Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kamaszokról - újra fórum

Kamaszokról - újra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kamaszokról - újra

2011. szept. 26. 17:00

Épp erre volt szükségem,hogy MOST olvassam(különben tisztában vagyok vele,hogy nem csak nekem nehéz) ezt a cikket.


Kíváncsi lennék,ha sikerült valahogyan házimunkára bírni a lányodat,mert ez nálunk is gond.Amíg egyetértünk valamiben,"jófej" anyu vagyok,de amint "elvárok" valamit-bármi minimális csekélységet-tőle,oda a jófejség:(

Sajnos nagyon egyformák vagyunk,két makacs Bika:)

Az idő nagy részében úgy érzem túlélem a kamaszkort,de van amikor nagyon kételkedem benne:)

2011. ápr. 19. 23:53
ÉS nagyon gartulálok a cikkedhez!!
2011. ápr. 19. 23:52

Szerintem is fontos, hogy megmaradjon kamaszkorban a gyerek és a szülő közötti nyílt kommunikáció. Látszatra a kamasz nem igényli, mert kamaszkorban a lázadás a feladata (normális kereteken között), de belül még ha nem is valja be magának nagyonis igényli az őszinte beszélgetést. Azt viszont gyűlölik, ha átmegy kioktatásba, na ilyenkor értékelődik le a szülő és romlik meg nem gyakaran végérvényesen a viszony.

Fontos ebben a korszakban is az őszínteség, a nyíltság, az elfogadás. De a legfontosabb talán, hogy tényleg legyél kiváncsi arra hogy HOGY VAN A GYERMEKED .(lehetőleg ne 7 minutunban) És ez ne valami megszokott kérdés és válaszreakció legyen.

Így talán esélyünk és esélyük lesz, hogy a szülő és a kamasz egyáránt normálisan átvészelje ezt a BIZONYTALAN korszakot. Annyi minden dől el ebben a korszakban ez ember életében, hogy elsőre sokan nem gondolnák. (saját tapasztalat)

9. Szabokisandi (válaszként erre: 8. - Pviki)
2011. ápr. 12. 13:37
Nagyon köszönöm.
2011. ápr. 12. 12:21

Ha minden szülő így gondolkozna és tenne, azt hiszem egy jobb világban élnénk. :)


Gratulálok a cikkhez.

2011. ápr. 9. 22:42
Különösen a második rész tetszett nagyon:)
2011. ápr. 9. 19:56
Köszönöm mindenkinek!
2011. ápr. 9. 15:30

Örülök,hogy megírtad ezt a cikket!!


Köszönöm:))

2011. ápr. 8. 21:33

Kisfiam,elég messze van a kamaszkortól,de mégis olyan "közel":):)Hisz csak úgy repül az idő!!

Nagyon örülök,hogy olvashattam a cikked!!:):)

2011. ápr. 8. 20:38
nagyon tetszik a cikked tele van igazsággal!
2011. ápr. 8. 16:27
Örülök, hogy megírtad ezt a cikket. Nekem is van egy 13 éves lányom, aki szintén nagyon hevesen kamaszodik és egyáltalán nem könnyű vele. A nagyobbik lányommal tudok barátnőként beszélgetni, de a kisebbik kizár teljesen az életéből és nem nagyon enged beférkőzni. Nehéz úgy terelgetni őket, hogy megtaláljuk velük a közös hangot és belássák, nem akarunk nekik rosszat, nem csak korlátozni akarjuk őket. Azt én is észrevettem, hogy valóban elég csekély időt töltök "csak" velük és ez így egyáltalán nem jó. Remélem más anyukák is idetalálnak és megbeszélhetjük együtt, hogy mi is a legjobb amit tehetünk a kiskamaszainkkal.
2011. ápr. 8. 16:08
Megrendítő hír volt számomra, hogy a fiatal diáklány az életét áldozta azért, ami az iskolában történt vele. Gondoljunk csak vissza, kivel nem történt rossz az iskolában? Borzasztó, hiszen felnőttként már nem is így gondolkozott volna róla. Nem látta volna ennyire tragikusnak az egészet. Segítség kellett volna neki, valaki, aki észreveszi, hogy mennyire bántja őt. Senkit sem okolok, hiszen a helyzetet nem ismerem. De én magam is kamaszokat nevelek, úgy gondolom kell róluk-velük beszélni.

Ugrás a teljes írásra: Kamaszokról - újra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook