ügyet, hanem elbeszélget a kedves apukával. (sőt ténylegesen félre nem is dobhatja, meg kell hallgatnia a másik felet is, az más kérdés, hogy kinek hisz, illetve hogy a volt férjedből mit hoz ki a procedúra). Másrészt ha most bejelentést teszel már papír van a kezedben arról, hogy ha ne adj Isten valami "durvább dolog" történne, vagy valahogy bizonyítékot szednél össze, ezzel a momentummal bizonyíthatnád hogy már régóta tart. De -még nem volt ilyen ügyem- a rendőrségnél bevált gyakorlat a híváslista lekérése a szolgáltatótól, amelyből egyértelműen kimutatható, hogy milyen gyakran hívogat. Szóval azért nem veszett fejsze nyele, de persze le nem hallgatják, hogy miket beszél; de az email 1nek már jó.

Idézet Btk-ból:

Zaklatás


176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) annak a látszatnak a keltésére törekszik, hogy a sértett vagy hozzátartozója életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy veszélyeztető esemény következik be,

vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást

a) házastársa, volt házastársa, bejegyzett élettársa, volt bejegyzett élettársa, élettársa, vagy volt élettársa,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy

sérelmére követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig terjedő szabadságvesztéssel, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


A te esetedben -bár nem tudom konkrétan mivel fenyeget- a 3. bekezdés irányadó, mely szigorúbb büntetést von maga után... de annyi körülménytől függ, hogy azt most rengeteg lenni leírni.

Summa summarum fordulj a rendőrséghez, bátran kérdezz tőlük mire lehet számítanod; sajnos nem ritka esetről van szó.

Remélem sikerül rendezni a helyzetet!

2011. ápr. 9. 12:57

Az energiáról már ne is beszéljünk...Az otthonodat és a gyermekeidet sem tudod ilyen cirkusz mellett ellátni...


ui: a sok "jóakaró" tanácsait pedig kivétel nélkül kukáznám...

51. 22342e0151 (válaszként erre: 36. - Tinagalamb)
2011. ápr. 9. 12:54

Csak egy mezei kérdés:



Megér neked az a pár ezer Ft többlet ennyi cirkuszt és egyebeket, a gyerekek kikészülésről és a tiedről nem beszélve?


Nekem nem érné meg..

50. homokóra (válaszként erre: 49. - 6b006fc769)
2011. ápr. 9. 12:11
Sajnos az én volt férjemnek már nem lesz...2 éve meghalt,49 évesen...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook