Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Kisfiamnak van egy fél éves herélt kandúrja. Szagszűrős, filteres macskavécéjevan, mégis büdös! Mit tegyek,milyen almot ajánlotok bűz ellen?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Állatok nálatok

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

9. Guruljka2017-02-26 22:56
Nem tudom értelmezni a problémát.

Mekkora az a kisfiú? Ha saját állata van, akkor miért nem ő takarít utána?

Ha az állatot játéknak tekinted, akkor meg fogsz még párszor lepődni, és remélem, nem az állat fog a végén rosszul járni.

8. butternut2011-04-10 23:07
ja a hipót meg a vegyszereket ellenezte az állatorvos. én teljes alomcserénél forró vízzel végigverettem, erre a célra tartott kefével végigsikáltam, de nem használtam semmi ilyen tisztószert.
csak utána a kádhoz :o)

7. butternut2011-04-10 23:06
hát én meg is őrültem volna, ha csak háromnaponta szedem ki a pisit. a napi 1 takarítás szerintem a minimum.

6. Macskanita2011-04-10 22:30
két naponta hipóztam az almosládát. hipós vízzel feltölteni, félóra múlva kiborítani, öblíteni, megszárítani...macerás, de megéri. kakit azonnal kiszedni., pisis csomókat naponta néhányszor, ahogy a cica "termel" annak függvényében.

5. Arnica2011-04-10 22:15
Köszi.
(válasz N.Eszter 4. hozzászólására)

4. N.Eszter2011-04-08 16:47
Ha nem spriccel, akkor egyszerűen az a megoldás, hogy kakilás után azonnal egy kis lapáttal el kell távolítani a kakit.
Ezzel megszűnik a bűz.A pisit is 3 naponként, mivel csomókba áll össze, ki kell szedni.Hetente ki kell mosni az alomtálcát és teljesen frissíteni az almot.Nálunk sose volt bűz, amíg a cicánk bent tartózkodott.Novemberben kaptuk, a telet a lakásban töltötte, tavasszal kiszoktattam a kertbe.
Ha viszont spriccel, arról soha nem szokik le.

3. Arnica2011-04-08 15:22
Nem, nem spriccel. Csak sok-sok évvel ezelőtt nekem is volt cicám és nem volt ilyen gondunk, pedig akkor sem értem rá naponta többször takarítani a wc-jét. (Mivelhogy szép-szép az állattartás, de talán az egész életemet nem rendelném alá.) Egyáltalán nem is volt érezhető, hogy van macska a lakásban. Esetleg van valami szuper alomtippetek?
(válasz butternut 2. hozzászólására)

2. butternut2011-04-08 00:28
de pisi-kakiszag van, vagy spriccelés? mert az utóbbival én állatorvoshoz fordulnék, az előbbit meg szorgos, napi többszöri takarítással lehet elkerülni.

1. Arnica2011-04-07 23:58
Kisfiamnak van egy fél éves herélt kandúrja. Szagszűrős, filteres macskavécéjevan, mégis büdös! Mit tegyek, milyen almot ajánlotokbűz ellen?