Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Belvárosi lakás fórum

Belvárosi lakás (beszélgetős fórum)


10. tundylany (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2011. ápr. 8. 12:39
Kedves andi6020! Nem igazán értem a kérdésed...Mint már írtam, egyszer voltam ilyenben, és megfogott a hangulata, mert össze sem hasonlítható egy panellel, ami szintén nem tökéletes. Pl. hangya, vékony falak miatt tudod, hogy a szomszéd mit csinál épp.
2011. ápr. 8. 12:35
Köszi a hozzászólásokat! Sokat segítettetek. A fűtés esetleges problémájára már mi is gondoltunk, de KeA ötlete hasznosnak bizonyul. Belmagasságra a 3,6 métert tartjuk ideálisnak. Lehet galériázni is. A 4-5 métert kicsit túlzásnak tartjuk azért :)
8. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - Tundylany)
2011. ápr. 8. 12:23

A Belvárosban lakni egy életérzés :))


Kérdés persze, mit nevezünk annak. Mostanában divat a Blaha Lujza térig annak hívni.


Mindenképpen olyat nézz, ahol a ház nem romos, mert ha nincs pénz a felújításra, az is marad. Ha büdös van a lépcsőházban, áznak a falak, azzal nem lehet mit kezdeni, tízmilliós nagyságrendű a probléma. A VI. kerületre - ha még ezt is Belvárosnak tekintjük - jellemző, hogy nincs lift a házakban, nem tudom, ez mennyire szempont.


A klasszikus belvárosi házakban nagyon vastag falak vannak, egy nyílászáró cserével sokat lehet a fűtés hatékonyságán javítani. Viszont nem egyszerű az engedélyeztetési eljárás az arculat miatt. Rengeteg a hülyén leválasztott lakás, ezért számíts rá, hogy esetleg szükséged lesz egy tervezőre, lakberendezőre, mert jócskán használhatatlan a jelen állapot.


Ami a nagy belmagasságot illeti, igen változatos a 3,6-tól 5 méterig. Utóbbi akár belső kétszintessé is alakítható.

2011. ápr. 8. 10:52

Nem mindegy, hogy mit takar a Belváros. A Hungária körút környéke vagy a nyolcadik, kilencedik kerület össze sem hasonlítható az V. kerülettel.

Az V.kerületben vannak az átmenőforgalomtól lezárt, csöndes utcák, tökéletesen karbantartott, márvány-lépcsőházas házakkal, nagy belmagasságú lakásokkal.

Én ilyenben laktam huszonéven át, nemrégiben építkeztünk és költöztünk el.

Ilyen helyen érdemes lakni, a többi általam említett környékre soha nem költöznék.

2011. ápr. 8. 10:31
ÉN nem a nem teljesen a belvárosban, de a Hungária közelében a stadionoknál laktam 1 évet és nekem már az is sok volt. Akkora volt a zaj, hogy éjjel 2-4ig lehetett csak kinyitni az ablakot. Nyáron meghaltam a melegben (nem volt légkondi és az 5.-ken laktam. Aztán kiköltöztünk Zuglóba a Bosnyák tértől nem messze és merőben más volt. Csendes utca, jobb levegő. Most meg Pest mellett lakom már jó ideje. Szóval nekem a belváros ilyen szempontból nem jön be, de van aki szereti.
5. Pahet a vadász (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2011. ápr. 8. 09:18

akkor én biztos kivétel vagyok, mert a kellős közepén élek, és minden ok nálunk

szellőztetni is tudok, a nap is besüt, és még egy konvektorral is simán befűtöm az egész lakást... a kéményünk új, a gáz víz új...

a pince valóban dohos, de nem ott élünk...

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tundylany)
2011. ápr. 8. 06:44

Hirtelen csak ellenérveket tudnék felsorolni, de megtették előttem.

Biztos van benne valami plusz, de nem nekem.

Van valami perverz vonzalmad a nagy belmagasság iránt? :DDDDDD

2011. ápr. 8. 06:20
Ezek a lakások általában nagyon régiek és bármit csinálnak vele, amit ugye úgysem tesznek, akkor is büdös marad. Dohos pinceszagú az egész ház általában. A belvárosban nem lehet szellőztetni, mert a sok autó miatt, ha kinyitod az ablakot, akkor jön be az a bűz is. Ha nincs sok pénzed felújitásra, akkor nem tudsz igazán szépet csinálni belőle. A nagy belmagasság fűtés szempontjából rossz, valamint bútorokat is ehhez kell beszerezni egyébként kopárnak fognak tűnni a nagy falak. A házak régisége miatt az elektromos hálózat is régi, valamint a vizvezeték és a kémények is és minden, igy sosem tudhatod, hogy éppen mire kell majd sok pénzt kifizetned, hogy élni tudjatok a lakásba.
2011. ápr. 7. 22:45
Szerintem egy nagy belmagasságú lakást nagyon nehéz befűteni,nekem ez jutott hirtelen eszembe erről:)
2011. ápr. 7. 22:31
Lehet Pestre költözünk, és egyre jobban foglalkoztat a kérdés, hogy milyen egy belvárosi, nagy belmagasságú lakásban lakni. Egyszer voltam egy ilyenben (ismerősnél), és már a lépcsőház is megfogott. Merőben más, mint a megszokott panelé :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook